vdr 2.6.0-1.1 - en to ro translation catalogue (7 entries)

note: Type: select Choices
en: Satellite
ro: Satelit

note: Type: select Choices
en: Terrestrial
ro: Terestru

note: Type: select Choices
en: Cable
ro: Cablu

note: Type: select Description
en: DVB card type:
ro: Tipul plăcii DVB:

note: Type: select Description
en: VDR needs to know your DVB card type to work correctly. Using your selection, a channels.conf file will be installed to /var/lib/vdr.  You may have to change this file depending on your setup.
ro: VDR trebuie să cunoască tipul plăcii dvs. DVB pentru a funcționa corect. Folosind selecția dvs., un fișier „channels.conf” va fi instalat în directorul „/var/lib/vdr”. Poate fi necesar să modificați acest fișier în funcție de configurația dvs.

note: Type: boolean Description
en: Create /var/lib/video?
ro: Doriți să creați directorul „/var/lib/video”?

note: Type: boolean Description
en: By default VDR is configured to use /var/lib/video to store recordings. You can either create this directory now, or change this behavior later  by modifying the config file /etc/vdr/conf.d/00-vdr.conf.
ro: În mod implicit, VDR este configurat să folosească directorul „/var/lib/video” pentru a stoca înregistrările. Puteți fie să creați acest director acum, fie să modificați acest comportament mai târziu, modificând fișierul de configurare „/etc/vdr/conf.d/00-vdr.conf”.
