gnupg 2_2.4.7-13 - en to nl translation catalogue (2203 entries)

en: failed to acquire the pinentry lock: %s
nl: verwerven van de pininvoer-vergrendeling is mislukt: %s

en: |pinentry-label|_Cancel
nl: |pinentry-label|_Annuleren

en: |pinentry-label|_Yes
nl: |pinentry-label|_Ja

en: |pinentry-label|_No
nl: |pinentry-label|_Nee

en: |pinentry-label|PIN:
nl: |pinentry-label|Pincode:

en: |pinentry-label|_Save in password manager
nl: |pinentry-label|_Bewaren in de wachtwoordmanager

en: Do you really want to make your passphrase visible on the screen?
nl: Wilt U uw wachtwoordzin echt zichtbaar maken op het scherm?

en: |pinentry-tt|Make passphrase visible
nl: |pinentry-tt|Wachtwoordzin zichtbaar maken

en: |pinentry-tt|Hide passphrase
nl: |pinentry-tt|Wachtwoordzin verbergen

en: Caps Lock is on
nl: Caps Lock staat aan

note: TRANSLATORS: This string is displayed by Pinentry as the label for generating a passphrase.
en: Suggest
nl: Voorstellen

note: TRANSLATORS: This string is a tooltip, shown by pinentry when hovering over the generate button.  Please use an appropriate string to describe what this is about.  The length of the tooltip is limited to about 900 characters.  If you do not translate this entry, a default English text (see source) w
en: pinentry.genpin.tooltip
nl: pininvoer.pingen.tooltip

note: TRANSLATORS: This is a text shown by pinentry if the option for formatted passphrase is enabled.  The length is limited to about 900 characters.
en: Note: The blanks are not part of the passphrase.
nl: Let op: de spaties maken geen deel uit van de wachtwoordzin.

note: TRANSLATORS: This is a text shown by pinentry as title of a dialog telling the user that the entered new passphrase does not satisfy the passphrase constraints.  Please keep it short.
en: Passphrase Not Allowed
nl: Wachtwoordzin niet toegestaan

note: TRANSLATORS: This string is displayed by Pinentry as the label for the quality bar.
en: Quality:
nl: Kwaliteit:

note: TRANSLATORS: This string is a tooltip, shown by pinentry when hovering over the quality bar.  Please use an appropriate string to describe what this is about.  The length of the tooltip is limited to about 900 characters.  If you do not translate this entry, a default english text (see source) will 
en: pinentry.qualitybar.tooltip
nl: pininvoer.kwaliteitsbalk.tooltip

en: Please enter your PIN, so that the secret key can be unlocked for this session
nl: Voer uw pincode in, zodat de geheime sleutel voor deze sessie ontgrendeld kan worden

en: Please enter your passphrase, so that the secret key can be unlocked for this session
nl: Voer uw wachtwoordzin in, zodat de geheime sleutel voor deze sessie ontgrendeld kan worden

en: PIN:
nl: PINCODE:

en: Passphrase:
nl: Wachtwoordzin:

en: does not match - try again
nl: komt niet overeen - probeer opnieuw

en: Passphrases match.
nl: Wachtwoorden komen overeen.

note: TRANSLATORS: The string is appended to an error message in the pinentry.  The %s is the actual error message, the two %d give the current and maximum number of tries.
en: SETERROR %s (try %d of %d)
nl: SETERROR %s (poging %d van %d)

en: Repeat:
nl: Herhaal:

en: PIN too long
nl: Pincode is te lang

en: Passphrase too long
nl: Wachtwoordzin is te lang

en: Invalid characters in PIN
nl: Ongeldige tekens in de pincode

en: PIN too short
nl: Pincode is te kort

en: Bad PIN
nl: Slechte pincode

en: Bad Passphrase
nl: Slechte wachtwoordzin

en: Note: Request from the web browser.
nl: Let op: verzoek vanuit de webbrowser.

en: Note: Request from a remote site.
nl: Let op: verzoek van een externe site.

en: error getting serial number of card: %s
nl: fout bij het opvragen van het serienummer van de kaart: %s

en: Please re-enter this passphrase
nl: Gelieve deze wachtwoordzin nogmaals in te voeren

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the %s system.
nl: Voer de wachtwoordzin in om het geïmporteerde object te beveiligen in het %s-systeem.

en: This key (or subkey) is not protected with a passphrase.  Please enter a new passphrase to export it.
nl: Deze sleutel (of subsleutel) is niet beveiligd met een wachtwoordzin. Voer een nieuwe wachtwoordzin in om deze te exporteren.

en: ssh keys greater than %d bits are not supported
nl: ssh-sleutels groter dan %d bits worden niet ondersteund

en: can't create '%s': %s
nl: kan '%s' niet aanmaken: %s

en: can't open '%s': %s
nl: kan '%s' niet openen: %s

en: no suitable card key found: %s
nl: geen bruikbare kaartsleutel gevonden: %s

en: error getting list of cards: %s
nl: fout bij het verkrijgen van de lijst met kaarten: %s

en: An ssh process requested the use of key%%0A  %s%%0A  (%s)%%0ADo you want to allow this?
nl: Een ssh-proces vroeg om het gebruik van sleutel%%0A  %s%%0A  (%s)%%0AWilt u dit toestaan?

en: Allow
nl: Toestaan

en: Deny
nl: Verbieden

en: Please enter the passphrase for the ssh key%%0A  %F%%0A  (%c)
nl: Voer de wachtwoordzin in voor de ssh-sleutel%%0A  %F%%0A  (%c)

en: Please enter a passphrase to protect the received secret key%%0A   %s%%0A   %s%%0Awithin gpg-agent's key storage
nl: Gelieve een wachtwoordzin in te voeren ter beveiliging van de verkregen geheime sleutel%%0A   %s%%0A   %s%%0Abinnen de sleutelopslagplaats van de gpg-agent

en: failed to create stream from socket: %s
nl: een gegevensstroom vanuit de socket doen ontstaan is mislukt: %s

en: Admin PIN
nl: Pincode van de beheerder

note: TRANSLATORS: A PUK is the Personal Unblocking Code used to unblock a PIN.
en: PUK
nl: PUK-code

en: Reset Code
nl: Reset-Code

en: Push ACK button on card/token.
nl: Druk op knop BEVESTIGEN op kaart/token.

en: Use the reader's pinpad for input.
nl: Gebruik het numeriek pad van de kaartlezer als invoer.

en: Repeat this Reset Code
nl: Herhaal deze Reset-Code

en: Repeat this PUK
nl: Herhaal deze PUK-code

en: Repeat this PIN
nl: Herhaal deze pincode

en: Reset Code not correctly repeated; try again
nl: Reset-Code was niet tweemaal hetzelfde; probeer opnieuw

en: PUK not correctly repeated; try again
nl: PUK-code was niet tweemaal hetzelfde; probeer opnieuw

en: PIN not correctly repeated; try again
nl: Pincode was niet tweemaal hetzelfde; probeer opnieuw

en: Please enter the PIN%s%s%s to unlock the card
nl: Gelieve de pincode%s%s%s in te voeren om de kaart te ontgrendelen

en: error writing to pipe: %s
nl: fout bij het schrijven naar pijp: %s

en: Enter new passphrase
nl: Voer nieuwe wachtwoordzin in

en: You have not entered a passphrase!%0AAn empty passphrase is not allowed.
nl: U heeft geen wachtwoordzin ingevoerd!!%0AEen lege wachtwoordzin is niet toegestaan.

en: You have not entered a passphrase - this is in general a bad idea!%0APlease confirm that you do not want to have any protection on your key.
nl: U heeft geen wachtwoordzin ingevoerd - dit is meestal en slecht idee!%0AGelieve te bevestigen dat u uw sleutel op geen enkele manier wenst te beveiligen.

en: Yes, protection is not needed
nl: Ja, een beveiliging is onnodig

en: A passphrase should be at least %u character long. | A passphrase should be at least %u characters long.
nl[0]: Een wachtwoordzin moet minimaal %u teken lang zijn.
nl[1]: Een wachtwoordzin moet minimaal %u tekens lang zijn.

en: A passphrase should contain at least %u digit or%%0Aspecial character. | A passphrase should contain at least %u digits or%%0Aspecial characters.
nl[0]: Een wachtwoordzin moet minstens %u cijfer of%%0Aspeciaal teken bevatten.
nl[1]: Een wachtwoordzin moet minstens %u cijfers of%%0Aspeciale tekens bevatten.

en: A passphrase may not be a known term or match%%0Acertain pattern.
nl: Een wachtwoordzin mag geen bekende term zijn of overeenkomen met%%0Aeen bepaald patroon.

en: Warning: You have entered an insecure passphrase.
nl: Waarschuwing: u heeft een onveilige wachtwoordzin ingevoerd.

en: Take this one anyway
nl: Die toch gebruiken

en: Please enter the passphrase to%0Aprotect your new key
nl: Gelieve de wachtwoordzin in te voeren ter%0Abeveiliging van uw nieuwe sleutel

en: Please enter the new passphrase
nl: Gelieve de nieuwe wachtwoordzin in te voeren

en: Options used for startup
nl: Opties die worden gebruikt voor het opstarten

en: run in daemon mode (background)
nl: uitvoeren als achtergronddienst (daemon-modus)

en: run in server mode (foreground)
nl: uitvoeren in servermodus (voorgronddienst)

en: do not detach from the console
nl: niet van de console loskoppelen

en: sh-style command output
nl: commando-uitvoer in sh-stijl

en: csh-style command output
nl: commando-uitvoer in csh-stijl

en: |FILE|read options from FILE
nl: |BESTAND|de opties inlezen vanuit BESTAND

en: Options controlling the diagnostic output
nl: Opties voor de diagnostische uitvoer

en: verbose
nl: uitgebreid

en: be somewhat more quiet
nl: iets minder gedetailleerd

en: |FILE|write server mode logs to FILE
nl: |BESTAND|logboekgegevens in server-modus naar BESTAND schrijven

en: Options controlling the configuration
nl: Opties voor de configuratie-instellingen

en: do not use the SCdaemon
nl: de SC-achtergronddienst niet gebruiken

en: |PGM|use PGM as the SCdaemon program
nl: |PROG|PROG gebruiken als het programma voor de SC-achtergronddienst

en: |PGM|use PGM as the tpm2daemon program
nl: |PROG|PROG gebruiken als het programma voor tpm2daemon

en: |NAME|accept some commands via NAME
nl: |NAAM|sommige commando's aanvaarden via NAAM

en: ignore requests to change the TTY
nl: verzoeken om de TTY te wijzigen negeren

en: ignore requests to change the X display
nl: verzoeken om het grafisch beeldscherm te wijzigen negeren

en: enable ssh support
nl: ssh-ondersteuning inschakelen

en: |ALGO|use ALGO to show ssh fingerprints
nl: |ALGO|ALGO gebruiken om ssh-vingerafdrukken te tonen

en: enable putty support
nl: putty-ondersteuning inschakelen

en: enable Win32-OpenSSH support
nl: ondersteuning voor Win32-OpenSSH inschakelen

en: Options controlling the security
nl: Opties voor de beveiliging

en: |N|expire cached PINs after N seconds
nl: |N|in de cache geladen pincodes laten verlopen na N seconden

en: |N|expire SSH keys after N seconds
nl: |N|SSH-sleutels na N seconden laten verlopen

en: |N|set maximum PIN cache lifetime to N seconds
nl: |N|de maximale levensduur van de cache van de pincode instellen op N seconden

en: |N|set maximum SSH key lifetime to N seconds
nl: |N|de maximale levensduur van een SSH-sleutel instellen op N seconden

en: do not use the PIN cache when signing
nl: bij het ondertekenen geen gebruik maken van het cachegeheugen met de pincodes

en: disallow the use of an external password cache
nl: het gebruik van een externe wachtwoordcache niet toestaan

en: disallow clients to mark keys as "trusted"
nl: clients niet toestaan om sleutels als "betrouwbaar" te markeren

en: allow presetting passphrase
nl: het vooraf instellen van de wachtwoordzin toestaan

en: Options enforcing a passphrase policy
nl: Opties voor het toepassen van richtlijnen in verband met wachtwoordzinnen

en: do not allow bypassing the passphrase policy
nl: niet toestaan om de richtlijnen inzake wachtwoordzinnen te omzeilen

en: |N|set minimal required length for new passphrases to N
nl: |N|de minimale lengte voor nieuwe wachtwoordzinnen instellen op N

en: |N|require at least N non-alpha characters for a new passphrase
nl: |N|als vereiste stellen dat een nieuwe wachtwoordzin minstens N niet-alfa tekens moet bevatten

en: |FILE|check new passphrases against pattern in FILE
nl: |BESTAND|nieuwe wachtwoordzinnen toetsen aan het patroon in BESTAND

en: |N|expire the passphrase after N days
nl: |N|de wachtwoordzin na N dagen laten vervallen

en: do not allow the reuse of old passphrases
nl: het opnieuw gebruiken van oude wachtwoordzinnen niet toestaan

en: Options controlling the PIN-Entry
nl: Opties voor de PIN-Invoer

en: never use the PIN-entry
nl: de PIN-invoer nooit gebruiken

en: disallow caller to override the pinentry
nl: niet toestaan ​​dat de beller de pininvoer overschrijft

en: let PIN-Entry grab keyboard and mouse
nl: toetsenbord en muis laten bemachtigen door PIN-Invoer

en: |PGM|use PGM as the PIN-Entry program
nl: |PROG|PROG gebruiken als programma voor PIN-Invoer

en: |N|set the Pinentry timeout to N seconds
nl: |N|tijdslimiet Pininvoer instellen op N seconden

en: allow passphrase to be prompted through Emacs
nl: toestaan ​​dat de wachtwoordzin wordt gevraagd via Emacs

note: TRANSLATORS: @EMAIL@ will get replaced by the actual bug reporting address.  This is so that we can change the reporting address without breaking the translations.
en: Please report bugs to <@EMAIL@>.
nl: Rapporteer bugs aan <@EMAIL@>.

en: Usage: @GPG_AGENT@ [options] (-h for help)
nl: Gebruik: @GPG_AGENT@ [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: @GPG_AGENT@ [options] [command [args]]
    Secret key management for @GNUPG@
nl: Syntaxis: @GPG_AGENT@ [opties] [commando [argumenten]]
    Beheer van geheime sleutels voor @GNUPG@

en: invalid debug-level '%s' given
nl: ongeldig debug-niveau '%s' opgegeven

en: selected digest algorithm is invalid
nl: ongeldig hashalgoritme gekozen

en: reading options from '%s'
nl: opties inlezen uit '%s'

en: Note: '%s' is not considered an option
nl: Let op: '%s' wordt niet beschouwd als een optie

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
nl: WAARSCHUWING: "%s" is een verouderde optie

en: can't create socket: %s
nl: kan socket niet aanmaken: %s

en: socket name '%s' is too long
nl: socketnaam '%s' is te lang

en: trying to steal socket from running %s
nl: poging om socket te stelen van actieve %s

en: a gpg-agent is already running - not starting a new one
nl: er is al een gpg-agent actief - er wordt geen nieuwe opgestart

en: error getting nonce for the socket
nl: fout bij het verkrijgen van nonce voor de socket

en: error binding socket to '%s': %s
nl: fout bij het binden van socket aan '%s': %s

en: can't set permissions of '%s': %s
nl: kan de rechten van '%s' niet instellen: %s

en: listening on socket '%s'
nl: luisteren op socket '%s'

en: can't create directory '%s': %s
nl: kan map '%s' niet maken: %s

en: directory '%s' created
nl: map '%s' aangemaakt

en: stat() failed for '%s': %s
nl: stat() mislukt voor '%s': %s

en: can't use '%s' as home directory
nl: kan '%s' niet gebruiken als basismap

en: error reading nonce on fd %d: %s
nl: fout bij het lezen van nonce op bestandsindicator %d: %s

en: handler 0x%lx for fd %d started
nl: verwerker 0x%lx voor bestandsindicator %d werd gestart

en: handler 0x%lx for fd %d terminated
nl: verwerker 0x%lx voor bestandsindicator %d werd beëindigd

en: ssh handler 0x%lx for fd %d started
nl: ssh-verwerker 0x%lx voor bestandsindicator %d werd gestart

en: ssh handler 0x%lx for fd %d terminated
nl: ssh-verwerker 0x%lx voor bestandsindicator %d werd beëindigd

en: npth_pselect failed: %s - waiting 1s
nl: npth_select mislukte: %s - 1s wachten

en: %s %s stopped
nl: %s %s gestopt

en: no gpg-agent running in this session
nl: er is geen gpg-agent actief tijdens deze sessie

en: @Options:
nl: @Opties:

en: Usage: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP (-h for help)
nl: Gebruik: gpg-preset-passphrase [opties] SLEUTELHENDEL (-h voor hulp)

en: Syntax: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP
    Password cache maintenance
nl: Syntaxis: gpg-preset-passphrase [opties] SLEUTELHENDEL
    Onderhoud van de wachtwoordcache

en: @Commands:
nl: @Commando's:

en: @
    Options:
nl: @
    Opties:

en: Usage: gpg-protect-tool [options] (-h for help)
nl: Gebruik: gpg-protect-tool [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: gpg-protect-tool [options] [args]
    Secret key maintenance tool
nl: Syntaxis: gpg-protect-tool [opties] [argumenten]
    Hulpmiddel voor het onderhoud van de geheime sleutels

en: Please enter the passphrase to unprotect the PKCS#12 object.
nl: Voer de wachtwoordzin in om de beveiliging van het PKCS#12-object op te heffen.

en: Please enter the passphrase to protect the new PKCS#12 object.
nl: Voer de wachtwoordzin in om het nieuwe PKCS#12-object te beveiligen.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the GnuPG system.
nl: Voer de wachtwoordzin in om het in het GnuPG-systeem geïmporteerde object te beveiligen.

en: Please enter the passphrase or the PIN
    needed to complete this operation.
nl: Voer de wachtwoordzin of de pincode in
    dit is nodig om deze bewerking te voltooien.

en: cancelled
nl: geannuleerd

en: error while asking for the passphrase: %s
nl: fout bij het opvragen van de wachtwoordzin: %s

en: error opening '%s': %s
nl: fout bij het openen van '%s': %s

en: file '%s', line %d: %s
nl: bestand '%s', regel %d: %s

en: statement "%s" ignored in '%s', line %d
nl: instructie "%s" genegeerd in '%s', regel %d

en: system trustlist '%s' not available
nl: de systeembetrouwbaarheidslijst '%s' is niet beschikbaar

en: bad fingerprint in '%s', line %d
nl: slechte vingerafdruk in '%s', regel %d

en: invalid keyflag in '%s', line %d
nl: ongeldige sleutelparameter in '%s', regel %d

en: error reading '%s', line %d: %s
nl: fout bij het lezen van '%s', regel %d: %s

en: error reading list of trusted root certificates
nl: fout bij het lezen van de lijst met vertrouwde basiscertificaten

note: TRANSLATORS: This prompt is shown by the Pinentry and has one special property: A "%%0A" is used by Pinentry to insert a line break.  The double percent sign is actually needed because it is also a printf format string.  If you need to insert a plain % sign, you need to encode it as "%%25".  The "%s
en: Do you ultimately trust%%0A  "%s"%%0Ato correctly certify user certificates?
nl: Vertrouwt u er uiterst sterk op dat%%0A  "%s"%%0Aop een correcte wijze gebruikerscertificaten certificeert?

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

note: TRANSLATORS: This prompt is shown by the Pinentry and has one special property: A "%%0A" is used by Pinentry to insert a line break.  The double percent sign is actually needed because it is also a printf format string.  If you need to insert a plain % sign, you need to encode it as "%%25".  The sec
en: Please verify that the certificate identified as:%%0A  "%s"%%0Ahas the fingerprint:%%0A  %s
nl: Gelieve te verifiëren of het certificaat dat geïdentificeerd werd als:%%0A  "%s"%%0Avolgende vingerafdruk heeft:%%0A  %s

note: TRANSLATORS: "Correct" is the label of a button and intended to be hit if the fingerprint matches the one of the CA.  The other button is "the default "Cancel" of the Pinentry.
en: Correct
nl: Juist

en: Wrong
nl: Fout

en: Note: This passphrase has never been changed.%0APlease change it now.
nl: Let op: deze wachtwoordzin werd nog nooit gewijzigd.%0AGelieve hem nu te wijzigen.

en: This passphrase has not been changed%%0Asince %.4s-%.2s-%.2s.  Please change it now.
nl: Deze wachtwoordzin werd niet meer gewijzigd%%0Asinds %.4s-%.2s-%.2s. Gelieve hem nu te wijzigen.

en: Change passphrase
nl: De wachtwoordzin wijzigen

en: I'll change it later
nl: Ik zal hem later wijzigen

en: Please insert the card with serial number
nl: Voer de kaart met het serienummer in

en: Requested the use of key%%0A  %s%%0A  %s%%0ADo you want to allow this?
nl: Het gebruik van sleutel%%0A  %s%%0A  %s%%0A werd gevraagd. Wilt u dit toestaan?

en: Do you really want to delete the key identified by keygrip%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?
nl: Wilt u echt de sleutel verwijderen die wordt geïdentificeerd door sleutelhendel%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?

en: Delete key
nl: Sleutel verwijderen

en: Warning: This key is also listed for use with SSH!
    Deleting the key might remove your ability to access remote machines.
nl: Waarschuwing: Deze sleutel staat ook vermeld voor gebruik met SSH!
    Het verwijderen van de sleutel kan uw mogelijkheid om toegang te krijgen tot externe machines tenietdoen.

en: DSA requires the hash length to be a multiple of 8 bits
nl: DSA vereist dat de lengte van de hash een veelvoud van 8 bits is

en: %s key uses an unsafe (%u bit) hash
nl: %s-sleutel gebruikt een onveilige (%u bits) hash

en: a %zu bit hash is not valid for a %u bit %s key
nl: een %zu-bits hash is niet geldig voor een %u-bits %s-sleutel

en: checking created signature failed: %s
nl: controle van de aangemaakte handtekening is mislukt: %s

en: secret key parts are not available
nl: onderdelen van de geheime sleutel zijn niet beschikbaar

en: public key algorithm %d (%s) is not supported
nl: publieke-sleutel-algoritme %d (%s) wordt niet ondersteund

en: protection algorithm %d (%s) is not supported
nl: beveiligingsalgoritme %d (%s) wordt niet ondersteund

en: protection hash algorithm %d (%s) is not supported
nl: beveiligings-hash-algoritme %d (%s) wordt niet ondersteund

en: error creating a pipe: %s
nl: fout bij het creëren van een pijp: %s

en: error creating a stream for a pipe: %s
nl: fout bij het creëren van een stroom voor een pijp: %s

en: error forking process: %s
nl: fout bij het starten van een nieuw proces (fork): %s

en: waiting for process %d to terminate failed: %s
nl: wachten op het einde van proces %d is mislukt: %s

en: error running '%s': probably not installed
nl: fout bij het uitvoeren van '%s': wellicht niet geïnstalleerd

en: error running '%s': exit status %d
nl: fout bij het uitvoeren van '%s': afsluitstatus %d

en: error running '%s': terminated
nl: fout bij het uitvoeren van '%s': gestopt

en: waiting for processes to terminate failed: %s
nl: wachten op beëindiging van processen is mislukt: %s

en: error getting exit code of process %d: %s
nl: fout bij het opvragen van de afsluitcode van proces %d: %s

en: can't connect to '%s': %s
nl: kan geen verbinding maken met '%s': %s

en: problem setting the gpg-agent options
nl: problemen bij het instellen van de opties voor de gpg-agent

en: can't disable core dumps: %s
nl: het is niet mogelijk om core-dumps uit te schakelen: %s

en: Warning: unsafe ownership on %s "%s"
nl: Waarschuwing: onveilige eigendomsinstellingen voor %s "%s"

en: Warning: unsafe permissions on %s "%s"
nl: Waarschuwing: onveilige toegangsrechten voor %s "%s"

en: waiting for file '%s' to become accessible ...
nl: wachten tot bestand '%s' toegankelijk wordt ...

en: renaming '%s' to '%s' failed: %s
nl: het hernoemen van '%s' naar '%s' is mislukt: %s

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: yes
nl: ja

en: yY
nl: jJ

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: no
nl: nee

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: quit
nl: stoppen

en: qQ
nl: sS

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: okay|okay
nl: oké|OK

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: cancel|cancel
nl: annuleren

en: cC
nl: aA

en: out of core in secure memory while allocating %lu bytes
nl: over de limiet van het beveiligde geheugen bij het reserveren van %lu bytes

en: out of core while allocating %lu bytes
nl: over de geheugenlimiet bij het reserveren van %lu bytes

en: error allocating enough memory: %s
nl: fout bij het reserveren van voldoende geheugen: %s

en: %s:%u: obsolete option "%s" - it has no effect
nl: %s:%u: verouderde optie "%s" - ze heeft geen enkel effect

