apt 2.9.5 - en to nl translation catalogue (735 entries)

en: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
nl: Bijwerken van de pakketlijst uit een dergelijke pakketbron kan niet veilig gebeuren en is daarom standaard uitgezet.

en: Data from such a repository can't be authenticated and is therefore potentially dangerous to use.
nl: Gegevens uit een dergelijke pakketbron kunnen niet geauthenticeerd worden en ze gebruiken houdt daarom een potentieel gevaar in.

en: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
nl: Zie de man-pagina apt-secure(8) voor details over het aanmaken van een pakketbron en over de configuratie langs gebruikerskant.

en: The repository '%s' is no longer signed.
nl: De pakketbron '%s' heeft niet langer een ondertekening.

en: The repository '%s' no longer has a Release file.
nl: De pakketbron '%s' heeft niet langer een Release-bestand.

en: This is normally not allowed, but the option Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories was given to override it.
nl: Normaal gezien is dit niet toegelaten, maar de optie Acquire::AllowDowngradeToInsecureRepositories werd gegeven om dit te omzeilen.

en: The repository '%s' is not signed.
nl: De pakketbron '%s' is niet ondertekend.

en: The repository '%s' does not have a Release file.
nl: De pakketbron '%s' heeft geen Release-bestand.

en: The repository '%s' provides only weak security information.
nl: De pakketbron '%s' verstrekt slechts zwakke veiligheidsinformatie.

en: Failed to readlink %s
nl: Opdracht readlink %s is mislukt

en: Failed to stat %s
nl: Opvragen van de status van %s is mislukt

en: Hash Sum mismatch
nl: Hash-som komt niet overeen

en: Insufficient information available to perform this download securely
nl: Er is onvoldoende informatie beschikbaar om deze download veilig uit te voeren

en: rename failed, %s (%s -> %s).
nl: het hernoemen is mislukt, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
nl: Grootte komt niet overeen

en: Invalid file format
nl: Ongeldig bestandsformaat

en: Signature error
nl: Ondertekenigsfout

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Clearsigned file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
nl: Bestand met niet-versleutelde ondertekening is ongeldig; kreeg '%s' (vereist het netwerk authenticatie?)

en: An error occurred during the signature verification. The repository is not updated and the previous index files will be used. GPG error: %s: %s
nl: Er is een fout opgetreden bij de controle van de ondertekening. De pakketbron is niet bijgewerkt en de oude indexbestanden zullen worden gebruikt. GPG-fout: %s: %s

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: GPG error: %s: %s
nl: GPG-fout: %s: %s

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't have the component '%s' (component misspelt in sources.list?)
nl: Opvragen van het in de configuratie vermeld bestand '%s' overgeslagen, vermits pakketbron '%s' de component '%s' niet bevat (fout gespelde component in sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' doesn't support architecture '%s'
nl: Opvragen van het in de configuratie vermeld bestand '%s' overgeslagen, vermits pakketbron '%s' de architectuur '%s' niet ondersteunt

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' does not seem to provide it (sources.list entry misspelt?)
nl: Opvragen van het in de configuratie vermeld bestand '%s' overgeslagen, vermits pakketbron '%s' het niet schijnt aan te bieden (fout gespeld item in sources.list?)

en: Skipping acquire of configured file '%s' as repository '%s' provides only weak security information for it
nl: Opvragen van het in de configuratie vermeld bestand '%s' overgeslagen, vermits pakketbron '%s' er slechts zwakke veiligheidsinformatie voor verstrekt

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
nl: Het Release-bestand voor %s is vervallen (ongeldig sinds %s). Bijwerkingen voor deze pakketbron zullen niet uitgevoerd worden.

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time until the file will be valid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is not valid yet (invalid for another %s). Updates for this repository will not be applied.
nl: Het Release-bestand voor %s is nog niet geldig (nog ongeldig gedurende %s). Bijwerkingen voor deze pakketbron zullen niet uitgevoerd worden.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
nl: Tegenstrijdige distributie: %s (verwachtte %s, maar kreeg %s)

note: Both messages are reused from the ReleaseInfoChange feature in acquire-item.cc
en: Repository '%s' changed its '%s' value from '%s' to '%s'
nl: Bij pakketbron '%s' is de '%s'-waarde gewijzigd van '%s' naar '%s'

en: Repository '%s' changed its default priority for %s from %hi to %hi.
nl: Bij pakketbron '%s' is de standaardprioriteit voor %s gewijzigd van %hi naar %hi.

note: TRANSLATOR: the "this" refers to changes in the repository like a new release or owner change
en: More information about this can be found online in the Release notes at: %s
nl: Hierover is online meer informatie te vinden in de Notities bij de release op: %s

note: TRANSLATOR: %s is the name of the manpage in question, e.g. apt-secure(8)
en: This must be accepted explicitly before updates for this repository can be applied. See %s manpage for details.
nl: Dit moet expliciet aanvaard worden vooraleer bijwerkingen uit deze pakketbron uitgevoerd kunnen worden. Raadpleeg man-pagina %s voor bijkomende informatie.

en: Failed to fetch %s  %s
nl: Ophalen van %s is mislukt  %s

en: Repositories should provide a clear-signed InRelease file, but none found at %s.
nl: Pakketbronnen zouden een duidelijk ondertekend InRelease-bestand moeten leveren, maar er is er geen gevonden op %s.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
nl: Er kon geen bestand gevonden worden voor pakket %s. Dit kan betekenen dat u dit pakket handmatig moet repareren (wegens ontbrekende architectuur)

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
nl: Kan geen bron vinden om versie '%s' van '%s' op te halen

note: TRANSLATOR: %s=%s is sourcename=sourceversion, e.g. apt=1.1
en: Changelog unavailable for %s=%s
nl: Logbestand met veranderingen niet beschikbaar voor %s=%s

en: The method '%s' is unsupported and disabled by default. Consider switching to http(s). Set Dir::Bin::Methods::%s to "%s" to enable it again.
nl: Methode '%s' wordt niet ondersteund en is standaard uitgeschakeld. U schakelt best over op http(s). Stel Dir::Bin::Methods::%s in op "%s" om deze opnieuw in te schakelen.

en: The method '%s' is explicitly disabled via configuration.
nl: Methode '%s' is in de configuratie expliciet uitgeschakeld.

en: If you meant to use Tor remember to use %s instead of %s.
nl: Indien u Tor wilde gebruiken, moet u %s in plaats van %s gebruiken.

en: The method driver %s could not be found.
nl: Het methodestuurprogramma %s kon niet gevonden worden.

en: Is the package %s installed?
nl: Is het pakket %s geïnstalleerd?

en: Method %s did not start correctly
nl: Methode %s startte niet op de juiste manier

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
nl: Gelieve de schijf met label '%s' in het station '%s' te plaatsen en op [Enter] te drukken.

en: List directory %s is missing.
nl: Lijstmap %s ontbreekt.

en: Archives directory %s is missing.
nl: Archiefmap %s ontbreekt.

en: Unable to lock directory %s
nl: Kan de map %s niet vergrendelen

en: No sandbox user '%s' on the system, can not drop privileges
nl: Geen sandboxgebruiker '%s' op het systeem; kan voorrechten niet laten vallen

en: Download is performed unsandboxed as root as file '%s' couldn't be accessed by user '%s'.
nl: Het downloaden gebeurt door root (de systeembeheerder) en niet in een sandbox (afgesloten ruimte), aangezien bestand '%s' niet door gebruiker '%s' kon benaderd worden.

en: Clean of %s is not supported
nl: Opschonen van %s wordt niet ondersteund

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
nl: Bestand %li van %li wordt opgehaald (nog %s te gaan)

en: Retrieving file %li of %li
nl: Bestand %li van %li wordt opgehaald

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
nl: Pakket %s moet opnieuw geïnstalleerd worden, maar er kan geen archief voor gevonden worden.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
nl: Fout, pkgProblemResolver::Resolve leverde defecten op. Dit kan veroorzaakt worden door vastgehouden pakketten.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
nl: Kan problemen niet verhelpen, u houdt defecte pakketten vast.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nl: De pakketlijsten of het statusbestand konden of niet ontleed, of niet geopend worden.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
nl: U kunt misschien 'apt-get update' uitvoeren om deze problemen te verhelpen

en: The list of sources could not be read.
nl: De lijst van bronnen kon niet gelezen worden.

en: Regex compilation error - %s
nl: Regex-compilatiefout - %s

en: Couldn't find task '%s'
nl: Kon taak '%s' niet vinden

en: Couldn't find any package by regex '%s'
nl: Kon geen enkel pakket vinden via regex '%s'

en: Couldn't find any package by glob '%s'
nl: Kon geen enkel pakket vinden via expansie (glob) '%s'

en: Unable to locate package %s
nl: Kan pakket %s niet vinden

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
nl: Kan geen versies selecteren voor pakket '%s' omdat het puur virtueel is

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
nl: Kan de nieuwste versie van het pakket '%s' niet selecteren omdat het puur virtueel is

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
nl: Kan de kandidaat-versie van het pakket %s niet selecteren omdat het geen kandidaat heeft

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
nl: Kan de geïnstalleerde versie van het pakket %s niet selecteren omdat het niet geïnstalleerd is

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
nl: Kan noch de geïnstalleerde, noch de kandidaat-versie van het pakket '%s' selecteren omdat geen van beide er zijn

en: Release '%s' for '%s' was not found
nl: Release '%s' voor '%s' is niet gevonden

en: Version '%s' for '%s' was not found
nl: Versie '%s' voor '%s' is niet gevonden

en: Unmounting CD-ROM...
nl: Cd-rom wordt afgekoppeld...

en: Using CD-ROM mount point %s
nl: Er wordt gebruik gemaakt van cd-romaankoppelpunt %s

en: Waiting for disc...
nl: Er wordt gewacht op de schijf...

en: Mounting CD-ROM...
nl: Cd-rom wordt aangekoppeld...

en: Identifying...
nl: Identificatie...

en: Stored label: %s
nl: Opgeslagen label: %s

en: Scanning disc for index files...
nl: De schijf wordt gescand op indexbestanden...

