xournal-0.4.7 - en to pl translation catalogue (243 entries)

en: Invalid command line parameters.
    Usage: %s [filename.xoj]
pl: Nieprawidłowy parametr wiersza poleceń.
    Użyj: %s [nazwa pliku.xoj]

en: Error opening file '%s'
pl: Błąd otwierania pliku '%s'

en: _File
pl: _Plik

en: Annotate PD_F
pl: Adnotacja PD_F

en: Recent Doc_uments
pl: Ostatnie Dok_umenty

en: Print Options
pl: Opcje drukowania

en: _Export to PDF
pl: _Eksportuj do formatu PDF

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Continuous
pl: _Ciągły

en: _One Page
pl: _Jedna strona

en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: _Zoom
pl: _Powiększ

en: Page _Width
pl: Szerokość _strony

en: _Set Zoom
pl: _Ustaw Powiększenie

en: _First Page
pl: _Pierwsza strona

en: _Previous Page
pl: _Poprzednia strona

en: _Next Page
pl: _Następna strona

en: _Last Page
pl: _Ostatnia strona

en: _Show Layer
pl: _Pokaż warstwę

en: _Hide Layer
pl: _Ukryj warstwę

en: _Journal
pl: _Dziennik

en: New Page _Before
pl: Nowa strona _Przed

en: New Page _After
pl: Nowa strona _Po

en: New Page At _End
pl: Nowa strona na _końcu

en: _Delete Page
pl: _Usuń stronę

en: _New Layer
pl: _Nowa warstwa

en: Delete La_yer
pl: Usuń wa_rstwę

en: _Flatten
pl: _Spłaszcz

en: Paper Si_ze
pl: Ro_zmiar papieru

en: Paper _Color
pl: _Kolor papieru

en: _white paper
pl: _biały papier

en: _yellow paper
pl: _żółty papier

en: _pink paper
pl: _różowy papier

en: _orange paper
pl: _pomarańczowy papier

en: _blue paper
pl: _niebieski papier

en: _green paper
pl: _zielony papier

en: other...
pl: inny...

en: Paper _Style
pl: _Styl papieru

en: _plain
pl: _zwykły

en: _lined
pl: w linie _z marginesem

en: _ruled
pl: w linie _bez marginesu

en: _graph
pl: _w kratkę

en: Apply _To All Pages
pl: Zastosuj _do wszystkich stron

en: _Load Background
pl: _Załaduj tło

en: Background Screens_hot
pl: Tło z zrzutu ekr_anu

en: Default _Paper
pl: Domyślny _papier

en: Set As De_fault
pl: Ustaw jako domyślny

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Pen
pl: _Długopis

en: _Eraser
pl: _Gumka

en: _Highlighter
pl: _Marker

en: _Text
pl: _Tekst

en: _Shape Recognizer
pl: _Rozpoznanie Kształtu

en: Ru_ler
pl: Linijka

en: Select Re_gion
pl: Wybierz re_gion

en: Select _Rectangle
pl: Wybierz _Prostokąt

en: _Vertical Space
pl: _Pionowy odstęp

en: H_and Tool
pl: N_arzędzie ręczne

en: _Color
pl: _Kolor

en: blac_k
pl: czarn_y

en: _blue
pl: _niebieski

en: _red
pl: _czerwony

en: _green
pl: _zielony

en: gr_ay
pl: _sz_ary

en: light bl_ue
pl: jasnonie_bieski

en: light gr_een
pl: jasnozi_elony

en: _magenta
pl: _purpurowy

en: _orange
pl: _pomarańczowy

en: _yellow
pl: _żółty

en: _white
pl: _biały

en: Pen _Options
pl: _Opcje Długopisu

en: _very fine
pl: _bardzo drobno

en: _fine
pl: _drobno

en: _medium
pl: _średni

en: _thick
pl: _gruby

en: ver_y thick
pl: bar_dzo gruby

en: Eraser Optio_ns
pl: Opc_je gumki

en: _standard
pl: _standardowy

en: _whiteout
pl: _zamieć

en: _delete strokes
pl: _usuń uderzeniem

en: Highlighter Opt_ions
pl: Opcje markera

en: Text _Font...
pl: _Czcionka tekstu...

