apt 0.5.5 - en to sl translation catalogue (476 entries)

en: Package %s version %s has an unmet dep:
sl: Paket %s različica %s ima nerešene odvisnosti:

en: Unable to locate package %s
sl: Ne najdem paketa %s

en: Total Package Names :
sl: Vseh imen paketov:

en:   Normal Packages:
sl:  Navadni paketi:

en:   Pure Virtual Packages:
sl:  Čisti navidezni paketi:

en:   Single Virtual Packages:
sl:  Posamezni navidezni paketi:

en:   Mixed Virtual Packages:
sl:  Mešani navidezni paketi:

en:   Missing:
sl:  Manjka:

en: Total Distinct Versions:
sl: Vseh različic:

en: Total Dependencies:
sl: Vseh odvisnosti:

en: Total Ver/File relations:
sl: Vseh povezava Raz/Dat:

en: Total Provides Mappings:
sl: Vseh dobljenih preslikav:

en: Total Globbed Strings:
sl: Vseh razširjenih nizov:

en: Total Dependency Version space:
sl: Celotna velikost z odvisnostmi:

en: Total Slack space:
sl: Celotna ohlapna velikost:

en: Total Space Accounted for:
sl: Celotna velikost, izračunana za:

en: Package file %s is out of sync.
sl: Paketna datoteka %s ni usklajena.

en: You must give exactly one pattern
sl: Podati morate natančno en vzorec

en: No packages found
sl: Nobena datoteka ni bila najdena

en: Package Files:
sl: Paketne datoteke:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
sl: Predpomnilnik ni usklajen, x-ref paketne datotek ni mogoč

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned Packages:
sl: Pripeti paketi:

en: (not found)
sl: (ni najden)

note: Installed version
en:   Installed:
sl:   Nameščen:

en: (none)
sl: (brez)

note: Candidate Version
en:   Candidate:
sl:  Kandidat:

en:   Package Pin:
sl:  Zaponka paketa:

note: Show the priority tables
en:   Version Table:
sl:  Tabela različic:

en: %s %s for %s %s compiled on %s %s
sl: %s %s za %s %s preveden na %s %s

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] add file1 [file2 ...]
           apt-cache [options] showpkg pkg1 [pkg2 ...]
           apt-cache [options] showsrc pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache is a low-level tool used to manipulate APT's binary
    cache files, and query information from them
    
    Commands:
       add - Add a package file to the source cache
       gencaches - Build both the package and source cache
       showpkg - Show some general information for a single package
       showsrc - Show source records
       stats - Show some basic statistics
       dump - Show the entire file in a terse form
       dumpavail - Print an available file to stdout
       unmet - Show unmet dependencies
       search - Search the package list for a regex pattern
       show - Show a readable record for the package
       depends - Show raw dependency information for a package
       rdepends - Show reverse dependency information for a package
       pkgnames - List the names of all packages
       dotty - Generate package graphs for GraphVis
       xvcg - Generate package graphs for xvcg
       policy - Show policy settings
    
    Options:
      -h   This help text.
      -p=? The package cache.
      -s=? The source cache.
      -q   Disable progress indicator.
      -i   Show only important deps for the unmet command.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-cache(8) and apt.conf(5) manual pages for more information.
sl: Uporaba: apt-cache [možnosti] ukaz
             apt-cache [možnosti] add dat1 [dat2 ...]
             apt-cache [možnosti] showpkg pak1 [pak2 ...]
             apt-cache [možnosti] showsrc pak1 [pak2 ...]
    
    apt-cache je orodje za upravljanje binarnih datotek v APT-jevem
    pomnilniku in za pridobivanje informacij o njih
    
    Ukazi:
       add - Doda paketno datoteko v izvorni pomnilnik
       gencaches - Zgradi paket in izvorni pomnilnik
       showpkg - Prikaže osnovne informacije o paketu
       showsrc - Prikaže izvorne zapise
       stats - Prikaže osnovno statistiko
       dump - Prikaže celotno datoteko v jedrnati obliki
       dumpavail - Razpoložljivo datoteko izpiše v stdout
       unmet - Prikaže nerešene odvisnosti
       search - Poišče vzorec v seznamu paketov
       show - Prikaže berljiv zapis o paketu
       depends - Prikaže grobe informacije o odvisnostih paketa
       rdepends - Prikaže informacije o odvisnostih paketa za nazaj
       pkgnames - Prikaže seznam vsem paketov
       dotty - Ustvari grafe paketov za GraphVis
       xvcg - Ustvari grafe paketov za xvcg
       policy - Prikaže politiko nastavitev
    
    Možnosti:
      -h   To besedilo.
      -p=? Pomnilnik paketov.
      -s=? Pomnilnik virov.
      -q   Onemogoči kazalec napredka.
      -i   Prikaže samo pomembne odvisnosti za nerešen ukaz.
      -c=? Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=? Nastavi poljubno nastavitveno možnost, npr. -o dir::cache=/tmp
    Za več informacij si oglejte strani man apt-cache(8) in apt.conf(5).

en: Arguments not in pairs
sl: Argumenti niso v parih

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is a simple tool to read the APT config file
    
    Commands:
       shell - Shell mode
       dump - Show the configuration
    
    Options:
      -h   This help text.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sl: Uporaba: apt-config [možnosti] ukaz
    
    apt-config je preprosto orodje za branje nastavitvene datoteke APT
    
    Ukazi:
       shell - Lupinski način
       dump - Prikaže nastavitve
    
    Možnosti:
      -h   To besedilo.
      -c=? Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=? Nastavi poljubno nastavitveno možnost, npr. -o dir::cache=/tmp

en: %s not a valid DEB package.
sl: %s ni veljaven paket DEB.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is a tool to extract config and template info
    from debian packages
    
    Options:
      -h   This help text
      -t   Set the temp dir
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sl: Uporaba: apt-extracttemplates dat1 [dat2 ...]
    
    apt-extracttemplates je orodje za pridobivanje informacij o
    nastavitvah in predlogah debianovih paketov
    
