adduser 3.145 - en to nl translation catalogue (140 entries)

en: Only root may add a user or group to the system.
nl: Alleen root mag een gebruiker of groep aan het systeem toevoegen.

en: No options allowed after names.
nl: Geen opties toegestaan na namen.

en: Only one or two names allowed.
nl: Er zijn maar één of twee namen toegestaan.

en: Specify only one name in this mode.
nl: Specificeer slechts één naam in deze modus.

en: addgroup with two arguments is an unspecified operation.
nl: addgroup met twee argumenten is een niet-gespecificeerde bewerking.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
nl: De opties --group, --ingroup en --gid zijn onverenigbaar.

en: The home dir must be an absolute path.
nl: De persoonlijke map moet een absoluut pad zijn.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
nl: De group `%s' bestaat reeds, maar heeft een ander groepsnummer (GID). Gestopt.

en: The group `%s' already exists as a system group.
nl: De groep `%s' bestaat reeds als systeemgroep.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
nl: De groep `%s' bestaat reeds en is geen systeemgroep. Gestopt.

en: The GID `%s' is already in use.
nl: De GID `%s' is reeds in gebruik.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
nl: Er is geen GID beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
nl: De groep `%s' werd niet aangemaakt.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
nl: Toevoegen groep `%s' (GID %d) ...

en: The group `%s' already exists.
nl: De groep `%s' bestaat reeds.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
nl: Geen GID is beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
nl: De gebruiker `%s' bestaat niet.

en: The group `%s' does not exist.
nl: De groep `%s' bestaat niet.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
nl: De gebruiker `%s' is reeds lid van `%s'.

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
nl: Toevoegen gebruiker `%s' aan groep `%s'...

en: The user `%s' already exists, but is not a system user. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds, maar is geen systeemgebruiker. Gestopt.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds met een ander gebruikersnummer (UID). Gestopt.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
nl: De systeemgebruiker `%s' bestaat reeds. Gestopt.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nl: Geen UID/GID-paar beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
nl: De gebruiker `%s' werd niet aangemaakt.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nl: Geen UID beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Neither ingroup option nor gid given.
nl: Noch optie ingroup noch gid opgegeven.

en: Neither ingroup option nor gid given and make_group_also unset.
nl: Noch optie ingroup noch gid opgegeven en make_group_also is niet ingesteld.

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
nl: Toevoegen systeemgebruiker `%s' (UID %d) ...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
nl: Toevoegen nieuwe groep `%s' (GID %d) ...

en: The home dir %s you specified already exists.
nl: De persoonlijke map %s die u opgaf bestaat reeds.

en: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
nl: De persoonlijke map %s die u opgaf is niet toegankelijk: %s

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' (UIDr %d) met groep `%s' ...

en: USERS_GID and USERS_GROUP both given in configuration. This is an error.
nl: USERS_GID en USERS_GROUP allebei opgegeven in configuratie. Dit is een fout.

en: Adding user `%s' ...
nl: Toevoegen van gebruiker `%s' ...

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
nl: Geen UID/GID-paar beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 and USERS_GROUP empty. A user needs a primary group!
nl: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 en USERS_GROUP is leeg. Een gebruiker moet een primaire groep hebben!

en: Internal error interpreting parameter combination
nl: Interne fout bij het interpreteren van parametercombinatie

en: Adding new group `%s' (%d) ...
nl: Toevoegen nieuwe groep `%s' (%d) ...

en: Adding new group `%s' (new group ID) ...
nl: Toevoegen nieuwe groep `%s' (nieuw groeps-ID ...

en: new group '%s' created with GID %d
nl: nieuwe groep '%s' aangemaakt met GID %d

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s (%d)' ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' (%d) met groep `%s (%d)' ...