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect
nl: WAARSCHUWING: "%s%s" is een verouderde optie - ze heeft geen enkel effect

en: unknown debug flag '%s' ignored
nl: onbekende debug-vlag '%s' genegeerd

en: waiting for the dirmngr to come up ... (%ds)
nl: wachten tot de dirmngr opstart ... (%ds)

en: waiting for the keyboxd to come up ... (%ds)
nl: wachten tot de keyboxd opstart ... (%ds)

en: waiting for the agent to come up ... (%ds)
nl: wachten tot de agent opstart ... (%ds)

en: connection to the dirmngr established
nl: verbinding met de dirmngr tot stand gebracht

en: connection to the keyboxd established
nl: verbinding met de keyboxd tot stand gebracht

en: connection to the agent established
nl: verbinding met de agent tot stand gebracht

en: no running %s - starting '%s'
nl: geen actieve %s - '%s' wordt gestart

en: connection to the agent is in restricted mode
nl: verbinding met de agent is in beperkte modus

en: error getting version from '%s': %s
nl: fout bij het ophalen van versie van '%s': %s

en: server '%s' is older than us (%s < %s)
nl: server '%s' is ouder dan wij (%s < %s)

en: WARNING: %s
nl: WAARSCHUWING: %s

en: Note: Outdated servers may lack important security fixes.
nl: Let op: verouderde servers missen mogelijk belangrijke beveiligingsoplossingen.

en: Note: Use the command "%s" to restart them.
nl: Let op: gebruik het commando "%s" om ze opnieuw te starten.

note: TRANSLATORS: Copy the prefix between the vertical bars verbatim.  It will not be printed.
en: |audit-log-result|Good
nl: |audit-log-result|Goed

en: |audit-log-result|Bad
nl: |audit-log-result|Slecht

en: |audit-log-result|Not supported
nl: |audit-log-result|Niet ondersteund

en: |audit-log-result|No certificate
nl: |audit-log-result|Geen certificaat

en: |audit-log-result|Not enabled
nl: |audit-log-result|Niet geactiveerd

en: |audit-log-result|Error
nl: |audit-log-result|Fout

en: |audit-log-result|Not used
nl: |audit-log-result|Niet gebruikt

en: |audit-log-result|Okay
nl: |audit-log-result|Oké

en: |audit-log-result|Skipped
nl: |audit-log-result|Overgeslagen

en: |audit-log-result|Some
nl: |audit-log-result|Sommige

en: Certificate chain available
nl: Ketting van certificaten is beschikbaar

en: root certificate missing
nl: basiscertificaat ontbreekt

en: Data encryption succeeded
nl: Versleutelen van gegevens is geslaagd

en: Data available
nl: Er zijn gegevens beschikbaar

en: Session key created
nl: Sessiesleutel aangemaakt

en: algorithm: %s
nl: algoritme: %s

en: unsupported algorithm: %s
nl: niet ondersteund algoritme: %s

en: seems to be not encrypted
nl: lijkt niet versleuteld te zijn

en: Number of recipients
nl: Aantal ontvangers

en: Recipient %d
nl: Ontvanger %d

en: Data signing succeeded
nl: Gegevens ondertekenen is gelukt

en: data hash algorithm: %s
nl: algoritme voor het hashen van gegevens: %s

en: Signer %d
nl: Ondertekenaar %d

en: attr hash algorithm: %s
nl: algoritme voor het hashen van attributen: %s

en: Data decryption succeeded
nl: Gegevens versleutelen is gelukt

en: Encryption algorithm supported
nl: Versleutelingsalgoritme wordt ondersteund

en: Data verification succeeded
nl: Verificatie van gegevens is gelukt

en: Signature available
nl: Handtekening is beschikbaar

en: Parsing data succeeded
nl: Gegevens ontleden is gelukt

en: bad data hash algorithm: %s
nl: slecht algoritme voor het hashen van gegevens: %s

en: Signature %d
nl: Handtekening %d

en: Certificate chain valid
nl: Ketting van certificaten is geldig

en: Root certificate trustworthy
nl: Basiscertificaat is betrouwbaar

en: no CRL found for certificate
nl: geen enkele lijst van intrekkingen gevonden voor het certificaat

en: the available CRL is too old
nl: de beschikbare lijst van intrekkingen is te oud

en: CRL/OCSP check of certificates
nl: Verificatie van de certificaten tegenover de lijst met intrekkingen en het Online Certificate Status Protocol

en: Included certificates
nl: Ingesloten certificaten

en: No audit log entries.
nl: Geen invoer in het auditlogboek.

en: Unknown operation
nl: Onbekende bewerking

en: Gpg-Agent usable
nl: Gpg-Agent kan gebruikt worden

en: Dirmngr usable
nl: Dirmngr kan gebruikt worden

en: No help available for '%s'.
nl: Geen hulp beschikbaar voor '%s'.

en: ignoring garbage line
nl: regel met rommel wordt genegeerd

en: [none]
nl: [geen]

en: invalid radix64 character %02x skipped
nl: ongeldig radix64-teken %02x overgeslagen

en: Sorry, we are in batchmode - can't get input
nl: Sorry, we zijn in batchmodus - kunnen geen invoer krijgen

en: Sorry, no terminal at all requested - can't get input
nl: Sorry, er is helemaal geen terminal aangevraagd - kan geen invoer krijgen

en: too many errors; giving up
nl: te veel fouten; er wordt opgegeven

en: Control-D detected
nl: Control-D gedetecteerd

en: conversion from '%s' to '%s' not available
nl: omzetting van '%s' naar '%s' niet beschikbaar

en: iconv_open failed: %s
nl: iconv_open is mislukt: %s

en: conversion from '%s' to '%s' failed: %s
nl: omzetting van '%s' naar '%s' is mislukt: %s

en: failed to create temporary file '%s': %s
nl: kon tijdelijk bestand '%s' niet aanmaken: %s

en: error writing to '%s': %s
nl: fout bij het schrijven naar '%s': %s

en: removing stale lockfile (created by %d)
nl: oud grendelbestand (aangemaakt door %d) wordt verwijderd

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
nl: wachten op de grendel (vastgehouden door %d%s) %s...

en: (deadlock?)
nl: (dode grendel?)

en: lock '%s' not made: %s
nl: grendel '%s' werd niet gemaakt: %s

en: waiting for lock %s...
nl: wachten op grendel %s...

en: %s is too old (need %s, have %s)
nl: %s is te oud (heb %s nodig, heb %s)

en: error creating '%s': %s
nl: fout bij het aanmaken van '%s': %s

en: error closing '%s': %s
nl: fout bij het sluiten van '%s': %s

en: armor: %s
nl: harnas: %s

en: invalid armor header:
nl: ongeldige harnas-intro:

en: armor header:
nl: harnas-intro:

en: invalid clearsig header
nl: ongeldige intro van de handtekening in klare tekst

en: unknown armor header:
nl: onbekende harnas-intro:

en: nested clear text signatures
nl: geneste handtekeningen in klare tekst

en: unexpected armor:
nl: onverwacht harnas:

en: invalid dash escaped line:
nl: door liggend streepje afgeschermde regel is ongeldig:

en: invalid radix64 character %02X skipped
nl: ongeldig radix64-teken %02X overgeslagen

en: premature eof (no CRC)
nl: voortijdig bestandseinde (eof) (geen regelterugloopteken)

en: premature eof (in CRC)
nl: voortijdig bestandseinde (eof) (in regelterugloopteken)

en: malformed CRC
nl: ongeldige regelterugloopteken

en: CRC error; %06lX - %06lX
nl: CRC-fout (regelterugloopteken-fout); %06lX - %06lX

en: premature eof (in trailer)
nl: voortijdig bestandseinde (eof) (in de epiloog)

en: error in trailer line
nl: fout in epiloogregel

en: no valid OpenPGP data found.
nl: geen geldige OpenPGP-gegevens gevonden.

en: invalid armor: line longer than %d characters
nl: ongeldig harnas: de regel is langer dan %d tekens

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
nl: harnas bevat een afdrukbaar teken tussen aanhalingstekens - wellicht werd een defecte MTA (mail-server) gebruikt

en: [ not human readable (%zu bytes: %s%s) ]
nl: [ niet leesbaar door de gebruiker (%zu bytes: %s%s) ]

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
nl: een notatiebenaming mag enkel afdrukbare tekens of spaties bevatten, en moet eindigen met een '='-teken

en: a user notation name must contain the '@' character
nl: een notatiebenaming voor een gebruiker moet het teken '@' bevatten

en: a notation name must not contain more than one '@' character
nl: een notatiebenaming mag niet meer dan een keer het teken '@' bevatten

en: a notation value must not use any control characters
nl: een notatiewaarde mag geen enkel controleteken bevatten

en: a notation name may not contain an '=' character
nl: een notatiebenaming mag het teken '=' niet bevatten

en: a notation name must have only printable characters or spaces
nl: een notatiebenaming mag enkel afdrukbare tekens of spaties bevatten

en: WARNING: invalid notation data found
nl: WAARSCHUWING: ongeldige notatiegegevens gevonden

en: failed to proxy %s inquiry to client
nl: doorspelen van aanvraag %s aan de client is mislukt

en: Enter passphrase:
nl: Voer wachtwoordzin in:

en: %s is not compliant with %s mode
nl: %s is niet compatibel met modus %s

en: error from TPM: %s
nl: fout van TPM: %s

en: problem with the agent: %s
nl: problemen met de agent: %s

en: no dirmngr running in this session
nl: geen dirmngr actief in deze sessie

en: keyserver option "honor-keyserver-url" may not be used in Tor mode
nl: sleutelserveroptie "honor-keyserver-url" mag niet worden gebruikt in Tor-modus

en: WKD uses a cached result
nl: WKD (het websleutelregister) gebruikt een resultaat uit de cache

en: Tor is not running
nl: Tor is niet actief

en: Tor is not properly configured
nl: Tor is niet correct geconfigureerd

en: DNS is not properly configured
nl: DNS is niet correct geconfigureerd

en: unacceptable HTTP redirect from server
nl: onaanvaardbare HTTP-omleiding vanaf de server

en: unacceptable HTTP redirect from server was cleaned up
nl: onaanvaardbare HTTP-omleiding van de server is opgeschoond

en: server uses an invalid certificate
nl: server gebruikt een ongeldig certificaat

en: Note: %s
nl: Let op: %s

en: OpenPGP card not available: %s
nl: OpenPGP-kaart is niet beschikbaar: %s

en: OpenPGP card no. %s detected
nl: OpenPGP-kaartnummer %s gevonden

en: can't do this in batch mode
nl: dit is niet mogelijk in automatische modus

en: This command is only available for version 2 cards
nl: Dit commando is enkel beschikbaar voor kaarten van versie 2

en: Reset Code not or not anymore available
nl: Reset-Code niet of niet langer beschikbaar

en: Your selection?
nl: Uw keuze?

en: [not set]
nl: [niet ingesteld]

en: Mr.
nl: Dhr.

en: Ms.
nl: Mevr.

en: not forced
nl: niet geforceerd

en: forced
nl: geforceerd

en: Please try command "%s" if the listing does not look correct
nl: Probeer commando "%s" als de lijst er niet juist uitziet

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
nl: Fout: alleen platte ASCII is momenteel toegestaan.

en: Error: The "<" character may not be used.
nl: Fout: u mag het teken "<" niet gebruiken.

en: Error: Double spaces are not allowed.
nl: Fout: dubbele spaties gebruiken is niet toegestaan.

en: Cardholder's surname:
nl: Achternaam van de kaarthouder:

en: Cardholder's given name:
nl: Voornaam van de kaarthouder:

en: Error: Combined name too long (limit is %d characters).
nl: Fout: volledige naam is te lang (de limiet is %d tekens).

en: URL to retrieve public key:
nl: URL voor het ophalen van de publieke sleutel:

en: error reading '%s': %s
nl: fout bij het lezen van '%s': %s

en: error writing '%s': %s
nl: fout bij het schrijven van '%s': %s

en: Login data (account name):
nl: Aanmeldingsgegevens (accountnaam):

en: Private DO data:
nl: Geheime DO-gegevens:

en: Language preferences:
nl: Taalvoorkeuren:

en: Error: invalid length of preference string.
nl: Fout: ongeldige lengte van de voorkeursinformatie.

en: Error: invalid characters in preference string.
nl: Fout: ongeldige tekens in voorkeursinformatie.

en: Salutation (M = Mr., F = Ms., or space):
nl: Aanhef (M = Dhr., F = Mevr. of spatie):

en: Error: invalid response.
nl: Fout: ongeldig antwoord.

en: CA fingerprint:
nl: CA-vingerafdruk:

en: Error: invalid formatted fingerprint.
nl: Fout: ongeldig opgemaakte vingerafdruk.

en: key operation not possible: %s
nl: sleutelbewerking is niet mogelijk: %s

en: not an OpenPGP card
nl: geen OpenPGP-kaart

en: error getting current key info: %s
nl: fout bij het ophalen van de gegevens van de huidige sleutel: %s

en: Replace existing key? (y/N)
nl: Bestaande sleutel vervangen? (j/N)

en: Note: There is no guarantee that the card supports the requested
          key type or size.  If the key generation does not succeed,
          please check the documentation of your card to see which
          key types and sizes are supported.
nl: Let op: Het kan niet gegarandeerd worden dat de kaart
            het gevraagde sleuteltype of grootte ondersteunt.
            Indien het aanmaken van de sleutel niet lukt, moet u de documentatie
            bij uw kaart raadplegen om na te gaan welke sleuteltypes
            en groottes ondersteund worden.

en: What keysize do you want? (%u)
nl: Welke sleutellengte wilt u? (%u)

en: rounded up to %u bits
nl: afgerond naar %u bits

en: %s keysizes must be in the range %u-%u
nl: %s sleutelgrootte moet vallen binnen het bereik %u-%u

en: Changing card key attribute for:
nl: Kaartsleutelattribuut wijzigen voor:

en: Signature key
nl: Handtekeningsleutel

en: Encryption key
nl: Encryptiesleutel

en: Authentication key
nl: Authenticatiesleutel

en: Please select what kind of key you want:
nl: Selecteer het soort sleutel dat u wilt:

en: Invalid selection.
nl: Ongeldige keuze.

en: The card will now be re-configured to generate a key of %u bits
nl: De kaart zal nu opnieuw ingesteld worden om een sleutel van %u bits aan te maken

en: The card will now be re-configured to generate a key of type: %s
nl: De kaart zal nu opnieuw ingesteld worden om een sleutel aan te maken van het type: %s

en: error changing key attribute for key %d: %s
nl: fout bij het veranderen van het sleutelattribuut voor sleutel %d: %s

en: error getting card info: %s
nl: fout bij het ophalen van kaartinfo: %s

en: This command is not supported by this card
nl: Dit commando wordt niet ondersteund door deze kaart.

en: Make off-card backup of encryption key? (Y/n)
nl: Een externe reservekopie maken van de encryptiesleutel? (J/n)

en: Note: keys are already stored on the card!
nl: Let op: sleutels worden al op de kaart bewaard!

en: Replace existing keys? (y/N)
nl: Bestaande sleutels vervangen? (j/N)

en: Please note that the factory settings of the PINs are
       PIN = '%s'     Admin PIN = '%s'
    You should change them using the command --change-pin
nl: Gelieve te noteren dat de fabrieksinstellingen voor de pincodes de volgende zijn:
       pincode = '%s'     Beheerderspincode = '%s'
    U wordt aangeraden deze te wijzigen met het commando --change-pin

en: Please select the type of key to generate:
nl: Selecteer het type sleutel dat aangemaakt moet worden:

en:    (1) Signature key
nl:    (1) Handtekeningsleutel

en:    (2) Encryption key
nl:    (2) Encryptiesleutel

en:    (3) Authentication key
nl:    (3) Authenticatiesleutel

en: Please select where to store the key:
nl: Geef aan waar de sleutel moet opgeslagen worden:

en: KEYTOCARD failed: %s
nl: KEYTOCARD (SLEUTELNAARKAART) is mislukt: %s

en: Note: This command destroys all keys stored on the card!
nl: Let op: Dit commando vernietigt alle sleutels die op de kaart zijn opgeslagen!

en: Continue? (y/N)
nl: Verdergaan? (j/N)

en: Really do a factory reset? (enter "yes")
nl: Echt een fabrieksreset uitvoeren? (voer "ja" in)

en: error for setup KDF: %s
nl: fout bij het instellen van KDF: %s

en: error for setup UIF: %s
nl: fout bij het instellen van UIF: %s

en: quit this menu
nl: dit menu verlaten

en: show admin commands
nl: beheerderscommando's tonen

en: show this help
nl: deze hulp tonen

en: list all available data
nl: alle beschikbare gegevens weergeven

en: change card holder's name
nl: de naam van de kaarthouder wijzigen

en: change URL to retrieve key
nl: de URL waarvan de sleutel opgehaald moet worden wijzigen

en: fetch the key specified in the card URL
nl: de sleutel ophalen van de URL die op de kaart vermeld staat

en: change the login name
nl: de aanmeldnaam wijzigen

en: change the language preferences
nl: de taalvoorkeuren wijzigen

en: change card holder's salutation
nl: de aanhef van de kaarthouder wijzigen

en: change a CA fingerprint
nl: een CA-vingerafdruk wijzigen

en: toggle the signature force PIN flag
nl: de parameter voor het vragen van de pincode bij het ondertekenen in-/uitschakelen

en: generate new keys
nl: nieuwe sleutels aanmaken

en: menu to change or unblock the PIN
nl: menu voor het wijzigen of ontgrendelen van de pincode

en: verify the PIN and list all data
nl: de pincode controleren en alle gegevens weergeven

en: unblock the PIN using a Reset Code
nl: de pincode ontgrendelen met behulp van een Reset-Code

en: destroy all keys and data
nl: alle sleutels en gegevens vernietigen

en: setup KDF for PIN authentication (on/single/off)
nl: KDF instellen voor pincode-authenticatie (aan/enkel/uit)

en: change the key attribute
nl: het sleutelattribuut wijzigen

en: change the User Interaction Flag
nl: de gebruikersinteractievlag (User Interaction Flag - UIF) wijzigen

en: switch to the OpenPGP app
nl: overschakelen naar de OpenPGP-app

en: gpg/card>
nl: gpg/kaart>

en: Admin-only command
nl: Commando alleen voor beheerder

en: Admin commands are allowed
nl: Beheerderscommando's zijn toegestaan

en: Admin commands are not allowed
nl: Beheerderscommando's zijn niet toegestaan

en: Invalid command  (try "help")
nl: Ongeldig commando  (probeer "help")

en: --output doesn't work for this command
nl: --output werkt niet voor dit commando

en: can't open '%s'
nl: kan '%s' niet openen

en: key "%s" not found: %s
nl: sleutel "%s" niet gevonden: %s

en: error reading keyblock: %s
nl: fout tijdens het lezen van sleutelblok: %s

en: key "%s" not found
nl: sleutel "%s" niet gevonden

en: can't do this in batch mode without "--yes"
nl: dit is onmogelijk in automatische modus zonder de parameter "--yes"

en: (unless you specify the key by fingerprint)
nl: (tenzij u de sleutel via de vingerafdruk specificeert)

en: Note: The public primary key and all its subkeys will be deleted.
nl: Let op: de publieke hoofdsleutel en al zijn subsleutels zullen verwijderd worden.

en: Note: Only the shown public subkey will be deleted.
nl: Let op: alleen de getoonde publieke subsleutel zal verwijderd worden.

en: Note: Only the secret part of the shown primary key will be deleted.
nl: Let op: alleen het geheime deel van de getoonde hoofdsleutel zal verwijderd worden.

en: Note: Only the secret part of the shown subkey will be deleted.
nl: Let op: alleen het geheime deel van de getoonde subsleutel zal verwijderd worden.

en: Delete this key from the keyring? (y/N)
nl: Deze sleutel van de sleutelring verwijderen? (j/N)

en: This is a secret key! - really delete? (y/N)
nl: Dit is een geheime sleutel! - echt verwijderen? (j/N)

en: deleting secret %s failed: %s
nl: verwijderen van geheime %s is mislukt: %s

en: key
nl: sleutel

en: subkey
nl: subsleutel

en: update failed: %s
nl: aanpassen is mislukt: %s

en: deleting keyblock failed: %s
nl: verwijderen van sleutelblok is mislukt: %s

en: ownertrust information cleared
nl: de betrouwbaarheidsgegevens werden gewist

en: there is a secret key for public key "%s"!
nl: een geheime sleutel fungeert als publieke sleutel "%s"!

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
nl: gebruik de optie "--delete-secret-keys" om hem eerst te verwijderen.

en: WARNING: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
nl: WAARSCHUWING: het dwingend opleggen van het symmetrisch versleutelingsalgoritme %s (%d) gaat in tegen de voorkeuren van de ontvanger

en: cipher algorithm '%s' may not be used for encryption
nl: u mag versleutelingsalgoritme '%s' niet gebruiken voor encryptie

en: (use option "%s" to override)
nl: (gebruik optie "%s" om op te heffen)

en: cipher algorithm '%s' may not be used in %s mode
nl: u mag versleutelingsalgoritme '%s' niet gebruiken in %s-modus

en: WARNING: key %s is not suitable for encryption in %s mode
nl: WAARSCHUWING: sleutel %s is niet geschikt voor versleuteling in %s-modus

en: error creating passphrase: %s
nl: fout bij het maken van de wachtwoordzin: %s

en: can't use a SKESK packet due to the S2K mode
nl: kan geen SKESK-pakket gebruiken omwille van de S2K-modus

en: using cipher %s.%s
nl: versleutelingsalgoritme %s.%s wordt gebruikt

en: WARNING: '%s' is an empty file
nl: WAARSCHUWING: '%s' is een leeg bestand

en: '%s' already compressed
nl: '%s' is reeds gecomprimeerd

en: digest algorithm '%s' may not be used in %s mode
nl: u mag hashalgoritme '%s' niet gebruiken in %s-modus

en: reading from '%s'
nl: lezen van '%s'

en: WARNING: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
nl: WAARSCHUWING: het dwingend opleggen van het compressiealgoritme %s (%d) gaat in tegen de voorkeuren van de ontvanger

en: %s/%s.%s encrypted for: "%s"
nl: %s/%s.%s versleuteld voor: "%s"

en: option '%s' may not be used in %s mode
nl: u mag optie '%s' niet gebruiken in de %s-modus

en: %s encrypted data
nl: %s versleutelde gegevens

en: encrypted with unknown algorithm %d
nl: versleuteld met onbekend algoritme %d

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
nl: WAARSCHUWING: het bericht is versleuteld met een zwakke sleutel in het symmetrische versleutelingsalgoritme.

en: problem handling encrypted packet
nl: probleem met het verwerken van het versleutelde pakket

en: export signatures that are marked as local-only
nl: handtekeningen die als uitsluitend lokaal gemarkeerd staan exporteren

en: export attribute user IDs (generally photo IDs)
nl: identiteitsattributen van gebruikers (meestal identiteitsfoto's) exporteren

en: export revocation keys marked as "sensitive"
nl: intrekkingssleutels die als "gevoelig" gemarkeerd zijn exporteren

en: remove unusable parts from key during export
nl: de onbruikbare delen van de sleutel verwijderen tijdens het exporteren

en: remove as much as possible from key during export
nl: zo veel mogelijk van de sleutel verwijderen tijdens het exporteren

en: export only revocation certificates
nl: alleen intrekkingscertificaten exporteren

en: use the GnuPG key backup format
nl: de indeling van de GnuPG sleutelback-up gebruiken

en: export secret keys using the GnuPG format
nl: geheime sleutels exporteren met de GnuPG-indeling

en:  - skipped
nl:  - overgeslagen

en: writing to '%s'
nl: schrijven naar '%s'

en: key %s: key material on-card - skipped
nl: sleutel %s: sleutelmateriaal op kaart - overgeslagen

en: exporting secret keys not allowed
nl: het exporteren van geheime sleutels is niet toegestaan