    Možnosti:
      -h  To besedilo
      -t   Nastavi začasni imenik
      -c=? Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=? Nastavi poljubno nastavitveno možnost, npr. -o dir::cache=/tmp

en: Unable to write to %s
sl: Ni mogoče pisati na %s

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
sl: Ni mogoče ugotoviti različice debconfa. Je sploh nameščen?

en: Package extension list is too long
sl: Seznam razširitev paketov je predolg

en: Error Processing directory %s
sl: Napaka pri obdelavi imenika %s

en: Source extension list is too long
sl: Seznam razširitev virov je predolg

en: Error writing header to contents file
sl: Napaka pri pisanju glave v vsebinsko datoteko

en: Error Processing Contents %s
sl: Napaka pri obdelavi vsebine %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitary configuration option
sl: Uporaba: apt-ftparchive [možnosti] ukaz
    Ukazi: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
           sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
           contents path
           release path
           generate config [groups]
           clean config
    
    apt-ftparchive ustvari kazalo Debianovih arhivov. Podpira številne
    sloge ustvarjanja, od popolnoma samodejnih do enakovrednih zamenjav
    za dpkg-scanpackages in dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive ustvari paketne datoteke z drevesa .deb-ov. Paketna
    datoteka hrani vsebino vseh nadzornih polj vsakega paketa in tudi
    razpršeno kodo MD5 ter velikost datoteke. Prekrivna datoteka
    lahko vsili vrednost Prioriteta in Odsek.
    
    Podobno apt-ftparchive ustvari tudi izvorne datoteke iz .dsc-jev.
    Možnost --source-override lahko nastavi prekrivno datoteko.
    
    Ukaz 'paketi' in 'izvorne datoteke' se uporablja v korenu drevesa.
    BinarnaPot mora kazati na osnovo rekurzivnega iskanja, prekrivna
    datoteka pa naj vsebuje prekrivne zastavice. Predponapoti se
    doda poljem z imeni datotek, če je podana. Primer uporabe iz
    Debianovega arhiva:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Možnosti:
      -h    To besedilo
      --md5 Nadzoruje ustvarjanje MD5
      -s=?  Prekrivna datoteka izvorne datoteke
      -q    Tiho
      -d=?  Izbere poljubno pomnilniško zbirko
      --no-delink Omogoči razhroščevalni način z razvezovanjem
      --contents  Nadzoruje ustvarjanje vsebinskih datotek
      -c=?  Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=?  Nastavi poljubno nastavitveno možnost

en: No selections matched
sl: Nobena izbira se ne ujema

en: Some files are missing in the package file group `%s'
sl: Nekatere datoteke manjkajo v skupini paketnih datotek '%s'

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
sl: ZP je pokvarjena, datoteka je preimenovana v %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
sl: ZP je stara, poskušam nadgraditi %s

en: Unable to open DB file %s: %s
sl: Ni mogoče odprti datoteke ZP %s: %s

en: File date has changed %s
sl: Datum datoteke se je spremenil %s

en: Archive has no control record
sl: Arhiv nima nadzornega zapisa

en: Unable to get a cursor
sl: Ni mogoče najti kazalca

en: W: Unable to read directory %s
sl: O: ni mogoče brati imenika %s

en: W: Unable to stat %s
sl: O: Ni mogoče nastaviti %s

en: W:
sl: O:

en: E: Errors apply to file
sl: N: Napake se sklicujejo na datoteko

en: Failed to resolve %s
sl: Ni mogoče razrešiti %s

en: Tree walking failed
sl: Hoja drevesa ni uspela

en: Failed to open %s
sl: Ni mogoče odprti %s

en:  DeLink %s [%s]
sl:  RazVeži %s [%s]

en: Failed to readlink %s
sl: Napaka pri branju povezave %s

en: Failed to unlink %s
sl: Napaka pri odvezovanju %s

en: *** Failed to link %s to %s
sl: *** Napaka pri povezovanju %s z %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
sl:  Dosežena meja RazVezovanja %sB.

en: Failed to stat %s
sl: Napaka pri postavitvi %s

en: Archive had no package field
sl: Arhiv ni imel polja s paketom

en:   %s has no override entry
sl:  %s nima prekrivnega vnosa

en:   %s maintainer is %s not %s
sl:  Vzdrževalec %s je %s in ne %s

en: Internal Error, could not locate member %s
sl: Notranja napaka. Ni mogoče najti člana %s.

en: realloc - Failed to allocate memory
sl: realloc - Napaka pri dodeljevanju prostora

en: Unable to open %s
sl: Ne morem odpreti %s

en: Malformed override %s line %lu #1
sl: Napačno prekrivanje %s vrstica %lu #1

en: Malformed override %s line %lu #2
sl: Napačno prekrivanje %s vrstica %lu #2

en: Malformed override %s line %lu #3
sl: Napačno prekrivanje %s vrstica %lu #3

en: Failed to read the override file %s
sl: Napaka pri branju prekrite datoteke %s

en: Unknown Compresison Algorithm '%s'
sl: Neznan algoritem stiskanja '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
sl: Stisnjen izhod %s potrebuje niz stiskanja

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
sl: Ustvarjanje pipe IPC podprocesa ni uspelo

en: Failed to create FILE*
sl: Ustvarjanje DATOTEKE* ni uspelo

en: Failed to fork
sl: Vejitev ni uspela

en: Compress Child
sl: Otrok stiskanja

en: Internal Error, Failed to create %s
sl: Notranja napaka. Ni mogoče ustvariti %s

en: Failed to create subprocess IPC
sl: Ni mogoče ustvariti podprocesa IPD

en: Failed to exec compressor
sl: Ni mogoče izvesti stiskanja

en: decompressor
sl: program za dekompresijo

en: IO to subprocess/file failed
sl: IO podprocesa/datoteke je spodletel

en: Failed to read while computing MD5
sl: Med računanjem MD5 ni mogoče brati

en: Problem unlinking %s
sl: Napaka pri odvezovanju %s

en: Failed to rename %s to %s
sl: Ni mogoče preimenovati %s v %s

en: Regex compilation error - %s
sl: Napaka pri prevajanju regex - %s

en: The following packages have unmet dependencies:
sl: Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:

en: but %s is installed
sl: vendar je paket %s nameščen

en: but %s is to be installed
sl: vendar bo paket %s nameščen

en: but it is not installable
sl: vendar se ga ne da namestiti

en: but it is a virtual package
sl: vendar je navidezen paket

en: but it is not installed
sl: vendar ni nameščen

en: but it is not going to be installed
sl: vendar ne bo nameščen

en:  or
sl:  ali

en: The following NEW packages will be installed:
sl: Naslednji NOVI paketi bodo nameščeni:

en: The following packages will be REMOVED:
sl: Naslednji novi paketi bodo ODSTRANJENI:

en: The following packages have been kept back:
sl: Naslednji paketi so bili zadržani:

en: The following packages will be upgraded:
sl: Naslednji paketi bodo nadgrajeni:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
sl: Naslednji paketi bodo POSTARANI:

en: The following held packages will be changed:
sl: Naslednji zadržani paketi bodo spremenjeni:

en: %s (due to %s)
sl: %s (zaradi %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
sl: OPOZORILO: Naslednji ključni paketi bodo odstranjeni.
    To NI priporočljivo, razen če natančno veste, kaj počnete.

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
sl: %lu nadgrajenih, %lu na novo nameščenih,

en: %lu reinstalled,
sl: %lu posodobljenih,

en: %lu downgraded,
sl: %lu postaranih,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
sl: %lu bo odstranjenih in %lu ne nadgrajenih.

en: %lu not fully installed or removed.
sl: %lu ne popolnoma nameščenih ali odstranjenih.

en: Correcting dependencies...
sl: Popravljanje odvisnosti ...

en:  failed.
sl:  spodletelo.

en: Unable to correct dependencies
sl: Ni mogoče popraviti odvisnosti

en: Unable to minimize the upgrade set
sl: Ni mogoče pomanjšati zbirke za nadgradnjo

en:  Done
sl:  Opravljeno

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these.
sl: Če želite popraviti napake, poskusite pognati 'apt-get -f install'.

en: Unmet dependencies. Try using -f.
sl: Nerešene odvisnosti. Poskusite uporabiti -f.

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
sl: POZORO: Naslednjih paketov ni bilo mogoče avtenticirati!

en: Install these packages without verification? [y/N]
sl: Namestim te pakete brez prevejanje? [y/N]

en: Some packages could not be authenticated
sl: Nisem uspel avtenticirati nekaterih paketkov

en: There are problems and -y was used without --force-yes
sl: Prišlo je do težav in -y je bil uporabljen brez --force-yes

en: Packages need to be removed but Remove is disabled.
sl: Odstraniti je potrebno pakete, a je Odstranjevanje onemogočeno.

en: Unable to lock the download directory
sl: Ni mogoče zakleniti imenika za prenose

en: The list of sources could not be read.
sl: Seznama virov ni mogoče brati.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB/%sB arhivov.

en: Need to get %sB of archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB arhivov.

en: After unpacking %sB of additional disk space will be used.
sl: Po odpakiranju bo uporabljenega %sB dodatnega prostora na disku.

en: After unpacking %sB disk space will be freed.
sl: Po odpakiranju bo sproščenega %sB prostora na disku.

en: You don't have enough free space in %s.
sl: V %s je premalo prostora.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
sl: Izbrana je možnost Samo preprosto, a to opravilo ni preprosto.

en: Yes, do as I say!
sl: Da, naredi tako kot pravim!

en: You are about to do something potentially harmful
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
sl: Obstaja možnost, da poškodujete vaš sistem.
    Za nadaljevanje vnesite frazo '%s'
     ?]

en: Abort.
sl: Prekini.

en: Do you want to continue? [Y/n]
sl: Ali želite nadaljevati? [Y/n]

en: Failed to fetch %s  %s
sl: Ni mogoče dobiti %s  %s

en: Some files failed to download
sl: Prenos nekaterih datotek ni uspel

en: Download complete and in download only mode
sl: Prenos dokončan in uporabljen način samo prenos

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
sl: Nekaterih arhivov ni mogoče dobiti. Poskusite uporabiti apt-get update ali --fix-missing.

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
sl: --fix-missing in izmenjava medija trenutno nista podprta

en: Unable to correct missing packages.
sl: Ni mogoče popraviti manjkajočih paketov.

en: Aborting Install.
sl: Prekinjanje namestitve.

en: Note, selecting %s instead of %s
sl: Opomba: izbran %s namesto %s

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
sl: %s preskočen, ker je že nameščen in ne potrebuje nadgradnje.

en: Package %s is not installed, so not removed
sl: Paket %s ni nameščen, zato ni odstranjen

en: Package %s is a virtual package provided by:
sl: Paket %s je navidezen in ga je priskrbel:

en:  [Installed]
sl:  [Nameščeno]

en: You should explicitly select one to install.
sl: Sami izberite paket, ki ga želite namestiti.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
sl: Paket %s nima navedene različice, vendar se nek drug paket nanaša nanj.
    To ponavadi pomeni, da paket manjka, je zastaran ali
    pa je na voljo samo iz drugega vira.

en: However the following packages replace it:
sl: Kakorkoli, naslednji paketi ga nadomestijo:

en: Package %s has no installation candidate
sl: Paket %s nima kandidata za namestitev

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
sl: Ponovna namestitev %s ni možna, ker ni možen prenos.

en: %s is already the newest version.
sl: Najnovejša različica %s je že nameščena.

en: Release '%s' for '%s' was not found
sl: Izdaje '%s' za '%s' ni mogoče najti

en: Version '%s' for '%s' was not found
sl: Različice '%s' za '%s' ni mogoče najti

en: Selected version %s (%s) for %s
sl: Izbrana različica %s (%s) za %s

en: The update command takes no arguments
sl: Ukaz update ne potrebuje argumentov

en: Unable to lock the list directory
sl: Imenika seznamov ni mogoče zakleniti

en: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
sl: Nekaterih kazal ni mogoče prenesti, zato so preklicana, ali pa so uporabljena starejša.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff
sl: Notranja napaka zaradi AllUpgrade.

en: Couldn't find package %s
sl: Ni mogoče najti paketa %s

en: Note, selecting %s for regex '%s'
sl: Opomba: izbran %s namesto regex '%s'

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these:
sl: Poskusite zagnati 'apt-get -f install', če želite popraviti:

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
sl: Nerešene odvisnosti. Poskusite 'apt-get -f install' brez paketov (ali podajte rešitev).