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: invalid combination of options
nl: ongeldige combinatie van opties

en: unexpected failure, nothing done
nl: onverwachte fout, niets gedaan

en: unexpected failure, passwd file missing
nl: onverwachte fout, bestand passwd ontbreekt

en: passwd file busy, try again
nl: bestand passwd in gebruik, probeer nog eens

en: invalid argument to option
nl: ongeldig argument voor de optie

en: wrong password given or password retyped incorrectly
nl: verkeerd wachtwoord opgegeven of wachtwoord verkeerd opnieuw ingetypt

en: unexpected return code %s given from passwd
nl: onverwachte code %s teruggegeven door passwd

en: Try again? [y/N]
nl: Opnieuw proberen? [y/N]

en: Is the information correct? [Y/n]
nl: Is deze informatie correct? [Y/n]

en: Adding new user `%s' to supplemental / extra groups `%s' ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' aan aanvullende / extra groepen `%s' ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
nl: Instellen quota voor gebruiker `%s' instellen op waarden van gebruiker `%s' ...

en: Not creating `%s'.
nl: `%s' niet aangemaakt.

en: Not creating home directory `%s' as requested.
nl: De persoonlijke map `%s' wordt niet aangemaakt zoals gevraagd.

en: The home directory `%s' already exists.  Not touching this directory.
nl: Persoonlijke map `%s' bestaat reeds. Er wordt niet geraakt aan deze map.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
nl: Waarschuwing: de persoonlijke map `%s' is niet van de gebruiker die u aan het aanmaken bent.

en: Creating home directory `%s' ...
nl: Aanmaken persoonlijke map `%s' ...

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
nl: Aanmaken persoonlijke map `%s' is niet gelukt: %s.

en: Copying files from `%s' ...
nl: Bestanden kopiëren van `%s' ...

en: fork for `find' failed: %s
nl: fork maken voor `find' is mislukt: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds, en is geen systeemgebruiker.

en: The user `%s' already exists.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds.

en: The GID %d is already in use.
nl: Het GID %d is reeds in gebruik.

en: No group with GID %d found.
nl: Geen groep met GID %d gevonden.

en: %s/%s is neither a dir, file, nor a symlink.
nl: %s/%s is noch een map, een bestand of een symbolische koppeling.

en: To avoid ambiguity with numerical UIDs, usernames which
                resemble numbers or negative numbers are not allowed.
nl: Om onduidelijkheid over numerieke UID's te voorkomen,
                zijn gebruikersnamen die op cijfers of negatieve
                getallen lijken, niet toegestaan.

en: Usernames must not be a single or a double period.
nl: Gebruikersnamen mogen niet uit één of twee punten bestaan.

en: Usernames must be no more than 32 bytes in length.
nl: Gebruikersnamen mogen niet langer zijn dan 32 bytes.

en: To avoid problems, the username must not start with a
                dash, plus sign, or tilde, and it must not contain any of the
                following: colon, comma, slash, or any whitespace characters
                including spaces, tabs, and newlines.
nl: Om problemen te voorkomen, mag de gebruikersnaam niet
       beginnen met een streepje, plusteken of tilde, en mag hij geen
       van de volgende tekens bevatten: dubbele punt, komma, schuine
       streep of witruimte, inclusief spatie, tab en regeleinde.

en: To avoid problems, the username should consist only of
                letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and
                not start with a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For
                compatibility with Samba machine accounts, $ is also supported
                at the end of the username.  (Use the `--allow-all-names' option
                to bypass this restriction.)
nl: Om problemen te voorkomen, mag de gebruikersnaam alleen
       bestaan uit letters, cijfers, onderstrepingstekens, punten,
       at-tekens en streepjes, en niet beginnen met een streepje
       (zoals gedefinieerd door IEEE Std 1003.1-2001). Voor compatibiliteit
       met Samba-machineaccounts wordt $ ook ondersteund aan het einde
       van de gebruikersnaam. (Gebruik de optie `--allow-all-names'
       om deze beperking te omzeilen.)

en: Allowing use of questionable username.
nl: Het gebruik van een twijfelachtige gebruikersnaam toestaan.

en: Please enter a username matching the regular expression
                configured via the %s configuration variable.  Use the
                `--allow-bad-names' option to relax this check or reconfigure
                %s in configuration.
nl: Geef een gebruikersnaam op die voldoet aan de reguliere
       expressie die ingesteld is via de configuratievariabele %s.
       Gebruik de optie `--allow-bad-names' om deze controle te
       versoepelen of configureer %s opnieuw in de configuratie.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
nl: Selecteren van UID uit het bereik %d - %d ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
nl: Selecteren GID tussen %d en %d ...