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
nl: sleutel %s: sleutel van het type PGP 2.x - overgeslagen

en: WARNING: nothing exported
nl: WAARSCHUWING: er werd niets geëxporteerd

en: [User ID not found]
nl: [Gebruikers-ID niet gevonden]

en: automatically retrieved '%s' via %s
nl: '%s' automatisch opgehaald via %s

en: error retrieving '%s' via %s: %s
nl: fout bij het ophalen van '%s' via %s: %s

en: No fingerprint
nl: Geen vingerafdruk

en: checking for a fresh copy of an expired key via %s
nl: controleren op een nieuwe kopie van een verlopen sleutel via %s

en: secret key "%s" not found: %s
nl: geheime sleutel "%s" niet gevonden: %s

en: (check argument of option '%s')
nl: (controleer het argument van optie '%s')

en: Warning: not using '%s' as default key: %s
nl: Waarschuwing: '%s' wordt niet gebruikt als standaardsleutel: %s

en: using "%s" as default secret key for signing
nl: "%s" wordt gebruikt als standaard geheime sleutel om te ondertekenen

en: all values passed to '%s' ignored
nl: alle waarden doorgegeven aan '%s' genegeerd

en: Invalid key %s made valid by --allow-non-selfsigned-uid
nl: Ongeldige sleutel %s is geldig gemaakt met --allow-non-selfsigned-uid

en: using subkey %s instead of primary key %s
nl: subsleutel %s wordt gebruikt in plaats van hoofdsleutel %s

en: valid values for option '%s':
nl: geldige waarden voor optie '%s':

en: make a signature
nl: een handtekening maken

en: make a clear text signature
nl: een handtekening in klare tekst maken

en: make a detached signature
nl: een ontkoppelde handtekening maken

en: encrypt data
nl: gegevens versleutelen

en: encryption only with symmetric cipher
nl: enkel versleutelen met het symmetrisch versleutelingsalgoritme

en: decrypt data (default)
nl: gegevens ontcijferen (standaard)

en: verify a signature
nl: een handtekening controleren

en: list keys
nl: sleutels tonen

en: list keys and signatures
nl: sleutels en handtekeningen tonen

en: list and check key signatures
nl: sleutelhandtekeningen tonen en controleren

en: list keys and fingerprints
nl: sleutels en vingerafdrukken tonen

en: list secret keys
nl: geheime sleutels tonen

en: generate a new key pair
nl: een nieuw sleutelpaar aanmaken

en: quickly generate a new key pair
nl: snel een nieuw sleutelpaar aanmaken

en: quickly add a new user-id
nl: snel een nieuw gebruikers-id toevoegen

en: quickly revoke a user-id
nl: snel een gebruikers-id intrekken

en: quickly set a new expiration date
nl: snel een nieuwe vervaldatum instellen

en: full featured key pair generation
nl: aanmaken van sleutelparen met volledige functionaliteit

en: generate a revocation certificate
nl: een intrekkingscertificaat aanmaken

en: remove keys from the public keyring
nl: sleutels uit de publieke sleutelring verwijderen

en: remove keys from the secret keyring
nl: sleutels uit de geheime sleutelring verwijderen

en: quickly sign a key
nl: snel een sleutel ondertekenen

en: quickly sign a key locally
nl: een sleutel snel lokaal ondertekenen

en: quickly revoke a key signature
nl: een sleutelhandtekening snel intrekken

en: sign a key
nl: een sleutel ondertekenen

en: sign a key locally
nl: een sleutel lokaal ondertekenen

en: sign or edit a key
nl: een sleutel ondertekenen of bewerken

en: change a passphrase
nl: een wachtwoordzin wijzigen

en: export keys
nl: sleutels exporteren

en: export keys to a keyserver
nl: sleutels naar een sleutelserver exporteren

en: import keys from a keyserver
nl: sleutels van een sleutelserver importeren

en: search for keys on a keyserver
nl: zoeken naar sleutels op een sleutelserver

en: update all keys from a keyserver
nl: alle sleutels bijwerken vanaf een sleutelserver

en: import/merge keys
nl: sleutels importeren/samenvoegen

en: print the card status
nl: de kaartstatus tonen

en: change data on a card
nl: gegevens op een kaart wijzigen

en: change a card's PIN
nl: de pincode van een kaart wijzigen

en: update the trust database
nl: de database met betrouwbaarheidsinformatie bijwerken

en: print message digests
nl: de hash-waarden van het bericht tonen

en: run in server mode
nl: in servermodus uitvoeren

en: |VALUE|set the TOFU policy for a key
nl: |WAARDE|het TOFU-beleid voor een sleutel instellen (TOFU: Trust on first use - Vertrouwen bij het eerste gebruik)

en: |NAME|use NAME as default secret key
nl: |NAAM|NAAM als standaard geheime sleutel gebruiken

en: |NAME|encrypt to user ID NAME as well
nl: |NAAM|ook naar gebruikers-ID NAAM versleutelen

en: |SPEC|set up email aliases
nl: |SPEC|e-mail aliassen instellen

en: use strict OpenPGP behavior
nl: strikt OpenPGP-gedrag toepassen

en: do not make any changes
nl: geen wijzigingen maken

en: prompt before overwriting
nl: niet overschrijven zonder te vragen

en: Options controlling the input
nl: Opties voor de invoer

en: Options controlling the output
nl: Opties voor de uitvoer

en: create ascii armored output
nl: uitvoer creëren in ascii-harnas

en: |FILE|write output to FILE
nl: |BESTAND|uitvoer schrijven naar BESTAND

en: |N|set compress level to N (0 disables)
nl: |N|compressieniveau op N instellen (0 voor geen)

en: Options controlling key import and export
nl: Opties voor het importeren en exporteren van sleutels

en: |MECHANISMS|use MECHANISMS to locate keys by mail address
nl: |MECHANISME|MECHANISME gebruiken om sleutels via e-mailadressen te vinden

en: import missing key from a signature
nl: ontbrekende sleutel uit een handtekening importeren

en: include the public key in signatures
nl: de publieke sleutel opnemen in handtekeningen

en: disable all access to the dirmngr
nl: alle toegang tot de dirmngr uitschakelen

en: Options controlling key listings
nl: Opties voor sleutelvermeldingen

en: Options to specify keys
nl: Opties om sleutels op te geven

en: |USER-ID|encrypt for USER-ID
nl: |GEBRUIKERS-ID|versleutelen voor GEBRUIKERS-ID

en: |USER-ID|use USER-ID to sign or decrypt
nl: |GEBRUIKERS-ID|deze GEBRUIKERS-ID gebruiken om te ondertekenen of te ontcijferen

en: Options for unattended use
nl: Opties voor onbeheerd gebruik

en: Other options
nl: Andere opties

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
nl: @
    (zie de man-pagina voor een complete lijst van alle commando's en opties)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clear-sign [file]        make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
nl: @
    Voorbeelden:
    
     -se -r Bob [bestand]       ondertekenen en versleutelen voor gebruiker Bob
     --clear-sign [bestand]     een handtekening in klare tekst maken
     --detach-sign [bestand]    een ontkoppelde handtekening maken
     --list-keys [namen]        sleutels tonen
     --fingerprint [namen]      vingerafdrukken tonen

en: Usage: @GPG@ [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: @GPG@ [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Syntax: @GPG@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt
    Default operation depends on the input data
nl: Syntaxis: @GPG@ [opties] [bestanden]
    Ondertekenen, controleren, versleutelen of ontcijferen
    Standaardactie is afhankelijk van de invoergegevens

en: 
    Supported algorithms:
nl: 
    Ondersteunde algoritmes:

en: Pubkey:
nl: Publieke sleutel:

en: Cipher:
nl: Versleutelingsalgoritme:

en: Hash:
nl: Hashalgoritme:

en: Compression:
nl: Compressiealgoritme:

en: usage: %s [options] %s
nl: gebruik: %s [opties] %s

en: conflicting commands
nl: tegenstrijdige commando's

en: no = sign found in group definition '%s'
nl: geen '='-teken gevonden in de groepsdefinitie '%s'

en: WARNING: unsafe ownership on homedir '%s'
nl: WAARSCHUWING: onveilige eigendomsinstellingen van basismap '%s'

en: WARNING: unsafe ownership on configuration file '%s'
nl: WAARSCHUWING: onveilige eigendomsinstellingen van configuratiebestand '%s'

en: WARNING: unsafe ownership on extension '%s'
nl: WAARSCHUWING: onveilige eigendomsinstellingen van uitbreiding '%s'

en: WARNING: unsafe permissions on homedir '%s'
nl: WAARSCHUWING: toegangsrechten van basismap '%s' zijn onveilig

en: WARNING: unsafe permissions on configuration file '%s'
nl: WAARSCHUWING: toegangsrechten van configuratiebestand '%s' zijn onveilig

en: WARNING: unsafe permissions on extension '%s'
nl: WAARSCHUWING: toegangsrechten van uitbreiding '%s' zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on homedir '%s'
nl: WAARSCHUWING: de eigendomsinstellingen van de map waarin de basismap '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on configuration file '%s'
nl: WAARSCHUWING: de eigendomsinstellingen van de map waarin configuratiebestand '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on extension '%s'
nl: WAARSCHUWING: de eigendomsinstellingen van de map waarin uitbreiding '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on homedir '%s'
nl: WAARSCHUWING: de toegangsrechten van de map waarin de basismap '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on configuration file '%s'
nl: WAARSCHUWING: de toegangsrechten van de map waarin configuratiebestand '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on extension '%s'
nl: WAARSCHUWING: de toegangsrechten van de map waarin uitbreiding '%s' zich bevindt, zijn onveilig

en: unknown configuration item '%s'
nl: onbekend configuratie-item '%s'

en: display photo IDs during key listings
nl: foto-ID's tonen bij sleuteloverzichten

en: show key usage information during key listings
nl: informatie over sleutelgebruik tonen bij sleuteloverzichten

en: show policy URLs during signature listings
nl: richtlijn-URL's tonen bij handtekeningoverzichten

en: show all notations during signature listings
nl: alle notaties tonen bij handtekeningoverzichten

en: show IETF standard notations during signature listings
nl: bij handtekeningoverzichten IETF-standaardnotaties tonen

en: show user-supplied notations during signature listings
nl: door de gebruiker gemaakte notaties tonen bij handtekeningoverzichten

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
nl: de URL van de voorkeurssleutelserver tonen bij handtekeningoverzichten

en: show user ID validity during key listings
nl: de geldigheid van de gebruikers-ID tonen bij sleuteloverzichten

en: show revoked and expired user IDs in key listings
nl: de ingetrokken en verlopen gebruikers-ID's tonen bij sleuteloverzichten

en: show revoked and expired subkeys in key listings
nl: de ingetrokken en vervallen subsleutels tonen bij sleuteloverzichten

en: show signatures with invalid algorithms during signature listings
nl: handtekeningen met ongeldige algoritmen weergeven tijdens het weergeven van handtekeningen

en: show the keyring name in key listings
nl: de naam van de sleutelring tonen bij sleuteloverzichten

en: show expiration dates during signature listings
nl: de vervaldata tonen bij handtekeningoverzichten

en: show preferences
nl: voorkeuren tonen

en: show ownertrust
nl: de betrouwbaarheidsinformatie weergeven

en: unknown TOFU policy '%s'
nl: onbekende TOFU-beleid (Trust on first use - Vertrouwen bij het eerste gebruik) '%s'

en: (use "help" to list choices)
nl: (gebruik "help" om mogelijke keuzes weer te geven)

en: This command is not allowed while in %s mode.
nl: Dit commando is niet toegestaan in %s-modus.

en: Note: %s is not for normal use!
nl: Let op: %s is niet bedoeld voor normaal gebruik!

en: '%s' is not a valid signature expiration
nl: '%s' is geen geldige vervaldatum voor handtekeningen

en: "%s" is not a proper mail address
nl: "%s" is geen geldig e-mailadres

en: invalid pinentry mode '%s'
nl: ongeldige pininvoermodus '%s'

en: invalid request origin '%s'
nl: ongeldige verzoeksherkomst '%s'

en: '%s' is not a valid character set
nl: '%s' is geen geldige tekenset

en: could not parse keyserver URL
nl: kon de URL van de sleutelserver niet ontleden

en: %s:%d: invalid keyserver options
nl: %s:%d: ongeldige sleutelserveropties

en: invalid keyserver options
nl: ongeldige sleutelserveropties

en: %s:%d: invalid import options
nl: %s:%d: ongeldige importopties

en: invalid import options
nl: ongeldige importopties

en: invalid filter option: %s
nl: ongeldige filteroptie: %s

en: %s:%d: invalid export options
nl: %s:%d: ongeldige exportopties

en: invalid export options
nl: ongeldige exportopties

en: %s:%d: invalid list options
nl: %s:%d: ongeldige lijstopties

en: invalid list options
nl: ongeldige lijstopties

en: display photo IDs during signature verification
nl: foto-ID's weergeven tijdens handtekeningverificatie

en: show policy URLs during signature verification
nl: richtlijn-URL's tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show all notations during signature verification
nl: alle notaties tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show IETF standard notations during signature verification
nl: tijdens handtekeningverificatie IETF-standaardnotaties tonen

en: show user-supplied notations during signature verification
nl: door de gebruiker gemaakte notaties tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
nl: de URL van de voorkeurssleutelserver tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show user ID validity during signature verification
nl: de geldigheid van de gebruikers-ID tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
nl: de ingetrokken en vervallen gebruikers-ID's tonen tijdens handtekeningverificatie

en: show only the primary user ID in signature verification
nl: enkel de primaire gebruikers-ID tonen tijdens handtekeningverificatie

en: %s:%d: invalid verify options
nl: %s:%d: ongeldige verificatieopties

en: invalid verify options
nl: ongeldige verificatieopties

en: unable to set exec-path to %s
nl: kon het pad naar het programma %s niet instellen

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
nl: %s:%d: lijst voor het automatisch opzoeken van sleutels is ongeldig

en: invalid auto-key-locate list
nl: lijst voor het automatisch opzoeken van sleutels is ongeldig

en: invalid argument for option "%.50s"
nl: ongeldig argument voor optie "%.50s"

en: error parsing value for option '%s': %s
nl: fout bij het ontleden van de waarde voor optie '%s': %s

en: WARNING: program may create a core file!
nl: WAARSCHUWING: het programma zou een core-dump-bestand kunnen maken!

en: WARNING: %s overrides %s
nl: WAARSCHUWING: %s heeft voorrang op %s

en: %s not allowed with %s!
nl: %s mag niet gebruikt worden met %s!

en: %s makes no sense with %s!
nl: %s is zinloos in combinatie met %s!

en: WARNING: running with faked system time:
nl: WAARSCHUWING: wordt uitgevoerd met de gesimuleerde systeemtijd:

en: will not run with insecure memory due to %s
nl: zal met onveilig geheugen niet werken wegens %s

en: selected cipher algorithm is invalid
nl: ongeldig versleutelingsalgoritme gekozen

en: selected compression algorithm is invalid
nl: ongeldig compressiealgoritme gekozen

en: selected certification digest algorithm is invalid
nl: het gekozen hash-algoritme voor certificatie is ongeldig

en: completes-needed must be greater than 0
nl: completes-needed moet groter zijn dan 0

en: marginals-needed must be greater than 1
nl: marginals-needed moet groter zijn dan 1

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
nl: max-cert-depth moet liggen tussen 1 en 255

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
nl: ongeldig default-cert-level; moet 0, 1, 2 of 3 zijn

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
nl: ongeldig min-cert-level; moet 1, 2 of 3 zijn

en: Note: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
nl: Let op: eenvoudige S2K-modus (0) wordt sterk afgeraden

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
nl: ongeldige S2K-modus; moet 0, 1 of 3 zijn

en: invalid default preferences
nl: ongeldige standaardvoorkeuren

en: invalid personal cipher preferences
nl: ongeldige persoonlijke voorkeuren in het versleutelingsalgoritme

en: invalid personal digest preferences
nl: ongeldige persoonlijke voorkeuren in het hash-algoritme

en: invalid personal compress preferences
nl: ongeldige persoonlijke voorkeuren in het compressiealgoritme

en: chunk size invalid - using %d
nl: ongeldige grootte van fragment - %d wordt gebruikt

en: %s does not yet work with %s
nl: %s werkt nog niet met %s

en: compression algorithm '%s' may not be used in %s mode
nl: u mag compressiealgoritme '%s' niet gebruiken in %s-modus

en: failed to initialize the TrustDB: %s
nl: initialiseren van de TrustDB (database van vertrouwen) is mislukt: %s

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
nl: WAARSCHUWING: er werden ontvangers (-r) opgegeven zonder dat versleuteling met een publieke sleutel toegepast wordt

en: symmetric encryption of '%s' failed: %s
nl: symmetrische versleuteling van '%s' is mislukt: %s

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
nl: u kunt --symmetric --encrypt niet samen gebruiken met --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --encrypt in %s mode
nl: u kunt --symmetric --encrypt niet in %s-modus gebruiken

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
nl: u kunt --symmetric --sign --encrypt niet gebruiken samen met --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt in %s mode
nl: u kunt --symmetric --sign --encrypt niet in %s-modus gebruiken

en: keyserver send failed: %s
nl: verzenden naar sleutelserver is mislukt: %s

en: keyserver receive failed: %s
nl: opvragen vanaf sleutelserver is mislukt: %s

en: key export failed: %s
nl: sleutel exporteren is mislukt: %s

en: export as ssh key failed: %s
nl: exporteren als ssh-sleutel is mislukt: %s

en: keyserver search failed: %s
nl: opzoeking op sleutelserver is mislukt: %s

en: keyserver refresh failed: %s
nl: verversen vanaf sleutelserver is mislukt: %s

en: dearmoring failed: %s
nl: ontmantelen van harnas is mislukt: %s

en: enarmoring failed: %s
nl: opbouwen van harnas is mislukt: %s

en: invalid hash algorithm '%s'
nl: ongeldig hash-algoritme '%s'

en: error parsing key specification '%s': %s
nl: fout bij het ontleden van sleutelspecificatie '%s': %s

en: '%s' does not appear to be a valid key ID, fingerprint or keygrip
nl: '%s' lijkt geen geldige sleutel-ID, vingerafdruk of sleutelhendel te zijn

en: WARNING: no command supplied.  Trying to guess what you mean ...
nl: WAARSCHUWING: geen commando opgegeven. Ik probeer te raden wat je bedoelt...

en: Go ahead and type your message ...
nl: U kunt uw bericht typen ...

en: the given certification policy URL is invalid
nl: de opgegeven URL voor certificeringsrichtlijnen is ongeldig

en: the given signature policy URL is invalid
nl: de opgegeven URL voor ondertekeningsrichtlijnen is ongeldig

en: the given preferred keyserver URL is invalid
nl: de opgegeven URL voor de voorkeurssleutelserver is ongeldig

en: |FILE|take the keys from the keyring FILE
nl: |BESTAND|de sleutels van de sleutelring BESTAND gebruiken

en: make timestamp conflicts only a warning
nl: dateringsconflicten slechts een waarschuwing waard laten zijn

en: |FD|write status info to this FD
nl: |FD|statusinformatie naar deze bestandsindicator (FD) schrijven

en: |ALGO|reject signatures made with ALGO
nl: |ALGO|handtekeningen gemaakt met ALGO verwerpen

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: gpgv [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Syntax: gpgv [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
nl: Syntaxis: gpgv [opties] [bestanden]
    Handtekeningen controleren aan de hand van gekende en vertrouwde sleutels

en: No help available
nl: Geen hulp beschikbaar

en: No help available for '%s'
nl: Geen hulp beschikbaar voor '%s'

en: import signatures that are marked as local-only
nl: handtekeningen die als uitsluitend lokaal zijn gemarkeerd importeren

en: repair damage from the pks keyserver during import
nl: beschadigingen die ontstaan zijn bij het importeren vanuit de pks-sleutelserver herstellen

en: do not clear the ownertrust values during import
nl: de waarden in verband met betrouwbaarheid bij het importeren niet op nul zetten

en: do not update the trustdb after import
nl: de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) niet bijwerken na het importeren

en: enable bulk import mode
nl: modus voor bulkimport inschakelen

en: show key during import
nl: de sleutel tonen bij het importeren

en: show key but do not actually import
nl: sleutel tonen maar niet echt importeren

en: only accept updates to existing keys
nl: alleen het bijwerken van bestaande sleutels accepteren

en: remove unusable parts from key after import
nl: onbruikbare delen van de sleutel na het importeren verwijderen

en: remove as much as possible from key after import
nl: zo veel mogelijk van de sleutel verwijderen na het importeren

en: ignore key-signatures which are not self-signatures
nl: sleutelondertekeningen die geen zelfondertekeningen zijn negeren

en: run import filters and export key immediately
nl: importfilters uitvoeren en sleutels onmiddellijk exporteren

en: assume the GnuPG key backup format
nl: ervan uitgaan dat de indeling in GnuPG sleutelback-up is

en: repair keys on import
nl: sleutels repareren bij import

en: skipping block of type %d
nl: blok van het type %d wordt overgeslagen

en: %lu keys processed so far
nl: %lu sleutels verwerkt tot dusver

en: Total number processed: %lu
nl: Totaal aantal verwerkt: %lu

en:     skipped PGP-2 keys: %lu
nl:     overgeslagen PGP-2 sleutels: %lu

en:       skipped new keys: %lu
nl:     overgeslagen nieuwe sleutels: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
nl:           zonder gebruikers-ID: %lu

en:               imported: %lu
nl:               geïmporteerd: %lu

en:              unchanged: %lu
nl:              onveranderd: %lu

en:           new user IDs: %lu
nl:           nieuwe gebruikers-ID's: %lu

en:            new subkeys: %lu
nl:            nieuwe subsleutels: %lu

en:         new signatures: %lu
nl:         nieuwe handtekeningen: %lu

en:    new key revocations: %lu
nl:    nieuwe sleutelintrekkingen: %lu

en:       secret keys read: %lu
nl:       gelezen geheime sleutels: %lu

en:   secret keys imported: %lu
nl:   geïmporteerde geheime sleutels: %lu

en:  secret keys unchanged: %lu
nl:  ongewijzigde geheime sleutels: %lu

en:           not imported: %lu
nl:           niet geïmporteerd: %lu

en:     signatures cleaned: %lu
nl:     opgeschoonde handtekeningen: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
nl:       opgeschoonde gebruikers-ID's: %lu

en: WARNING: key %s contains preferences for unavailable
    algorithms on these user IDs:
nl: WAARSCHUWING: sleutel %s bevat voorkeuren voor niet-beschikbare
    algoritmes bij deze gebruikers-ID's:

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
nl:          "%s": voorkeur voor versleutelingsalgoritme %s

en:          "%s": preference for AEAD algorithm %s
nl:          "%s": voorkeur voor AEAD-algoritme %s

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
nl:          "%s": voorkeur voor hash-algoritme %s

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
nl:          "%s": voorkeur voor compressiealgoritme %s

en: it is strongly suggested that you update your preferences and
nl: we raden u sterk aan om uw voorkeuren aan te passen en

en: re-distribute this key to avoid potential algorithm mismatch problems
nl: om deze sleutel opnieuw te distribueren om mogelijke problemen met niet-overeenstemmende algoritmes te voorkomen

en: you can update your preferences with: gpg --edit-key %s updpref save
nl: u kunt uw voorkeuren bijwerken met: gpg --edit-key %s updpref save

en: key %s: no user ID
nl: sleutel %s: geen gebruikers-ID

en: key %s: %s
nl: sleutel %s: %s

en: rejected by import screener
nl: verworpen door de importscreener

en: key %s: PKS subkey corruption repaired
nl: sleutel %s: beschadigingen in PKS-subsleutel hersteld

en: key %s: accepted non self-signed user ID "%s"
nl: sleutel %s: niet-zelfondertekende gebruikers-ID "%s" aanvaard

en: key %s: no valid user IDs
nl: sleutel %s: geen geldige gebruikers-ID's

en: this may be caused by a missing self-signature
nl: dit kan veroorzaakt worden door het ontbreken van een zelfondertekening

en: key %s: public key not found: %s
nl: sleutel %s: publieke sleutel niet gevonden: %s

en: key %s: new key - skipped
nl: sleutel %s: nieuwe sleutel - overgeslagen

en: no writable keyring found: %s
nl: geen beschrijfbare sleutelring gevonden: %s

en: error writing keyring '%s': %s
nl: fout bij het schrijven naar sleutelring '%s': %s

en: key %s: public key "%s" imported
nl: sleutel %s: publieke sleutel "%s" geïmporteerd

en: key %s: doesn't match our copy
nl: sleutel %s: stemt niet overeen met onze kopie

en: key %s: "%s" 1 new user ID
nl: sleutel %s: "%s" 1 nieuw gebruikers-ID

en: key %s: "%s" %d new user IDs
nl: sleutel %s: "%s" %d nieuwe gebruikers-ID's

en: key %s: "%s" 1 new signature
nl: sleutel %s: "%s" 1 nieuwe handtekening

en: key %s: "%s" %d new signatures
nl: sleutel %s: "%s" %d nieuwe handtekeningen

en: key %s: "%s" 1 new subkey
nl: sleutel %s: "%s" 1 nieuwe subsleutel

en: key %s: "%s" %d new subkeys
nl: sleutel %s: "%s" %d nieuwe subsleutels

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
nl: sleutel %s: "%s" %d handtekening opgeschoond

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
nl: sleutel %s: "%s" %d handtekeningen opgeschoond

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
nl: sleutel %s: "%s" %d gebruikers-ID opgeschoond