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
sl: Nekaterih paketov ni mogoče namestiti. To lahko pomeni, da ste zahtevali
    nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa, da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali prenešeni iz Prihajajoče.

en: Since you only requested a single operation it is extremely likely that
    the package is simply not installable and a bug report against
    that package should be filed.
sl: Ker ste zahtevali samo eno opravilo, je zelo verjetno, da se paketa
    preprosto ne da namestiti in je potrebno vložiti poročilo o hrošču
    o tem paketu.

en: The following information may help to resolve the situation:
sl: Naslednji podatki vam bodo morda pomagali rešiti težavo:

en: Broken packages
sl: Pokvarjeni paketi

en: The following extra packages will be installed:
sl: Naslednji dodatni paketi bodo nameščeni:

en: Suggested packages:
sl: Predlagani paketi:

en: Recommended packages:
sl: Priporočeni paketi:

en: Calculating Upgrade...
sl: Preračunavanje nadgradnje ...

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Done
sl: Opravljeno

en: Must specify at least one package to fetch source for
sl: Potrebno je navesti vsaj en paket, za katerega želite dobiti izorno kodo

en: Unable to find a source package for %s
sl: Izvornega paketa za %s ni mogoče najti

en: You don't have enough free space in %s
sl: Nimate dovolj prostora na %s

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB/%sB izvornih arhivov.

en: Need to get %sB of source archives.
sl: Potrebno je dobiti %sB izvornih arhivov.

en: Fetch Source %s
sl: Dobi vir %s

en: Failed to fetch some archives.
sl: Nekaterih arhivov ni mogoče dobiti.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
sl: Odpakiranje že odpakiranih izvornih paketov v %s preskočeno

en: Unpack command '%s' failed.
sl: Ukaz odpakiranja '%s' ni uspel.

en: Build command '%s' failed.
sl: Ukaz gradnje '%s' ni uspel.

en: Child process failed
sl: Otroški proces ni uspel

en: Must specify at least one package to check builddeps for
sl: Potrebno je navesti vsaj en paket, za katerega želite preveriti odvisnosti za gradnjo

en: Unable to get build-dependency information for %s
sl: Ni mogoče dobiti informacij o odvisnostih za gradnjo za %s

en: %s has no build depends.
sl: %s nima odvisnosti za gradnjo.

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because the package %s cannot be found
sl: %s odvisnosti za %s ni mogoče zadostiti, ker ni mogoče najti paketa %s

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because no available versions of package %s can satisfy version requirements
sl: %s odvisnosti za %s ni mogoče zadostiti, ker nobena različica paketa %s ne more zadostiti zahtevi po različici

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: Installed package %s is too new
sl: Ni mogoče zadostiti %s odvisnosti za %s. Nameščen paket %s je preveč nov

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: %s
sl: Ni mogoče zadostiti %s odvisnosti za %s. %s

en: Build-dependencies for %s could not be satisfied.
sl: Odvisnostim za gradnjo %s ni mogoče zadostiti.

en: Failed to process build dependencies
sl: Obdelava odvisnosti za gradnjo ni uspela

en: Supported Modules:
sl: Podprti moduli:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a simple command line interface for downloading and
    installing packages. The most frequently used commands are update
    and install.
    
    Commands:
       update - Retrieve new lists of packages
       upgrade - Perform an upgrade
       install - Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
       remove - Remove packages
       source - Download source archives
       build-dep - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade - Distribution upgrade, see apt-get(8)
       dselect-upgrade - Follow dselect selections
       clean - Erase downloaded archive files
       autoclean - Erase old downloaded archive files
       check - Verify that there are no broken dependencies
    
    Options:
      -h  This help text.
      -q  Loggable output - no progress indicator
      -qq No output except for errors
      -d  Download only - do NOT install or unpack archives
      -s  No-act. Perform ordering simulation
      -y  Assume Yes to all queries and do not prompt
      -f  Attempt to continue if the integrity check fails
      -m  Attempt to continue if archives are unlocatable
      -u  Show a list of upgraded packages as well
      -b  Build the source package after fetching it
      -V  Show verbose version numbers
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5) manual
    pages for more information and options.
                           This APT has Super Cow Powers.
sl: Uporaba: apt-get [možnosti] ukaz
             apt-get [možnosti] install|remove pak1 [pak2 ...]
             apt-get [možnosti] source pak1 [pak2 ...]
    
    apt-get je preprost vmesnik ukazne vrstice za prenašanje in
    nameščanje paketov. Najpogosteje uporabljena ukaza sta update
    in install.
    
    Ukazi:
       update - Posodobi seznam paketov
       upgrade - Izvedi nadgradnjo
       install - Namesti nove pakete (pak je libc6 in ne libc6.deb)
       remove - Odstrani pakete
       source - Prenesi izvorne arhive
       build-dep - Nastavi odvisnosti za gradnjo za izvorne pakete
       dist-upgrade - Nadgradnja distribucije, glejte apt-get(8)
       dselect-upgrade - Sledi izbiram dselecta
       clean - Odstrani prenešene datoteke z arhivi
       autoclean - Odstrani stare prenešene datoteke z arhivi
       check - Preveri, da ni nobene pokvarjene odvisnosti
    
    Možnosti:
      -h  To besedilo.
      -q  Dnevniški izpis - brez kazalca napredka
      -qq Brez izpisa, razen napak
      -d  Samo prenos - NE namesti in odpakira arhivov
      -s  Brez dejanj. Izvede simulacijo urejanja
      -y  Privzame Da za vse poizvedbe in ne sprašuje
      -f  Poskusi nadaljevati, če preskus celovitosti spodleti
      -m  Poskusi nadaljevati, če ni mogoče najti arhivov
      -u  Prikaže tudi seznam nadgrajenih paketov
      -b  Ko dobi izvoren paket, ga zgradi
      -V  Prikaže podrobne številke različic
      -c=? Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=? Nastavi poljubno nastavitveno možnost, npr. -o dir::cache=/tmp
    Za več informacij in možnosti si oglejte strani man apt-get(8),
    sources.list(5) in apt.conf(5).
                           APT ima moč Super Krave.

en: Hit
sl: Zadetek

en: Get:
sl: Dobi:

en: Ign
sl: Prz

en: Err
sl: Nap

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
sl: Dobljenih %sB v %s (%sB/s)

en:  [Working]
sl:  [Delam]

en: Media Change: Please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
sl: Sprememba medija: vstavite disk z oznako
     '%s'
    v enoto '%s' in pritisnite enter

en: Unknown package record!
sl: Neznan zapis paketa!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package files. The -s option is used
    to indicate what kind of file it is.
    