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
nl: Er zijn %zu pakket-indexen, %zu bron-indexen, %zu vertalingsindexen, en %zu handtekeningen gevonden

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
nl: Kan geen Package-bestanden vinden. Is dit misschien geen Debian schijf, of de verkeerde architectuur?

en: Found label '%s'
nl: Label '%s' gevonden

en: That is not a valid name, try again.
nl: Dat is een ongeldige naam. Gelieve opnieuw te proberen.

en: This disc is called: 
    '%s'
nl: Deze schijf heet:
    '%s'

en: Copying package lists...
nl: Pakketlijsten worden gekopieerd...

en: Writing new source list
nl: Nieuwe bronlijst wordt weggeschreven

en: Source list entries for this disc are:
nl: Bronlijst-elementen voor deze schijf zijn:

en: Unable to stat %s.
nl: Kan de status van %s niet opvragen.

en: Invalid archive signature
nl: Ongeldige archiefondertekening

en: Error reading archive member header
nl: Fout bij het lezen van de header van het archiefonderdeel

en: Invalid archive member header
nl: Ongeldige header in archiefonderdeel

en: Archive is too short
nl: Archief is te kort

en: Failed to read the archive headers
nl: Lezen van de archiefheaders is mislukt

en: Unable to stat the mount point %s
nl: Kan de status van het aanhechtpunt %s niet opvragen

en: Failed to stat the cdrom
nl: Opvragen van de status van de cd-rom is mislukt

en: Command line option '%c' [from %s] is not understood in combination with the other options.
nl: Commandoregel-optie '%c' [van %s] wordt niet begrepen in combinatie met de andere opties.

en: Command line option %s is not understood in combination with the other options
nl: Commandoregel-optie %s wordt niet begrepen in combinatie met de andere opties

en: Command line option %s is not boolean
nl: Commandoregel-optie %s is niet booleaans

en: Option %s requires an argument.
nl: Optie %s vereist een argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
nl: Optie %s: de specificatie van het configuratie-item dient een =<waarde> te bevatten.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
nl: Optie %s vereist een geheel getal als argument, niet '%s'

en: Option '%s' is too long
nl: Optie '%s' is te lang

en: Sense %s is not understood, try true or false.
nl: Betekenis van %s wordt niet begrepen, probeer 'true' of 'false'.

en: Invalid operation %s
nl: Ongeldige bewerking %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
nl: Onbekende type-afkorting: '%c'

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
nl: Syntactische fout %s:%u: blok start zonder naam.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
nl: Syntactische fout %s:%u: verkeerd gevormde markering

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
nl: Syntactische fout %s:%u: extra rommel na waarde

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
nl: Syntactische fout %s:%u: richtlijnen kunnen enkel op het hoogste niveau gegeven worden

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
nl: Syntactische fout %s:%u: teveel geneste invoegingen

en: Syntax error %s:%u: Included from here
nl: Syntactische fout %s:%u: vanaf hier ingevoegd

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
nl: Syntactische fout %s:%u: niet-ondersteunde richtlijn '%s'

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
nl: Syntactische fout %s:%u: de richtlijn 'clear' vereist een optieboom als argument

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
nl: Syntactische fout %s:%u: extra rommel aan het einde van het bestand

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Error:
nl: Fout:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Warning:
nl: Waarschuwing:

note: TRANSLATOR: This is a warning level displayed before the message
en: Notice:
nl: Kennisgeving:

en: Audit:
nl: Controle:

en: Cannot find a configured compressor for '%s'
nl: Kan geen geconfigureerd compressieprogramma vinden voor '%s'

en: Corrupted archive
nl: Beschadigd archief

en: Tar checksum failed, archive corrupted
nl: Tar-controlesom klopt niet, het archief is beschadigd

en: Unknown TAR header type %u
nl: Onbekend TAR-headertype %u

en: Problem unlinking the file %s
nl: Probleem bij het ontkoppelen van het bestand %s

en: Not using locking for read only lock file %s
nl: Er wordt geen vergrendeling gebruikt voor het alleen-lezen-vergrendelingsbestand %s

en: Could not open lock file %s
nl: Kon het vergrendelingsbestand %s niet openen

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
nl: Het via nfs aangekoppelde vergrendelingsbestand %s wordt niet vergrendeld

en: Could not get lock %s. It is held by process %d
nl: Kon vergrendeling %s niet verkrijgen. Proces %d houdt deze grendel vast

en: Could not get lock %s. It is held by process %d (%s)
nl: Kon vergrendeling %s niet verkrijgen. Proces %d houdt deze grendel vast (%s)

en: Could not get lock %s
nl: Kon vergrendeling %s niet verkrijgen

en: Be aware that removing the lock file is not a solution and may break your system.
nl: Denk eraan dat het grendelbestand verwijderen geen oplossing is en uw systeem onklaar kan maken.

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
nl: Bestandenlijst kan niet aangemaakt worden, omdat '%s' geen map is

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
nl: Negeren van '%s' in map '%s' omdat het geen gewoon bestand is

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
nl: Negeren van bestand '%s' in map '%s' omdat het geen bestandsextensie heeft

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
nl: Negeren van bestand '%s' in map '%s' omdat het een ongeldige bestandsextensie heeft

en: Waited for %s but it wasn't there
nl: Er is gewacht op %s, maar die kwam niet

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
nl: Subproces %s ontving een segmentatiefout.

en: Sub-process %s received signal %u.
nl: Subproces %s ontving signaal %u.

note: we forward the statuscode, so don't generate a message on the fd in this case
en: Sub-process %s returned an error code (%u)
nl: Subproces %s gaf een foutcode terug (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
nl: Subproces %s sloot onverwacht af

en: Read error
nl: Leesfout

en: Write error
nl: Schrijffout

en: Problem closing the gzip file %s
nl: Probleem bij het sluiten van het gzip-bestand %s

en: Unexpected end of file
nl: Onverwacht bestandseinde

en: Failed to create subprocess IPC
nl: Aanmaken IPC-subproces is mislukt

en: Failed to exec compressor
nl: Uitvoeren van de compressor is mislukt

en: Could not open file %s
nl: Kon het bestand %s niet openen

en: Could not open file descriptor %d
nl: Kon de bestandsindicator %d niet openen

en: read, still have %llu to read but none left
nl: lezen; moet er nog %llu lezen, maar er schieten er geen meer over

en: write, still have %llu to write but couldn't
nl: schrijven; de laatste %llu konden niet weggeschreven worden

en: Problem closing the file %s
nl: Probleem bij het sluiten van het bestand %s

en: Problem renaming the file %s to %s
nl: Probleem bij het hernoemen van het bestand %s naar %s

en: Problem syncing the file
nl: Probleem bij het synchroniseren van het bestand

en: Unable to mkstemp %s
nl: Kan tijdelijk bestand %s niet aanmaken met mkstemp

en: Unable to write to %s
nl: Kan niet naar %s schrijven

en: Can't mmap an empty file
nl: Kan systeem-aanroep mmap niet op een leeg bestand toepassen

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
nl: Kon het omslaan naar het geheugen van %llu bytes niet uitvoeren

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
nl: Kon de bestandsindicator %i niet dupliceren

en: Unable to close mmap
nl: Kan de 'mmap' niet sluiten

en: Unable to synchronize mmap
nl: Kan de 'mmap' niet synchronizeren

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
nl: Kon het omslaan naar het geheugen van %lu bytes niet uitvoeren

en: Failed to truncate file
nl: Afkorten van bestand is mislukt

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
nl: Onvoldoende ruimte voor Dynamische MMap. Gelieve de grootte van APT::Cache-Start te verhogen. Huidige waarde: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
nl: Kan het formaat van de MMap niet vergroten omdat de grens van %lu bytes al is bereikt.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
nl: Kan het formaat van de MMap niet vergroten omdat het automatisch vergroten door de gebruiker is uitgeschakeld.

en: %s: Credentials for %s match, but the protocol is not encrypted. Annotate with %s:// to use.
nl: %s: Identificatie van %s stemt overeen, maar het protocol is niet geëncrypteerd. Annoteer met %s:// om te gebruiken.

en: %c%s... Error!
nl: %c%s... Fout!

en: %c%s... Done
nl: %c%s... Klaar

note: TRANSLATOR: d means days, h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lid %lih %limin %lis
nl: %lid %liu %limin %lis

note: TRANSLATOR: h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lih %limin %lis
nl: %liu %limin %lis

en: Selection %s not found
nl: Selectie %s niet gevonden

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
nl: Dit is geen geldig DEB-archief, het onderdeel '%s' mankeert

en: Internal error, could not locate member %s
nl: Interne fout, kon onderdeel %s niet vinden

en: Unparsable control file
nl: Niet-ontleedbaar 'control'-bestand

en: Could not read meta data from %s
nl: Kon metagegevens van %s niet lezen

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; another identifier like Contents; filename and linenumber of the sources.list entry currently parsed
en: Target %s wants to acquire the same file (%s) as %s from source %s
nl: Doel %s wil hetzelfde bestand (%s) als %s uit pakketbron %s opvragen

note: TRANSLATOR: an identifier like Packages; Releasefile key indicating a file like main/binary-amd64/Packages; filename and linenumber of two sources.list entries
en: Target %s (%s) is configured multiple times in %s and %s
nl: Doel %s (%s) is meerdere keren geconfigureerd in %s en %s

en: Unable to parse Release file %s
nl: Kon Release-bestand %s niet ontleden

en: No sections in Release file %s
nl: Geen secties in Release-bestand %s

en: No Hash entry in Release file %s
nl: Geen Hash-vermelding in Release-bestand %s

en: No Hash entry in Release file %s which is considered strong enough for security purposes
nl: Geen Hash-element in Release-bestand %s dat vanuit veiligheidsoverwegingen als voldoende sterk beschouwd kan worden

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
nl: Ongeldige '%s'-vermelding in Release-bestand %s

note: TRANSLATOR: The first is an option name from sources.list manpage, the other two URI and Suite
en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s
nl: Tegengestelde waarden ingesteld voor optie %s in verband met pakketbron %s %s

en: Invalid value set for option %s regarding source %s %s (%s)
nl: Ongeldige waarde ingesteld voor optie %s in verband met pakketbron %s %s (%s)

en: Conflicting values set for option %s regarding source %s %s: %s != %s
nl: Tegengestelde waarden ingesteld voor optie %s in verband met pakketbron %s %s: %s != %s

en: Unable to parse package file %s (%d)
nl: Kon pakketbestand %s niet ontleden (%d)

en: Waiting for cache lock: %s
nl: Wachten op cachevergrendeling: %s

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), is another process using it?
nl: Kan de vergrendeling voor het dpkg-frontend (%s) niet verkrijgen. Gebruikt een ander proces dit?

en: Unable to acquire the dpkg frontend lock (%s), are you root?
nl: Kan de vergrendeling voor het dpkg-frontend (%s) niet verkrijgen. Heeft u beheerdersrechten?

