update-manager - en to ast translation catalogue (100 entries)

en: sets the log level
ast: conseña'l nivel de rexistru

en: sets the log level to debug
ast: conseña'l nivel de rexistru como debug

en: starts an update check
ast: entama una comprobación d'anovamientos

en: < 5 seconds
ast: < 5 segundos

en: %d seconds
ast: %d segundos

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

en: Could not download packages information.
ast: Nun se pudo descargar la información de paquetes.

en: Internal error: the commit progress handler did not handle requires_removal_or_installation correctly.
ast: Error internu: el remanador de progresu d'unvíu nun remana requires_removal_or_installation correutamente.

en: A fatal error has been detected in update-manager.
ast: Deteutóse un error fatal en update-manager.

en: Do you want to submit a bug report?
ast: ¿Quies unviar un informe d'error?

en: Selecting No will close the application.
ast: Escoyer Non zarrará l'aplicación.

en: The program will now exit.
ast: El programa finará agora.

en: Loading package cache.
ast: Cargando la caché de paquetes.

en: Finished loading package cache.
ast: Terminó de cargase la caché de paquetes.

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Install
ast: Instalar

en: Building Updates List
ast: Construyendo llista d'anovamientos

en: Open Link in Browser
ast: Abrir enllaz nel restolador

en: Copy Link to Clipboard
ast: Copiar enllaz nel Cartafueyu

en: _Uncheck All
ast: _Desconseñar too

en: _Check all
ast: _Comprobar too

en: (Size: %s)
ast: (Tamañu: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
ast: De la versión %(old_version)s a la %(new_version)s

en: Version: %s
ast: Versión: %s

en: Requires installation of:
ast: Requier instalar:

en: None
ast: Dengún

en: Depends on:
ast: Depende de:

en: Depends on (strict):
ast: Depende de (estrictamente):

en: Is depended on by:
ast: Dependen d'esti:

en: Is depended on by (strict):
ast: Dependen d'esti (estrictamente):

en: Conflicts with:
ast: Tien conflictu con:

en: Download size: %s
ast: Tamañu de descarga: %s

en: Downloading list of changes...
ast: Descargando la llista de cambeos...

en: Downloading list of changes failed.
ast: Falló descargar la llista de cambeos.

en: Version %s:
ast: Versión %s:

en: Gathering information about updates...
ast: Recoyendo información tocante a los anovamientos...

en: Upgrading may require removal or installation of new packages.
ast: Anovar pue necesitar el desaniciu o instalación de paquetes nuevos.

en: Do you want to perform a safe-upgrade, which does not remove packages or install new ones?
ast: ¿Quies facer un anovamientu seguru, que nun desanicie paquetes nin instale otros nuevos?

en: Your system is up-to-date
ast: El sistema ta anováu

en: Welcome to %s!
ast: ¡Bienveníu a %s!

en: These software updates have been issued since %s was released.
ast: Apaecieron estos anovamientos de software dende que s'espublizó %s .

en: Software updates are available for this computer.
ast: Hai anovamientos de software disponibles pa esti equipu.

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administraion menu later.
ast: Si nun quies instalalos agora, seleiciona más sero «Xestor d'anovamientos» nel menú d'Alministración.

en: Progress
ast: Progresu

en: Source
ast: Orixe

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Downloaded
ast: Descargáu

en: Size
ast: Tamañu

en: Checking for updates
ast: Comprobando anovamientos

en: Unknown
ast: Desconocíu

note: TRANSLATORS: This is the download rate in bytes, kilobytes or megabytes per second (hence the trailing /s).
en: Download rate: %s/s
ast: Tasa de descarga: %s/s

en: Checking for updates...
ast: Comprobando anovamientos...

en: An internal error has occured and the operation has been aborted.
ast: Hebo un error internu y s'encaboxó la operación.

en: Error message:
ast: Mensaxe d'error:

en: Downloading updates
ast: Descargando anovamientos

en: Changes
ast: Cambeos

note: ## TRANSLATORS: This is an entry in the package removal or new installation dialog's changes list.
en: Remove %s
ast: Desaniciar %s

note: ## TRANSLATORS: This is an entry in the package removal or new installation dialog's changes list.
en: Install %s
ast: Instalar %s

note: ... and now the dialog
en: Removal or installation of packages
ast: Desaniciu o instalación de paquetes

en: Installation of the selected upgrades requires removal or installation of new packages.
ast: La instalación de los anovamientos esbillaos necesita desaniciar o instalar paquetes nuevos.