    Options:
      -h   This help text
      -s   Use source file sorting
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sl: Uporaba: apt-sortpkgs [možnosti] dat1 [dat2 ...]
    
    apt-sortpkgs je preprosto orodje za razvrščanje paketnih datotek. Možnost -s
    določa vrsto datoteke.
    
    Možnosti:
      -h   To besedilo
      -s   Uporabi razvrščanje izvornih datotek
      -c=? Prebere podano datoteko z nastavitvami
      -o=? Nastavi poljubno nastavitveno možnost, npr. -o dir::cache=/tmp

en: Bad default setting!
sl: Napačna privzeta nastavitev!

en: Press enter to continue.
sl: Za nadaljevanje pritisnite enter.

en: Some errors occurred while unpacking. I'm going to configure the
sl: Med odpakiranjem je prišlo do napak. Nastavil bom

en: packages that were installed. This may result in duplicate errors
sl: pakete, ki so bili nameščeni. To lahko privede do dvojnih napak

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
sl: ali do napak zaradi manjkajočih odvisnosti. To je v redu, pomembne so samo napake

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
sl: nad tem sporočilom. Popravite jih in poženite Namest[I]tev še enkrat

en: Merging Available information
sl: Spajanje informacij na voljo

en: Failed to create pipes
sl: Ni mogoče ustvariti pip

en: Failed to exec gzip
sl: Ni mogoče izvesti gzip

en: Corrupted archive
sl: Pokvarjen arhiv

en: Tar Checksum failed, archive corrupted
sl: Kontrolna vsota tar ni uspela, arhiv je pokvarjen

en: Unknown TAR header type %u, member %s
sl: Neznan tip glave TAR %u, član %s

en: Invalid archive signature
sl: Napačen podpis arhiva

en: Error reading archive member header
sl: Napaka pri branju glave člana arhiva

en: Invalid archive member header
sl: Napačna glava člana arhiva

en: Archive is too short
sl: Arhiv je prekratek

en: Failed to read the archive headers
sl: Glav arhiva ni mogoče brati

en: DropNode called on still linked node
sl: DropNode je poklical stabilno povezano vozlišče

en: Failed to locate the hash element!
sl: Ni mogoče najti razpršenega elementa!

en: Failed to allocate diversion
sl: Ni mogoče dodeliti odklona

en: Internal Error in AddDiversion
sl: Notranja napaka v AddDiversion

en: Trying to overwrite a diversion, %s -> %s and %s/%s
sl: Poskušam prepisati odklon, %s -> %s in %s/%s

en: Double add of diversion %s -> %s
sl: Dvojni seštevek odklona %s -> %s

en: Duplicate conf file %s/%s
sl: Dvojnik datoteke z nastavitvami %s/%s

en: Failed write file %s
sl: Napaka pri pisanju datoteke %s

en: Failed to close file %s
sl: Napaka pri zapiranju datoteke %s

en: The path %s is too long
sl: Pot %s je predolga

en: Unpacking %s more than once
sl: Odpakiranje %s več kot enkrat

en: The directory %s is diverted
sl: Imenik %s je odklonjen

en: The package is trying to write to the diversion target %s/%s
sl: Paket poskuša pisati v tarčo odklona %s/%s

en: The diversion path is too long
sl: Pot odklona je predloga

en: The directory %s is being replaced by a non-directory
sl: Imenik %s je bil zamenjan z ne-imenikom

en: Failed to locate node in its hash bucket
sl: Iskanje vozlišča v njegovem razpršenem vedru ni uspelo

en: The path is too long
sl: Pot je predolga

en: Overwrite package match with no version for %s
sl: Prepiši zadetek paketa brez vnosa različice za %s

en: File %s/%s overwrites the one in the package %s
sl: Datoteka %s/%s prepisuje datoteko v paketu %s

en: Unable to read %s
sl: Ni mogoče brati %s

en: Unable to stat %s
sl: Ni mogoče določiti %s

en: Failed to remove %s
sl: Odstranitev %s ni uspela

en: Unable to create %s
sl: Ni mogoče ustvariti %s

en: Failed to stat %sinfo
sl: Določitev %sinfo ni uspela

en: The info and temp directories need to be on the same filesystem
sl: Podatki in začasni imeniki morajo biti v istem datotečnem sistemu

note: Build the status cache
en: Reading Package Lists
sl: Branje seznama paketov

en: Failed to change to the admin dir %sinfo
sl: Premik v skrbnikov imenik %sinfo ni uspel

en: Internal Error getting a Package Name
sl: Notranja napaka pri sprejemanju imena paketa

en: Reading File Listing
sl: Branje seznama datotek

en: Failed to open the list file '%sinfo/%s'. If you cannot restore this file then make it empty and immediately re-install the same version of the package!
sl: Odpiranje datoteke s seznamom '%sinfo/%s' ni uspelo. Če ne morete povrniti datoteke, jo izpraznite in takoj ponovno namestite enako različico paketa!