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
nl: sleutel %s: "%s" %d gebruikers-ID's opgeschoond

en: key %s: "%s" not changed
nl: sleutel %s: "%s" niet veranderd

en: key %s: secret key imported
nl: sleutel %s: geheime sleutel geïmporteerd

en: key %s: secret key already exists
nl: sleutel %s: geheime sleutel bestaat reeds

en: key %s: error sending to agent: %s
nl: sleutel %s: fout bij verzenden naar agent: %s

en: key %s: card reference is overridden by key material
nl: sleutel %s: kaartreferentie wordt overschreven door sleutelmateriaal

note: TRANSLATORS: For a smartcard, each private key on host has a * reference (stub) to a smartcard and actual private key data * is stored on the card.  A single smartcard can have up to * three private key data.  Importing private key stub is always * skipped in 2.1, and it returns GPG_ERR_NOT_PROCESSE
en: To migrate '%s', with each smartcard, run: %s
nl: Om '%s' te migreren, voert u met elke smartcard het volgende uit: %s

en: secret key %s: %s
nl: geheime sleutel %s: %s

en: importing secret keys not allowed
nl: importeren van geheime sleutels is niet toegestaan

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
nl: sleutel %s: geheime sleutel met ongeldig versleutelingsalgoritme %d - overgeslagen

en: No reason specified
nl: Geen reden opgegeven

en: Key is superseded
nl: Sleutel is vervangen

en: Key has been compromised
nl: Sleutel is gecompromitteerd

en: Key is no longer used
nl: Sleutel is niet meer in gebruik

en: User ID is no longer valid
nl: Gebruikers-ID is niet langer geldig

en: reason for revocation:
nl: reden van de intrekking:

en: revocation comment:
nl: toelichting bij de intrekking:

en: key %s: no public key - can't apply revocation certificate
nl: sleutel %s: geen publieke sleutel - kan intrekkingscertificaat niet toepassen

en: key %s: can't locate original keyblock: %s
nl: sleutel %s: kan het originele sleutelblok niet vinden: %s

en: key %s: can't read original keyblock: %s
nl: sleutel %s: kan het originele sleutelblok niet lezen: %s

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - rejected
nl: sleutel %s: ongeldig intrekkingscertificaat: %s - afgewezen

en: key %s: "%s" revocation certificate imported
nl: sleutel %s: "%s" intrekkingscertificaat geïmporteerd

en: key %s: no user ID for signature
nl: sleutel %s: geen gebruikers-ID voor handtekening

en: key %s: unsupported public key algorithm on user ID "%s"
nl: sleutel %s: niet ondersteund publieke-sleutelalgoritme voor gebruikers-ID "%s"

en: key %s: invalid self-signature on user ID "%s"
nl: sleutel %s: ongeldige eigen ondertekening bij gebruikers-ID "%s"

en: key %s: unsupported public key algorithm
nl: sleutel %s: niet ondersteund publieke-sleutelalgoritme

en: key %s: invalid direct key signature
nl: sleutel %s: ongeldige rechtstreekse ondertekening van de sleutel

en: key %s: no subkey for key binding
nl: sleutel %s: geen subsleutel om te koppelen aan de sleutel

en: key %s: invalid subkey binding
nl: sleutel %s: ongeldige koppeling van de subsleutel

en: key %s: removed multiple subkey binding
nl: sleutel %s: meervoudige koppeling van de subsleutel verwijderd

en: key %s: no subkey for key revocation
nl: sleutel %s: geen subsleutel voor sleutelintrekking

en: key %s: invalid subkey revocation
nl: sleutel %s: ongeldige intrekking van subsleutel

en: key %s: removed multiple subkey revocation
nl: sleutel %s: meervoudige intrekking van de subsleutel verwijderd

en: key %s: skipped user ID "%s"
nl: sleutel %s: gebruikers-ID "%s" overgeslagen

en: key %s: skipped subkey
nl: sleutel %s: subsleutel overgeslagen

en: key %s: non exportable signature (class 0x%02X) - skipped
nl: sleutel %s: handtekening (klasse 0x%02X) kan niet geëxporteerd worden - overgeslagen

en: key %s: revocation certificate at wrong place - skipped
nl: sleutel %s: intrekkingscertificaat op verkeerde plek - overgeslagen

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - skipped
nl: sleutel %s: ongeldig intrekkingscertificaat: %s - overgeslagen

en: key %s: subkey signature in wrong place - skipped
nl: sleutel %s: handtekening van subsleutel op de verkeerde plek - overgeslagen

en: key %s: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
nl: sleutel %s: onverwachte handtekeningklasse (0x%02X) - overgeslagen

en: key %s: duplicated user ID detected - merged
nl: sleutel %s: duplicaat van gebruikers-ID gevonden - samengevoegd

en: key %s: duplicated subkeys detected - merged
nl: sleutel %s: duplicaat van subsleutels gevonden - samengevoegd

en: WARNING: key %s may be revoked: fetching revocation key %s
nl: WAARSCHUWING: sleutel %s kan ingetrokken zijn: ophalen intrekkingssleutel %s

en: WARNING: key %s may be revoked: revocation key %s not present.
nl: WAARSCHUWING: sleutel %s kan ingetrokken zijn: intrekkingssleutel %s niet aanwezig.

en: key %s: "%s" revocation certificate added
nl: sleutel %s: "%s" intrekkingscertificaat toegevoegd

en: key %s: direct key signature added
nl: sleutel %s: directe ondertekening van de sleutel toegevoegd

en: error allocating memory: %s
nl: fout bij het toewijzen van geheugen: %s

en: can't check signature with unsupported public-key algorithm (%d): %s.
nl: kan de handtekening niet controleren met een niet-ondersteund algoritme voor openbare sleutels (%d): %s.

en: can't check signature with unsupported message-digest algorithm %d: %s.
nl: kan de handtekening niet controleren met een niet-ondersteund hash-algoritme voor berichten %d: %s.

en:  (reordered signatures follow)
nl:  (opnieuw geordende handtekeningen volgen)

en: key %s:
nl: sleutel %s:

en: %d duplicate signature removed
     | %d duplicate signatures removed
nl[0]: %d dubbele handtekening verwijderd
nl[1]: %d dubbele handtekeningen verwijderd

en: %d signature not checked due to a missing key
     | %d signatures not checked due to missing keys
nl[0]: %d handtekening niet gecontroleerd vanwege ontbrekende sleutel
nl[1]: %d handtekeningen niet gecontroleerd vanwege ontbrekende sleutels

en: %d bad signature
     | %d bad signatures
nl[0]: %d slechte handtekening
nl[1]: %d slechte handtekeningen

en: %d signature reordered
     | %d signatures reordered
nl[0]: %d handtekening opnieuw gerangschikt
nl[1]: %d handtekeningen opnieuw gerangschikt

en: Warning: errors found and only checked self-signatures, run '%s' to check all signatures.
nl: Waarschuwing: fouten gevonden en alleen zelfondertekeningen gecontroleerd. Voer '%s' uit om alle handtekeningen te controleren.

en: error creating keybox '%s': %s
nl: fout bij het aanmaken van sleuteldoosje '%s': %s

en: error creating keyring '%s': %s
nl: fout bij het aanmaken van de sleutelring '%s': %s

en: keybox '%s' created
nl: sleuteldoosje '%s' is aangemaakt

en: keyring '%s' created
nl: sleutelring '%s' is aangemaakt

en: keyblock resource '%s': %s
nl: bron van de sleutelblok '%s': %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
nl: de cache van de sleutelring opnieuw bouwen is mislukt: %s

en: [revocation]
nl: [intrekking]

en: [self-signature]
nl: [zelfondertekening]

en: Please decide how far you trust this user to correctly verify other users' keys
    (by looking at passports, checking fingerprints from different sources, etc.)
nl: Geef aan in welke mate u er op vertrouwt dat deze gebruiker de sleutels van andere gebruikers op correcte wijze controleert
    (door het paspoort te bekijken, vingerafdrukken uit verschillende bronnen te controleren, enz.)

en:   %d = I trust marginally
nl:   %d = Ik vertrouw het maar marginaal

en:   %d = I trust fully
nl:   %d = Ik vertrouw het volledig

en: Please enter the depth of this trust signature.
    A depth greater than 1 allows the key you are signing to make
    trust signatures on your behalf.
nl: Geef aan hoe groot het vertrouwen mag zijn in deze betrouwbare handtekening.
    Als de waarde groter dan 1 is, stelt u de sleutel die u ondertekent, in de
    mogelijkheid om in uw plaats betrouwbare handtekeningen te plaatsen.

en: Please enter a domain to restrict this signature, or enter for none.
nl: Voer een domein in als u de geldigheid van de handtekening daartoe wilt beperken, laat leeg voor geen beperking.

en: Skipping user ID "%s", which is not a text ID.
nl: Gebruikers-ID "%s", welke geen tekst-ID is, wordt overgeslagen.

en: User ID "%s" is revoked.
nl: Gebruikers-ID "%s" is ingetrokken.

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
nl: Weet U zeker dat U die nog steeds wilt ondertekenen? (j/N)

en:   Unable to sign.
nl:   Ondertekenen is niet mogelijk.

en: User ID "%s" is expired.
nl: Gebruikers-ID "%s" is vervallen.

en: User ID "%s" is not self-signed.
nl: Gebruikers-ID "%s" is niet door zichzelf ondertekend.

en: User ID "%s" is signable.
nl: Gebruikers-ID "%s" kan ondertekend worden.

en: Sign it? (y/N)
nl: Ondertekenen? (j/N)

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
nl: De eigen ondertekening van "%s"
    is een handtekening van het type PGP 2.x.

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
nl: Wilt u ze opwaarderen tot een eigen ondertekening van het type OpenPGP? (j/N)

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
nl: Uw huidige handtekening op "%s"
    is verlopen.

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
nl: Wilt U een nieuwe handtekening uitgeven om de vervallen te vervangen? (j/N)

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
nl: Uw huidige handtekening op "%s"
    is een lokale handtekening.

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
nl: Wilt u ze opwaarderen naar een handtekening die volledig exporteerbaar is? (j/N)

en: "%s" was already locally signed by key %s
nl: "%s" was reeds lokaal ondertekend met sleutel %s

en: "%s" was already signed by key %s
nl: "%s" was reeds ondertekend met sleutel %s

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
nl: Wilt u die toch opnieuw ondertekenen? (j/N)

en: Nothing to sign with key %s
nl: Er valt niets te ondertekenen met sleutel %s

en: This key has expired!
nl: Deze sleutel is verlopen!

en: This key is due to expire on %s.
nl: Deze sleutel zal vervallen op %s.

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
nl: Wilt u uw handtekening op hetzelfde moment laten vervallen? (J/n)

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
nl: Hoe zorgvuldig heeft u gecontroleerd dat de sleutel die u gaat ondertekenen
    werkelijk van de hiervoor genoemde persoon is? Indien u niet goed weet wat
    te antwoorden, geef dan "0" op

en:    (0) I will not answer.%s
nl:    (0) Hierop geef ik geen antwoord.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
nl:    (1) Ik heb dit helemaal niet gecontroleerd.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
nl:    (2) Ik heb een oppervlakkige controle uitgevoerd.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
nl:    (3) Ik heb dit zeer zorgvuldig gecontroleerd.%s

en: Your selection? (enter '?' for more information):
nl: Uw keuze? (voer '?' in voor meer informatie):

en: Are you sure that you want to sign this key with your
    key "%s" (%s)
nl: Weet u zeker dat u deze sleutel wilt ondertekenen met uw
    sleutel "%s" (%s)

en: This will be a self-signature.
nl: Dit zal een eigen ondertekening zijn.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
nl: WAARSCHUWING: de handtekening zal niet als niet-exporteerbaar
                  worden gemarkeerd.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
nl: WAARSCHUWING: de handtekening zal niet als niet in te trekken
                  worden gemarkeerd.

en: The signature will be marked as non-exportable.
nl: De handtekening zal als niet-exporteerbaar gemarkeerd worden.

en: The signature will be marked as non-revocable.
nl: De handtekening zal als niet in te trekken gemarkeerd worden.

en: I have not checked this key at all.
nl: Ik heb deze sleutel helemaal niet gecontroleerd.

en: I have checked this key casually.
nl: Ik heb deze sleutel oppervlakkig gecontroleerd.

en: I have checked this key very carefully.
nl: Ik heb deze sleutel zeer zorgvuldig gecontroleerd.

en: Really sign? (y/N)
nl: Echt ondertekenen? (j/N)

en: signing failed: %s
nl: ondertekenen is mislukt: %s

en: Key has only stub or on-card key items - no passphrase to change.
nl: Deze sleutel bevat slechts partiële of op de kaart opgeslagen elementen - geen te veranderen wachtwoordzin.

en: key %s: error changing passphrase: %s
nl: sleutel %s: fout bij het wijzigen van de wachtwoordzin: %s

en: save and quit
nl: opslaan en stoppen

en: show key fingerprint
nl: de vingerafdruk van de sleutel tonen

en: show the keygrip
nl: de sleutelhendel tonen

en: list key and user IDs
nl: sleutel en gebruikers-ID's tonen

en: select user ID N
nl: gebruikers-ID N selecteren

en: select subkey N
nl: subsleutel N selecteren

en: check signatures
nl: handtekeningen controleren

en: sign selected user IDs [* see below for related commands]
nl: geselecteerde gebruikers-ID's ondertekenen [* zie hieronder voor gerelateerde commando's]

en: sign selected user IDs locally
nl: geselecteerde gebruikers-ID's lokaal ondertekenen

en: sign selected user IDs with a trust signature
nl: geselecteerde gebruikers-ID's met een betrouwbare handtekening ondertekenen

en: sign selected user IDs with a non-revocable signature
nl: geselecteerde gebruikers-ID's ondertekenen met een handtekening die niet ingetrokken kan worden

en: add a user ID
nl: een gebruikers-ID toevoegen

en: add a photo ID
nl: een identiteitsfoto toevoegen

en: delete selected user IDs
nl: geselecteerde gebruikers-ID's verwijderen

en: add a subkey
nl: een subsleutel toevoegen

en: add a key to a smartcard
nl: een sleutel toevoegen op een chipkaart

en: move a key to a smartcard
nl: een sleutel naar een chipkaart verplaatsen

en: convert a key to TPM form using the local TPM
nl: een sleutel converteren naar TPM-vorm met de lokale TPM

en: move a backup key to a smartcard
nl: een reservesleutel naar een chipkaart verplaatsen

en: delete selected subkeys
nl: de geselecteerde subsleutels verwijderen

en: add a revocation key
nl: een intrekkingssleutel toevoegen

en: add an additional decryption subkey
nl: een extra ontcijferingssubsleutel toevoegen

en: delete signatures from the selected user IDs
nl: handtekeningen van de geselecteerde gebruikers-ID's verwijderen

en: change the expiration date for the key or selected subkeys
nl: de vervaldatum van de sleutel of de geselecteerde subsleutels wijzigen

en: flag the selected user ID as primary
nl: de geselecteerde gebruikers-ID als primair markeren

en: list preferences (expert)
nl: voorkeuren weergeven (expert)

en: list preferences (verbose)
nl: voorkeuren weergeven (uitvoerig)

en: set preference list for the selected user IDs
nl: de lijst met voorkeuren instellen voor de geselecteerde gebruikers-ID's

en: set the preferred keyserver URL for the selected user IDs
nl: de URL instellen van de voorkeurssleutelserver voor de geselecteerde gebruikers-ID's

en: set a notation for the selected user IDs
nl: een notatie instellen voor de geselecteerde gebruikers-ID's

en: change the passphrase
nl: de wachtwoordzin wijzigen

en: change the ownertrust
nl: de betrouwbaarheidsinformatie wijzigen

en: revoke signatures on the selected user IDs
nl: de handtekeningen op de geselecteerde gebruikers-ID's intrekken

en: revoke selected user IDs
nl: de geselecteerde gebruikers-ID's intrekken

en: revoke key or selected subkeys
nl: de sleutel of de geselecteerde subsleutels intrekken

en: enable key
nl: de sleutel inschakelen

en: disable key
nl: de sleutel uitschakelen

en: show selected photo IDs
nl: geselecteerde foto-ID's tonen

en: compact unusable user IDs and remove unusable signatures from key
nl: onbruikbare gebruikers-ID's comprimeren en onbruikbare handtekeningen van de sleutel verwijderen

en: compact unusable user IDs and remove all signatures from key
nl: onbruikbare gebruikers-ID's comprimeren en alle handtekeningen van de sleutel verwijderen

en: Secret key is available.
nl: Geheime sleutel is beschikbaar.

en: Secret subkeys are available.
nl: Geheime subsleutels zijn beschikbaar.

en: Note: the local copy of the secret key will only be deleted with "save".
nl: Opmerking: de lokale kopie van de geheime sleutel wordt alleen verwijderd met "save" (opslaan).

en: Need the secret key to do this.
nl: Hiervoor is de geheime sleutel nodig.

en: * The 'sign' command may be prefixed with an 'l' for local signatures (lsign),
      a 't' for trust signatures (tsign), an 'nr' for non-revocable signatures
      (nrsign), or any combination thereof (ltsign, tnrsign, etc.).
nl: * Het commando `sign' (ondertekenen) kan worden voorafgegaan door een
      `l' (lsign) om een lokale handtekening te zetten, een `t' (tsign) om een
      betrouwbare handtekening te zetten, een `nr' (nrsign) om een
      niet-intrekbare handtekening te zetten, of om het even welke combinatie
      hiervan (ltsign, tnrsign, enz.).

en: Key is revoked.
nl: Sleutel werd ingetrokken.

en: Really sign all text user IDs? (y/N)
nl: Echt alle tekstgebruikers-ID's ondertekenen? (j/N)

en: Really sign all user IDs? (y/N)
nl: Echt alle gebruikers-ID's ondertekenen? (j/N)

en: Hint: Select the user IDs to sign
nl: Tip: Selecteer de gebruikers-ID's die U wilt ondertekenen

en: Unknown signature type '%s'
nl: Onbekend handtekeningtype '%s'

en: You must select at least one user ID.
nl: U moet minimaal één gebruikers-ID selecteren.

en: (Use the '%s' command.)
nl: (Gebruik het commando '%s'.)

en: You can't delete the last user ID!
nl: U kunt de laatste gebruikers-ID niet verwijderen!

en: Really remove all selected user IDs? (y/N)
nl: Werkelijk alle geselecteerde gebruikers-ID's verwijderen? (j/N)

en: Really remove this user ID? (y/N)
nl: Wilt u deze gebruikers-ID echt verwijderen? (j/N)

note: TRANSLATORS: Please take care: This is about moving the key and not about removing it.
en: Really move the primary key? (y/N)
nl: Wilt u echt de primaire sleutel verplaatsen? (j/N)

en: You must select exactly one key.
nl: U moet exact één sleutel selecteren.

en: Command expects a filename argument
nl: Commando verwacht een bestandsnaam als argument

en: Can't open '%s': %s
nl: Kan '%s' niet openen: %s

en: Error reading backup key from '%s': %s
nl: Fout bij het lezen van reservesleutel van '%s': %s

en: You must select at least one key.
nl: U moet minimaal één sleutel selecteren.

en: Do you really want to delete the selected keys? (y/N)
nl: Wilt u de geselecteerde sleutels echt wissen? (j/N)

en: Do you really want to delete this key? (y/N)
nl: Wilt u deze sleutel echt wissen? (j/N)

en: Really revoke all selected user IDs? (y/N)
nl: Wilt u alle geselecteerde gebruikers-ID's echt intrekken? (j/N)

en: Really revoke this user ID? (y/N)
nl: Wilt u deze gebruikers-ID echt intrekken? (j/N)

en: Do you really want to revoke the entire key? (y/N)
nl: Wilt u echt de volledige sleutel intrekken? (j/N)

en: Do you really want to revoke the selected subkeys? (y/N)
nl: Wilt U de geselecteerde subsleutels echt intrekken? (j/N)

en: Do you really want to revoke this subkey? (y/N)
nl: Wilt U deze subsleutel echt intrekken? (j/N)

en: Owner trust may not be set while using a user provided trust database
nl: Betrouwbaarheidsinformatie kan niet ingesteld worden wanneer gebruik
    gemaakt wordt van een door een gebruiker zelf verstrekte vertrouwenslijst

en: Set preference list to:
nl: Stel voorkeurenlijst in op:

en: Really update the preferences for the selected user IDs? (y/N)
nl: De voorkeuren voor de geselecteerde gebruikers-ID's echt aanpassen? (j/N)

en: Really update the preferences? (y/N)
nl: De voorkeuren echt aanpassen? (j/N)

en: Save changes? (y/N)
nl: Aanpassingen opslaan? (j/N)

en: Quit without saving? (y/N)
nl: Stoppen zonder opslaan? (j/N)

en: deleting copy of secret key failed: %s
nl: verwijderen van kopie van geheime sleutel is mislukt: %s

en: Key not changed so no update needed.
nl: Sleutel is niet veranderd, dus er is geen aanpassing nodig.

en: cannot revoke the last valid user ID.
nl: kan de laatste geldige gebruikers-ID niet intrekken.

en: revoking the user ID failed: %s
nl: het intrekken van de gebruikers-ID is mislukt: %s

en: setting the primary user ID failed: %s
nl: het instellen van de primaire gebruikers-ID is mislukt: %s

en: setting the ownertrust to '%s' failed: %s
nl: de betrouwbaarheid instellen op '%s' is mislukt: %s

en: "%s" is not a fingerprint
nl: "%s" is geen vingerafdruk

en: "%s" is not the primary fingerprint
nl: "%s" is niet de primaire vingerafdruk

en: Invalid user ID '%s': %s
nl: Ongeldige gebruikers-ID '%s': %s

en: No matching user IDs.
nl: Geen overeenkomende gebruikers-ID's.

en: Nothing to sign.
nl: Er valt niets te ondertekenen.

en: Not signed by you.
nl: Niet door u ondertekend.

en: revoking the key signature failed: %s
nl: het intrekken van de sleutelondertekening is mislukt: %s

en: '%s' is not a valid expiration time
nl: '%s' is geen geldige vervaldatum

en: "%s" is not a proper fingerprint
nl: "%s" is geen goede vingerafdruk

en: subkey "%s" not found
nl: subsleutel "%s" niet gevonden

en: Preferred keyserver:
nl: Voorkeurssleutelserver:

en: Notations:
nl: Notaties:

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
nl: Een gebruikers-ID in een formaat PGP 2.x kent geen voorkeuren.

en: The following key was revoked on %s by %s key %s
nl: De volgende sleutel werd ingetrokken op %s door %s sleutel %s

en: This key may be revoked by %s key %s
nl: Deze sleutel kan ingetrokken zijn door %s sleutel %s

en: (sensitive)
nl: (gevoelig)

en: created: %s
nl: aangemaakt op: %s

en: revoked: %s
nl: ingetrokken op: %s

en: expired: %s
nl: verlopen op: %s

en: expires: %s
nl: vervaldatum: %s

en: usage: %s
nl: gebruik: %s

en: card-no:
nl: kaartnummer:

en: trust: %s
nl: betrouwbaarheid: %s

en: validity: %s
nl: geldigheid: %s

en: This key has been disabled
nl: Deze sleutel werd uitgeschakeld

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
nl: Houd er rekening mee dat de getoonde geldigheid van de sleutel niet
    noodzakelijk correct is, tenzij u de applicatie herstart.

en: revoked
nl: ingetrokken

en: expired
nl: verlopen

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
nl: WAARSCHUWING: Er werd geen gebruikers-ID als primair gemarkeerd. Door dit
                  commando te gebruiken kan er een andere gebruikers-ID de
                  veronderstelde primaire ID worden.

en: WARNING: Your encryption subkey expires soon.
nl: WAARSCHUWING: Uw encryptie-subsleutel verloopt binnenkort.

en: You may want to change its expiration date too.
nl: Misschien wilt u ook zijn vervaldatum wijzigen.

en: WARNING: No valid encryption subkey left over.
nl: WAARSCHUWING: er blijft geen geldige versleutelingssubsleutel meer over.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
nl: WAARSCHUWING: Dit is een sleutel in PGP2-formaat. Het toevoegen van een
                  foto-ID kan er voor zorgen dat sommige versies van PGP
                  deze sleutel zullen verwerpen.