en: Selecting UID/GID from range %d to %d ...
nl: Selecteren UID/GID tussen %d en %d ...

en: Removing directory `%s' ...
nl: Verwijderen map `%s' ...

en: Removing user `%s' ...
nl: Verwijderen gebruiker `%s' ...

en: Removing group `%s' ...
nl: Verwijderen groep `%s' ...

en: Caught a SIG%s.
nl: SIG%s ontvangen.

en: adduser version %s
nl: adduser versie %s

en: Adds a user or group to the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
nl: Voegt een gebruiker of groep toe aan het systeem.
    
    Raadpleeg voor gedetailleerde copyrightinformatie
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
nl: Dit programma is vrije software; u kunt het distribueren en/of veranderen
    onder de bepalingen van de GNU General Public License, uitgegeven door
    de Free Software Foundation, versie 2 of (naar uw mening)
    iedere daaropvolgende versie.
    
    Dit programma wordt verspreid in de hoop dat het bruikbaar is, maar
    ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de garantie dat
    HET WERKT of HET GESCHIKT IS VOOR EEN DOEL. Bekijk de GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, voor meer details.

en: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup group]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
        Add a regular user
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup group] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
       Add a system user
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a user group
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
nl: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup groep]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment commentaar] [--home map] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf bestand] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            gebruiker
        Een gewone gebruiker toevoegen
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup groep] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment commentaar] [--home map] [--no-create-home]
            [--conf bestand] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            gebruiker
       Een systeemgebruiker toevoegen
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf bestand] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            groep
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf bestand] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            groep
       Een gebruikersgroep toevoegen
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf bvestand] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            groep
       Een systeemgroep toevoegen
    
    adduser GEBRUIKER GROEP
       Een bestaande gebruiker toevoegen aan een bestaande groep

en: Only root may remove a user or group from the system.
nl: Alleen root kan een gebruiker of groep verwijderen van het systeem.

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features, you need to install the `perl' package. To accomplish that, run apt-get install perl.
nl: Om de functies --remove-home, --remove-all-files en --backup te gebruiken moet u het pakket `perl' installeren. Voer hiervoor apt-get install perl uit.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' is geen systeemgebruiker. Gestopt.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat niet, maar --system was opgegeven. Gestopt.

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0). Usually this is never required as it may render the whole system unusable. If you really want this, call deluser with parameter --no-preserve-root. Stopping now without having performed any action
nl: WAARSCHUWING: U staat op het punt het root-account te verwijderen (uid 0). Dit is normaal gesproken nooit nodig omdat dit het hele systeem onbruikbaar kan maken. Als u dit echt wilt, voer dan deluser uit met de parameter --no-preserve-root. Er wordt nu gestopt zonder enige actie te hebben uitgevoerd

en: remove_home or remove_all_files beginning
nl: remove_home of remove_all_files beginnen

en: Looking for files to backup/remove ...
nl: Zoeken naar bestanden om te back-uppen/verwijderen ...

en: failed to open /proc/mounts: %s
nl: kon /proc/mounts niet openen: %s

en: failed to close /proc/mounts: %s
nl: kon /proc/mounts niet sluiten: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
nl: Geen back-up maken/verwijdering van `%s', het is een koppelpunt.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
nl: Geen back-up maken/verwijdering van `%s', het komt overeen met %s.

en: Cannot handle special file %s
nl: Kan het speciale bestand %s niet verwerken

en: Backing up %d files to be removed to %s ...
nl: Back-up maken van %d te verwijderen bestanden naar %s ...

en: Removing files ...
nl: Verwijderen bestanden ...

en: Removing crontab ...
nl: Verwijderen crontab ...

en: `%s' not executed. Skipping crontab removal. Package `cron' required.
nl: `%s' niet uitgevoerd. Verwijdering van crontab overgeslagen. Pakket `cron' is vereist.

en: getgrnam `%s' failed: %s. This shouldn't happen.
nl: getgrnam `%s' mislukte: %s. Dit zou niet mogen gebeuren.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
nl: De groep `%s' is geen systeemgroep. Gestopt.

en: The group `%s' is not empty!
nl: De groep `%s' is niet leeg!

en: The user `%s' does not exist.
nl: De gebruiker `%s' bestaat niet.

en: The group `%s' does not exist.
nl: De groep `%s' bestaat niet.

en: You may not remove the user from their primary group.
nl: U mag geen gebruiker verwijderen uit zijn/haar primaire groep.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
nl: De gebruiker `%s' is geen lid van groep `%s'.