en: Failed reading the list file %sinfo/%s
sl: Branje datoteke s seznamom %sinfo/%s ni uspelo

en: Internal Error getting a Node
sl: Notranja napaka pri sprejemanju vozlišča

en: Failed to open the diversions file %sdiversions
sl: Odpiranje datoteke z odklonom %sdiversions ni uspelo

en: The diversion file is corrupted
sl: Datoteka z odklonom je pokvarjena

en: Invalid line in the diversion file: %s
sl: Napačna vrstica v datoteki z odklonom: %s

en: Internal Error adding a diversion
sl: Notranja napaka pri dodajanju odklona

en: The pkg cache must be initialize first
sl: Najprej se mora izvesti predpomnilnik paketov

en: Reading File List
sl: Branje seznama datotek

en: Failed to find a Package: Header, offset %lu
sl: Napaka pri iskanju paketa: glava, odmik %lu

en: Bad ConfFile section in the status file. Offset %lu
sl: Napačna izbira ConfFile v datoteki stanja. Odmik %lu

en: Error parsing MD5. Offset %lu
sl: Napaka pri razčlenjevanju MD5. Odmik %lu

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
sl: To ni veljaven arhiv DEB. Manjka član '%s'.

en: This is not a valid DEB archive, it has no '%s' or '%s' member
sl: To ni veljaven arhiv DEB. Manjka član '%s' ali '%s'.

en: Couldn't change to %s
sl: Ni mogoče spremeniti v %s

en: Internal Error, could not locate member
sl: Notranja napaka. Ni mogoče najti člana.

en: Failed to locate a valid control file
sl: Ni mogoče najti veljavne nadzorne datoteka

en: Unparsible control file
sl: Nadzorne datoteke ni mogoče razčleniti

en: Unable to read the cdrom database %s
sl: Ni mogoče brati zbirke %s na CD-ROM-u

en: Please use apt-cdrom to make this CD recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CDs
sl: Uporabite apt-cdrom, če želite, da APT prepozna CD. apt-get update ne more sam dodati novih CD-jev

en: Wrong CD
sl: Napačen C

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
sl: Ni mogoče odklopiti CD-ROM-a v %s, ker je morda še v uporabi.

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Failed to stat
sl: Določitev ni uspela

en: Failed to set modification time
sl: Nastavitev časa spremembe ni uspela

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
sl: Napačen URI. Lokalni URI-ji se morajo začeti z /

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
sl: Prijavljam se

en: Unable to determine the peer name
sl: Ni mogoče ugotoviti imena gostitelja

en: Unable to determine the local name
sl: Ni mogoče ugotoviti lokalnega imena

en: Server refused our connection and said: %s
sl: Strežnik je zavrnil našo povezavo in sporočil: %s

en: USER failed, server said: %s
sl: USER ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: PASS failed, server said: %s
sl: PASS ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
sl: Naveden je bil proxy-strežnik, ne pa tudi prijavna skripta. Acquire::ftp::ProxyLogin je prazen.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
sl: Ukaz prijavne skripte '%s' ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: TYPE failed, server said: %s
sl: TYPE ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: Connection timeout
sl: Povezava potekla

en: Server closed the connection
sl: Strežnik je zaprl povezavo

en: Read error
sl: Napaka pri branju

en: A response overflowed the buffer.
sl: Odgovor je prekoračil vmesnik.

en: Protocol corruption
sl: Okvara protokola

en: Write Error
sl: Napaka pri pisanju

en: Could not create a socket
sl: Ni mogoče ustvariti vtičnice

en: Could not connect data socket, connection timed out
sl: Ni mogoče priklopiti podatkovne vtičnice. Povezava potekla.

en: Could not connect passive socket.
sl: Ni mogoče priklopiti pasivne vtičnice.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
sl: getaddrinfo ni mogel dobiti poslušajoče vtičnice

en: Could not bind a socket
sl: Ni mogoče povezati vtičnice

en: Could not listen on the socket
sl: Ni mogoče poslušati na vtičnici

en: Could not determine the socket's name
sl: Ni mogoče ugotoviti imena vtičnice

en: Unable to send PORT command
sl: Ni mogoče poslati ukaza PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
sl: Neznan naslov družine %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
sl: EPRT ni uspel, strežnik je odgovoril: %s

en: Data socket connect timed out
sl: Povezava podatkovne vtičnice potekla

en: Unable to accept connection
sl: Ni mogoče sprejeti povezave

en: Problem hashing file
sl: Težava pri razprševanju datoteke

en: Unable to fetch file, server said '%s'
sl: Ni mogoče dobiti datoteke, strežnik je odgovoril '%s'

en: Data socket timed out
sl: Podatkovna vtičnica je potekla

en: Data transfer failed, server said '%s'
sl: Prenos podatkov ni uspel, strežnik je odgovoril '%s'

note: Get the files information
en: Query
sl: Poizvedba

en: Unable to invoke
sl: Ni mogoče zagnati

en: Connecting to %s (%s)
sl: Povezovanje z %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
sl: Ni mogoče ustvariti vtičnice za %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
sl: Ni mogoče začeti povezave z %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
sl: Ni se mogoče povezati z %s:%s (%s). Povezava potekla.

en: Could not connect to %s:%s (%s).
sl: Ni se mogoče povezati z %s:%s (%s).

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
sl: Povezujem se z %s

en: Could not resolve '%s'
sl: Ni mogoče razrešiti '%s'

en: Temporary failure resolving '%s'
sl: Začasna napaka pri razreševanju '%s'

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i)
sl: Prišlo je do napake pri razreševanju '%s:%s' (%i)

en: Unable to connect to %s %s:
sl: Ni se mogoče povezati z %s %s:

en: Couldn't open pipe for %s
sl: Ni mogoče odprti %s

en: Read error from %s process
sl: Napaka pri branju iz procesa %s

en: Waiting for headers
sl: Čakanje na glave

en: Got a single header line over %u chars
sl: Dobljena je ena vrstica glave preko %u znakov

en: Bad header line
sl: Napačna vrstica glave

en: The http server sent an invalid reply header
sl: Strežnik HTTP je poslal napačno glavo odgovora

en: The http server sent an invalid Content-Length header
sl: Strežnik HTTP je poslal glavo z napačno dolžino vsebine

en: The http server sent an invalid Content-Range header
sl: Strežnik HTTP je poslal glavo z napačnim obsegom vsebine

en: This http server has broken range support
sl: Ta strežnik HTTP ima pokvarjen obseg podpore