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
nl: dpkg werd onderbroken; voer handmatig '%s' uit om het probleem te verhelpen.

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
nl: Kan de beheersmap (%s) niet vergrendelen. Is deze in gebruik door een ander proces?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
nl: Kan de beheersmap (%s) niet vergrendelen. Heeft u beheerdersrechten?

en: Not locked
nl: Niet vergrendeld

note: we don't care for the difference
en: Preparing %s
nl: %s wordt voorbereid

en: Preparing to configure %s
nl: Configuratie van %s wordt voorbereid

en: Preparing for removal of %s
nl: Verwijderen van %s wordt voorbereid

en: Preparing to completely remove %s
nl: Volledig verwijderen van %s wordt voorbereid

en: Noting disappearance of %s
nl: De verdwijning van %s wordt opgemerkt

en: Running post-installation trigger %s
nl: Post-installatie-trigger %s wordt uitgevoerd

en: Installed %s
nl: %s is geïnstalleerd

en: Configuring %s
nl: %s wordt geconfigureerd

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
nl: Map '%s' ontbreekt

en: Could not open file '%s'
nl: Kon het bestand '%s' niet openen

en: Unpacking %s
nl: %s wordt uitgepakt

en: Installing %s
nl: %s wordt geïnstalleerd

en: Removing %s
nl: %s wordt verwijderd

en: Completely removing %s
nl: %s wordt volledig verwijderd

en: Completely removed %s
nl: %s is volledig verwijderd

en: Can not write log (%s)
nl: Kan log (%s) niet opschrijven

en: Is /dev/pts mounted?
nl: Is /dev/pts aangekoppeld?

en: Operation was interrupted before it could finish
nl: Bewerking werd afgebroken vooraleer ze beëindigd was

en: No apport report written because MaxReports is reached already
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat het maximum aantal verslagen (MaxReports) al is bereikt

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
nl: problemen met vereisten - wordt niet geconfigureerd

en: No apport report written because the error message indicates its a followup error from a previous failure.
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat de foutmelding aangeeft dat de fout het gevolg is van een eerdere mislukking.

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat de foutmelding als oorzaak een volle schijf opgeeft.

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat de foutmelding als oorzaak onvoldoende-geheugen opgeeft.

en: No apport report written because the error message indicates an issue on the local system
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat de foutmelding een probleem op het lokale systeem signaleert.

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
nl: Er is geen apport-verslag weggeschreven omdat de foutmelding een fout van dpkg I/O signaleert.

en: Building dependency tree
nl: Boom van vereisten wordt opgebouwd

en: Candidate versions
nl: Kandidaat-versies

en: Dependency generation
nl: Genereren van vereisten

en: Reading state information
nl: De statusinformatie wordt gelezen

en: Failed to open StateFile %s
nl: Openen van StateFile %s is mislukt

en: Failed to write temporary StateFile %s
nl: Wegschrijven van tijdelijke StateFile %s is mislukt

en: Failed to write file %s
nl: Wegschrijven van bestand %s is mislukt

en: Failed to close file %s
nl: Sluiten van bestand %s is mislukt

en: Send scenario to solver
nl: Scenario naar de oplosser sturen

en: Send request to solver
nl: Verzoek naar de oplosser sturen

en: Prepare for receiving solution
nl: Instellen op het ontvangen van een oplossing

en: External solver failed without a proper error message
nl: Externe oplosser faalde zonder passende foutmelding

en: Calculating upgrade
nl: Opwaardering wordt doorgerekend

en: Solving dependencies
nl: Vereisten oplossen

en: Execute external solver
nl: Externe oplosser uitvoeren

en: Execute external planner
nl: Externe planner uitvoeren

en: Send request to planner
nl: Verzoek naar de planner sturen

en: Send scenario to planner
nl: Scenario naar de planner sturen

en: External planner failed without a proper error message
nl: Externe planner faalde zonder passende foutmelding

en: Wrote %i records.
nl: %i records weggeschreven.

en: Wrote %i records with %i missing files.
nl: %i records weggeschreven met %i ontbrekende bestanden.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
nl: %i records weggeschreven met %i niet-overeenstemmende bestanden

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
nl: %i records weggeschreven met %i ontbrekende bestanden en %i niet-overeenstemmende bestanden

en: Can't find authentication record for: %s
nl: Kan geen authenticiteitsrecord vinden voor: %s

en: Hash mismatch for: %s
nl: Hash-som komt niet overeen voor: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
nl: Pakketbeheersysteem '%s' wordt niet ondersteund

en: Unable to determine a suitable packaging system type
nl: Kan geen geschikt pakketbeheersysteemtype bepalen

en: Progress: [%3li%%]
nl: Voortgang: [%3li%%]

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
nl: dpkg wordt uitgevoerd

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
nl: Kon onmiddellijke configuratie van '%s' niet uitvoeren. Voor details zie 'man 5 apt.conf', onder APT::Immediate-Configure. (%d)

en: Could not configure '%s'.
nl: Kon '%s' niet configureren.

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
nl: Deze installatie-aanroep vereist het tijdelijk verwijderen van het essentiële pakket %s omwille van een Conflicts/Pre-Depends-lus. Dit is vaak slecht, maar als u dit echt wilt doen, dan dient u de optie APT::Force-LoopBreak te activeren.

en: Empty package cache
nl: Lege pakketcache

en: The package cache file is corrupted
nl: Het pakketcachebestand is beschadigd

en: The package cache file is an incompatible version
nl: Het pakketcachebestand heeft een niet-compatibele versie

en: This APT does not support the versioning system '%s'
nl: Deze APT ondersteunt het versienummeringssysteem '%s' niet

en: The package cache was built for different architectures: %s vs %s
nl: De pakketcache was aangemaakt voor andere architecturen: %s vs %s

en: The package cache file is corrupted, it has the wrong hash
nl: Het pakketcachebestand is beschadigd. Het heeft een verkeerde frommel

en: Depends
nl: Vereisten

en: PreDepends
nl: Voor-Vereisten

en: Suggests
nl: Suggesties

en: Conflicts
nl: Conflicteert met

en: Recommends
nl: Aanbevelingen

en: Replaces
nl: Vervangt

en: Breaks
nl: Breekt

en: Enhances
nl: Vult aan

en: Obsoletes
nl: Doet in onbruik geraken

en: important
nl: belangrijk

en: required
nl: noodzakelijk

en: standard
nl: standaard

en: optional
nl: optioneel

en: Cache has an incompatible versioning system
nl: Cache heeft een niet-compatibel versienummeringssysteem

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
nl: Fout tijdens verwerken van %s (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
nl: Wauw, u heeft het maximum aantal pakketnamen dat deze APT aankan overschreden.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
nl: Wauw, u heeft het maximum aantal versies dat deze APT aankan overschreden.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
nl: Wauw, u heeft het maximum aantal beschrijvingen dat deze APT aankan overschreden.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
nl: Wauw, u heeft het maximum aantal afhankelijkheden dat deze APT aankan overschreden.

en: Reading package lists
nl: Pakketlijsten worden ingelezen

en: IO Error saving source cache
nl: Invoer/Uitvoer-fout tijdens wegschrijven bron-cache

en: Index file type '%s' is not supported
nl: Indexbestand van type '%s' wordt niet ondersteund

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
nl: Een waarde '%s' voor APT::Default-Release is ongeldig, aangezien een dergelijke uitgave niet voorkomt in de bronnen

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
nl: Ongeldig record in het voorkeurenbestand %s, geen 'Package'-header

en: Did not understand pin type %s
nl: Pintype %s wordt niet begrepen

en: %s: The special 'Pin-Priority: %s' can only be used for 'Package: *' records
nl: %s: Het bijzondere 'Pin-Priority: %s' kan enkel gebruikt worden voor structuren van het type 'Package: *'

en: %s: Value %s is outside the range of valid pin priorities (%d to %d)
nl: %s: Waarde %s valt buiten het bereik van geldige pin-prioriteiten (%d to %d)

en: No priority (or zero) specified for pin
nl: Er is geen prioriteit (of nul) opgegeven voor deze pin

note: TRANSLATOR: %u is a line number, the first %s is a filename of a file with the extension "second %s" and the third %s is a unique identifier for bugreports
en: Malformed entry %u in %s file %s (%s)
nl: Niet juist gevormde regel %u in %s-bestand %s (%s)

en: Malformed line %u in source list %s (type)
nl: Niet juist gevormde regel %u in bronlijst %s (type)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
nl: Type '%s' op regel %u in bronlijst %s is onbekend

en: Malformed stanza %u in source list %s (type)
nl: Niet juist gevormde regel %u in pakketbronlijst %s (type)

en: Type '%s' is not known on stanza %u in source list %s
nl: Type '%s' van element %u in bronlijst %s is onbekend

en: Unsupported file %s given on commandline
nl: Niet ondersteund bestand %s opgegeven aan de commandoregel

en: You must put some 'deb-src' URIs in your sources.list
nl: U moet enkele 'deb-src' URI's plaatsen in uw sources.list

en: Cannot convert %s to integer: out of range
nl: Kan %s niet naar een geheel getal omzetten: buiten het bereik

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
nl: Ophalen van sommige indexbestanden is mislukt. Deze zijn of genegeerd, of er zijn oudere versies van gebruikt.