en: _Default Pen
pl: _Domyślny długopis

en: Default Eraser
pl: Domyślna gumka

en: Default Highlighter
pl: Domyślny marker

en: Default Te_xt
pl: Domyślny tekst

en: Set As Default
pl: Ustaw jako domyślny

en: _Options
pl: _Opcje

en: Use _XInput
pl: Użyj _XInput

en: _Pressure sensitivity
pl: _Czułość nacisku

en: Button _2 Mapping
pl: Przycisk _2 Mapowanie

en: _Copy of Current Brush
pl: _Kopia aktywnego pędzla

en: Button _3 Mapping
pl: Przycisk _3 Mapowanie

en: Buttons Switch Mappings
pl: Przycisk przełącza mapowanie

en: Autoload pdf.xoj
pl: Auto-Ładowanie pdf.xoj

en: Left-Handed Scrollbar
pl: Z lewej pasek przewijania

en: Shorten _Menus
pl: Skróć _menu

en: A_uto-Save Preferences
pl: Auto-Zapis ustawień

en: _Save Preferences
pl: _Zapisz ustawienia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _About
pl: _O programie

en: Save
pl: Zapisz

en: New
pl: Nowy

en: Open
pl: Otwórz

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: First Page
pl: Pierwsza strona

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Last Page
pl: Ostatnia strona

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Page Width
pl: Szerokość strony

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Normal Size
pl: Normalny rozmiar

en: Set Zoom
pl: Ustaw powiększenie

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącza na pełny ekran

en: Pencil
pl: Ołówek

en: Pen
pl: Długopis

en: Eraser
pl: Gumka

en: Highlighter
pl: Marker

en: Text
pl: Tekst

en: Shape Recognizer
pl: Rozpoznanie Kształtu

en: Ruler
pl: Linijka

en: Select Region
pl: Wybierz region

en: Select Rectangle
pl: Wybierz Prostokąt

en: Vertical Space
pl: Pionowy odstęp

en: Hand Tool
pl: Narzędzie ręczne

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Pen
pl: Domyślny długopis

en: Fine
pl: Drobno

en: Medium
pl: Średni

en: Thick
pl: Gruby

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Gray
pl: Szary

en: Light Blue
pl: Jasnoniebieski

en: Light Green
pl: Jasnozielony

en: Magenta
pl: Purpurowy

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Yellow
pl: Żółty

en: White
pl: Biały

en:   Page
pl:   Strona

en: Set page number
pl: Ustaw numer strony

en:   Layer:
pl:   Warstwa:

en: Set Paper Size
pl: Ustaw rozmiar papieru

en: Standard paper sizes:
pl: Standardowy rozmiar papieru:

en: A4 (landscape)
pl: A4 (poziomo)

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: in
pl: w

en: pixels
pl: pikseli

en: points
pl: punktów

en: About Xournal
pl: O Xournal

en: Written by Denis Auroux
    and other contributors
           http://xournal.sourceforge.net/
pl: Napisany przez Denis Auroux
    oraz innych współpracowników
              http://xournal.sourceforge.net/

en: Zoom:
pl: Powiększ:

en: Normal size (100%)
pl: Normalny rozmiar (100%)

en: Page Height
pl: Wysokość strony

note: user aborted on save confirmation
en: Open PDF
pl: Otwórz PDF

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: PDF files
pl: Pliki PDF

en: Attach file to the journal
pl: Dołącz plik do dziennika

note: user aborted on save confirmation
en: Open Journal
pl: Otwórz dziennik

en: Xournal files
pl: Pliki Xournal

en: Error saving file '%s'
pl: Błąd zapisywania pliku '%s'

en: Save Journal
pl: Zapisz dziennik

en: Export to PDF
pl: Eksportuj do PDF

en: Error creating file '%s'
pl: Błąd tworzenia pliku '%s'

en: Pick a Paper Color
pl: Wybierz kolor papieru

en: Open Background
pl: Otwórz tło

en: Bitmap files
pl: Pliki bitmapowe

en: PS/PDF files (as bitmaps)
pl: PS/PDF pliki (jako mapy bitowe)

en: Error opening background '%s'
pl: Błąd otwarcia tła '%s'