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
nl: Weet U zeker dat u die nog steeds wilt toevoegen? (j/N)

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
nl: U kunt geen foto-ID toevoegen aan een sleutel in PGP2-formaat.

en: Such a user ID already exists on this key!
nl: Een dergelijke gebruikers-ID bestaat reeds voor deze sleutel!

en: Delete this good signature? (y/N/q)
nl: Deze goede handtekening verwijderen? (j/N/s)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
nl: Deze ongeldige handtekening verwijderen? (j/N/s)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
nl: Deze onbekende handtekening verwijderen? (j/N/s)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
nl: Deze eigen handtekening echt verwijderen? (j/N)

en: Deleted %d signature.
     | Deleted %d signatures.
nl[0]: %d handtekening verwijderd.
nl[1]: %d handtekeningen verwijderd.

en: Nothing deleted.
nl: Niets verwijderd.

en: invalid
nl: ongeldig

en: User ID "%s" compacted: %s
nl: Gebruikers-ID "%s" is gecomprimeerd: %s

en: User ID "%s": %d signature removed
     | User ID "%s": %d signatures removed
nl[0]: Gebruikers-ID "%s": %d handtekening verwijderd
nl[1]: Gebruikers-ID "%s": %d handtekeningen verwijderd

en: User ID "%s": already minimized
nl: Gebruikers-ID "%s": reeds geminimaliseerd

en: User ID "%s": already clean
nl: Gebruikers-ID "%s": reeds opgeschoond

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
nl: WAARSCHUWING: Dit is een sleutel van het type PGP 2.x. Het toevoegen van een
                  bevoegde intrekker kan er voor zorgen dat sommige PGP-versies
                  deze sleutel zullen verwerpen.

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
nl: U mag geen bevoegde intrekker toevoegen aan een sleutel van het type PGP 2.x.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
nl: Voer de gebruikers-ID in van de bevoegde intrekker:

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
nl: kan geen sleutel van het type PGP 2.x aanstellen als bevoegde intrekker

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
nl: u kunt een sleutel niet aanstellen als zijn eigen bevoegde intrekker

en: this key has already been designated as a revoker
nl: deze sleutel is al aangesteld als bevoegde intrekker

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
nl: WAARSCHUWING: een sleutel aanstellen als bevoegde intrekker kan niet ongedaan
                  gemaakt worden!

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N)
nl: Weet u zeker dat u deze sleutel wilt aanstellen als bevoegde intrekker? (j/N)

en: Enter the fingerprint of the additional decryption subkey:
nl: Voer de vingerafdruk van de extra ontcijferingssubsleutel in:

en: Did you specify the fingerprint of a subkey?
nl: Hebt u de vingerafdruk van een subsleutel opgegeven?

en: key "%s" is already on this keyblock
nl: sleutel "%s" staat al op dit sleutelblok

en: Are you sure you want to change the expiration time for multiple subkeys? (y/N)
nl: Weet u zeker dat u de vervaldatum voor meerdere subsleutels wilt wijzigen? (j/N)

en: Changing expiration time for a subkey.
nl: De vervaldatum van een subsleutel wordt gewijzigd.

en: Changing expiration time for the primary key.
nl: De vervaldatum van de primaire sleutel wordt gewijzigd.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
nl: U kunt de vervaldatum van een v3-sleutel niet wijzigen

en: Changing usage of a subkey.
nl: Het gebruik van een subsleutel wijzigen.

en: Changing usage of the primary key.
nl: Het gebruik van een primaire sleutel wijzigen.

en: signing subkey %s is already cross-certified
nl: er gebeurde reeds een kruiscertificering van de ondertekening van subsleutel %s

en: subkey %s does not sign and so does not need to be cross-certified
nl: subsleutel %s ondertekent niet en heeft dus geen kruiscertificering nodig

en: Please select exactly one user ID.
nl: Selecteer exact één gebruikers-ID.

en: skipping v3 self-signature on user ID "%s"
nl: de eigen ondertekening in v3-stijl van gebruikers-ID "%s" wordt overgeslagen

en: Enter your preferred keyserver URL:
nl: Geef de URL van de sleutelserver van uw voorkeur:

en: Are you sure you want to replace it? (y/N)
nl: Weet u zeker dat u deze wilt vervangen? (j/N)

en: Are you sure you want to delete it? (y/N)
nl: Weet u zeker dat u deze wilt verwijderen? (j/N)

en: Enter the notation:
nl: Voer de notatie in:

en: Proceed? (y/N)
nl: Doorgaan? (j/N)

en: No user ID with index %d
nl: Er is geen gebruikers-ID met index %d

en: No user ID with hash %s
nl: Er is geen gebruikers-ID met hash %s

en: No subkey with key ID '%s'.
nl: Er is geen subsleutel met sleutel-ID '%s'.

en: No subkey with index %d
nl: Er is geen subsleutel met index %d

en: user ID: "%s"
nl: gebruikers-ID: "%s"

en: signed by your key %s on %s%s%s
nl: ondertekend met uw sleutel %s op %s%s%s

en:  (non-exportable)
nl:  (niet exporteerbaar)

en: This signature expired on %s.
nl: Deze handtekening is verlopen op %s.

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
nl: Weet u zeker dat u deze nog altijd wilt intrekken? (j/N)

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
nl: Een intrekkingscertificaat voor deze handtekening aanmaken? (j/N)

en: You have signed these user IDs on key %s:
nl: U heeft deze gebruikers-ID's op sleutel %s ondertekend:

en:  (non-revocable)
nl:  (niet intrekbaar)

en: revoked by your key %s on %s
nl: ingetrokken door uw sleutel %s op %s

en: You are about to revoke these signatures:
nl: U staat op het punt deze handtekeningen in te trekken:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
nl: Wilt u de intrekkingscertificaten echt aanmaken? (j/N)

en: no secret key
nl: geen geheime sleutel

en: tried to revoke a non-user ID: %s
nl: probeerde een niet-gebruikers-ID in te trekken: %s

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
nl: WAARSCHUWING: de handtekening van een gebruikers-ID
                  is %d seconden in de toekomst gedateerd

en: Cannot revoke the last valid user ID.
nl: U kunt de laatste geldige gebruikers-ID niet intrekken.

en: Key %s is already revoked.
nl: Sleutel %s is reeds ingetrokken.

en: Subkey %s is already revoked.
nl: Subsleutel %s is reeds ingetrokken.

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key %s (uid %d)
nl: Foto-ID %s van formaat %ld voor sleutel %s (gebruikers-ID %d) wordt getoond

en: invalid value for option '%s'
nl: ontbrekende waarde voor optie '%s'

en: preference '%s' duplicated
nl: voorkeur '%s' gedupliceerd

en: too many cipher preferences
nl: te veel versleutelingsvoorkeursinstellingen

en: too many digest preferences
nl: te veel hash-voorkeursinstellingen

en: too many compression preferences
nl: te veel compressievoorkeursinstellingen

en: too many AEAD preferences
nl: te veel AEAD-voorkeursinstellingen

en: invalid item '%s' in preference string
nl: ongeldig item '%s' in voorkeursinstellingen

en: writing direct signature
nl: directe handtekening schrijven

en: writing self signature
nl: eigen handtekening schrijven

en: writing key binding signature
nl: aan sleutel gekoppelde handtekening schrijven

en: keysize invalid; using %u bits
nl: sleutelgrootte is ongeldig; %u bits wordt gebruikt

en: keysize rounded up to %u bits
nl: sleutelgrootte afgerond op %u bits

en: WARNING: some OpenPGP programs can't handle a DSA key with this digest size
nl: WAARSCHUWING: sommige OpenPGP-programma's kunnen niet overweg met een
                  DSA-sleutel van deze hashgrootte

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Certify
nl: Certificeren

en: Encrypt
nl: Versleutelen

en: Authenticate
nl: Authenticeren

note: TRANSLATORS: Please use only plain ASCII characters for the * translation.  If this is not possible use single digits.  The * string needs to 8 bytes long. Here is a description of the * functions: * *   s = Toggle signing capability *   e = Toggle encryption capability *   a = Toggle authentication
en: SsEeAaQq
nl: OoVvAaSs

en: Possible actions for this %s key:
nl: Mogelijke acties voor deze %s-sleutel:

en: Current allowed actions:
nl: Momenteel toegestane acties:

en:    (%c) Toggle the sign capability
nl:    (%c) De mogelijkheid om te onderteken in-/uitschakelen

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
nl:    (%c) De mogelijkheid om te versleutelen in-/uitschakelen

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
nl:    (%c) De mogelijkheid om te authenticeren in-/uitschakelen

en:    (%c) Finished
nl:    (%c) Klaar

en:    (%d) RSA and RSA%s
nl:    (%d) RSA en RSA%s

en:    (%d) DSA and Elgamal%s
nl:    (%d) DSA en Elgamal%s

en:    (%d) DSA (sign only)%s
nl:    (%d) DSA (alleen ondertekenen)%s

en:    (%d) RSA (sign only)%s
nl:    (%d) RSA (alleen ondertekenen)%s

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)%s
nl:    (%d) Elgamal (alleen versleutelen)%s

en:    (%d) RSA (encrypt only)%s
nl:    (%d) RSA (alleen versleutelen)%s

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)%s
nl:    (%d) DSA (zelf mogelijkheden instellen)%s

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)%s
nl:    (%d) RSA (zelf mogelijkheden instellen)%s

en:    (%d) ECC (sign and encrypt)%s
nl:    (%d) ondertekenen, versleutelen%s

en:  *default*
nl:  *standaard*

en:   (%d) ECC (sign only)
nl:   (%d) ECC (alleen ondertekenen)

en:   (%d) ECC (set your own capabilities)%s
nl:   (%d) ECC (zelf mogelijkheden instellen)%s

en:   (%d) ECC (encrypt only)%s
nl:   (%d) ECC (alleen versleutelen)%s

en:   (%d) Existing key%s
nl:   (%d) Bestaande sleutel%s

en:   (%d) Existing key from card%s
nl:   (%d) Bestaande sleutel op de kaart%s

en: Enter the keygrip:
nl: Voer de sleutelhendel in:

en: Not a valid keygrip (expecting 40 hex digits)
nl: Geen geldige sleutelhendel (een reeks van 40 hexadecimale cijfers wordt verwacht)

en: No key with this keygrip
nl: Deze sleutelhendel heeft geen sleutel bij zich

en: error reading the card: %s
nl: fout bij het lezen van de kaart: %s

en: Serial number of the card: %s
nl: Serienummer van de kaart: %s

en: Available keys:
nl: Beschikbare sleutels:

en: rounded to %u bits
nl: afgerond naar %u bits

en: %s keys may be between %u and %u bits long.
nl: %s-sleutels moeten tussen %u en %u bits lang zijn.

en: What keysize do you want for the subkey? (%u)
nl: Welke sleutellengte wilt u voor de subsleutel? (%u)

en: Requested keysize is %u bits
nl: Gevraagde sleutellengte is %u bits

en: Please select which elliptic curve you want:
nl: Selecteer welke elliptische curve u wilt:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
nl: Geef aan hoe lang de sleutel geldig moet zijn.
             0 = sleutel verloopt nooit
          <n>  = sleutel verloopt na n dagen
          <n>w = sleutel verloopt na n weken
          <n>m = sleutel verloopt na n maanden
          <n>y = sleutel verloopt na n jaar

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
nl: Geef aan hoe lang de handtekening geldig moet zijn.
             0 = handtekening verloopt nooit
          <n>  = handtekening verloopt na n dagen
          <n>w = handtekening verloopt na n weken
          <n>m = handtekening verloopt na n maanden
          <n>y = handtekening verloopt na n jaar

en: Key is valid for? (0)
nl: Hoe lang moet de sleutel geldig zijn? (0)

en: Signature is valid for? (%s)
nl: Hoe lang moet de handtekening geldig zijn? (%s)

en: invalid value
nl: ongeldige waarde

en: Key does not expire at all
nl: Sleutel verloopt helemaal niet

en: Signature does not expire at all
nl: Handtekening verloopt helemaal niet

en: Key expires at %s
nl: Sleutel vervalt op %s

en: Signature expires at %s
nl: Handtekening vervalt op %s

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
nl: Uw systeem kan geen datum weergeven na 2038.
    Data worden echter wel juist verwerkt tot 2106.

en: Is this correct? (y/N)
nl: Is dit correct? (j/N)

en: 
    GnuPG needs to construct a user ID to identify your key.
nl: 
    GnuPG moet een gebruikers-ID bouwen ter identificatie van uw sleutel.

note: TRANSLATORS: This string is in general not anymore used but you should keep your existing translation.  In case the new string is not translated this old string will be used.
en: 
    You need a user ID to identify your key; the software constructs the user ID
    from the Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
nl: 
    U heeft een gebruikers-ID nodig om uw sleutel te identificeren; de software
    construeert de gebruikers-ID aan de hand van de werkelijke naam, de
    toelichting en het e-mailadres in het volgende formaat:
        "Heinrich Heine (De dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: Real name:
nl: Werkelijke naam:

en: Invalid character in name
nl: Ongeldig teken in de naam

en: The characters '%s' and '%s' may not appear in name
nl: De tekens '%s' en '%s' mogen niet voorkomen in de naam

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Not a valid email address
nl: Geen geldig e-mailadres

en: Comment:
nl: Toelichting:

en: Invalid character in comment
nl: Ongeldig teken in de toelichting

en: You are using the '%s' character set.
nl: U gebruikt tekenset '%s'.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
nl: U heeft de volgende GEBRUIKERS-ID gekozen:
        "%s"

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
nl: Plaats het e-mailadres alstublieft niet bij de werkelijke naam of de toelichting

en: Such a user ID already exists on this key!
nl: Een dergelijke gebruikers-ID bestaat reeds voor deze sleutel!

note: TRANSLATORS: These are the allowed answers in lower and uppercase.  Below you will find the matching string which should be translated accordingly and the letter changed to match the one in the answer string. n = Change name c = Change comment e = Change email o = Okay (ready, continue) q = Quit
en: NnCcEeOoQq
nl: NnTtEeOoSs

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
nl: Wijzigen van (N)aam, (T)oelichting, (E)-mailadres of (S)toppen?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
nl: Wijzigen van (N)aam, (T)oelichting, (E)-mailadres of (O)ké/(S)toppen?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (Q)uit?
nl: Wijzigen van (N)aam, (E)-mailadres of (S)toppen?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (O)kay/(Q)uit?
nl: Wijzigen van (N)aam, (E)-mailadres of (O)ké/(S)toppen?

en: Please correct the error first
nl: Verbeter eerst de fout

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
nl: We moeten een hele hoop willekeurige bytes genereren. U doet er goed aan om
    een andere activiteit te ondernemen (tikken op het toetsenbord, de muis
    bewegen, de schijven gebruiken) tijdens het genereren van het priemgetal.
    Dit geeft het programma dat het willekeurig getal genereert, meer kans om
    voldoende entropie te verzamelen.

en: WARNING: v4 is specified, but overridden by v5.
nl: WAARSCHUWING: v4 werd opgegeven, maar is vervangen door v5.

en: Key generation failed: %s
nl: Sleutel aanmaken is mislukt: %s

en: About to create a key for:
        "%s"
nl: U gaat een sleutel maken voor:
        "%s"

en: Continue? (Y/n)
nl: Doorgaan? (J/n)

en: A key for "%s" already exists
nl: Eer bestaat reeds een sleutel voor "%s"

en: Create anyway? (y/N)
nl: Toch aanmaken? (j/N)

en: creating anyway
nl: deze wordt toch aangemaakt

en: Note: Use "%s %s" for a full featured key generation dialog.
nl: Opmerking: gebruik "%s %s" voor een dialoogvenster met volledige functionaliteit voor het genereren van sleutels.

en: Key generation canceled.
nl: Het aanmaken van de sleutel is geannuleerd.

en: can't create backup file '%s': %s
nl: kan reservebestand '%s' niet aanmaken: %s

en: Note: backup of card key saved to '%s'
nl: Let op: reservebestand van de kaartsleutel opgeslagen naar '%s'

en: writing public key to '%s'
nl: publieke sleutel wordt weggeschreven naar '%s'

en: no writable public keyring found: %s
nl: geen publieke sleutelring gevonden waarnaar geschreven kan worden: %s

en: error writing public keyring '%s': %s
nl: fout bij het schrijven naar de publieke sleutelring '%s': %s

en: public and secret key created and signed.
nl: publieke en geheime sleutel zijn aangemaakt en ondertekend.

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a subkey for this purpose.
nl: Noteer dat deze sleutel niet gebruikt kan worden voor versleuteling. U zou
    het commando "--edit-key" kunnen gebruiken om voor dit doel een subsleutel
    aan te maken.

en: Note: The key has been created with one or more ADSK!
nl: Opmerking: de sleutel is gemaakt met een of meer ADSK's!

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
nl: de sleutel werd %lu seconde in de toekomst aangemaakt (afwijkende tijd of er is een probleem met de klok)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
nl: de sleutel werd %lu seconden in de toekomst aangemaakt (afwijkende tijd of er is een probleem met de klok)

en: Note: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
nl: Let op: subsleutels aanmaken voor v3-sleutels is niet compatibel met OpenPGP

en: Secret parts of primary key are not available.
nl: Geheime delen van de primaire sleutel zijn niet beschikbaar.

en: Secret parts of primary key are stored on-card.
nl: Geheime delen van de primaire sleutel staan opgeslagen op de kaart.

en: Really create? (y/N)
nl: Werkelijk aanmaken? (j/N)

en: never
nl: nooit

en: AEAD:
nl: AEAD (encryptiemethode):

en: Digest:
nl: Hash-algoritme:

en: Features:
nl: Functies:

en: Keyserver no-modify
nl: Sleutelserver zonder wijziging

en: Critical signature policy:
nl: Kritieke ondertekeningsrichtlijnen:

en: Signature policy:
nl: Ondertekeningsrichtlijnen:

en: Critical preferred keyserver:
nl: Kritieke voorkeurssleutelserver:

en: Critical signature notation:
nl: Kritieke notatie van de handtekening:

en: Signature notation:
nl: Notatie van de handtekening:

en: %d good signature
     | %d good signatures
nl[0]: %d goede handtekening
nl[1]: %d goede handtekeningen

en: %d signature not checked due to an error
     | %d signatures not checked due to errors
nl[0]: %d handtekening werd niet gecontroleerd wegens een fout
nl[1]: %d handtekeningen werden niet gecontroleerd wegens fouten

en: Warning: %lu key skipped due to its large size
     | Warning: %lu keys skipped due to their large sizes
nl[0]: Waarschuwing: %lu sleutel overgeslagen vanwege zijn grote omvang
nl[1]: Waarschuwing: %lu sleutels overgeslagen vanwege hun grote omvang

en: Keyring
nl: Sleutelring

en: Revocable by:
nl: Intrekbaar door:

en: Primary key fingerprint:
nl: Vingerafdruk van de primaire sleutel:

en:      Subkey fingerprint:
nl:      Vingerafdruk van de subsleutel:

note: TRANSLATORS: this should fit into 24 bytes so that the * fingerprint data is properly aligned with the user ID
en:  Primary key fingerprint:
nl:  Vingerafdruk van de primaire sleutel:

en:       Subkey fingerprint:
nl:       Vingerafdruk van de subsleutel:

en:       Key fingerprint =
nl:       Vingerafdruk van de sleutel =

en:       Card serial no. =
nl:       Serienummer van de kaart =

en: caching keyring '%s'
nl: sleutelring '%s' wordt in de cache geladen

en: %lu keys cached so far (%lu signature)
     | %lu keys cached so far (%lu signatures)
nl[0]: %lu sleutels tot dusver in de cache geladen (%lu handtekening)
nl[1]: %lu sleutels tot dusver in de cache geladen (%lu handtekeningen)

en: %lu key cached | %lu keys cached
nl[0]: %lu sleutel in de cache geladen
nl[1]: %lu sleutels in de cache geladen

en:  (%lu signature)
     |  (%lu signatures)
nl[0]:  (%lu handtekening)
nl[1]:  (%lu handtekeningen)

en: %s: keyring created
nl: %s: sleutelring aangemaakt

en: override proxy options set for dirmngr
nl: de proxy-opties die zijn ingesteld voor dirmngr overschrijven

en: include revoked keys in search results
nl: ingetrokken sleutels ook weergeven bij de zoekresultaten

en: include subkeys when searching by key ID
nl: ook zoeken op subsleutels als gezocht wordt op sleutel-ID

en: override timeout options set for dirmngr
nl: de tijdslimietopties die zijn ingesteld voor dirmngr overschrijven

en: automatically retrieve keys when verifying signatures
nl: sleutels automatisch ophalen bij het controleren van handtekeningen

en: honor the preferred keyserver URL set on the key
nl: de URL van de voorkeurssleutelserver zoals die in de sleutel vermeld staat honoreren

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Enter number(s), N)ext, or Q)uit >
nl: Voer (een) getal(len) in, V)olgende , of S)toppen >

en: invalid keyserver protocol (us %d!=handler %d)
nl: ongeldig sleutelserverprotocol (wij %d!=verwerkingsroutine %d)

en: "%s" not a key ID: skipping
nl: "%s" is geen sleutel-ID: overgeslagen

en: refreshing %d key from %s
     | refreshing %d keys from %s
nl[0]: verversen van %d sleutel vanuit %s
nl[1]: verversen van %d sleutels vanuit %s

en: WARNING: unable to refresh key %s via %s: %s
nl: WAARSCHUWING: het is niet mogelijk sleutel %s via %s te verversen: %s

en: key "%s" not found on keyserver
nl: sleutel "%s" niet gevonden op de sleutelserver

en: key not found on keyserver
nl: sleutel niet gevonden op de sleutelserver

en: requesting key %s from %s
nl: opvragen sleutel %s van %s

en: no keyserver known
nl: geen bekende sleutelser

en: skipped "%s": %s
nl: "%s" overgeslagen: %s

en: sending key %s to %s
nl: versturen van sleutel %s naar %s

en: requesting key from '%s'
nl: opvragen sleutel van '%s'

en: WARNING: unable to fetch URI %s: %s
nl: WAARSCHUWING: het is niet mogelijk om URI %s op te halen: %s

en: weird size for an encrypted session key (%d)
nl: vreemde lengte voor een versleutelde sessiesleutel (%d)

en: %s.%s encrypted session key
nl: %s.%s versleutelde sessiesleutel

en: %s.%s encrypted data
nl: %s.%s versleutelde gegevens

en: encrypted with unknown algorithm %d.%s
nl: versleuteld met onbekend algoritme %d.%s

en: passphrase generated with unknown digest algorithm %d
nl: wachtwoordzin is gemaakt met onbekend hash-algoritme %d

en: public key is %s
nl: publieke sleutel is %s

en: encrypted with %s key, ID %s, created %s
nl: versleuteld met %s-sleutel, ID %s, gemaakt op %s

en: encrypted with %s key, ID %s
nl: versleuteld met %s-sleutel, ID %s

en: WARNING: multiple plaintexts seen
nl: WAARSCHUWING: er werd meerdere keren een klare tekst gezien

en: encrypted with %lu passphrases
nl: versleuteld met %lu wachtwoordzinnen

en: encrypted with 1 passphrase
nl: versleuteld met 1 wachtwoordzin

en: public key decryption failed: %s
nl: ontcijferen van publieke sleutel is mislukt: %s

en: public key encrypted data: good DEK
nl: met de publieke sleutel versleutelde gegevens: goede DEK

en: assuming %s encrypted data
nl: gegevens waarschijnlijk versleuteld met %s

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
nl: IDEA-versleutelingsalgoritme is niet beschikbaar, maar we gaan in plaats daarvan met goede moed %s proberen

en: WARNING: message was not integrity protected
nl: WAARSCHUWING: de integriteit van het bericht was niet beveiligd

en: Hint: If this message was created before the year 2003 it is
    likely that this message is legitimate.  This is because back
    then integrity protection was not widely used.
nl: Tip: Als dit bericht vóór het jaar 2003 is gemaakt, is het
     waarschijnlijk dat dit bericht legitiem is. Dit komt doordat
     integriteitsbescherming destijds nog niet op grote schaal
     werd toegepast.

en: Use the option '%s' to decrypt anyway.
nl: Gebruik de optie '%s' om toch te ontcijferen.

en: decryption forced to fail!
nl: ontcijferen gedwongen te mislukken!

en: decryption okay
nl: ontcijfering oké

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
nl: WAARSCHUWING: versleuteld bericht werd gemanipuleerd!

en: decryption failed: %s
nl: ontcijferen mislukt: %s

en: operation forced to fail due to unfulfilled compliance rules
nl: operatie noodgedwongen mislukt vanwege niet-voldane nalevingsregels

en: Note: sender requested "for-your-eyes-only"
nl: Let op: afzender heeft het volgende verzocht: "alleen-voor-u-persoonlijk"

en: original file name='%.*s'
nl: originele bestandsnaam='%.*s'