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
nl: Geraakt:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
nl: Ophalen:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download, but the error is ignored (compare "Err:")
en: Ign:%lu %s
nl: Genegeerd:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files in 'apt-get update' which failed to download and the error is critical (compare "Ign:")
en: Err:%lu %s
nl: Fout:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
nl: %sB opgehaald in %s (%sB/s)

en:  [Working]
nl:  [Bezig]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press [Enter]
nl: Medium wisselen: gelieve de schijf met label
     '%s'
    in het station '%s' te plaatsen en op [Enter] te drukken

en: Do you want to accept these changes and continue updating from this repository?
nl: Wilt u deze wijzigingen aanvaarden en voortgaan met bijwerken vanuit deze pakketbron?

en: Correcting dependencies...
nl: Vereisten worden gecorrigeerd...

en:  failed.
nl:  mislukt.

en: Unable to correct dependencies
nl: Kan vereisten niet corrigeren

en: Unable to minimize the upgrade set
nl: Kon de verzameling op te waarderen pakketten niet minimaliseren

en:  Done
nl:  Klaar

en: You might want to run 'apt --fix-broken install' to correct these.
nl: U kunt 'apt --fix-broken install' uitvoeren om dit op te lossen.

en: Unmet dependencies. Try 'apt --fix-broken install' with no packages (or specify a solution).
nl: Er zijn niet-voldane vereisten. U kunt best 'apt --fix-broken install' uitvoeren zonder pakketten op te geven, (of u kunt zelf een oplossing specificeren).

en: Sorting
nl: Bezig met sorteren

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
nl: Let op, '%s' wordt geselecteerd omwille van de taak '%s'

en: Note, selecting '%s' for glob '%s'
nl: Let op, '%s' wordt geselecteerd omwille van expansie (glob) '%s'

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
nl: Let op, '%s' wordt geselecteerd omwille van de regex '%s'

en: Package %s is a virtual package provided by:
nl: Pakket %s is een virtueel pakket voorzien door:

en:  [Installed]
nl:  [Geïnstalleerd]

en:  [Not candidate version]
nl: [Niet de kandidaat-versie]

en: You should explicitly select one to install.
nl: U dient er één expliciet te selecteren voor installatie.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
nl: Pakket %s is niet beschikbaar, hoewel er naar verwezen wordt door
    een ander pakket. Mogelijk betekent dit dat het pakket ontbreekt,
    verouderd is, of enkel beschikbaar is van een andere bron

en: However the following packages replace it:
nl: Echter, de volgende pakketten vervangen dit:

en: Package '%s' has no installation candidate
nl: Pakket '%s' heeft geen kandidaat voor installatie

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
nl: Virtuele pakketten zoals '%s' kunnen niet worden verwijderd

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
nl: Pakket '%s' is niet geïnstalleerd, en wordt dus niet verwijderd. Bedoelde u '%s'?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
nl: Pakket '%s' is niet geïnstalleerd, en wordt dus niet verwijderd

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
nl: Let op, '%s' wordt geselecteerd in plaats van '%s'

en: Most used commands:
nl: Meest gebruikte commando's:

en: See %s for more information about the available commands.
nl: Zie %s voor meer informatie over beschikbare commando's.

en: Configuration options and syntax is detailed in apt.conf(5).
    Information about how to configure sources can be found in sources.list(5).
    Package and version choices can be expressed via apt_preferences(5).
    Security details are available in apt-secure(8).
nl: Configuratieopties en syntaxis worden gespecificeerd in apt.conf(5).
    Informatie over het configureren van pakketbronnen vindt u in sources.list(5).
    Keuzes voor pakketten en versies kunnen geuit worden via apt_preferences(5).
    Details over beveiliging zijn te vinden in apt-secure(8).

en: This APT has Super Cow Powers.
nl: Deze APT heeft Super Koekracht.

en: This APT helper has Super Meep Powers.
nl: Deze APT-helper heeft Super Koekracht.

en: --force-yes is deprecated, use one of the options starting with --allow instead.
nl: --force-yes is verouderd, gebruik in plaats daarvan een van de opties die met --allow begint.

en: No packages found
nl: Geen pakketten gevonden

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
nl: WAARSCHUWING: De volgende pakketten kunnen niet geauthenticeerd worden!

en: Authentication warning overridden.
nl: Authenticiteitswaarschuwing werd genegeerd.

en: Some packages could not be authenticated
nl: Sommige pakketten konden niet geauthenticeerd worden

en: Install these packages without verification?
nl: Wilt u deze pakketten installeren zonder verificatie?

en: There were unauthenticated packages and -y was used without --allow-unauthenticated
nl: Er waren niet-geauthenticeerde pakketten en -y was gebruikt zonder --allow-unauthenticated

en: Couldn't determine free space in %s
nl: Kon de hoeveelheid vrije schijfruimte op %s niet bepalen

en: You don't have enough free space in %s.
nl: U heeft onvoldoende vrije schijfruimte op %s.

en: Unable to lock the download directory
nl: Kon de ophaalmap niet vergrendelen

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
nl: Sommige pakketten konden niet geïnstalleerd worden. Dit kan betekenen
    dat u om een onmogelijke situatie gevraagd heeft, of, indien u
    de distributie 'unstable' gebruikt, dat sommige benodigde pakketten nog gemaakt moeten worden of uit 'Incoming' verwijderd werden.

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
nl: De volgende informatie kan misschien helpen de situatie op te lossen:

en: Broken packages
nl: Niet-werkende pakketten

en: Unmerged usr is no longer supported, use usrmerge to convert to a merged-usr system.
nl: Niet-samengevoegd (unmerged) usr wordt niet langer ondersteund, gebruik usrmerge om te converteren naar een samengevoegd usr-systeem.

note: TRANSLATORS: %s is a url to a page describing merged-usr (bookworm release notes)
en: See %s for more details.
nl: Raadpleeg %s voor meer informatie.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
nl: Kon sommige archieven niet ophalen. Misschien kunt u 'apt-get update' uitvoeren of het met '--fix-missing' proberen?

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
nl: Interne fout. InstallPackages is aangeroepen met defecte pakketten!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
nl: Pakketten moeten verwijderd worden maar verwijderen is uitgeschakeld.

en: Essential packages were removed and -y was used without --allow-remove-essential.
nl: Er werden essentiële pakketten verwijderd en -y was gebruikt zonder --allow-remove-essential.

en: Packages were downgraded and -y was used without --allow-downgrades.
nl: Er werden pakketten gedowngraded en -y was gebruikt zonder --allow-downgrades.

en: Held packages were changed and -y was used without --allow-change-held-packages.
nl: Er werden gehandhaafde pakketten gewijzigd en -y was gebruikt zonder --allow-change-held-packages.

en: Internal error, Ordering didn't finish
nl: Interne fout. Rangschikken is niet voltooid

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
nl: Merkwaardig... De groottes kwamen niet overeen. Gelieve apt@packages.debian.org te mailen

en:   Download size: %sB / %sB
nl:   Downloadgrootte: %sB / %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
nl: Er moeten %sB/%sB aan archieven opgehaald worden.

en:   Download size: %sB
nl:   Downloadgrootte: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
nl: Er moeten %sB aan archieven opgehaald worden.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
nl: Na deze bewerking zal er %sB extra schijfruimte gebruikt worden.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Space needed: %sB / %sB available
nl: Benodigde ruimte: %sB / %sB beschikbaar

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: More space needed than available: %sB > %sB, installation may fail
nl: Meer ruimte nodig dan beschikbaar: %sB > %sB, de installatie kan mislukken

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB - The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot), and it tells the space being needed there. (We have two spaces to 
en: in %s:  %sB / %sB available
nl: in %s:  %sB / %sB beschikbaar

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB The first %s is the location of the boot directory (determined from Dir::Boot)
en: More space needed in %s than available: %sB > %sB, installation may fail
nl: Meer ruimte nodig in %s dan beschikbaar: %sB > %sB, de installatie kan mislukken

en: Space needed: %sB
nl: Benodigde ruimte: %sB

en:   Freed space: %sB
nl:   Vrijgemaakte ruimte: %sB

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
nl: Na deze bewerking zal er %sB schijfruimte vrijkomen.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
nl: 'Trivial Only' is opgegeven. Dit is echter geen triviale bewerking.

en: Removing essential system-critical packages is not permitted. This might break the system.
nl: Het verwijderen van essentiële voor het systeem kritieke pakketten is niet toegestaan. Dit kan het systeem onklaar maken.

en: Continue anyway?
nl: Toch doorgaan?

en: Continue?
nl: Doorgaan?

en: Do you want to continue?
nl: Wilt u doorgaan?

en: Abort.
nl: Afbreken.

en: Some files failed to download
nl: Ophalen van sommige bestanden is mislukt

en: Download complete and in download only mode
nl: Ophalen klaar en alleen-ophalen-modus staat aan

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
nl: --fix-missing en medium wisselen wordt op dit moment niet ondersteund

en: Unable to correct missing packages.
nl: Geen oplossing gevonden voor de ontbrekende pakketten.

en: Aborting install.
nl: Installatie wordt afgebroken.

en: The following package disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages: | The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
nl[0]: Het volgende pakket is van uw systeem verdwenen omdat
    alle bestanden zijn overschreven door andere pakketten:
nl[1]: De volgende pakketten zijn van uw systeem verdwenen omdat
    alle bestanden zijn overschreven door andere pakketten:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
nl: Let op: dit wordt automatisch en bewust gedaan door dpkg.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
nl: We mogen geen dingen verwijderen, kan AutoRemover niet starten

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
nl: Hmm, het lijkt erop dat de AutoRemover iets vernietigd heeft. Dit zou
    niet mogen kunnen. Gelieve een bug-rapport voor apt in te sturen.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
nl: Interne fout. AutoRemover heeft dingen stukgemaakt

en: Use '%s' to remove it. | Use '%s' to remove them.
nl[0]: Gebruik '%s' om het te verwijderen.
nl[1]: Gebruik '%s' om ze te verwijderen.

en: The following package was automatically installed and is no longer required: | The following packages were automatically installed and are no longer required:
nl[0]: Het volgende pakket is automatisch geïnstalleerd en is niet langer nodig:
nl[1]: De volgende pakketten zijn automatisch geïnstalleerd en zijn niet langer nodig:

en: %lu package was automatically installed and is no longer required.
     | %lu packages were automatically installed and are no longer required.
nl[0]: %lu pakket was automatisch geïnstalleerd en is niet langer nodig.
nl[1]: %lu pakketten waren automatisch geïnstalleerd en zijn niet langer nodig.

en: Suggested packages:
nl: Voorgestelde pakketten:

en: Recommended packages:
nl: Aanbevolen pakketten:

en: The following additional packages will be installed:
nl: De volgende extra pakketten zullen geïnstalleerd worden:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
nl: %s wordt overgeslagen, het is al geïnstalleerd en opwaardering is niet gevraagd.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
nl: %s wordt overgeslagen, het is niet geïnstalleerd en er is alleen om opwaarderingen gevraagd.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
nl: Herinstalleren van %s is niet mogelijk omdat het niet opgehaald kan worden.

note: TRANSLATORS: First string is package name, second is version
en: %s is already the newest version (%s).
nl: %s is reeds de nieuwste versie (%s).

en: %s set to manually installed.
nl: %s staat ingesteld op handmatig geïnstalleerd.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
nl: Versie '%s' (%s) geselecteerd voor '%s'

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
nl: Versie '%s' (%s) geselecteerd voor '%s' omwille van '%s'

en: Listing
nl: Bezig met oplijsten

en: There is %i additional version. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional versions. Please use the '-a' switch to see them.
nl[0]: Er is %i bijkomende versie. Gebruik schakelaar '-a' om het te zien.
nl[1]: Er zijn %i bijkomende versies. Gebruik schakelaar '-a' om ze te zien.