en: Unknown date format
sl: Neznana oblika datuma

en: Select failed
sl: Izbira ni uspela

en: Connection timed out
sl: Čas za povezavo se je iztekel

en: Error writing to output file
sl: Napaka pri pisanju v izhodno datoteko

en: Error writing to file
sl: Napaka pri pisanju v datoteko

en: Error writing to the file
sl: Napaka pri pisanju v datoteko

en: Error reading from server Remote end closed connection
sl: Napaka pri branju oddaljene in zaprte povezave s strežnika

en: Error reading from server
sl: Napaka pri branju s strežnika

en: Bad header Data
sl: Napačni podatki glave

en: Connection failed
sl: Povezava ni uspela

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: File Not Found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Connection closed prematurely
sl: Povezava se je prezgodaj zaprla

en: Can't mmap an empty file
sl: mmap prazne datoteke ni mogoč

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
sl: Ni mogoče narediti mmap %lu bajtov

en: Selection %s not found
sl: Izbira %s ni mogoče najti

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
sl: Ne-prepoznan tip okrajšave: '%c'

en: Opening configuration file %s
sl: Odpiranje nastavitvene datoteke %s

en: Line %d too long (max %d)
sl: Vrstica %d je predolga (največ %d)

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Blok se začne brez imena.

en: Syntax error %s:%u: Malformed Tag
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Nepravilna značka.

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Dodatno smetje za vrednostjo.

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Napotki se lahko izvedejo le na vrhnjem nivoju.

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Preveč ugnezdenih vključitev.

en: Syntax error %s:%u: Included from here
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Vključen od tu.

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Nepodprt napotek '%s'

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
sl: Skladenjska napaka %s:%u: Dodatno smetje na koncu datoteke

en: %c%s... Error!
sl: %c%s ... Napaka!

en: %c%s... Done
sl: %c%s... Narejeno

en: Command line option '%c' [from %s] is not known.
sl: Možnost ukazne vrstice '%c' [iz %s] ni poznana.

en: Command line option %s is not understood
sl: Ne razumem možnosti ukazne vrstice %s

en: Command line option %s is not boolean
sl: Možnost ukazne vrstice %s ni boolean

en: Option %s requires an argument.
sl: Možnost %s zahteva argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
sl: Možnost %s: Podrobnosti predmeta za nastavitve potrebujejo =<val>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
sl: Možnost %s zahteva celoštevilski argument, ne '%s'

en: Option '%s' is too long
sl: Možnost '%s' je predolga

en: Sense %s is not understood, try true or false.
sl: Pomena %s ni mogoče razumeti, poskusite pravilno ali napačno.

en: Invalid operation %s
sl: Napačna operacija %s

en: Unable to stat the mount point %s
sl: Ni mogoče določiti priklopne točke %s

en: Unable to change to %s
sl: Ni mogoče spremeniti v %s

en: Failed to stat the cdrom
sl: Ni mogoče določiti CD-ROM-a

en: Not using locking for read only lock file %s
sl: Brez uporabe zaklepanja za zaklenjeno datoteko samo za branje %s

en: Could not open lock file %s
sl: Ni mogoče odprti zaklenjene datoteke %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
sl: Brez uporabe zaklepanja za datoteko %s, priklopljeno z NTFS

en: Could not get lock %s
sl: Ni mogoče dobiti zaklenjene datoteke %s

en: Waited, for %s but it wasn't there
sl: Čakal, a %s ni bil tam

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
sl: Napaka pri razčlenjenosti podprocesa %s.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
sl: Podproces %s je vrnil kodo napake (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
sl: Podproces %s se je nepričakovano zaključil

en: Could not open file %s
sl: Ne morem odpreti datoteke %s

en: read, still have %lu to read but none left
sl: berem, še vedno %lu za branje, a nobeden ostal

en: Write error
sl: Napaka pri pisanju

en: write, still have %lu to write but couldn't
sl: pišem, še vedno %lu za pisanje, a ni mogoče

en: Problem closing the file
sl: Težava pri zapiranju datoteke

en: Problem unlinking the file
sl: Težava pri odvezovanju datoteke

en: Problem syncing the file
sl: Težava pri usklajevanju datoteke

en: Empty package cache
sl: Prazen predpomnilnik paketov

en: The package cache file is corrupted
sl: Datoteka s predpomnilnikom paketov je pokvarjena

en: The package cache file is an incompatible version
sl: Različica datoteke s predpomnilnikom paketov ni ustrezna

en: This APT does not support the Versioning System '%s'
sl: Ta APT ne podpira sistema različic '%s'

en: The package cache was built for a different architecture
sl: Predpomnilnik paketov je bil zgrajen za drugačno arhitekturo

en: Depends
sl: Odvisen od

en: PreDepends
sl: Predodvisnost

en: Suggests
sl: Priporoča

en: Recommends
sl: Priporoča

en: Conflicts
sl: V sporu z

en: Replaces
sl: Zamenja

en: Obsoletes
sl: Zastarani

en: important
sl: pomembno

en: required
sl: obvezno

en: standard
sl: standardno

en: optional
sl: izbirno

en: extra
sl: dodatno

en: Building Dependency Tree
sl: Gradnja drevesa odvisnosti

en: Candidate Versions
sl: Različice kandidatov

en: Dependency Generation
sl: Ustvarjanje odvisnosti

en: Unable to parse package file %s (1)
sl: Ni mogoče razčleniti paketne datoteke %s (1)

en: Unable to parse package file %s (2)
sl: Ni mogoče razčleniti paketne datoteke %s (2)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI)
sl: Napačna vrstica %lu v seznamu virov %s (URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist)
sl: Napačna vrstica %lu v seznamu virov %s (distribucija)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI parse)
sl: Napačna vrstica %lu v seznamu virov %s (razčlenitev URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (Absolute dist)
sl: Napačna vrstica %lu v seznamu virov %s (absolutna distribucija)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist parse)
sl: Napačna vrstica %lu v seznamu virov %s (razčlenitev distribucije)

en: Opening %s
sl: Odpiram %s

en: Line %u too long in source list %s.
sl: Vrstica %u v seznamu virov %s je predolga.