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można odnaleźć pliku pixmap: %s

en: Could not write background '%s'. Continuing anyway.
pl: Nie można zapisać tła '%s'. Kontynuacja mimo wszystko.

en: Invalid file contents
pl: Nieprawidłowa zawartość pliku

en: Could not open background '%s'. Setting background to white.
pl: Nie można otworzyć tła '%s'. Ustawienie tła na biało.

en: Could not open background '%s'.
    Select another file?
pl: Nie można otworzyć tła '%s'.
    Wybierz inny plik?

en: Could not open background '%s'.
pl: Nie można otworzyć tła '%s'.

en:  the display resolution, in pixels per inch
pl:  rozdzielczość ekranu w pikselach na cal

en:  the initial zoom level, in percent
pl:  początkowy poziom powiększenia w procentach

en:  maximize the window at startup (true/false)
pl:  zmaksymalizować okno na starcie (prawda/fałsz)

en:  start in full screen mode (true/false)
pl:  uruchomić w trybie pełnoekranowym (prawda/fałsz)

en:  the window width in pixels (when not maximized)
pl:  szerokość okna w pikselach (jeśli nie zmaksymalizowano)

en:  the window height in pixels
pl:  wysokość okna w pikselach

en:  scrollbar step increment (in pixels)
pl:  wielkość skroku paska przewijania (w pikselach)

en:  document view (true = continuous, false = single page)
pl:  widok dokumentu (prawda = ciągły, fałsz = jedna strona)

en:  use XInput extensions (true/false)
pl:  użyć rozszerzeń XInput (prawda/fałsz)

en:  discard Core Pointer events in XInput mode (true/false)
pl:  odrzuć zdarzenia będące wskaźnikiem podstawowym w trybie XInput (prawda/fałsz)

en:  automatically load filename.pdf.xoj instead of filename.pdf (true/false)
pl:  automatycznie załadować plik.pdf.xoj zamiast plik.pdf (prawda/fałsz)

en:  default path for open/save (leave blank for current directory)
pl:  domyślna ścieżka do otwórz/zapisz (zostaw puste dla bieżącego katalogu)

en:  minimum width multiplier
pl:  minimalny mnożnik szerokość

en:  maximum width multiplier
pl:  maksymalny mnożnik szerokość

en:  interface components in fullscreen mode, from top to bottom
pl:  interfejs komponentów w trybie pełnoekranowym, od góry do dołu

en:  hide some unwanted menu or toolbar items (true/false)
pl:  ukryć niektóre niechciane menu lub paski narzędzi (prawda/fałsz)

en:  highlighter opacity (0 to 1, default 0.5)
     warning: opacity level is not saved in xoj files!
pl:  krycie markera (0 do 1, domyślnie 0,5)
     Ostrzeżenie: poziom krycia nie jest zapisywany w plikach xoj!

en:  auto-save preferences on exit (true/false)
pl:  automatyczne zapisywanie preferencji przy wyjściu (prawda/fałsz)

en:  the default page width, in points (1/72 in)
pl:  domyślna szerokość strony , w punktach (1/72 in)

en:  the default page height, in points (1/72 in)
pl:  domyślna wysokość strony , w punktach (1/72 in)

en:  the default paper color
pl:  domyślny kolor papieru

en:  the default paper style (plain, lined, ruled, or graph)
pl:  domyślny styl papieru (zwykły, w linię z marginesem, w linię, w kratkę)

en:  apply paper style changes to all pages (true/false)
pl:  zastosować zmian w stylu papieru do wszystkich stron (prawda/fałsz)

en:  preferred unit (cm, in, px, pt)
pl:  preferowana jednostka (cm, in, px, pt)

en:  selected tool at startup (pen, eraser, highlighter, selectrect, vertspace, hand)
pl:  wybrane narzędzia na starcie (długopis, gumka, marker, selectrect, vertspace, ręcznie)

en:  default pen color
pl:  domyślny kolor długopisu

en:  default pen thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
pl:  domyślna grubość długopisu (drobno = 1, średnio = 2, grubo = 3)