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
nl: OPMERKING: Dit is slechts een simulatie!
        Voor daadwerkelijke uitvoering heeft %s beheerdersrechten nodig.
        Houd er ook rekening mee dat vergrendeling is uitgeschakeld.
        Steun dus niet op haar relevantie voor de huidige concrete situatie!

en: unknown
nl: onbekend

en: [installed,upgradable to: %s]
nl: [geïnstalleerd,opwaardeerbaar naar: %s]

en: [installed,local]
nl: [geïnstalleerd,lokaal]

en: [installed,auto-removable]
nl: [geïnstalleerd,automatisch verwijderbaar]

en: [installed,automatic]
nl: [geïnstalleerd,automatisch]

en: [installed]
nl: [geïnstalleerd]

en: [upgradable from: %s]
nl: [opwaardeerbaar van: %s]

en: [residual-config]
nl: [overgebleven configuratie]

en: but %s is installed
nl: maar %s is geïnstalleerd

en: but %s is to be installed
nl: maar %s zal geïnstalleerd worden

en: but it is not installable
nl: maar het is niet installeerbaar

en: but it is a virtual package
nl: maar het is een virtueel pakket

en: but it is not going to be installed
nl: maar het zal niet geïnstalleerd worden

en: but it is not installed
nl: maar het is niet geïnstalleerd

en:  or
nl:  of

en: The following packages have unmet dependencies:
nl: De volgende pakketten hebben niet-voldane vereisten:

en: Unsatisfied dependencies:
nl: Niet-voldane vereisten:

en: The following NEW packages will be installed:
nl: De volgende NIEUWE pakketten zullen geïnstalleerd worden:

en: Installing:
nl: Installeren:

en: Installing dependencies:
nl: Installeren van vereisten:

en: REMOVING:
nl: VERWIJDEREN:

en: The following packages will be REMOVED:
nl: De volgende pakketten zullen VERWIJDERD worden:

en: The following upgrades have been deferred due to phasing:
nl: De volgende opwaarderingen zijn uitgesteld vanwege fasering:

en: Not upgrading yet due to phasing:
nl: Nog niet opgewaardeerd vanwege fasering:

en: Not upgrading:
nl: Niet opgewaardeerd:

en: The following packages have been kept back:
nl: De volgende pakketten zijn achtergehouden:

en: The following packages will be upgraded:
nl: De volgende pakketten zullen opgewaardeerd worden:

en: Upgrading:
nl: Opwaarderen:

en: DOWNGRADING:
nl: DOWNGRADEN:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
nl: De volgende pakketten zullen GEDOWNGRADED worden:

en: Changing held packages:
nl: Veranderen vastgehouden pakketten:

en: The following held packages will be changed:
nl: De volgende gehandhaafde pakketten zullen gewijzigd worden:

en: %s (due to %s)
nl: %s (vanwege %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
nl: WAARSCHUWING: De volgende essentiële pakketten zullen verwijderd worden.
    Dit dient NIET gedaan te worden tenzij u precies weet wat u doet!

en: Summary:
nl: Samenvatting:

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
nl: %lu opgewaardeerd, %lu nieuw geïnstalleerd,

en: Upgrading: %lu, Installing: %lu,
nl: Opwaarderen: %lu, Installeren: %lu,

en: %lu reinstalled,
nl: %lu opnieuw geïnstalleerd,

en: Reinstalling: %lu,
nl: Opnieuw installeren: %lu,

en: %lu downgraded,
nl: %lu gedowngraded,

en: Downgrading: %lu,
nl: Downgraden: %lu,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
nl: %lu te verwijderen en %lu niet opgewaardeerd.

en: Removing: %lu, Not Upgrading: %lu
nl: Verwijderen: %lu, Niet opwaarderen: %lu

en: %lu not fully installed or removed.
nl: %lu niet volledig geïnstalleerd of verwijderd.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
nl: [J/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
nl: [j/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
nl: J

en: You must give at least one search pattern
nl: U dient minstens één zoekpatroon op te geven

en: Full Text Search
nl: Volledige tekst doorzoeken

en: There is %i additional record. Please use the '-a' switch to see it | There are %i additional records. Please use the '-a' switch to see them.
nl[0]: Er is %i bijkomend record. Gebruik de schakeloptie '-a' om het te zien
nl[1]: Er zijn %i bijkomende records. Gebruik de schakeloptie '-a' om ze te zien.

en: not a real package (virtual)
nl: geen echt pakket (virtueel)

en: Package files:
nl: Pakketbestanden:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
nl: Cache loopt niet synchroon, kruisverwijzing naar pakketbestand lukt niet

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
nl: Vastgepinde pakketten:

note: Print the package name and the version we are forcing to
en: %s -> %s with priority %d
nl: %s -> %s met prioriteit %d

en:   Installed:
nl:   Geïnstalleerd:

en:   Candidate:
nl:   Kandidaat:

en: (none)
nl: (geen)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
nl:   Versietabel:

en: phased
nl: gefaseerd

en: Can not find a package for architecture '%s'
nl: Kan geen pakket vinden voor architectuur '%s'

en: Can not find a package '%s' with version '%s'
nl: Kan geen pakket '%s' vinden met versienummer '%s'

en: Can not find a package '%s' with release '%s'
nl: Kan geen pakket '%s' vinden uit de uitgave '%s'

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
nl: '%s' wordt als bronpakket genomen in plaats van '%s'

en: Can not find version '%s' of package '%s'
nl: Kan versie '%s' van pakket '%s' niet vinden

en: Must specify at least one package to fetch source for
nl: U dient minstens 1 pakket op te geven waarvan de broncode opgehaald moet worden

en: Unable to find a source package for %s
nl: Kan geen bronpakket vinden voor %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
nl: MERK OP: Het verpakken van '%s' wordt bijgehouden in het versiebeheersysteem '%s' op:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
nl: Gebruik:
    %s
    om de nieuwste (mogelijk nog niet uitgebrachte) bijwerkingen van het pakket op te halen.

en: Skipping already downloaded file '%s'
nl: Reeds opgehaald bestand '%s' wordt overgeslagen

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
nl: Moet %sB/%sB aan bronarchieven ophalen.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
nl: Moet %sB aan bronarchieven ophalen.

en: Fetch source %s
nl: Ophalen bron %s

en: Failed to fetch some archives.
nl: Ophalen van sommige archieven is mislukt.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
nl: Het uitpakken van de reeds uitgepakte bron in %s wordt overgeslagen

en: Unpack command '%s' failed.
nl: Uitpakopdracht '%s' is mislukt.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
nl: Gelieve na te gaan of het pakket 'dpkg-dev' geïnstalleerd is.

en: Build command '%s' failed.
nl: Bouwopdracht '%s' is mislukt.

en: Unable to get build-dependency information for %s
nl: Kan de informatie over de bouwvereisten voor %s niet ophalen

en: %s has no build depends.
nl: %s heeft geen bouwvereisten.

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
nl: Er is geen architectuurinformatie beschikbaar voor %s. Raadpleeg apt.conf(5) APT::Architectures om dit te configureren

en: Must specify at least one package to check builddeps for
nl: U dient tenminste één pakket op te geven om er de bouwvereisten van te controleren

en: Invalid operator '%c' at offset %d, did you mean '%c%c' or '%c='? - in: %s
nl: Ongeldige operator '%c' op offset %d; bedoelde u '%c%c' of '%c='? - in: %s

en: Note, using directory '%s' to get the build dependencies
nl: Noteer dat map '%s' gebruikt wordt om de bouwvereisten te verkrijgen

en: Note, using file '%s' to get the build dependencies
nl: Noteer dat bestand '%s' gebruikt wordt om de bouwvereisten te verkrijgen

en: Failed to process build dependencies
nl: Verwerken van de bouwvereisten is mislukt

en: Failed to parse %s. Edit again?
nl: Verwerken van %s is mislukt. Opnieuw bewerken?

en: Your '%s' file changed, please run 'apt-get update'.
nl: Uw bestand '%s' is gewijzigd. Voer 'apt-get update' uit.

en: Package %s version %s has an unmet dep:
nl: Pakket %s versie %s heeft een niet-voldane vereiste:

en: The update command takes no arguments
nl: De opdracht 'update' aanvaardt geen argumenten

note: TRANSLATOR: the first two are manpage references, the last the URI from a sources.list
en: Usage of %s should be preferred over embedding login information directly in the %s entry for '%s'
nl: Het gebruik van %s is te verkiezen boven het rechtstreeks inbedden van login-informatie in het %s-element voor '%s'

note: TRANSLATOR: the first is manpage reference, the last the URI from a sources.list
en: Missing Signed-By in the %s entry for '%s'
nl: Ontbrekende Signed-By in het item %s voor '%s'

en: %i package can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see it.
     | %i packages can be upgraded. Run 'apt list --upgradable' to see them.
nl[0]: %i pakket kan opgewaardeerd worden. Voer 'apt list --upgradable' uit om het te zien.
nl[1]: %i pakketten kunnen opgewaardeerd worden. Voer 'apt list --upgradable' uit om ze te zien.