en: Malformed line %u in source list %s (type)
sl: Napačna vrstica %u v seznamu virov %s (vrsta)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
sl: Vrsta '%s' v vrstici %u v seznamu virov %s ni znana

en: Malformed line %u in source list %s (vendor id)
sl: Napačna vrstica %u v seznamu virov %s (ID ponudnika)

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
sl: Ta krog namestitve zahteva začasno odstranitev ključnega paketa %s zaradi zanke spora/predodvisnosti. To je ponavadi slabo, toda če zares želite odstranitev, vključite možnost APT::Force-LoopBreak.

en: Index file type '%s' is not supported
sl: Vrsta datoteke s kazalom '%s' ni podprta

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
sl: Paket %s mora biti ponovno nameščen, vendar ne morem najti arhiva zanj.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
sl: Napaka. pkgProblemResolver::Napake pri razrešitvi, ki so jih morda povzročili zadržani paketi.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
sl: Ni mogoče popraviti težav. Imate zadržane pakete.

en: Lists directory %spartial is missing.
sl: Manjka imenik s seznami %spartial.

en: Archive directory %spartial is missing.
sl: Manjka imenik z arhivi %spartial.

en: The method driver %s could not be found.
sl: Ni mogoče najti gonilnika metod %s.

en: Method %s did not start correctly
sl: Metoda %s se ni začela pravilno

en: Packaging system '%s' is not supported
sl: Paketni sistem '%s' ni podprt

en: Unable to determine a suitable packaging system type
sl: Ni mogoče ugotoviti ustrezne vrste paketnega sistema

en: Unable to stat %s.
sl: Ni mogoče določiti %s.

en: You must put some 'source' URIs in your sources.list
sl: V sources.list morate vstaviti URI-je z viri

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sl: Ni mogoče odprti ali razčleniti seznama paketov ali datoteke stanja.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
sl: Če želite odpraviti težave, poskusite zagnati apt-get update.

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sl: Napačen zapis v datoteki z nastavitvami. Ni glave paketa

en: Did not understand pin type %s
sl: Ni mogoče razumeti vrste zaponke %s

en: No priority (or zero) specified for pin
sl: Prioriteta zaponke ni določena ali pa je nič.

en: Cache has an incompatible versioning system
sl: Predpomnilnik ima neustrezen sistem različic

en: Error occured while processing %s (NewPackage)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Nov paket)

en: Error occured while processing %s (UsePackage1)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Uporabi paket 1)

en: Error occured while processing %s (UsePackage2)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Uporabi paket 2)

en: Error occured while processing %s (NewFileVer1)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Nova različica datoteke 1)

en: Error occured while processing %s (NewVersion1)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Nova različica 1)

en: Error occured while processing %s (UsePackage3)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Uporabi paket 3)

en: Error occured while processing %s (NewVersion2)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Nova različica 2)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
sl: Uau, presegli ste število imen paketov, ki jih zmore APT.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
sl: Uau, presegli ste število različic, ki jih zmore APT.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
sl: Uau, presegli ste število odvisnosti, ki jih zmore APT.

en: Error occured while processing %s (FindPkg)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s  (Najdi paket)

en: Error occured while processing %s (CollectFileProvides)
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi %s (Zberi dobavitelje datotek)

en: Package %s %s was not found while processing file dependencies
sl: Paketa %s %s ni bilo mogoče najti med obdelavo odvisnosti

en: Couldn't stat source package list %s
sl: Ni mogoče določiti seznama izvornih paketov %s

en: Collecting File Provides
sl: Zbiranje dobaviteljev datotek

en: IO Error saving source cache
sl: Napaka IO pri shranjevanju predpomnilnika virov

en: rename failed, %s (%s -> %s).
sl: preimenovanje spodletelo, %s (%s -> %s).

en: MD5Sum mismatch
sl: Neujemanje vsote MD5

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke za paket %s. Morda boste morali ročno popraviti ta paket (zaradi manjkajočega arhiva).

en: I wasn't able to locate file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package.
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke za paket %s. Morda boste morali ročno popraviti ta paket.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
sl: Datoteke s kazali paketov so pokvarjene. Brez imena datotek: polje alu paket %s.

en: Size mismatch
sl: Neujemanje velikosti

en: Vendor block %s contains no fingerprint
sl: Ponudnikov blok %s ne vsebuje podpisa

en: Using CD-ROM mount point %s
    Mounting CD-ROM
sl: Uporabljam CD-ROM priklopno točko %s
    Priklapljam CD-ROM

en: Identifying..
sl: Identificiram..

en: Stored Label: %s
sl: Shranjena oznaka: %s

en: Using CD-ROM mount point %s
sl: Uporabljam CD-ROM priklopno točko %s

en: Unmounting CD-ROM
sl: Odklapljam CD-ROM

en: Waiting for disc...
sl: Čakam na medij...

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
sl: Priklapljam CD-ROM...

en: Scanning Disc for index files..
sl: Preverjam medij za datoteke s kazalom..

en: Found %i package indexes, %i source indexes and %i signatures
sl: Našel sem %i kazal paketov, %i kazal izvornih paketov in %i podpisov

en: That is not a valid name, try again.
sl: To ni veljavno ime, poskusite še enkrat.

en: This Disc is called: 
    '%s'
sl: Ta medij se imenuje: 
    '%s'

en: Copying package lists...
sl: Kopiranje seznama paketov...

en: Writing new source list
sl: Pišem nov seznam virov

en: Source List entries for this Disc are:
sl: Izvorni vnosi za ta medij so:

en: Unmounting CD-ROM...
sl: Odklapljam CD-ROM...

en: Wrote %i records.
sl: Zapisal %i zapisov.

en: Wrote %i records with %i missing files.
sl: Zapisal %i zapisov z %i manjkajočimi datotekami.

en: Wrote %i records with %i mismachted files
sl: Zapisal %i zapisov z %i neujemajočimi datotekami.

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismachted files
sl: Zapisal %i zapisov z %i manjkajočimi datotekami in %i neujemajočimi datotekami.