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
nl: autonome intrekking - gebruik "gpg --import" om ze toe te passen

en: no signature found
nl: geen handtekening gevonden

en: BAD signature from "%s"
nl: SLECHTE handtekening van "%s"

en: Expired signature from "%s"
nl: Vervallen handtekening van "%s"

en: Good signature from "%s"
nl: Goede handtekening van "%s"

en: signature verification suppressed
nl: controle van de handtekening onderdrukt

en: can't handle this ambiguous signature data
nl: kan deze ambigue ondertekeningsgegevens niet verwerken

en: Signature made %s
nl: Handtekening gemaakt op %s

en:                using %s key %s
nl:                met %s sleutel %s

en: Signature made %s using %s key ID %s
nl: Handtekening gemaakt op %s met %s sleutel-ID %s

en:                issuer "%s"
nl:                uitgever "%s"

en: Key available at:
nl: Sleutel beschikbaar op:

en: Note: Use '%s' to make use of this info
nl: Let op: gebruik '%s' om gebruik te maken van deze informatie

en: [uncertain]
nl: [onzeker]

en:                 aka "%s"
nl:                 ook bekend als "%s"

en: WARNING: This key is not suitable for signing in %s mode
nl: WAARSCHUWING: Deze sleutel is niet geschikt voor ondertekening in modus %s

en: Signature expired %s
nl: Handtekening vervallen op %s

en: Signature expires %s
nl: Handtekening verloopt op %s

en: %s signature, digest algorithm %s%s%s
nl: %s handtekening, hash-algoritme %s%s%s

en: binary
nl: binair

en: textmode
nl: tekstmodus

en: unknown
nl: onbekend

en: , key algorithm
nl: , sleutelalgoritme

en: WARNING: not a detached signature; file '%s' was NOT verified!
nl: WAARSCHUWING: geen ontkoppelde handtekening; bestand '%s' werd NIET geverifieerd!

en: Can't check signature: %s
nl: Kan handtekening niet controleren: %s

en: not a detached signature
nl: geen ontkoppelde handtekening

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
nl: WAARSCHUWING: meerdere handtekeningen gevonden.
                  Alleen de eerste zal gecontroleerd worden.

en: standalone signature of class 0x%02x
nl: autonome handtekening van klasse 0x%02x

en: old style (PGP 2.x) signature
nl: handtekening in oude stijl (PGP 2.x)

en: fstat of '%s' failed in %s: %s
nl: opvragen van status (fstat) van '%s' mislukte in %s: %s

en: fstat(%d) failed in %s: %s
nl: opvragen van status (fstat(%d)) mislukte in %s: %s

en: WARNING: using experimental public key algorithm %s
nl: WAARSCHUWING: er wordt een experimenteel algoritme %s
                  gebruikt voor de publieke sleutel

en: WARNING: Elgamal sign+encrypt keys are deprecated
nl: WAARSCHUWING: Elgamal-sleutels die ondertekenen + versleutelen zijn verouderd

en: WARNING: using experimental cipher algorithm %s
nl: WAARSCHUWING: er wordt een experimenteel versleutelingsalgoritme %s gebruikt

en: WARNING: using experimental digest algorithm %s
nl: WAARSCHUWING: er wordt een experimenteel hash-algoritme %s gebruikt

en: WARNING: digest algorithm %s is deprecated
nl: WAARSCHUWING: hash-algoritme %s is verouderd

en: Note: signatures using the %s algorithm are rejected
nl: Let op: handtekeningen die het algoritme %s gebruiken worden verworpen

en: Note: third-party key signatures using the %s algorithm are rejected
nl: Let op: sleutelondertekeningen door derden die het algoritme %s gebruiken worden verworpen

en: (reported error: %s)
nl: (gerapporteerde fout: %s)

en: (reported error: %s <%s>)
nl: (gerapporteerde fout: %s <%s>)

en: (further info:
nl: (bijkomende informatie:

en: %s:%d: deprecated option "%s"
nl: %s:%d: verouderde optie "%s"

en: please use "%s%s" instead
nl: gelieve in de plaats "%s%s" te gebruiken

en: WARNING: "%s" is a deprecated command - do not use it
nl: WAARSCHUWING: "%s" is een verouderd commando - gebruik het niet

en: %s:%u: "%s" is obsolete in this file - it only has effect in %s
nl: %s:%u: "%s" is in dit bestand verouderd - ze heeft enkel effect in %s

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect except on %s
nl: WAARSCHUWING: "%s%s" is een verouderde optie - ze heeft geen effect tenzij bij %s

en: Uncompressed
nl: Niet gecomprimeerd

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: uncompressed|none
nl: niet gecomprimeerd|geen

en: this message may not be usable by %s
nl: dit bericht kan mogelijk niet gebruikt worden door %s

en: ambiguous option '%s'
nl: dubbelzinnige optie '%s'

en: unknown option '%s'
nl: onbekende optie '%s'

en: ECDSA public key is expected to be in SEC encoding multiple of 8 bits
nl: Er wordt verwacht van de openbare sleutel van ECDSA dat deze in een SEC-coderingsveelvoud van 8 bits is.

en: unknown weak digest '%s'
nl: onbekende zwakke hash-waarde '%s'

en: File '%s' exists.
nl: Bestand '%s' bestaat.

en: Overwrite? (y/N)
nl: Overschrijven? (j/N)

en: %s: unknown suffix
nl: %s: onbekend achtervoegsel

en: Enter new filename
nl: Voer een nieuwe bestandsnaam in

en: writing to stdout
nl: schrijven naar standaarduitvoer

en: assuming signed data in '%s'
nl: gegevens in '%s' worden verondersteld ondertekend te zijn

en: can't handle public key algorithm %d
nl: kan het algoritme %d van de publieke sleutel niet verwerken

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
nl: WAARSCHUWING: mogelijk onveilige symmetrisch versleutelde sessiesleutel

en: Unknown critical signature notation:
nl: Onbekende kritieke notatie van de handtekening:

en: subpacket of type %d has critical bit set
nl: de kritieke bit is gezet voor het subpakket van type %d

en: Please enter the passphrase for decryption.
nl: Voer de wachtwoordzin voor ontcijfering in.

en: Enter passphrase
nl: Voer de wachtwoordzin in

en: cancelled by user
nl: geannuleerd door de gebruiker

en:  (main key ID %s)
nl:  (hoofdsleutel-ID %s)

en: Please enter the passphrase to unlock the OpenPGP secret key:
nl: Voer de wachtwoordzin in om de geheime OpenPGP-sleutel te ontgrendelen:

en: Please enter the passphrase to import the OpenPGP secret key:
nl: Voer de wachtwoordzin in om de geheime OpenPGP-sleutel te importeren:

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret subkey:
nl: Voer de wachtwoordzin in om de geheime OpenPGP-subsleutel te exporteren:

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret key:
nl: Voer de wachtwoordzin in om de geheime OpenPGP-sleutel te exporteren:

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret subkey key:
nl: Wilt u echt de geheime OpenPGP-subsleutel permanent verwijderen:

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret key:
nl: Wilt u de geheime OpenPGP-sleutel echt permanent verwijderen:

en: Please enter the passphrase to export the secret key with keygrip:
nl: Voer de wachtwoordzin in om de geheime sleutel met keygrip te exporteren:

en: %s
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %s,
    created %s%s.
    %s
nl: %s
    "%.*s"
    %u-bits %s-sleutel, ID %s,
    aangemaakt op %s%s.
    %s

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
nl: 
    Kies een afbeelding om als uw foto-ID te gebruiken. De afbeelding
    moet een bestand in JPEG-formaat zijn. Onthoud dat de afbeelding opgeslagen
    wordt in uw publieke sleutel. Als u een erg grote afbeelding gebruikt, zal
    uw sleutel ook erg groot worden! Een goed formaat voor de afbeelding
    is ongeveer 240x288.

en: Enter JPEG filename for photo ID:
nl: Voer de naam in van het JPEG-bestand voor de foto-ID:

en: unable to open JPEG file '%s': %s
nl: kan JPEG-bestand '%s' niet openen: %s

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
nl: Dit JPEG-bestand is erg groot (%d bytes) !

en: Are you sure you want to use it? (y/N)
nl: Weet U zeker dat u het wilt gebruiken? (j/N)

en: '%s' is not a JPEG file
nl: '%s' is geen JPEG-bestand

en: Is this photo correct (y/N/q)?
nl: Is deze foto correct (j/N/s)?

en: no remote program execution supported
nl: het uitvoeren van externe programma's wordt niet ondersteund

en: this platform requires temporary files when calling external programs
nl: dit platform heeft tijdelijke bestanden nodig bij het aanroepen van externe programma's

en: unable to execute shell '%s': %s
nl: kan shell '%s' niet uitvoeren: %s

en: unnatural exit of external program
nl: onnatuurlijk einde van het externe programma

en: system error while calling external program: %s
nl: systeemfout bij het aanroepen van een extern programma: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) '%s': %s
nl: WAARSCHUWING: tijdelijk bestand (%s) '%s' kan niet verwijderd worden: %s

en: WARNING: unable to remove temp directory '%s': %s
nl: WAARSCHUWING: tijdelijke map '%s' kan niet verwijderd worden: %s

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
nl: het aanroepen van externe programma's is uitgeschakeld omdat de toegangsrechten van het optiebestand onveilig zijn

en: unable to display photo ID!
nl: het is niet mogelijk de foto-ID te tonen!

note: TRANSLATORS: These are the allowed answers in lower and uppercase.  Below you will find the matching strings which should be translated accordingly and the letter changed to match the one in the answer string. i = please show me more information m = back to the main menu s = skip this key q = quit
en: iImMqQsS
nl: iImMoOsS

en: No trust value assigned to:
nl: Er werd geen betrouwbaarheidswaarde toegekend aan:

en:   aka "%s"
nl:   ook bekend als "%s"

en: How much do you trust that this key actually belongs to the named user?
nl: In hoeverre vertrouwt U erop dat deze sleutel werkelijk
    bij de genoemde gebruiker hoort?

en:   %d = I don't know or won't say
nl:   %d = Weet ik niet of zal ik niet zeggen

en:   %d = I do NOT trust
nl:   %d = Ik heb er GEEN vertrouwen in

en:   %d = I trust ultimately
nl:   %d = Ik heb er het uiterste vertrouwen in

en:   m = back to the main menu
nl:   m = terug naar het hoofdmenu

en:   s = skip this key
nl:   o = deze sleutel overslaan

en:   q = quit
nl:   s = stoppen

en: The minimum trust level for this key is: %s
nl: Het minimale betrouwbaarheidsniveau van deze sleutel is: %s

en: Your decision?
nl: Uw besluit?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust? (y/N)
nl: Wilt u deze sleutel echt instellen als uiterst betrouwbaar? (j/N)

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
nl: Certificaten die leiden naar een uiterst betrouwbare sleutel:

en: %s: There is no assurance this key belongs to the named user
nl: %s: Er is geen zekerheid dat deze sleutel van de genoemde gebruiker is

en: %s: There is limited assurance this key belongs to the named user
nl: %s: Er is een beperkte zekerheid dat deze sleutel van de genoemde gebruiker is

en: This key probably belongs to the named user
nl: Deze sleutel is waarschijnlijk van de genoemde gebruiker

en: This key belongs to us
nl: Deze sleutel is van ons

en: %s: This key is bad!  It has been marked as untrusted!
nl: %s: Deze sleutel is slecht! Hij is gemarkeerd als niet-vertrouwd!

en: This key is bad!  It has been marked as untrusted!  If you
    *really* know what you are doing, you may answer the next
    question with yes.
nl: Deze sleutel is slecht! Hij is gemarkeerd als niet-vertrouwd!
    Als u echter *echt* zeker weet wat u doet,
    mag u op de volgende vraag Ja antwoorden.

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes.
nl: Het is NIET zeker dat deze sleutel van de persoon is die genoemd wordt
    in de gebruikers-ID. Als u echter *echt* zeker weet wat u doet,
    mag u op de volgende vraag Ja antwoorden.

en: Use this key anyway? (y/N)
nl: Deze sleutel toch gebruiken? (j/N)

en: WARNING: Using untrusted key!
nl: WAARSCHUWING: er wordt een niet-vertrouwde sleutel gebruikt!

en: WARNING: this key might be revoked (revocation key not present)
nl: WAARSCHUWING: deze sleutel kan ingetrokken zijn
                  (maar de intrekkingssleutel is niet aanwezig)

en: checking User ID "%s"
nl: gebruikers-ID "%s" controleren

en: option %s given but issuer "%s" does not match
nl: optie %s gegeven maar uitgever "%s" komt niet overeen

en: issuer "%s" does not match any User ID
nl: uitgever "%s" komt niet overeen met een gebruikers-ID

en: option %s given but no matching User ID found
nl: optie %s gegeven maar geen overeenkomende gebruikers-ID gevonden

en: WARNING: This key has been revoked by its designated revoker!
nl: WAARSCHUWING: Deze sleutel werd ingetrokken door zijn bevoegde intrekker!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
nl: WAARSCHUWING: Deze sleutel werd ingetrokken door zijn eigenaar!

en:          This could mean that the signature is forged.
nl:          Dit kan betekenen dat de handtekening vervalst is.

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
nl: WAARSCHUWING: Deze subsleutel werd ingetrokken door de eigenaar ervan!

en: Note: This key has been disabled.
nl: Let op: Deze sleutel is uitgeschakeld.

en: Note: This key has expired!
nl: Let op: Deze sleutel is vervallen!

en: WARNING: The key's User ID is not certified with a trusted signature!
nl: WAARSCHUWING: De gebruikers-ID van de sleutel werd niet gecertificeerd
                  door een vertrouwde handtekening!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
nl: WAARSCHUWING: Deze sleutel werd niet gecertificeerd
                  door een vertrouwde handtekening!

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
nl:          Er is geen aanwijzing dat de handtekening van de eigenaar is.

en: WARNING: We do NOT trust this key!
nl: WAARSCHUWING: We vertrouwen deze sleutel NIET!

en:          The signature is probably a FORGERY.
nl:          De handtekening is waarschijnlijk een VERVALSING.

en: WARNING: The key's User ID is not certified with sufficiently trusted signatures!
nl: WAARSCHUWING: De gebruikers-ID van de sleutel werd niet met voldoende
                  vertrouwde handtekeningen gecertificeerd!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
nl: WAARSCHUWING: Deze sleutel werd niet met voldoende
                  vertrouwde handtekeningen gecertificeerd!

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
nl:          Het is niet zeker dat de handtekening van de eigenaar is.

en: %s: skipped: %s
nl: %s: overgeslagen: %s

en: %s: skipped: public key is disabled
nl: %s: overgeslagen: publieke sleutel is uitgeschakeld

en: %s: skipped: public key already present
nl: %s: overgeslagen: publieke sleutel is al aanwezig

en: can't encrypt to '%s'
nl: kan niet versleutelen naar '%s'

en: option '%s' given, but no valid default keys given
nl: optie '%s' gegeven, maar geen geldige standaardsleutels gegeven

en: option '%s' given, but option '%s' not given
nl: optie '%s' gegeven, maar optie '%s' niet gegeven

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
nl: U heeft geen gebruikers-ID opgegeven. (u kunt de optie "-r" gebruiken)

en: Current recipients:
nl: Huidige ontvangers:

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
nl: 
    Voer de gebruikers-ID in. Beëindig met een lege regel:

en: No such user ID.
nl: Een dergelijke gebruikers-ID is er niet.

en: skipped: public key already set as default recipient
nl: overgeslagen: publieke sleutel was reeds als standaardontvanger ingesteld

en: Public key is disabled.
nl: Publieke sleutel is uitgeschakeld.

en: skipped: public key already set
nl: overgeslagen: publieke sleutel was reeds ingesteld

en: unknown default recipient "%s"
nl: onbekende standaardontvanger "%s"

en: no valid addressees
nl: geen geldige geadresseerden

en: Note: key %s has no %s feature
nl: Let op: sleutel %s heeft functionaliteit %s niet

en: Note: key %s has no preference for %s
nl: Let op: sleutel %s bevat geen voorkeur voor %s

en: data not saved; use option "--output" to save it
nl: gegevens niet bewaard; gebruik de optie "--output" om ze te bewaren

en: Detached signature.
nl: Ontkoppelde handtekening.

en: Please enter name of data file:
nl: Voer de naam in van het gegevensbestand:

en: reading stdin ...
nl: lezen van standaardinvoer (stdin) ...

en: no signed data
nl: geen ondertekende gegevens

en: can't open signed data '%s'
nl: kan de ondertekende gegevens '%s' niet openen

en: can't open signed data fd=%d: %s
nl: kan de ondertekende gegevens uit bestandsindicator=%d niet openen: %s

en: key %s is not suitable for decryption in %s mode
nl: sleutel %s is niet geschikt voor ontcijfering in %s-modus

en: anonymous recipient; trying secret key %s ...
nl: anonieme ontvanger; geheime sleutel %s wordt geprobeerd ...

en: used key is not marked for encryption use.
nl: gebruikte sleutel is niet gemarkeerd voor encryptiegebruik.

en: okay, we are the anonymous recipient.
nl: oké, wij zijn de anonieme ontvanger.

en: old encoding of the DEK is not supported
nl: de oude codering van de DEK wordt niet ondersteund

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
nl: versleutelingsalgoritme %d%s is onbekend of uitgeschakeld

en: WARNING: cipher algorithm %s not found in recipient preferences
nl: WAARSCHUWING: versleutelingsalgoritme %s niet gevonden
                  in de voorkeuren van de ontvanger

en: Note: secret key %s expired at %s
nl: Let op: geheime sleutel %s verviel op %s

en: Note: ADSK key has been used for decryption
nl: Opmerking: ADSK-sleutel werd gebruikt voor ontcijfering

en: Note: key has been revoked
nl: Let op: sleutel werd ingetrokken

en: build_packet failed: %s
nl: build_packet is mislukt: %s

en: key %s has no user IDs
nl: sleutel %s heeft geen gebruikers-ID's

en: To be revoked by:
nl: In te trekken door:

en: (This is a sensitive revocation key)
nl: (Dit is een gevoelige intrekkingssleutel)

en: Secret key is not available.
nl: Geheime sleutel is niet beschikbaar.

en: Create a designated revocation certificate for this key? (y/N)
nl: Een bevoegd intrekkingscertificaat aanmaken voor deze sleutel? (j/N)

en: ASCII armored output forced.
nl: Uitvoer in ASCII-harnas afgedwongen.

en: make_keysig_packet failed: %s
nl: make_keysig_packet is mislukt: %s

en: Revocation certificate created.
nl: Intrekkingscertificaat werd aangemaakt.

en: no revocation keys found for "%s"
nl: er werden geen intrekkingssleutels gevonden voor "%s"

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
nl: Dit is een intrekkingscertificaat voor de OpenPGP-sleutel:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
nl: Een intrekkingscertificaat is een soort "liquidatieschakelaar"
    om publiekelijk te verklaren dat een sleutel niet meer
    gebruikt zal worden. Het is niet mogelijk een dergelijk
    intrekkingscertificaat in te trekken nadat het is gepubliceerd.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.  However, if the secret key is still accessible,
    it is better to generate a new revocation certificate and give
    a reason for the revocation.  For details see the description of
    of the gpg command "--generate-revocation" in the GnuPG manual.
nl: Gebruik het om deze sleutel in te trekken in geval van
    compromittering of verlies van de geheime sleutel. Als de
    geheime sleutel echter nog steeds toegankelijk is, kunt u
    beter een nieuw intrekkingscertificaat genereren en een reden
    voor de intrekking opgeven. Voor details zie de beschrijving
    van het gpg-commando "--generate-revocation" in de GnuPG-handleiding.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
nl: Om onbedoeld gebruik van dit bestand te voorkomen, is vóór de
    vijf streepjes hieronder een dubbele punt ingevoegd.
    Verwijder deze dubbele punt met een teksteditor voordat u dit
    intrekkingscertificaat importeert en publiceert.

en: revocation certificate stored as '%s.rev'
nl: intrekkingscertificaat opgeslagen als '%s.rev'

en: secret key "%s" not found
nl: geheime sleutel "%s" niet gevonden

note: TRANSLATORS: The %s prints a key specification which for example has been given at the command line.  Several lines lines with secret key infos are printed after this message.
en: '%s' matches multiple secret keys:
nl: '%s' komt overeen met meerdere geheime sleutels:

en: error searching the keyring: %s
nl: fout bij het doorzoeken van de sleutelring: %s

en: Create a revocation certificate for this key? (y/N)
nl: Een intrekkingscertificaat voor deze sleutel maken? (j/N)

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
nl: Intrekkingscertificaat aangemaakt.
    
    Gelieve het naar een medium te verplaatsen dat u kunt wegstoppen; indien
    iemand dit certificaat in handen krijgt, kan hij het gebruiken om uw sleutel
    onbruikbaar te maken. Het is verstandig om dit certificaat af te drukken en
    het weg te bergen, voor het geval uw media onleesbaar zouden worden. Maar
    neem wat voorzichtigheid in acht: het printersysteem van uw computer kan de
    gegevens opslaan, waardoor ze voor anderen toegankelijk kunnen worden!

en: Please select the reason for the revocation:
nl: Gelieve een reden te kiezen voor de intrekking:

en: Cancel
nl: Annuleren

en: (Probably you want to select %d here)
nl: (Wellicht wilt u hier %d kiezen)

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
nl: Voer een optionele beschrijving in; beëindig met een lege regel:

en: Reason for revocation: %s
nl: Reden van intrekking: %s

en: (No description given)
nl: (Geen beschrijving gegeven)

en: Is this okay? (y/N)
nl: Is dit oké? (j/N)

en: weak key created - retrying
nl: er werd een zwakke sleutel aangemaakt - er wordt nogmaals geprobeerd

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
nl: een zwakke sleutel voor het symmetrisch versleutelingsalgoritme
    kan niet vermeden worden; er werd %d maal geprobeerd!

en: %s key %s uses an unsafe (%zu bit) hash
nl: %s sleutel %s gebruikt een onveilige (%zu bits) hash

en: %s key %s requires a %zu bit or larger hash (hash is %s)
nl: %s sleutel %s vereist een hash van %zu bits of meer (hash is %s)

en: key %s may not be used for signing in %s mode
nl: u mag sleutel %s niet gebruiken om te ondertekenen in de %s-modus

en: WARNING: signature digest conflict in message
nl: WAARSCHUWING: tegenstrijdig handtekening-hash in het bericht

en: WARNING: signing subkey %s is not cross-certified
nl: WAARSCHUWING: er is geen kruiscertificering gebeurd
                  van de ondertekenende subsleutel %s

en: please see %s for more information
nl: lees %s voor meer informatie

en: WARNING: signing subkey %s has an invalid cross-certification
nl: WAARSCHUWING: ondertekenende subsleutel %s heeft een ongeldige kruiscertificering

en: public key %s is %lu second newer than the signature
     | public key %s is %lu seconds newer than the signature
nl[0]: publieke sleutel %s is %lu seconde recenter dan de handtekening
nl[1]: publieke sleutel %s is %lu seconden recenter dan de handtekening

en: public key %s is %lu day newer than the signature
     | public key %s is %lu days newer than the signature
nl[0]: publieke sleutel %s is %lu dag recenter dan de handtekening
nl[1]: publieke sleutel %s is %lu dagen recenter dan de handtekening

en: key %s was created %lu second in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu seconds in the future (time warp or clock problem)
nl[0]: sleutel %s werd %lu seconde in de toekomst aangemaakt
    (afwijkende tijd of een probleem met de klok)
nl[1]: sleutel %s werd %lu seconden in de toekomst aangemaakt
    (afwijkende tijd of een probleem met de klok)

en: key %s was created %lu day in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu days in the future (time warp or clock problem)
nl[0]: sleutel %s werd %lu dag in de toekomst aangemaakt
    (afwijkende tijd of een probleem met de klok)
nl[1]: sleutel %s werd %lu dagen in de toekomst aangemaakt
    (afwijkende tijd of een probleem met de klok)

en: Note: signature key %s expired %s
nl: Let op: handtekeningssleutel %s verviel op %s

en: Note: signature key %s has been revoked
nl: Let op: handtekeningssleutel %s werd ingetrokken

en: bad key signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
nl: slechte sleutelondertekening van sleutel %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: bad data signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
nl: slechte gegevensondertekening van sleutel %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: assuming bad signature from key %s due to an unknown critical bit
nl: er wordt verondersteld dat de ondertekening van
    sleutel %s slecht is als gevolg van een onbekende kritieke bit

en: key %s: no subkey for subkey revocation signature
nl: sleutel %s: geen subsleutel voor de ondertekening
    van de subsleutelintrekking

en: key %s: no subkey for subkey binding signature
nl: sleutel %s: geen subsleutel voor de ondertekening van de subsleutelbinding

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
nl: WAARSCHUWING: kan notatie niet expanderen met %% (te groot).
                  De niet-geëxpandeerde versie wordt gebruikt.

en: WARNING: unable to %%-expand policy URL (too large).  Using unexpanded.
nl: WAARSCHUWING: kan richtlijn-URL niet expanderen met %% (te groot).
                  De niet-geëxpandeerde versie wordt gebruikt.

en: WARNING: unable to %%-expand preferred keyserver URL (too large).  Using unexpanded.
nl: WAARSCHUWING: kan de URL van de voorkeurssleutelsserver niet expanderen met %% (te groot).
                  De niet-geëxpandeerde versie wordt gebruikt.

en: %s/%s signature from: "%s"
nl: %s/%s handtekening van: "%s"

en: WARNING: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
nl: WAARSCHUWING: het hash-algoritme %s (%d) dwingend opleggen is in strijd
                  met de voorkeuren van de ontvanger

en: signing:
nl: bezig met ondertekenen:

en: %s.%s encryption will be used
nl: %s.%s-versleuteling zal gebruikt worden

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
nl: sleutel staat niet als onveilig gemarkeerd - kan hem niet gebruiken
    met de gesimuleerde generator van willekeurige getallen (RNG)!

en: skipped "%s": duplicated
nl: "%s" overgeslagen: waren duplicaten

en: skipped: secret key already present
nl: overgeslagen: geheime sleutel is al aanwezig

en: this is a PGP generated Elgamal key which is not secure for signatures!
nl: dit is een Elgamal-sleutel aangemaakt met PGP.
    Deze is niet veilig om er mee te ondertekenen!