en: All packages are up to date.
nl: Alle pakketten zijn up-to-date.

en: %s does not take any arguments
nl: De opdracht '%s' aanvaardt geen argumenten

en: Total package names:
nl: Totaal aantal pakketnamen:

en: Total package structures:
nl: Totaal aantal pakketstructuren:

en:   Normal packages:
nl:   Normale pakketten:

en:   Pure virtual packages:
nl:  Zuiver virtuele pakketten:

en:   Single virtual packages:
nl:   Losstaande virtuele pakketten:

en:   Mixed virtual packages:
nl:   Gemengde virtuele pakketten:

en:   Missing:
nl:   Ontbrekend:

en: Total distinct versions:
nl: Totaal aantal verschillende versies:

en: Total distinct descriptions:
nl: Totaal aantal verschillende beschrijvingen:

en: Total dependencies:
nl: Totaal aantal vereisten:

en: Total ver/file relations:
nl: Totaal aantal versie/bestand-relaties:

en: Total Desc/File relations:
nl: Totaal aantal Beschrijving/bestand-relaties:

en: Total Provides mappings:
nl: Totaal aantal 'Voorziet'-toewijzingen:

en: Total globbed strings:
nl: Totaal aantal geëxpandeerde (globbed) tekenreeksen:

en: Total slack space:
nl: Totale onbenutte ruimte:

en: Total space accounted for:
nl: Totale hoeveelheid verantwoorde ruimte:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
nl: Dit commando is verouderd. Gelieve in plaats ervan 'apt-mark showauto' te gebruiken.

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] show pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache queries and displays available information about installed
    and installable packages. It works exclusively on the data acquired
    into the local cache via the 'update' command of e.g. apt-get. The
    displayed information may therefore be outdated if the last update was
    too long ago, but in exchange apt-cache works independently of the
    availability of the configured sources (e.g. offline).
nl: Gebruik: apt-cache [opties] commando
             apt-cache [opties] show pkkt1 [pkkt2 ...]
    
    apt-cache zoekt en toont beschikbare informatie over geïnstalleerde en
    installeerbare pakketten. Het werkt exclusief met de gegevens die via het
    commando 'update' van bijv. apt-get in de lokale cache opgeslagen werden.
    Als de laatste update lang geleden is, kan die informatie dus verouderd
    zijn, maar daartegenover staat dat apt-cache niet afhankelijk is van de
    beschikbaarheid van de geconfigureerde pakketbronnen (bijv. offline).

en: Show source records
nl: Een rapport over de broncode tonen

en: Search the package list for a regex pattern
nl: De pakkettenlijst a.d.h.v. een regex-patroon doorzoeken

en: Show raw dependency information for a package
nl: De ruwe vereisteninformatie van een pakket tonen

en: Show reverse dependency information for a package
nl: De pakketten die van een pakket afhankelijk zijn, tonen

en: Show a readable record for the package
nl: Een leesbaar rapport over het pakket tonen

en: List the names of all packages in the system
nl: De naam van alle pakketten op het systeem tonen

en: Show policy settings
nl: Beleidsinstellingen tonen

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
nl: Gelieve een naam voor deze schijf op te geven, bijvoorbeeld 'Debian 5.0.3 Schijf 1'

en: Please insert a Disc in the drive and press [Enter]
nl: Gelieve een schijf in het station te plaatsen en op [Enter] te drukken

en: Failed to mount '%s' to '%s'
nl: Aankoppelen van '%s' op '%s' is mislukt

en: No CD-ROM could be auto-detected or found using the default mount point.
    You may try the --cdrom option to set the CD-ROM mount point.
    See 'man apt-cdrom' for more information about the CD-ROM auto-detection and mount point.
nl: Het is niet gelukt om automatisch een cd-rom te vinden, ook niet op het standaard aankoppelpunt.
    U zou de optie --cdrom kunnen proberen om het aankoppelpunt voor de cd-rom in te stellen.
    Raadpleeg 'man apt-cdrom' voor meer informatie over het automatisch detecteren van een cd-rom en het aankoppelpunt.

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
nl: Dit proces dient herhaald te worden voor alle cd's in uw set.

en: Usage: apt-cdrom [options] command
    
    apt-cdrom is used to add CDROM's, USB flashdrives and other removable
    media types as package sources to APT. The mount point and device
    information is taken from apt.conf(5), udev(7) and fstab(5).
nl: Gebruik: apt-cdrom [opties] commando
    
    apt-cdrom wordt gebruikt om CD's, USB-sticks en andere verwijderbare media
    toe te voegen als pakketbronnen voor APT. Het aankoppelpunt en informatie
    over het apparaat worden gehaald bij apt.conf(5), udev(7) en fstab(5).

en: Arguments not in pairs
nl: Argumenten niet in paren

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is an interface to the configuration settings used by
    all APT tools, mainly intended for debugging and shell scripting.
nl: Gebruik: apt-config [opties] commando
    
    apt-config is een interface voor de configuratie-instellingen die door
    alle APT-gereedschap gebruikt wordt; hoofdzakelijk bedoeld om te debuggen
    en voor het gebruik in shellscripts.

en: get configuration values via shell evaluation
nl: configuratiewaarden via shell-evaluatie verkrijgen

en: show the active configuration setting
nl: de actieve configuratie-instelling tonen

en: Usage: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver is an interface to store an EDSP scenario in
    a file and optionally forwards it to another solver.
nl: Gebruik: apt-dump-solver
    
    apt-dump-solver is een interface die een EDSP-scenario opslaat in
    een bestand en dat facultatief doorstuurt naar een andere oplosser.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is used to extract config and template files
    from debian packages. It is used mainly by debconf(1) to prompt for
    configuration questions before installation of packages.
nl: Gebruik: apt-extracttemplates bestand1 [bestand2 ...]
    
    apt-extracttemplates wordt gebruikt om configuratie- en sjabloonbestanden uit
    Debian pakketten te halen. Het wordt hoofdzakelijk gebruikt door debconf(1) voor
    het stellen van configuratievragen vooraleer pakketten geïnstalleerd worden.

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
nl: Kan versie van debconf niet bepalen. Is debconf geïnstalleerd?

en: Couldn't find package %s
nl: Kon pakket %s niet vinden

en: %s set to automatically installed.
nl: %s staat ingesteld op automatische geïnstalleerd.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
nl: Dit commando is verouderd. Gelieve in plaats ervan 'apt-mark auto' en 'apt-mark manual' te gebruiken.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
nl: Interne fout, probleemoplosser heeft dingen stukgemaakt

en: Supported modules:
nl: Ondersteunde modules:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a command line interface for retrieval of packages
    and information about them from authenticated sources and
    for installation, upgrade and removal of packages together
    with their dependencies.
nl: Gebruik: apt-get [opties] commando
             apt-get [opties] install|remove pakket1 [pakket2 ...]
             apt-get [opties] source pakket1 [pakket2 ...]
    
    apt-get is een commandoregel-interface voor het ophalen van pakketten en
    informatie erover uit geauthenticeerde pakketbronnen en voor het
    installeren, opwaarderen en verwijderen van pakketten en hun vereisten.

en: Retrieve new lists of packages
nl: Een nieuwe lijst van pakketten ophalen

en: Perform an upgrade
nl: Een opwaardering uitvoeren

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
nl: Nieuwe pakketten installeren (pakket is bijv. libc6, niet libc6.deb)

en: Reinstall packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
nl: Pakketten opnieuw installeren (pakket is libc6, niet libc6.deb)

en: Remove packages
nl: Pakketten verwijderen

en: Remove packages and config files
nl: Pakketten en hun configuratiebestanden verwijderen

en: Remove automatically all unused packages
nl: Automatisch alle ongebruikte pakketten verwijderen

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
nl: Opwaardering van de distributie, zie apt-get(8)

en: Follow dselect selections
nl: Opwaardering volgens dselect-selecties

en: Configure build-dependencies for source packages
nl: De bouwvereisten van een bronpakket configureren

en: Satisfy dependency strings
nl: Voldoen aan vereistentekenreeksen

en: Erase downloaded archive files
nl: Opgehaalde archiefbestanden verwijderen

en: Erase old downloaded archive files
nl: Verouderde opgehaalde archiefbestanden verwijderen

en: Verify that there are no broken dependencies
nl: Verifiëren dat er geen defecte vereisten zijn

en: Download source archives
nl: Bronarchieven downloaden

en: Download the binary package into the current directory
nl: Het binaire pakket naar de huidige map downloaden

en: Download and display the changelog for the given package
nl: De log van wijzigingen aan het opgegeven pakket downloaden en tonen

en: Need one URL as argument
nl: Heb een URL als argument nodig

en: Must specify at least one pair url/filename
nl: U dient minstens 1 paar van url/bestandsnaam op te geven

en: Download Failed
nl: Ophalen mislukt

en: GetSrvRec failed for %s
nl: GetSrvRec is mislukt voor %s

en: Usage: apt-helper [options] command
           apt-helper [options] cat-file file ...
           apt-helper [options] download-file uri target-path
    
    apt-helper bundles a variety of commands for shell scripts to use
    e.g. the same proxy configuration or acquire system as APT would.
nl: Gebruik: apt-helper [opties] commando
             apt-helper [opties] cat-file bestand ...
             apt-helper [opties] download-file uri doelpad
    
    apt-helper bundelt een collectie commando's voor shell-scripts
    om bijvoorbeeld dezelfde proxyconfiguratie of eenzelfde manier
    van verkrijgen te gebruiken als APT.