en:  default pen is in ruler mode (true/false)
pl:  domyślny długopis w trybie linijki (prawda/fałsz)

en:  default pen is in shape recognizer mode (true/false)
pl:  domyślny długopis w trybie rozpoznawania kształtu (prawda/fałsz)

en:  default eraser thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
pl:  domyślna grubość gumki  (drobno = 1, średnio = 2, grubo = 3)

en:  default eraser mode (standard = 0, whiteout = 1, strokes = 2)
pl:  domyślny tryb gumki (standardowy = 0, zamieć = 1, uderzeń = 2)

en:  default highlighter color
pl:  domyślny kolor markera

en:  default highlighter thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
pl:  domyślna grubość markera (drobno = 1, średnio = 2, grubo = 3)

en:  default highlighter is in ruler mode (true/false)
pl:  domyślny marker w trybie linijki (prawda/fałsz)

en:  button 2 tool (pen, eraser, highlighter, text, selectrect, vertspace, hand)
pl:  przycisk 2 narzędzi (długopis, gumka, marker, tekst, selectrect, vertspace, ręcznie)

en:  button 2 brush color (for pen or highlighter only)
pl:  przycisk 2 kolor pędzla (tylko dla pióra lub markera)

en:  button 2 brush thickness (pen, eraser, or highlighter only)
pl:  przycisk 2 grubość pędzela (tylko długopis, gumka, lub marker)

en:  button 2 ruler mode (true/false) (for pen or highlighter only)
pl:  przycisk 2 tryb linijki (prawda/fałsz) (tylko dla długopisu lub markera)

en:  button 2 shape recognizer mode (true/false) (pen or highlighter only)
pl:  przycisk 2 tryb rozpoznawania kształtu (prawda/fałsz) (tylko długopis lub marker)

en:  button 2 eraser mode (eraser only)
pl:  przycisk 2 tryb gumki (gumki tylko)

en:  button 3 tool (pen, eraser, highlighter, text, selectrect, vertspace, hand)
pl:  przycisk 3 narzędzi (długopis, gumka, marker, tekst, selectrect, vertspace, ręcznie)

en:  button 3 brush color (for pen or highlighter only)
pl:  przycisk 3 kolor pędzla (tylko dla długopisu lub markera)

en:  button 3 brush thickness (pen, eraser, or highlighter only)
pl:  przycisk 3 grubość pędzla (tylko długopis, gumka, lub marker)

en:  button 3 ruler mode (true/false) (for pen or highlighter only)
pl:  przycisk 3 tryb linijki (prawda/fałsz) (tylko dla długopisu lub markera)

en:  button 3 shape recognizer mode (true/false) (pen or highlighter only)
pl:  przycisk 3 tryb rozpoznawywania kształtu (prawda/fałsz) (tylko długopis lub marker)

en:  button 3 eraser mode (eraser only)
pl:  przycisk 3 tryb gumka (gumki tylko)

en:  thickness of the various pens (in points, 1 pt = 1/72 in)
pl:  grubość poszczególnych długopisów (w punktach, 1 pt = 1/72 in)

en:  thickness of the various erasers (in points, 1 pt = 1/72 in)
pl:  grubość poszczególnych gumek (w punktach, 1 pt = 1/72 in)

en:  thickness of the various highlighters (in points, 1 pt = 1/72 in)
pl:  grubość poszczególnych markerów (w punktach, 1 pt = 1/72 w)

en:  name of the default font
pl:  nazwa domyślnej czcionki

en:  default font size
pl:  domyślny rozmiar czcionki

en:  Xournal configuration file.
     This file is generated automatically upon saving preferences.
     Use caution when editing this file manually.
pl:  Plik konfiguracyjny Xournal.
      Plik ten jest generowany automatycznie podczas zapisywania preferencji.
      Należy zachować ostrożność podczas edycji tego pliku ręcznie.

en:  of %d
pl:  z %d

en: Background
pl: Tło

en: Layer %d
pl: Warstwa %d

en: Save changes to '%s'?
pl: Zapisać zmiany w '%s'?

en: Untitled
pl: Niezatytułowany