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
nl: staat van betrouwbaarheid %lu, type %d: registreren mislukt: %s

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
nl: # Lijst van toegekende betrouwbaarheidswaarden, aangemaakt op %s
    # (Gebruik "gpg --import-ownertrust" om ze terug te plaatsen)

en: error in '%s': %s
nl: fout in '%s': %s

en: line too long
nl: regel is te lang

en: colon missing
nl: ontbrekende dubbele punt

en: invalid fingerprint
nl: ongeldige vingerafdruk

en: ownertrust value missing
nl: ontbrekende waarde voor mate van betrouwbaarheid

en: error finding trust record in '%s': %s
nl: fout bij het zoeken naar de staat van betrouwbaarheid in '%s': %s

en: read error in '%s': %s
nl: leesfout in '%s': %s

en: trustdb: sync failed: %s
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): synchronisatie mislukt: %s

en: can't create lock for '%s'
nl: kan geen grendel maken voor '%s'

en: can't lock '%s'
nl: kan '%s' niet vergrendelen

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): element %lu: lseek is mislukt: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): element %lu: wegschrijven is mislukt (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): transactie is te groot

en: %s: directory does not exist!
nl: %s: map bestaat niet!

en: can't access '%s': %s
nl: krijg geen toegang tot '%s': %s

en: %s: failed to create version record: %s
nl: %s: het registreren van de versie is mislukt: %s

en: %s: invalid trustdb created
nl: %s: ongeldige betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) aangemaakt

en: %s: trustdb created
nl: %s: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) aangemaakt

en: Note: trustdb not writable
nl: Let op: er kan niet geschreven worden in de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)

en: %s: invalid trustdb
nl: %s: ongeldige betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)

en: %s: failed to create hashtable: %s
nl: %s: aanmaken van de hashtabel is mislukt: %s

en: %s: error updating version record: %s
nl: %s: fout bij het bijwerken van versiegegevens: %s

en: %s: error reading version record: %s
nl: %s: fout bij het lezen van versiegegevens: %s

en: %s: error writing version record: %s
nl: %s: fout bij het wegschrijven van versiegegevens: %s

en: trustdb: lseek failed: %s
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): lseek is mislukt: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
nl: betrouwbaarheidsdatabank (trustdb): lezen is mislukt (n=%d): %s

en: %s: not a trustdb file
nl: %s: bestand is geen betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)

en: %s: version record with recnum %lu
nl: %s: versiegegevens met registratienummer %lu

en: %s: invalid file version %d
nl: %s: ongeldige bestandsversie %d

en: %s: error reading free record: %s
nl: %s: fout bij het lezen van vrije staat: %s

en: %s: error writing dir record: %s
nl: %s: fout bij het wegschrijven van de staat van de map: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
nl: %s: fout bij het op nul zetten van een staat: %s

en: %s: failed to append a record: %s
nl: %s: het toevoegen van een staat is mislukt: %s

en: Error: The trustdb is corrupted.
nl: Fout: de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) is beschadigd.

en: can't handle text lines longer than %d characters
nl: kan geen tekstregels verwerken die groter zijn dan %d tekens

en: input line longer than %d characters
nl: invoerregel groter dan %d tekens

en: error beginning transaction on TOFU database: %s
nl: fout bij het starten van een transactie op de TOFU-database: %s

en: error committing transaction on TOFU database: %s
nl: fout bij het uitvoeren van een transactie in de TOFU-database: %s

en: error rolling back transaction on TOFU database: %s
nl: fout bij het terugdraaien van een transactie in de TOFU-database: %s

en: unsupported TOFU database version: %s
nl: niet-ondersteunde TOFU-databaseversie: %s

en: TOFU DB error
nl: TOFU-databasefout

en: error reading TOFU database: %s
nl: fout bij het lezen van de TOFU-database: %s

en: error determining TOFU database's version: %s
nl: fout bij het bepalen van de versie van de TOFU-database: %s

en: error initializing TOFU database: %s
nl: fout bij het initialiseren van de TOFU-database: %s

en: error opening TOFU database '%s': %s
nl: fout bij het openen van de TOFU-database '%s': %s

en: error updating TOFU database: %s
nl: fout bij het bijwerken van de TOFU-database: %s

en: This is the first time the email address "%s" is being used with key %s.
nl: Dit is de eerste keer dat het e-mailadres "%s" wordt gebruikt met sleutel %s.

en: The email address "%s" is associated with %d key! | The email address "%s" is associated with %d keys!
nl[0]: Het e-mailadres "%s" is gekoppeld aan %d sleutel!
nl[1]: Het e-mailadres "%s" is gekoppeld aan %d sleutels!

en:   Since this binding's policy was 'auto', it has been changed to 'ask'.
nl:   Aangezien het beleid van deze binding 'auto' was, is het veranderd in 'vragen'.

en: Please indicate whether this email address should be associated with key %s or whether you think someone is impersonating "%s".
nl: Geef aan of dit e-mailadres gekoppeld moet worden aan sleutel %s of dat u denkt dat iemand zich voordoet als "%s".

en: error gathering other user IDs: %s
nl: fout bij het verzamelen van andere gebruikers-ID's: %s

en: This key's user IDs:
nl: De gebruikers-ID's van deze sleutel:

en: policy: %s
nl: richtlijn: %s

en: error gathering signature stats: %s
nl: fout bij het verzamelen van handtekeningstatistieken: %s

en: The email address "%s" is associated with %d key:
     | The email address "%s" is associated with %d keys:
nl[0]: Het e-mailadres "%s" is gekoppeld aan %d sleutel:
nl[1]: Het e-mailadres "%s" is gekoppeld aan %d sleutels:

en: Statistics for keys with the email address "%s":
nl: Statistieken voor sleutels met het e-mailadres "%s":

en: this key
nl: deze sleutel

en: Verified %d message. | Verified %d messages.
nl[0]: %d bericht geverifieerd.
nl[1]: %d berichten geverifieerd.

en: Encrypted %d message. | Encrypted %d messages.
nl[0]: %d bericht versleuteld.
nl[1]: %d berichten versleuteld.

en: Verified %d message in the future. | Verified %d messages in the future.
nl[0]: %d bericht geverifieerd in de toekomst.
nl[1]: %d berichten geverifieerd in de toekomst.

en: Encrypted %d message in the future. | Encrypted %d messages in the future.
nl[0]: %d bericht versleuteld in de toekomst.
nl[1]: %d berichten versleuteld in de toekomst.

en: Messages verified over the past %d day: %d. | Messages verified over the past %d days: %d.
nl[0]: Geverifieerde berichten gedurende de afgelopen %d dag: %d.
nl[1]: Geverifieerde berichten gedurende de afgelopen %d dagen: %d.

en: Messages encrypted over the past %d day: %d. | Messages encrypted over the past %d days: %d.
nl[0]: Versleutelde berichten gedurende de afgelopen %d dag: %d.
nl[1]: Versleutelde berichten gedurende de afgelopen %d dagen: %d.

en: Messages verified over the past %d month: %d. | Messages verified over the past %d months: %d.
nl[0]: Geverifieerde berichten gedurende de afgelopen %d maand: %d.
nl[1]: Geverifieerde berichten gedurende de afgelopen %d maanden: %d.

en: Messages encrypted over the past %d month: %d. | Messages encrypted over the past %d months: %d.
nl[0]: Versleutelde berichten gedurende de afgelopen %d maand: %d.
nl[1]: Versleutelde berichten gedurende de afgelopen %d maanden: %d.

en: Messages verified over the past %d year: %d. | Messages verified over the past %d years: %d.
nl[0]: Geverifieerde berichten gedurende het afgelopen %d jaar: %d.
nl[1]: Geverifieerde berichten gedurende de afgelopen %d jaren: %d.

en: Messages encrypted over the past %d year: %d. | Messages encrypted over the past %d years: %d.
nl[0]: Versleutelde berichten gedurende het afgelopen %d jaar: %d.
nl[1]: Versleutelde berichten gedurende de afgelopen %d jaren: %d.

en: Messages verified in the past: %d.
nl: In het verleden geverifieerde berichten: %d.

en: Messages encrypted in the past: %d.
nl: In het verleden versleutelde berichten: %d.

note: TRANSLATORS: Please translate the text found in the source * file below.  We don't directly internationalize that text so * that we can tweak it without breaking translations.
en: TOFU detected a binding conflict
nl: TOFU heeft een bindingsconflict gedetecteerd

note: TRANSLATORS: Two letters (normally the lower and upper case * version of the hotkey) for each of the five choices.  If * there is only one choice in your language, repeat it.
en: gGaAuUrRbB
nl: gGaAoOvVsS

en: (G)ood, (A)ccept once, (U)nknown, (R)eject once, (B)ad?
nl: (G)oed, Eenmaal (A)anvaarden, (O)nbekend, Eenmaal (V)erwerpen, (S)lecht?

en: Defaulting to unknown.
nl: Standaard ingesteld op onbekend.

en: TOFU db corruption detected.
nl: Beschadiging van de TOFU-db gedetecteerd.

en: error changing TOFU policy: %s
nl: fout bij het wijzigen van het TOFU-beleid: %s

en: %lld~year | %lld~years
nl[0]: %lld~jaar
nl[1]: %lld~jaren

en: %lld~month | %lld~months
nl[0]: %lld~maand
nl[1]: %lld~maanden

en: %lld~week | %lld~weeks
nl[0]: %lld~week
nl[1]: %lld~weken

en: %lld~day | %lld~days
nl[0]: %lld~dag
nl[1]: %lld~dagen

en: %lld~hour | %lld~hours
nl[0]: %lld~uur
nl[1]: %lld~uren

en: %lld~minute | %lld~minutes
nl[0]: %lld~minuut
nl[1]: %lld~minuten

en: %lld~second | %lld~seconds
nl[0]: %lld~seconde
nl[1]: %lld~seconden

en: %s: Verified 0~signatures and encrypted 0~messages.
nl: %s: 0~handtekeningen geverifieerd en 0~berichten versleuteld.

en: %s: Verified 0 signatures.
nl: %s: 0 handtekeningen geverifieerd.

en: Encrypted 0 messages.
nl: 0 berichten versleuteld.

en: (policy: %s)
nl: (richtlijn: %s)

en: Warning: we have yet to see a message signed using this key and user id!
nl: Waarschuwing: we hebben nog geen bericht gezien dat is ondertekend met deze sleutel en gebruikers-ID!

en: Warning: we've only seen one message signed using this key and user id!
nl: Waarschuwing: we hebben slechts een bericht gezien dat is ondertekend met deze sleutel en gebruikers-ID!

en: Warning: you have yet to encrypt a message to this key!
nl: Waarschuwing: u moet nog een bericht met deze sleutel versleutelen!

en: Warning: you have only encrypted one message to this key!
nl: Waarschuwing: u heeft slechts één bericht met deze sleutel versleuteld!

en: Warning: if you think you've seen more signatures by this key and user id, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email address for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
     | Warning: if you think you've seen more signatures by this key and these user ids, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email addresses for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
nl[0]: Waarschuwing: als u denkt dat u meer handtekeningen heeft gezien met deze sleutel en dit gebruikers-ID, dan kan deze sleutel een vervalsing zijn! Onderzoek het e-mailadres zorgvuldig op kleine variaties. Als de sleutel verdacht is, gebruik dan
      %s
    om deze als slecht te markeren.
nl[1]: Waarschuwing: als u denkt dat u meer handtekeningen heeft gezien met deze sleutel en deze gebruikers-ID's, dan kan deze sleutel een vervalsing zijn! Onderzoek de e-mailadressen zorgvuldig op kleine variaties. Als de sleutel verdacht is, gebruik dan
      %s
    om deze als slecht te markeren.

en: error opening TOFU database: %s
nl: fout bij het openen van de TOFU-database: %s

en: WARNING: Encrypting to %s, which has no non-revoked user ids
nl: WAARSCHUWING: Versleutelen naar %s, dat geen niet-ingetrokken gebruikers-ID's heeft

en: '%s' is not a valid long keyID
nl: '%s' is geen geldige ID voor een lange sleutel

en: key %s: accepted as trusted key
nl: sleutel %s: aanvaard als vertrouwde sleutel

en: key %s occurs more than once in the trustdb
nl: sleutel %s komt meer dan eens voor in de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)

en: key %s: no public key for trusted key - skipped
nl: sleutel %s: geen publieke sleutel voor de vertrouwde sleutel - overgeslagen

en: key %s marked as ultimately trusted
nl: sleutel %s gemarkeerd als uitermate vertrouwd

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
nl: staat van betrouwbaarheid %lu, vereist type %d: lezen mislukt: %s

en: trust record %lu is not of requested type %d
nl: staat van betrouwbaarheid %lu is niet van het vereiste type %d

en: You may try to re-create the trustdb using the commands:
nl: U kunt proberen om de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)
    opnieuw aan te maken met behulp van de commando's:

en: If that does not work, please consult the manual
nl: Indien dit niet lukt, gelieve dan de handleiding te raadplegen

en: unable to use unknown trust model (%d) - assuming %s trust model
nl: kan onbekend betrouwbaarheidsmodel (%d) niet
    gebruiken - betrouwbaarheidsmodel %s wordt verondersteld

en: using %s trust model
nl: betrouwbaarheidsmodel %s wordt gebruikt

en: no need for a trustdb check
nl: een controle van de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) is niet nodig

en: next trustdb check due at %s
nl: volgende controle van de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) is op %s

en: no need for a trustdb check with '%s' trust model
nl: een controle van de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)
    is niet nodig bij het vertrouwensmodel '%s'

en: no need for a trustdb update with '%s' trust model
nl: een bijwerking van de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb)
    is niet nodig bij het vertrouwensmodel '%s'

en: public key %s not found: %s
nl: publieke sleutel %s niet gevonden: %s

en: please do a --check-trustdb
nl: gelieve het commando --check-trustdb uit te voeren

en: checking the trustdb
nl: de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb) wordt gecontroleerd

en: %d key processed | %d keys processed
nl[0]: %d sleutel verwerkt
nl[1]: %d sleutels verwerkt

en:  (%d validity count cleared)
     |  (%d validity counts cleared)
nl[0]:  (%d geldigheidsteller op nul gezet)
nl[1]:  (%d geldigheidstellers op nul gezet)

en: Note: ultimately trusted key %s not found
nl: Let op: uiteindelijk vertrouwde sleutel %s niet gevonden

en: Note: ultimately trusted key %s expired
nl: Let op: uiteindelijk vertrouwde sleutel %s is verlopen

en: no ultimately trusted keys found
nl: geen uitermate vertrouwde sleutels gevonden

en: depth: %d  valid: %3d  signed: %3d  trust: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du
nl: diepte: %d  geldig: %3d  ondert.: %3d  vertr.: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du

en: unable to update trustdb version record: write failed: %s
nl: bijwerken van de versiegegevens van de betrouwbaarheidsdatabank (trustdb):
    wegschrijven is mislukt: %s

en: undefined
nl: niet gedefinieerd

en: never
nl: nooit

en: marginal
nl: marginaal

en: full
nl: volledig

en: ultimate
nl: uitermate

en: [ revoked]
nl: [ingetrok]

en: [ expired]
nl: [vervalln]

en: [ unknown]
nl: [onbekend]

en: [  undef ]
nl: [ ongedef]

en: [  never ]
nl: [  nooit ]

en: [  full  ]
nl: [volledig]

en: [ultimate]
nl: [uitermat]

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
nl: de handtekening kon niet geverifieerd worden.
    Denk eraan dat het bestand met handtekeningen (.sig of .asc)
    het eerste bestand moet zijn dat aan de commandolijn ingevoerd wordt.

en: input line %u too long or missing LF
nl: invoerregel %u is te lang of LF ontbreekt

en: can't open fd %d: %s
nl: kan bestandsindicator %d niet openen: %s

en: WARNING: encrypting without integrity protection is dangerous
nl: WAARSCHUWING: encryptie zonder integriteitsbescherming is gevaarlijk

en: Hint: Do not use option %s
nl: Tip: gebruik optie %s niet

en: set debugging flags
nl: debug-opties instellen

en: enable full debugging
nl: debuggen ten volle mogelijk maken

en: Usage: kbxutil [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: kbxutil [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Syntax: kbxutil [options] [files]
    List, export, import Keybox data
nl: Syntaxis: kbxutil [opties] [bestanden]
    Tonen, exporteren, importeren van Keybox-gegevens (sleutelkistje-data)

note: TRANSLATORS: Put a \x1f right before a colon.  This can be * used by pinentry to nicely align the names and values.  Keep * the %s at the start and end of the string.
en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%s
nl: %sNummer: %s%%0AHouder: %s%s

note: TRANSLATORS: This is the number of remaining attempts to * enter a PIN.  Use %%0A (double-percent,0A) for a linefeed.
en: Remaining attempts: %d
nl: Resterende pogingen: %d

en: |N|Please enter the new Global-PIN
nl: |N|Voer de nieuwe globale pincode in.

en: ||Please enter the Global-PIN of your PIV card
nl: ||Voer de globale pincode van uw PIV-kaart in

en: |N|Please enter the new PIN
nl: |N|Voer de nieuwe pincode in

en: ||Please enter the PIN of your PIV card
nl: ||Voer de pincode van uw PIV-kaart in

en: |N|Please enter the new Unblocking Key
nl: |N|Voer de nieuwe sleutel voor deblokkering in

en: ||Please enter the Unblocking Key of your PIV card
nl: ||Voer de sleutel ter deblokkering van uw PIV-kaart in.

en: PIN callback returned error: %s
nl: Herroepen van de pincode gaf een fout: %s

en: PIN is too short; minimum length is %d
nl: Pincode is te kort; deze moet minimaal %d lang zijn

en: PIN is too long; maximum length is %d
nl: Pincode is te lang; deze mag maximaal %d lang zijn

en: PIN has invalid characters; only digits are allowed
nl: Pincode bevat ongeldige tekens; alleen cijfers zijn toegestaan

en: key already exists
nl: de sleutel bestaat reeds

en: existing key will be replaced
nl: de bestaande sleutel zal vervangen worden

en: generating new key
nl: aanmaken van nieuwe sleutel

en: writing new key
nl: wegschrijven van nieuwe sleutel

en: failed to store the key: %s
nl: opslaan van de sleutel is mislukt: %s

en: response does not contain the RSA modulus
nl: antwoord bevat de RSA-modulus niet

en: response does not contain the RSA public exponent
nl: antwoord bevat de publieke exponent van RSA niet

en: response does not contain the EC public key
nl: antwoord bevat de EC publieke sleutel niet

en: please wait while key is being generated ...
nl: wacht terwijl de sleutel wordt aangemaakt ...

en: generating key failed
nl: aanmaken van de sleutel is mislukt

en: key generation completed (%d second)
     | key generation completed (%d seconds)
nl[0]: het aanmaken van de sleutel is voltooid (in %d seconde)
nl[1]: het aanmaken van de sleutel is voltooid (in %d seconden)

en: response does not contain the public key data
nl: antwoord bevat de gegevens van de publieke sleutel niet

en: ||Please enter the PIN for the key to create qualified signatures.
nl: ||Gelieve de pincode in te voeren voor de sleutel die bevoegde handtekeningen kan aanmaken.

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|A|" prefix but keep it at the start of the string.  Use %0A (single percent) for a linefeed.
en: |A|Please enter the Admin PIN
nl: |A|Gelieve de pincode van de beheerder in te voeren

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
nl: |P|Gelieve de PUK-code (PIN Unblocking Code) in te voeren voor de standaardsleutels.

en: ||Please enter the PIN for the standard keys.
nl: ||Gelieve de pincode voor de standaardsleutels in te voeren.

en: RSA modulus missing or not of size %d bits
nl: RSA-modulus ontbreekt of heeft geen grootte van %d bits

en: RSA public exponent missing or larger than %d bits
nl: Publieke exponent van RSA ontbreekt of is groter dan %d bits

en: Note: PIN has not yet been enabled.
nl: Let op: pincode is nog niet geactiveerd.

en: the NullPIN has not yet been changed
nl: de nul-pincode werd nog niet gewijzigd

en: |N|Please enter a new PIN for the standard keys.
nl: |N|Gelieve een nieuwe pincode in te voeren voor de standaardsleutels.

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
nl: |NP|Gelieve een nieuwe PUK-code (PIN Unblocking Code) in te voeren voor de standaardsleutels.

en: |N|Please enter a new PIN for the key to create qualified signatures.
nl: |N|Gelieve een nieuwe pincode in te voeren voor de sleutel die bevoegde handtekeningen kan aanmaken.

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
nl: |NP|Gelieve een nieuwe PUK-code (PIN Unblocking Code) in te voeren voor de sleutel die bevoegde handtekeningen kan aanmaken.