en: download the given uri to the target-path
nl: het opgegeven uri ophalen en in het doelpad plaatsen

en: lookup a SRV record (e.g. _http._tcp.ftp.debian.org)
nl: een SRV-record (bijv. _http._tcp.ftp.debian.org) opzoeken

en: concatenate files, with automatic decompression
nl: bestanden samenvoegen, met automatische decompressie

en: detect proxy using apt.conf
nl: proxy opzoeken met behulp van apt.conf

en: wait for system to be online
nl: wachten tot het systeem online is

en: drop privileges before running given command
nl: bijzondere rechten laten vallen voordat het gegeven commando uitgevoerd wordt

en: analyse a pattern
nl: een patroon analyseren

en: Usage: apt-internal-planner
    
    apt-internal-planner is an interface to use the current internal
    installation planner for the APT family like an external one,
    for debugging or the like.
nl: Gebruik: apt-internal-planner
    
    apt--internal-planner is een interface om de actuele
    interne planner voor de APT-familie te gebruiken
    als een externe met het oog op debuggen e.d.

en: Usage: apt-internal-solver
    
    apt-internal-solver is an interface to use the current internal
    resolver for the APT family like an external one, for debugging or
    the like.
nl: Gebruik: apt-internal-solver
    
    apt--internal-solver is een interface om de actuele
    interne oplosser voor de APT-familie te gebruiken
    als een externe met het oog op debuggen e.d.

en: %s can not be marked as it is not installed.
nl: %s kan niet gemarkeerd worden want het is niet geïnstalleerd.

en: %s was already set to manually installed.
nl: %s was reeds ingesteld als handmatig geïnstalleerd.

en: %s was already set to automatically installed.
nl: %s was reeds ingesteld als automatisch geïnstalleerd.

en: No changes necessary
nl: Er zijn geen wijzigingen nodig

en: The following packages will be marked as automatically installed:
nl: De volgende pakketten zullen gemarkeerd worden als automatisch geïnstalleerd:

en: %s was already set on hold.
nl: %s was reeds ingesteld als te handhaven.

en: %s was already not on hold.
nl: %s was reeds ingesteld op niet te handhaven.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
nl: Het uitvoeren van dpkg mislukte. Bent u systeembeheerder?

en: %s set on hold.
nl: %s is ingesteld op te handhaven.

en: Canceled hold on %s.
nl: Handhaven van %s werd geannuleerd.

en: Selected %s for purge.
nl: Selecteerde %s om gewist te worden.

en: Selected %s for removal.
nl: Selecteerde %s om verwijderd te worden.

en: Selected %s for installation.
nl: Selecteerde %s om geïnstalleerd te worden.

en: Usage: apt-mark [options] {auto|manual} pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-mark is a simple command line interface for marking packages
    as manually or automatically installed. It can also be used to
    manipulate the dpkg(1) selection states of packages, and to list
    all packages with or without a certain marking.
nl: Gebruik: apt-mark [opties] {auto|manual} pakket1 [pakket2 ...]
    
    apt-mark is een eenvoudige commandolijn-interface om pakketten als
    handmatig of automatisch geïnstalleerd te markeren. Het kan ook
    gebruikt worden om de selectietoestand van pakketten in dpkg(1) te
    manipuleren en een lijst van pakketten weer te geven
    die al dan niet een bepaalde markering hebben.

en: Mark the given packages as automatically installed
nl: Het vermelde pakket als automatisch geïnstalleerd markeren

en: Mark the given packages as manually installed
nl: Het vermelde pakket als manueel geïnstalleerd markeren

en: Mark all dependencies of meta packages as automatically installed.
nl: Alle vereisten van meta-pakketten als automatisch geïnstalleerd markeren.

en: Mark a package as held back
nl: Een pakket als gehandhaafd markeren

en: Unset a package set as held back
nl: Een pakket niet langer als gehandhaafd markeren

en: Print the list of automatically installed packages
nl: De lijst van automatisch geïnstalleerde pakketten tonen

en: Print the list of manually installed packages
nl: De lijst van manueel geïnstalleerde pakketten tonen

en: Print the list of packages on hold
nl: De lijst van te handhaven pakketten tonen

en: Unknown package record!
nl: Onbekend pakketrecord!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package information files.
    By default it sorts by binary package information, but the -s option
    can be used to switch to source package ordering instead.
nl: Gebruik: apt-sortpkgs [opties] bestand1 [bestand2 ...]
    
    apt-sortpkgs is eenvoudig gereedschap voor het sorteren van bestanden
    met pakketinformatie. Standaard sorteert het informatie volgens
    binair pakket, maar met de optie -s kan overgeschakeld worden
    naar een ordening op basis van het bronpakket.

en: Usage: apt [options] command
    
    apt is a commandline package manager and provides commands for
    searching and managing as well as querying information about packages.
    It provides the same functionality as the specialized APT tools,
    like apt-get and apt-cache, but enables options more suitable for
    interactive use by default.
nl: Gebruik: apt [opties] commando
    
    apt is pakketbeheerdersgereedschap voor de commandoregel dat beschikt
    over commando's voor het zoeken en beheren van pakketten en voor het
    opzoeken van informatie over hen. Het biedt dezelfde functionaliteit
    als de gespecialiseerde gereedschappen van APT, zoals apt-get en
    apt-cache, maar maakt standaard gebruik van opties op een manier
    die beter aan interactief gebruik aangepast is.

note: query
en: list packages based on package names
nl: pakketten tonen op basis van hun naam

en: search in package descriptions
nl: in de pakketbeschrijvingen zoeken

en: show package details
nl: gedetailleerde informatie over het pakket tonen

note: package stuff
en: install packages
nl: pakketten installeren

en: reinstall packages
nl: pakketten opnieuw installeren

en: remove packages
nl: pakketten verwijderen

en: automatically remove all unused packages
nl: automatisch alle ongebruikte pakketten verwijderen

note: system wide stuff
en: update list of available packages
nl: de lijst van beschikbare pakketten bijwerken

en: upgrade the system by installing/upgrading packages
nl: het systeem opwaarderen door pakketten te installeren/op te waarderen

en: upgrade the system by removing/installing/upgrading packages
nl: het systeem opwaarderen door pakketten te verwijderen/te installeren/op te waarderen

note: misc
en: edit the source information file
nl: het bestand met informatie over de pakketbronnen bewerken

en: satisfy dependency strings
nl: voldoen aan vereistentekenreeksen

en: Bad default setting!
nl: Foute standaardinstelling!

en: Press [Enter] to continue.
nl: Druk [Enter] om door te gaan.

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
nl: Wilt u alle eerder opgehaalde '.deb'-bestanden verwijderen?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
nl: Er zijn fouten opgetreden tijdens het uitpakken. Geïnstalleerde pakketten

en: will be configured. This may result in duplicate errors
nl: worden geconfigureerd. Hierbij kunnen fouten meerdere malen optreden

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
nl: of veroorzaakt worden door niet-voldane vereisten. Dit is O.K., enkel de fouten

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
nl: boven dit bericht zijn belangrijk. U dient ze op te lossen en de opdracht [I]nstall opnieuw uit te voeren

en: Merging available information
nl: De beschikbare informatie wordt samengevoegd

en: Package extension list is too long
nl: Pakket-extensielijst is te lang

en: Error processing directory %s
nl: Fout bij het verwerken van map %s

en: Source extension list is too long
nl: Bron-extensielijst is te lang

en: Error writing header to contents file
nl: Fout bij het wegschrijven van de header naar het inhoudsbestand

en: Error processing contents %s
nl: Fout bij het verwerken van de inhoud van %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
nl: Gebruik: apt-ftparchive [opties] opdracht
    Opdrachten: packages <pad naar .deb's> [voorrangsbestand [padprefix]]
                sources <pad naar .dsc's> [voorrangsbestand [padprefix]]
                contents <pad>
                release <pad>
                generate config [groepen]
                clean config
    
    Met apt-ftparchive genereert index bestanden voor Debian archieven.
    Het ondersteunt verschillende aanmaakstijlen variërend van volledig 
    automatisch tot een functionele vervanging van dpkg-scanpackages en 
    dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive genereert pakketbestanden van een boom met .debs.
    Het bestand Package bevat de inhoud van alle 'control'-velden van elk
    pakket alsook de MD5-hash en de bestandsgrootte. Via een voorrangsbestand
    kunnen de waardes van de 'Priority'- en 'Section'-velden afgedwongen
    worden.
    
    Op overeenkomstige wijze genereert apt-ftparchive de 'Sources'-bestanden
    van een boom met .dscs. De '--source-override'-optie kan gebruikt worden
    om een voorrangsbestand voor bronpakketten te specificeren.
    
    De 'packages' en 'sources' opdrachten dienen uitgevoerd te worden 
    in de basismap van de boom. Het pad naar de .deb's dient te verwijzen
    naar het startpunt van de recursieve zoekopdracht en een voorrangsbestand
    dient de voorrangsvlaggen te bevatten. Padprefix wordt toegevoegd
    aan het 'filename'-veld indien dit aanwezig is. Een praktijkvoorbeeld
    uit het Debian-archief:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Opties:
      -h          Deze hulptekst
      --md5       Het aanmaken van de MD5 beheren
      -s=?        Bronvoorrangsbestand
      -q          Stille uitvoer
      -d=?        De optionele caching database selecteren
      --no-delink De debug-modus voor delinking inschakelen
      --contents  Het aanmaken van het inhoudsbestand beheren
      -c=?        Dit configuratiebestand inlezen
      -o=?        Een willekeurige configuratieoptie instellen

en: No selections matched
nl: Geen van de selecties kwam overeen

en: Some files are missing in the package file group `%s'
nl: Sommige bestanden zijn niet aanwezig in de pakketbestandsgroep '%s'

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
nl: DB is beschadigd, bestand hernoemd naar %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
nl: DB is verouderd, opwaardering van %s wordt geprobeerd

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
nl: DB-formaat is ongeldig. Als u opgewaardeerd heeft van een oudere versie van apt, dient u de database te verwijderen en opnieuw aan te maken.

en: Unable to open DB file %s: %s
nl: Kan het DB-bestand %s niet openen: %s

en: Failed to read .dsc
nl: Lezen van .dsc is mislukt

en: Archive has no control record
nl: Archief heeft geen 'control'-record

en: Unable to get a cursor
nl: Kan geen cursor verkrijgen

en: realloc - Failed to allocate memory
nl: realloc - Geheugentoewijzing is mislukt

en: Unknown compression algorithm '%s'
nl: Onbekend compressie-algoritme '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
nl: Gecomprimeerde uitvoer %s vereist dat een compressie ingesteld is