en: You can find a list of these changes below.
ast: Darréu pues ver la llista de cambeos.

en: Do you want to continue?
ast: ¿Quies continuar?

en: Preparing upgrade
ast: Tresnando l'anovamientu

en: This operation may take some time.
ast: Esta operación pue tardar daqué.

en: Downloading finished
ast: Finó la descarga

en: An error has occured and downloading has been aborted.
ast: Hebo un error y s'encaboxó la descarga.

en: Installing updates
ast: Instalando anovamientos

en: Preparing installation...
ast: Preparando la instalación...

en: Applied %d update | Applied %d updates
ast[0]: Aplicóse %d anovamientu
ast[1]: Aplicáronse %d anovamientos

en: Your system is now up-to-date.
ast: Agora'l sistema ta anováu.

en: There is %d more update available. | There are %d more updates available.
ast[0]: Hai disponible %d anovamientu más.
ast[1]: Hai disponibles %d anovamientos más.

en: Software updates correct errors and eliminate security vulnerabilities.
ast: Los anovamientos de software igüen fallos y desanicien vulnerabilidaes de seguridá.

en: Please consider installing all available updates.
ast: Considera instalar tolos anovamientos disponibles.

en: An error has occured and installing has been aborted.
ast: Hebo un error y encaboxóse la instalación.

en: Show progress of individual files
ast: Amosar el progresu de cada ficheru individual

en: Show terminal
ast: Amosar terminal

en: Important security updates
ast: Anovamientos importantes de seguridá

en: Recommended updates
ast: Anovamientos encamentaos

en: Distribution updates
ast: Anovamientos de la distribución

en: Proposed updates
ast: Anovamientos propuestos

en: Third-party updates
ast: Anovamientos de terceres partes

en: *deprecated* Check for new distribution releases
ast: *pervieyu* Comprobar si esisten nueves publicaciones de la distribución

en: Auto close the install window after successful install
ast: Zarrar automáticamente la ventana d'instalación tres una instalación correuta

en: First run welcome message
ast: Mensax de bienvenida na primer execución

en: If automatic checking for updates is disabled, you have to reload the channel list manually. This option allows to hide the reminder shown in this case.
ast: Si desactives la comprobación automática d'anovamientos, tendrás de recargar la llista de canales manualmente. Esta opción permite anubrir la notificación que s'amuesa nesti casu.

en: If this key is set a first run welcome message will be presented.
ast: Si s'afita esta clave, va amosase un mensax de bienvenida la primer vegada que s'execute.

en: If this key is set the install window will be automatically closed on successful installation.
ast: Si s'afita esta clave, la ventana d'instalación va pesllase automáticamente tres d'una instalación correuta.

en: If this key is set the main update list window will show version information (from version to version).
ast: Si s'afita esti valor, la ventana principal qu'amuesa la llista d'anovamientos amosará tamién la información de la versión (de versión a versión).

en: Remind to reload the channel list
ast: Remembrar la recarga de la llista de canales

en: Show details of an update
ast: Amosar detalles d'un anovamientu

en: Show version in update list
ast: Amosar la versión na llista d'anovamientos

en: Stores the size of the update-manager dialog
ast: Atroxa'l tamañu de la ventana del xestor d'anovamientos

en: Stores the state of the expander that contains the list of changes and the description
ast: Atroxa l'estáu del espansor que contién la llista de cambeos y les sos descripciones

en: The window size
ast: El tamañu de la ventana

en: This key is deprecated in favor of the file /etc/update-manager/release-upgrades Check automatically if a new version of the current distribution is available and offer to upgrade (if possible).
ast: Esta contraseña ta conseñada como obsoleta en beneficiu del ficheru /etc/update-manager/release-upgrades Comprobar automáticamente si s'alcuentra disponible una nueva versión de la distribución actual, y proponer el so anovamientu (si ye dable).

en: Show and install available updates
ast: Amosar ya instalar los anovamientos disponibles

en: Software Updates
ast: Anovamientos de software

en: Update Manager
ast: Xestor d'anovamientos