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
nl: Verwijderen van gebruiker `%s' uit groep `%s'...

en: deluser version %s
nl: deluser versie %s

en: Removes users and groups from the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
nl: Verwijdert gebruikers en groepen van het systeem.
    
    Raadpleeg voor uitgebreide copyrightinformatie
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf file]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] user
    
      remove a regular user from the system
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] group
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] group
      remove a group from the system
    
    deluser [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug] user group
      remove the user from a group
nl: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to map] [--backup-suffix tekst] [--conf bestand]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] gebruiker
    
      een gewone gebruiker verwijderen van het systeem
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf bestand] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] groep
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf bestand] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] groep
      een groep verwijderen van het systeem
    
    deluser [--conf bestand] [--quiet] [--verbose] [--debug] gebruiker groep
      de gebruiker uit een groep verwijderen

en: Backup suffix %s unavailable, using gzip.
nl: Back-upsuffix %s niet beschikbaar, gzip wordt gebruikt.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
nl: Kon het programma genaamd `%s' niet vinden in $PATH.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
nl: `%s' bestaat niet. Standaardinstellingen worden gebruikt.

en: cannot open configuration file %s: `%s'
nl: kan configuratiebestand %s niet openen: `%s'

en: Couldn't parse `%s', line %d.
nl: Kon `%s' niet verwerken, regel %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
nl: Onbekende variabele `%s' op `%s', regel %d.

en: Cannot read directory `%s'
nl: Kan map `%s' niet lezen.

en: `%s' does not exist.
nl: `%s' bestaat niet.

en: Cannot open pool file %s: `%s'
nl: Kan poolbestand %s niet openen: `%s'

en: Illegal pool type `%s' reading `%s'.
nl: Ongeldig pooltype `%s' dat `%s' leest.

en: Duplicate name `%s' at `%s', line %d.
nl: Dubbele naam `%s' op `%s', regel %d.

en: Duplicate ID `%s' at `%s', line %d.
nl: Dubbele ID `%s' op `%s', regel %d.

en: `%s' refused the given user name, but --allow-all-names is given. Continueing.
nl: `%s' weigerde de opgegeven gebruikersnaam, maar --allow-all-names is opgegeven. Er wordt doorgegaan.

en: `%s' refused the given user name. This is a bug in adduser. Please file a bug report.
nl: `%s' weigerde de opgegeven gebruikersnaam. Dit is een bug in adduser. Dien een bugrapport in.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
nl: `%s' gaf foutcode %d terug. Gestopt.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
nl: `%s' stopte door signaal %d. Gestopt.

en: `%s' failed to execute. %s. Continuing.
nl: `%s' kon %s niet uitvoeren. Doorgaan.

en: `%s' killed by signal %d. Continuing.
nl: `%s' gestopt door signaal %d. Doorgaan.

en: `%s' failed with status %d. Continuing.
nl: `%s' mislukte met status %d. Doorgaan.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
nl: Geen programma met de naam `%s' gevonden in $PATH.

en: could not open lock file %s!
nl: kon grendelbestand %s niet openen!

en: Could not obtain exclusive lock, please try again shortly!
nl: Kon geen exclusief slot verkrijgen, probeer het binnenkort opnieuw!

en: Waiting for lock to become available...
nl: Wachten tot slot beschikbaar komt...

en: could not seek - %s!
nl: kon - %s niet opzoeken!

en: could not find lock file!
nl: kon grendelbestand niet vinden!

en: could not unlock file %s: %s
nl: kon bestand %s niet ontgrendelen: %s

en: could not close lock file %s: %s
nl: kon grendelbestand %s niet sluiten: %s

en: logging to syslog failed: command line %s returned error: %s
nl: Loggen naar syslog is mislukt: opdrachtregel %s gaf fout: %s