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
nl: Aanmaken van IPC-pijp naar subproces is mislukt

en: Failed to fork
nl: Een nieuw proces beginnen (fork) is mislukt

en: Compress child
nl: Comprimeer kind

en: Internal error, failed to create %s
nl: Interne fout, aanmaken van %s is mislukt

en: IO to subprocess/file failed
nl: IO naar subproces/bestand is mislukt

en: Failed to read while computing MD5
nl: Lezen tijdens het berekenen van de MD5 is mislukt

en: Failed to rename %s to %s
nl: Hernoemen van %s naar %s is mislukt

en: Unable to open %s
nl: Kan %s niet openen

note: skip spaces find end of word
en: Malformed override %s line %llu (%s)
nl: Niet juist gevormde voorrangsvermelding %s op regel %llu (%s)

en: Failed to read the override file %s
nl: Lezen van het voorrangsbestand %s is mislukt

en: Malformed override %s line %llu #1
nl: Niet juist gevormde voorrangsvermelding %s op regel %llu #1

en: Malformed override %s line %llu #2
nl: Niet juist gevormde voorrangsvermelding %s op regel %llu #2

en: Malformed override %s line %llu #3
nl: Niet juist gevormde voorrangsvermelding %s op regel %llu #3

en: W: Unable to read directory %s
nl: W: Kon map %s niet lezen

en: W: Unable to stat %s
nl: W: Kon de status van %s niet opvragen

en: E:
nl: F:

en: E: Errors apply to file
nl: F: Er zijn fouten van toepassing op het bestand

en: Failed to resolve %s
nl: Oplossen van %s is mislukt

en: Tree walking failed
nl: Doorlopen boomstructuur is mislukt

en: Failed to open %s
nl: Openen van %s is mislukt

en: *** Failed to link %s to %s
nl: *** Koppelen van %s aan %s is mislukt

en:  DeLink limit of %sB hit.
nl:  DeLink-limiet van %sB bereikt.

en: Archive had no package field
nl: Archief heeft geen 'package'-veld

en:   %s has no override entry
nl:   %s heeft geen voorrangsvermelding

en:   %s maintainer is %s not %s
nl:   %s beheerder is %s, niet %s

en:   %s has no source override entry
nl:   %s heeft geen voorrangsvermelding voor bronpakketten

en:   %s has no binary override entry either
nl:   %s heeft ook geen voorrangsvermelding voor binaire pakketten

en: Waiting for headers
nl: Wachten op de headers

en: The HTTP server sent an invalid reply header
nl: De HTTP-server verstuurde een ongeldige 'reply'-header

en: Bad header line
nl: Foute header-regel

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
nl: De HTTP-server verstuurde een ongeldige header 'Content-Length'

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
nl: De HTTP-server verstuurde een ongeldige header 'Content-Range'

en: This HTTP server has broken range support
nl: De bereik-ondersteuning van deze HTTP-server werkt niet

en: Unknown date format
nl: Onbekend datumformaat

en: Bad header data
nl: Foute headerdata

en: Connection failed
nl: Verbinding mislukt

en: File has unexpected size (%llu != %llu). Mirror sync in progress?
nl: Het bestand heeft een onverwachte grootte (%llu != %llu). Is er een spiegelserversynchronisatie bezig?

en: Automatically disabled %s due to incorrect response from server/proxy. (man 5 apt.conf)
nl: %s automatisch uitgeschakeld wegens fout antwoord van server/proxy. (man 5 apt.conf)

en: Internal error
nl: Interne fout

en: Unable to read the cdrom database %s
nl: Kan de CD-databank %s niet lezen

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
nl: Om APT deze CD te laten herkennen kunt u best 'apt-cdrom' gebruiken. 'apt-get update' is niet in staat om nieuwe CD's toe te voegen

en: Wrong CD-ROM
nl: Verkeerde CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
nl: Kan de CD in %s niet ontkoppelen. Mogelijk wordt die nog steeds gebruikt.

en: Disk not found.
nl: Schijf niet gevonden.

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

note: TRANSLATOR: %s is e.g. Tor's ".onion" which would likely fail or leak info (RFC7686)
en: Direct connection to %s domains is blocked by default.
nl: Een rechtstreekse verbinding met %s-domeinen is standaard geblokkeerd.

en: Connected to %s (%s)
nl: Verbonden met %s (%s)

en: Connecting to %s (%s)
nl: Er wordt verbinding gemaakt met %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
nl: Kon de socket voor %s (f=%u t=%u p=%u) niet aanmaken

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
nl: Kan de verbinding met %s:%s (%s) niet aangaan.

en: Failed
nl: Mislukt

en: Could not connect to %s:%s (%s).
nl: Kon geen verbinding maken met %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
nl: Kon geen verbinding maken met %s:%s (%s); de verbinding verliep

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
nl: Er wordt verbinding gemaakt met %s

en: Could not resolve '%s'
nl: Kon '%s' niet vinden

en: Temporary failure resolving '%s'
nl: Tijdelijke fout bij het opzoeken van '%s'

en: System error resolving '%s:%s'
nl: Systeemfout bij het opzoeken van '%s:%s'

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
nl: Er gebeurde iets raars bij het opzoeken van '%s:%s' (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
nl: Kan geen verbinding maken met %s:%s:

en: Failed to stat
nl: Kon status niet bepalen

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
nl: Ongeldige URI. Lokale URI's mogen niet beginnen met //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
nl: Bezig met aanmelden

en: Unable to determine the peer name
nl: Kan de naam van de peer niet vaststellen

en: Unable to determine the local name
nl: Kan de lokale naam niet vaststellen

en: The server refused the connection and said: %s
nl: De verbinding is door de server geweigerd met bericht: %s

en: USER failed, server said: %s
nl: USER (gebruiker) mislukt; bericht van de server: %s

en: PASS failed, server said: %s
nl: PASS (wachtwoord) mislukt; bericht van de server: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
nl: Er was een proxy-server opgegeven, maar geen aanmeldscript. Acquire::ftp::ProxyLogin is leeg.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
nl: Opdracht '%s' uit het aanmeldscript is mislukt; bericht van de server: %s

en: TYPE failed, server said: %s
nl: TYPE mislukt; bericht van de server: %s

en: Connection timeout
nl: De verbinding is verlopen

en: Server closed the connection
nl: De verbinding is verbroken door de server

en: A response overflowed the buffer.
nl: Een reactie deed de buffer overlopen.

en: Protocol corruption
nl: Protocolfouten

en: Could not create a socket
nl: Kon geen socket aanmaken

en: Could not connect data socket, connection timed out
nl: Kon de datasocket niet verbinden. De verbinding verliep

en: Could not connect passive socket.
nl: Kon de passieve socket niet verbinden.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
nl: getaddrinfo kon geen luistersocket verkrijgen

en: Could not bind a socket
nl: Kon geen socket binden

en: Could not listen on the socket
nl: Kon niet luisteren op de socket

en: Could not determine the socket's name
nl: Kon de socketnaam niet vaststellen

en: Unable to send PORT command
nl: Kan PORT-commando niet verzenden

en: Unknown address family %u (AF_*)
nl: Onbekende adresfamilie %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
nl: EPRT is mislukt; bericht van de server: %s

en: Data socket connect timed out
nl: Verbinding met de datasocket is verlopen

en: Unable to accept connection
nl: Kan de verbinding niet aanvaarden

en: Problem hashing file
nl: Probleem bij het frommelen van het bestand

en: Unable to fetch file, server said '%s'
nl: Kan het bestand niet ophalen; bericht van de server: %s

en: Data socket timed out
nl: Datasocket verliep

en: Data transfer failed, server said '%s'
nl: Datatransfer is mislukt; bericht van de server: %s

note: Get the files information
en: Query
nl: Zoekopdracht

en: Unable to invoke
nl: Mislukking bij aanroepen van

en: untrusted public key algorithm: %s
nl: niet-vertrouwd openbaar sleutelalgoritme: %s

note: TRANSLATORS: %s is a single techy word like 'NODATA'
en: Signed file isn't valid, got '%s' (does the network require authentication?)
nl: Ondertekend bestand is ongeldig; kreeg '%s' (vereist het netwerk authenticatie?)

en: At least one invalid signature was encountered.
nl: Er is tenminste één ongeldige ondertekening gevonden.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
nl: Interne fout: ondertekening is goed, maar kon de vingerafdruk van de sleutel niet bepalen?!

en: Could not execute 'apt-key' to verify signature (is gnupg installed?)
nl: Kon 'apt-key' niet uitvoeren om ondertekening te verifiëren (is gnupg geïnstalleerd?)

en: Unknown error executing apt-key
nl: Onbekende fout bij het uitvoeren van apt-key

en: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (%s), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
nl: De sleutel wordt opgeslagen in de uitgefaseerde sleutelbos (%s) in trusted.gpg, raadpleeg de afdeling UITFASERING (DEPRECATION) in apt-key(8) voor details.

note: TRANSLATORS: The second %s is the reason and is untranslated for repository owners.
en: Signature by key %s uses weak algorithm (%s)
nl: Handtekening met sleutel %s gebruikt een zwak algoritme (%s)

en: The following signatures were invalid:
nl: De volgende ondertekeningen waren ongeldig:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
nl: De volgende ondertekeningen konden niet geverifieerd worden omdat de publieke sleutel niet beschikbaar is:

en: Error reading from server. Remote end closed connection
nl: Fout bij het lezen van de server. De andere kant heeft de verbinding gesloten

en: Error reading from server
nl: Fout bij het lezen van de server

en: Error writing to file
nl: Fout bij het schrijven naar bestand

en: Select failed
nl: Selectie is mislukt

en: Connection timed out
nl: Verbinding verliep

en: Failed to set modification time
nl: Instellen van de aanpassingstijd is mislukt

en: Connection closed prematurely
nl: Verbinding werd voortijdig afgebroken

en: Empty files can't be valid archives
nl: Lege bestanden kunnen geen geldige archieven zijn