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
nl: |P|Gelieve de PUK-code (PIN Unblocking Code) in te voeren voor de sleutel die bevoegde handtekeningen kan aanmaken.

en: error getting new PIN: %s
nl: fout bij het verkrijgen van een nieuwe pincode: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
nl: opslaan van de vingerafdruk is mislukt: %s

en: failed to store the creation date: %s
nl: opslaan van de aanmaakdatum is mislukt: %s

en: error retrieving CHV status from card
nl: fout bij het ophalen van de CHV-status uit de kaart

en: reading public key failed: %s
nl: het lezen van de publieke sleutel is mislukt: %s

note: TRANSLATORS: Put a \x1f right before a colon.  This can be * used by pinentry to nicely align the names and values.  Keep * the %s at the start and end of the string.
en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%%0ACounter: %lu%s
nl: %sNummer: %s%%0AHouder: %s%%0ATeller: %lu%s

en: using default PIN as %s
nl: de standaardpincode wordt gebruikt voor %s

en: failed to use default PIN as %s: %s - disabling further default use
nl: de standaardpincode gebruiken voor %s is mislukt: %s - standaard
    wordt in het vervolg niet meer gebruikt

en: ||Please unlock the card
nl: ||Gelieve de kaart te ontgrendelen

en: PIN for CHV%d is too short; minimum length is %d
nl: Pincode voor CHV%d is te kort; die moet minimaal %d lang zijn

en: verify CHV%d failed: %s
nl: controle van CHV%d is mislukt: %s

en: card is permanently locked!
nl: kaart is permanent vergrendeld!

en: %d Admin PIN attempt remaining before card is permanently locked
     | %d Admin PIN attempts remaining before card is permanently locked
nl[0]: De beheerder heeft %d resterende poging om de pincode in te voeren
    voordat de kaart permanent vergrendeld wordt
nl[1]: De beheerder heeft %d resterende pogingen om de pincode in te voeren
    voordat de kaart permanent vergrendeld wordt

en: access to admin commands is not configured
nl: toegang tot beheerderscommando's is niet ingesteld

en: ||Please enter the PIN
nl: ||Gelieve de pincode in te voeren

en: |R|Please enter the Reset Code for the card
nl: |R|Gelieve de Reset-Code voor de kaart in te voeren

en: Reset Code is too short; minimum length is %d
nl: Reset-Code is te kort; die moet minimaal %d lang zijn

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|*|" prefixes but keep it at the start of the string.  We need this elsewhere to get some infos on the string.
en: |RN|New Reset Code
nl: |RN|Nieuwe Reset-Code

en: |AN|New Admin PIN
nl: |AN|Nieuwe pincode voor de beheerder

en: |N|New PIN
nl: |N|Nieuwe pincode

en: ||Please enter the Admin PIN and New Admin PIN
nl: ||Gelieve de pincode van de beheerder en zijn nieuwe pincode in te voeren

en: ||Please enter the PIN and New PIN
nl: ||Gelieve de pincode en de nieuwe pincode in te voeren

en: error reading application data
nl: fout bij het lezen van toepassingsgegevens

en: error reading fingerprint DO
nl: fout bij het lezen van de vingerafdruk DO

en: creation timestamp missing
nl: aanmaaktijdstip ontbreekt

en: RSA prime %s missing or not of size %d bits
nl: RSA-priemgetal %s ontbreekt of heeft geen grootte van %d bits

en: unsupported curve
nl: niet ondersteunde curve

en: invalid structure of OpenPGP card (DO 0x93)
nl: ongeldige structuur van de OpenPGP-kaart (DO 0x93)

en: fingerprint on card does not match requested one
nl: vingerafdruk op de kaart komt niet overeen met de gevraagde

en: card does not support digest algorithm %s
nl: de kaart ondersteunt het hash-algoritme %s niet

en: signatures created so far: %lu
nl: tot dusver gegenereerde handtekeningen: %lu

en: verification of Admin PIN is currently prohibited through this command
nl: controleren van de pincode van de beheerder wordt momenteel verboden met dit commando

en: can't access %s - invalid OpenPGP card?
nl: kan geen toegang krijgen tot %s - ongeldige OpenPGP-kaart?

en: ||Please enter your PIN at the reader's pinpad
nl: ||Gelieve uw pincode in te voeren op het numeriek pad van de kaartlezer

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|*|" prefixes but keep it at the start of the string.  We need this elsewhere to get some infos on the string.
en: |N|Initial New PIN
nl: |N|Initiële nieuwe pincode

en: run in multi server mode (foreground)
nl: uitvoeren in multi-servermodus (voorgrond)

en: |LEVEL|set the debugging level to LEVEL
nl: |NIVEAU|het debugniveau instellen op NIVEAU

en: |FILE|write a log to FILE
nl: |BESTAND|een logboek bijhouden in BESTAND

en: |N|connect to reader at port N
nl: |N|verbinding maken met de lezer via poort N

en: |NAME|use NAME as ct-API driver
nl: |NAAM|NAAM gebruiken als stuurprogramma voor ct-API

en: |NAME|use NAME as PC/SC driver
nl: |NAAM|NAAM gebruiken als stuurprogramma voor PC/SC

en: do not use the internal CCID driver
nl: het interne stuurprogramma CCID niet gebruiken

en: |N|disconnect the card after N seconds of inactivity
nl: |N|de verbinding met de kaart verbreken na een inactiviteit van N seconden

en: do not use a reader's pinpad
nl: het numeriek pad van de kaartlezer niet gebruiken

en: use variable length input for pinpad
nl: bij het numeriek pad gebruik maken van een invoer van variabele lengte

en: |LIST|change the application priority to LIST
nl: |TONEN|verander de applicatieprioriteit naar TONEN

en: deny the use of admin card commands
nl: het gebruik van commando's voor het beheer van de kaart niet toestaan

en: Usage: @SCDAEMON@ [options] (-h for help)
nl: Gebruik: @SCDAEMON@ [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: scdaemon [options] [command [args]]
    Smartcard daemon for @GNUPG@
nl: Syntaxis: scdaemon [opties] [commando [parameters]]
    Chipkaart-achtergronddienst voor @GNUPG@

en: please use the option '--daemon' to run the program in the background
nl: gelieve de optie '--daemon' te gebruiken om het programma in de achtergrond uit te voeren

en: handler for fd %d started
nl: verwerker voor bestandsindicator %d gestart

en: handler for fd %d terminated
nl: verwerker voor bestandsindicator %d beëindigd

en: error getting key usage information: %s
nl: fout bij het ophalen van de informatie over het gebruik van de sleutel: %s

en: Tor might be in use - network access is limited
nl: Tor is mogelijk in gebruik - netwerktoegang is beperkt

en: validation model requested by certificate: %s
nl: door het certificaat gevraagd valideringsmodel: %s

en: chain
nl: ketting

en: critical certificate extension %s is not supported
nl: kritieke certificaatsuitbreiding %s wordt niet ondersteund

en: issuer certificate is not marked as a CA
nl: het certificaat van de uitgever staat niet als een certificeringsautoriteit gemarkeerd

en: critical marked policy without configured policies
nl: gemarkeerd als kritieke richtlijn maar instellingen voor beleidsrichtlijnen ontbreken

en: failed to open '%s': %s
nl: kon '%s' niet openen: %s

en: Note: non-critical certificate policy not allowed
nl: Let op: niet-kritieke certificaatsrichtlijn niet toegestaan

en: certificate policy not allowed
nl: certificaatsrichtlijn niet toegestaan

en: failed to get the fingerprint
nl: opvragen van de vingerafdruk is mislukt

en: looking up issuer at external location
nl: uitgever wordt op een externe locatie opgezocht

en: number of issuers matching: %d
nl: aantal overeenkomende uitgevers: %d

en: can't get authorityInfoAccess: %s
nl: krijg geen autoriteitsInfoToegang: %s

en: looking up issuer from the Dirmngr cache
nl: uitgever wordt opgezocht in de cache van Dirmngr

en: number of matching certificates: %d
nl: aantal overeenkomende certificaten: %d

en: dirmngr cache-only key lookup failed: %s
nl: het enkel in de cache van dirmngr opzoeken van de sleutel is mislukt: %s

en: failed to allocate keyDB handle
nl: het toewijzen van een sleuteldatabasebeheerder is mislukt

en: certificate has been revoked
nl: certificaat werd ingetrokken

en: the status of the certificate is unknown
nl: onbekende status van het certificaat

en: please make sure that the "dirmngr" is properly installed
nl: gelieve u ervan te vergewissen dat de "dirmngr" behoorlijk geïnstalleerd werd

en: checking the CRL failed: %s
nl: controle van de lijst van ingetrokken certificaten is mislukt: %s

en: certificate with invalid validity: %s
nl: certificaat met een ongeldige geldigheid: %s

en: certificate not yet valid
nl: certificaat is nog niet geldig

en: root certificate not yet valid
nl: hoofdcertificaat is nog niet geldig

en: intermediate certificate not yet valid
nl: het tussenliggend certificaat is nog niet geldig

en: certificate has expired
nl: het certificaat is verlopen

en: root certificate has expired
nl: het hoofdcertificaat is vervallen

en: intermediate certificate has expired
nl: het tussenliggend certificaat is vervallen

en: required certificate attributes missing: %s%s%s
nl: de vereiste certificaatattributen ontbreken: %s%s%s

en: certificate with invalid validity
nl: certificaat met ongeldige geldigheid

en: signature not created during lifetime of certificate
nl: handtekening werd niet aangemaakt binnen de levensduur van het certificaat

en: certificate not created during lifetime of issuer
nl: certificaat werd niet aangemaakt binnen de levensduur van de uitgever

en: intermediate certificate not created during lifetime of issuer
nl: het tussenliggend certificaat werd niet aangemaakt binnen de levensduur van de uitgever

en:   (  signature created at
nl:   (handtekening aangemaakt op

en:   (certificate created at
nl:   ( certificaat aangemaakt op

en:   (certificate valid from
nl:   (    certificaat geldig van

en:   (     issuer valid from
nl:   (       uitgever geldig van

en: fingerprint=%s
nl: vingerafdruk=%s

en: root certificate has now been marked as trusted
nl: het hoofdcertificaat werd nu als vertrouwd gemarkeerd

en: interactive marking as trusted not enabled in gpg-agent
nl: iets interactief als vertrouwd markeren is niet mogelijk met gpg-agent

en: interactive marking as trusted disabled for this session
nl: iets interactief als vertrouwd markeren is tijdens deze sessie niet mogelijk

en: WARNING: creation time of signature not known - assuming current time
nl: WAARSCHUWING: het tijdstip waarop de handtekening aangemaakt werd is niet bekend - er wordt aangenomen dat het nu was

en: no issuer found in certificate
nl: geen uitgever gevonden in het certificaat

en: self-signed certificate has a BAD signature
nl: zelfondertekend certificaat heeft een SLECHTE handtekening

en: root certificate is not marked trusted
nl: hoofdcertificaat staat niet gemarkeerd als vertrouwd

en: checking the trust list failed: %s
nl: controle van de lijst van vertrouwen is mislukt: %s

en: certificate chain too long
nl: certificaatketting is te lang

en: issuer certificate not found
nl: certificaat van uitgever niet gevonden

en: certificate has a BAD signature
nl: certificaat heeft een SLECHTE handtekening

en: found another possible matching CA certificate - trying again
nl: mogelijk een ander overeenstemmend CA-certificaat gevonden - er wordt opnieuw geprobeerd

en: certificate chain longer than allowed by CA (%d)
nl: certificaatketting is langer dan toegestaan door de certificatieautoriteit (%d)

en: certificate is good
nl: certificaat is goed

en: intermediate certificate is good
nl: tussenliggend certificaat is goed

en: root certificate is good
nl: hoofdcertificaat is goed

en: switching to chain model
nl: er wordt overgeschakeld op het kettingmodel

en: validation model used: %s
nl: gebruikt valideringsmodel: %s

en: a %u bit hash is not valid for a %u bit %s key
nl: een hash van %u bits is niet geldig voor een %u-bits %s-sleutel

en: out of core
nl: geheugenlimiet overschreden

en: (this is the MD2 algorithm)
nl: (dit is het MD2-algoritme)

en: none
nl: geen

en: [Error - invalid encoding]
nl: [Fout - ongeldige codering]

en: [Error - out of core]
nl: [Fout - geheugenlimiet overschreden]

en: [Error - No name]
nl: [Fout - Geen naam]

en: [Error - invalid DN]
nl: [Fout - ongeldige DN]

en: Please enter the passphrase to unlock the secret key for the X.509 certificate:
    "%s"
    S/N %s, ID 0x%08lX,
    created %s, expires %s.
nl: Voer de wachtwoordzin in voor het ontgrendelen van de geheime sleutel van het X.509-certificaat:
    "%s"
    serienummer %s, ID 0x%08lX,
    aangemaakt op %s, vervalt op %s.

en: no key usage specified - assuming all usages
nl: geen gebruik gespecificeerd voor de sleutel - elk gebruik wordt verondersteld

en: certificate should not have been used for certification
nl: het certificaat had niet gebruikt mogen worden om te certificeren

en: certificate should not have been used for OCSP response signing
nl: het certificaat had niet gebruikt mogen worden voor het ondertekenen van OCSP-antwoorden

en: certificate should not have been used for encryption
nl: het certificaat had niet gebruikt mogen worden om te versleutelen

en: certificate should not have been used for signing
nl: het certificaat had niet gebruikt mogen worden om te ondertekenen

en: certificate is not usable for encryption
nl: het certificaat kan niet gebruikt worden om te versleutelen

en: certificate is not usable for signing
nl: het certificaat kan niet gebruikt worden om te ondertekenen

en: looking for another certificate
nl: op zoek naar een ander certificaat

en: line %d: invalid algorithm
nl: regel %d: ongeldig algoritme

en: line %d: invalid key length %u (valid are %d to %d)
nl: regel %d: ongeldige sleutellengte %u (geldig is van %d tot %d)

en: line %d: no subject name given
nl: regel %d: geen naam aan het subject gegeven

en: line %d: invalid subject name label '%.*s'
nl: regel %d: de naam van het subject heeft het ongeldige label '%.*s'

en: line %d: invalid subject name '%s' at pos %d
nl: regel %d: het subject heeft de ongeldige naam '%s' op positie %d

en: line %d: not a valid email address
nl: regel %d: geen geldig e-mailadres

en: line %d: invalid serial number
nl: regel %d: ongeldig serienummer

en: line %d: invalid issuer name label '%.*s'
nl: regel %d: de naam van de uitgever heeft het ongeldige label '%.*s'

en: line %d: invalid issuer name '%s' at pos %d
nl: regel %d: ongeldige uitgeversnaam '%s' op positie %d

en: line %d: invalid date given
nl: regel %d: ongeldige datum opgegeven

en: line %d: error getting signing key by keygrip '%s': %s
nl: regel %d: fout bij het ophalen van de ondertekeningssleutel met sleutelhendel '%s': %s

en: line %d: invalid hash algorithm given
nl: regel %d: ongeldig hash-algoritme opgegeven

en: line %d: invalid authority-key-id
nl: regel %d: ongeldige autoriteitssleutel-ID

en: line %d: invalid subject-key-id
nl: regel %d: ongeldige subjectsleutel-ID

en: line %d: invalid extension syntax
nl: regel %d: ongeldige uitbreidingssyntaxis

en: line %d: error reading key '%s' from card: %s
nl: regel %d: fout bij het lezen van sleutel '%s' van de kaart: %s

en: line %d: error getting key by keygrip '%s': %s
nl: regel %d: fout bij het ophalen van de sleutel met sleutelhendel '%s': %s

en: line %d: key generation failed: %s <%s>
nl: regel %d: sleutel aanmaken is mislukt: %s <%s>

en: To complete this certificate request please enter the passphrase for the key you just created once more.
nl: Om deze certificaataanvraag te vervolledigen moet u nogmaals de wachtwoordzin invoeren voor de sleutel die u zonet aanmaakte.

en:    (%d) Existing key
nl:    (%d) Bestaande sleutel

en:    (%d) Existing key from card
nl:    (%d) Bestaande sleutel op de kaart

en: Possible actions for a %s key:
nl: Mogelijke acties voor een %s-sleutel:

en:    (%d) sign, encrypt
nl:    (%d) ondertekenen, versleutelen

en:    (%d) sign
nl:    (%d) ondertekenen

en:    (%d) encrypt
nl:    (%d) versleutelen

en: Enter the X.509 subject name:
nl: Voer de naam in voor het subject in X.509-formaat:

en: No subject name given
nl: Geen naam voor het subject ingevoerd

en: Invalid subject name label '%.*s'
nl: De naam voor het subject heeft ongeldig label '%.*s'

note: TRANSLATORS: The 22 in the second string is the length of the first string up to the "%s".  Please adjust it do the length of your translation.  The second string is merely passed to atoi so you can drop everything after the number.
en: Invalid subject name '%s'
nl: Subject met ongeldige naam '%s'

en: Enter email addresses
nl: Voer de e-mailadressen in

en:  (end with an empty line):
nl:  (beëindig met een lege regel):

en: Enter DNS names
nl: Voer de DNS-namen in

en:  (optional; end with an empty line):
nl:  (facultatief; beëindig met een lege regel):

en: Enter URIs
nl: Voer de URI's in

en: Create self-signed certificate? (y/N)
nl: Een zelf-ondertekend certificaat aanmaken? (j/N)

en: These parameters are used:
nl: Deze parameters worden gebruikt:

en: error creating temporary file: %s
nl: fout bij het maken van een tijdelijk bestand: %s

en: Now creating self-signed certificate.
nl: Een zelf-ondertekend certificaat wordt nu aangemaakt.

en: Now creating certificate request.
nl: Er wordt nu een aanvraag voor een certificaat gemaakt.

en: This may take a while ...
nl: Dit kan even duren ...

en: Ready.
nl: Klaar.

en: Ready.  You should now send this request to your CA.
nl: Klaar. U zou die aanvraag nu moeten sturen naar uw certificatieautoriteit.

en: resource problem: out of core
nl: een probleem van hulpbronnen: geheugenlimiet overschreden

en: (this is the RC2 algorithm)
nl: (dit is het RC2-algoritme)

en: (this does not seem to be an encrypted message)
nl: (dit lijkt geen versleuteld bericht te zijn)

en: encrypted to %s key %s
nl: versleuteld met %s-sleutel %s

en: certificate '%s' not found: %s
nl: certificaat '%s' niet gevonden: %s

en: error locking keybox: %s
nl: fout bij het vergrendelen van het sleutelkistje: %s

en: duplicated certificate '%s' deleted
nl: duplicaat van het certificaat '%s' werd verwijderd

en: certificate '%s' deleted
nl: certificaat '%s' werd verwijderd

en: deleting certificate "%s" failed: %s
nl: verwijderen van certificaat "%s" is mislukt: %s

en: no valid recipients given
nl: geen geldige ontvangers opgegeven

en: list external keys
nl: externe sleutels tonen

en: list certificate chain
nl: de certificaatketting tonen

en: import certificates
nl: certificaten importeren

en: export certificates
nl: certificaten exporteren

en: register a smartcard
nl: een chipkaart registreren

en: pass a command to the dirmngr
nl: een opdracht doorgeven aan de dirmngr

en: invoke gpg-protect-tool
nl: gpg-protect-tool activeren

en: don't use the terminal at all
nl: helemaal geen gebruik maken van de terminal

en: |N|number of certificates to include
nl: |N|aantal toe te voegen certificaten

en: |FILE|take policy information from FILE
nl: |BESTAND|haal richtlijninformatie uit BESTAND

en: assume input is in PEM format
nl: ervan uitgaan dat de invoer in PEM-indeling is

en: assume input is in base-64 format
nl: ervan uitgaan dat de invoer in base-64-indeling is

en: assume input is in binary format
nl: ervan uitgaan dat de invoer in binaire indeling is

en: create base-64 encoded output
nl: uitvoer in base-64-formaat creëren

en: |USER-ID|use USER-ID as default secret key
nl: |GEBRUIKERS-ID|GEBRUIKERS-ID gebruiken als de standaard geheime sleutel

en: |FILE|add keyring to the list of keyrings
nl: |BESTAND|de sleutelring toevoegen aan de lijst van sleutelringen

en: fetch missing issuer certificates
nl: ontbrekende uitgeverscertificaten ophalen

en: |NAME|use encoding NAME for PKCS#12 passphrases
nl: |NAAM|codering NAAM gebruiken voor wachtwoordzinnen van het formaat PKCS#12

en: never consult a CRL
nl: nooit een CRL (lijst van ingetrokken certificaten) raadplegen

en: do not check CRLs for root certificates
nl: voor hoofdcertificaten geen controle uitvoeren bij de lijst van ingetrokken certificaten

en: check validity using OCSP
nl: geldigheid controleren met OCSP

en: do not check certificate policies
nl: de certificaatrichtlijnen niet nakijken

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
nl: |NAAM|versleutelingsalgoritme NAAM gebruiken

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
nl: |NAAM|hash-algoritme NAAM gebruiken

en: batch mode: never ask
nl: automatische modus: nooit vragen stellen

en: assume yes on most questions
nl: uitgaan van een ja-antwoord op de meeste vragen

en: assume no on most questions
nl: uitgaan van een nee-antwoord op de meeste vragen

en: |FILE|write an audit log to FILE
nl: |BESTAND|een auditlogboek bijhouden in BESTAND

en: Usage: @GPGSM@ [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: @GPGSM@ [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Syntax: @GPGSM@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt using the S/MIME protocol
    Default operation depends on the input data
nl: Syntaxis: @GPGSM@ [opties] [bestanden]
    Ondertekenen, controleren, versleutelen of ontcijferen met het S/MIME-protocol
    Standaardactie is afhankelijk van de ingevoerde gegevens

en: Note: won't be able to encrypt to '%s': %s
nl: Let op: zal niet in staat zijn om te versleutelen naar '%s': %s

en: unknown validation model '%s'
nl: onbekend valideringsmodel '%s'

en: importing common certificates '%s'
nl: importeren van gemeenschappelijke certificaten '%s'

en: can't sign using '%s': %s
nl: kan niet ondertekenen met '%s': %s

en: invalid command (there is no implicit command)
nl: ongeldig commando (er is geen impliciet commando)

en: total number processed: %lu
nl: totaal aantal verwerkt: %lu

en: error storing certificate
nl: fout bij het opslaan van het certificaat

en: basic certificate checks failed - not imported
nl: basale controle van het certificaat mislukte - wordt niet geïmporteerd

en: error getting stored flags: %s
nl: fout bij het inlezen van de opgeslagen opties: %s

en: error importing certificate: %s
nl: fout bij het importeren van het certificaat: %s

en: error reading input: %s
nl: fout bij het lezen van invoer: %s

en: no keyboxd running in this session
nl: geen keyboxd actief in deze sessie

en: error opening key DB: %s
nl: fout bij het openen van de sleuteldatabase: %s

en: problem looking for existing certificate: %s
nl: probleem bij het opzoeken van een bestaand certificaat: %s

en: error finding writable keyDB: %s
nl: fout bij het zoeken naar een sleuteldatabase waarin kan geschreven worden: %s

en: error storing certificate: %s
nl: fout bij het opslaan van het certificaat: %s

en: problem re-searching certificate: %s
nl: probleem bij het opnieuw opzoeken van het certificaat: %s

en: error storing flags: %s
nl: fout bij het opslaan van de vlaggen: %s

en: Error -
nl: Fout -

en: GPG_TTY has not been set - using maybe bogus default
nl: GPG_TTY werd niet ingesteld - de standaard, die misschien gebrekkig zal functioneren, wordt gebruik

en: invalid formatted fingerprint in '%s', line %d
nl: ongeldig opgemaakte vingerafdruk in '%s', regel %d

en: invalid country code in '%s', line %d
nl: ongeldige landcode in '%s', regel %d

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    This will create a qualified signature by law equated to a handwritten signature.
    
    %s%sAre you really sure that you want to do this?
nl: U staat op het punt om een handtekening aan te maken met uw certificaat:
    "%s"
    Dit zal een bevoegde handtekening aanmaken die volgens de wet evenwaardig is aan een met de hand geplaatste handtekening.
    
    %s%sBent u er echt zeker van dat u dit wilt doen?

en: Note, that this software is not officially approved to create or verify such signatures.
nl: Merk op dat deze programmatuur niet officieel goedgekeurd is om dergelijke handtekeningen aan te maken of te verifiëren.

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    Note, that this certificate will NOT create a qualified signature!
nl: U staat op het punt om een handtekening aan te maken met uw certificaat:
    "%s"
    Merk op dat dit certificaat GEEN bevoegde handtekening zal aanmaken!

en: hash algorithm %d (%s) for signer %d not supported; using %s
nl: hash-algoritme %d (%s) voor ondertekenaar %d wordt niet ondersteund; %s wordt gebruikt

en: hash algorithm used for signer %d: %s (%s)
nl: er wordt gebruik gemaakt van het hash-algoritme voor ondertekenaar %d: %s (%s)

en: checking for qualified certificate failed: %s
nl: nagaan of het een bevoegd certificaat betreft, is mislukt: %s

en: %s/%s signature using %s key %s
nl: %s/%s handtekening met behulp van %s sleutel %s

en: Signature made
nl: Handtekening geplaatst

en: [date not given]
nl: [datum niet vermeld]

en: algorithm:
nl: algoritme:

en: invalid signature: message digest attribute does not match computed one
nl: ongeldige handtekening: het hash-attribuut van het bericht komt niet overeen met het berekende

en: Good signature from
nl: Goede handtekening van

en:                 aka
nl:                 ook bekend als

en: This is a qualified signature
nl: Dit is een bevoegde ondertekening

en: can't initialize certificate cache lock: %s
nl: kan certificaatcachevergrendeling niet initialiseren: %s

en: can't acquire read lock on the certificate cache: %s
nl: kan geen leesvergrendeling verkrijgen op de certificaatcache: %s

en: can't acquire write lock on the certificate cache: %s
nl: kan geen schrijfvergrendeling verkrijgen op de certificaatcache: %s

en: can't release lock on the certificate cache: %s
nl: kan de vergrendeling van de certificaatcache niet vrijgeven: %s

en: dropping %u certificates from the cache
nl: %u certificaten uit de cache verwijderen

en: can't parse certificate '%s': %s
nl: kan certificaat '%s' niet ontleden: %s

en: certificate '%s' already cached
nl: certificaat '%s' werd reeds in de cache geplaatst

en: trusted certificate '%s' loaded
nl: het vertrouwde certificaat '%s' werd geladen

en: certificate '%s' loaded
nl: certificaat '%s' werd geladen

en:   SHA1 fingerprint = %s
nl:   SHA1-vingerafdruk = %s

en:    issuer =
nl:    uitgever =

en: error loading certificate '%s': %s
nl: fout bij het laden van certificaat '%s': %s

en: permanently loaded certificates: %u
nl: permanent geladen certificaten: %u

en:     runtime cached certificates: %u
nl:     runtime-gecachte certificaten: %u

en:            trusted certificates: %u (%u,%u,%u,%u)
nl:            vertrouwde certificaten: %u (%u,%u,%u,%u)

en: certificate already cached
nl: certificaat al in de cache opgeslagen

en: certificate cached
nl: certificaat in de cache opgeslagen

en: error caching certificate: %s
nl: fout bij het opslaan van het certificaat in de cache: %s

en: invalid SHA1 fingerprint string '%s'
nl: ongeldige SHA1-vingerafdruktekenreeks '%s'

en: error fetching certificate by S/N: %s
nl: fout bij het ophalen van het certificaat op basis van S/N: %s

en: error fetching certificate by subject: %s
nl: fout bij het ophalen van het certificaat op basis van subject: %s

en: no issuer found in certificate
nl: geen uitgever gevonden in het certificaat

en: error getting authorityKeyIdentifier: %s
nl: fout bij het verkrijgen van authorityKeyIdentifier: %s

en: creating directory '%s'
nl: map '%s' aanmaken

en: error creating directory '%s': %s
nl: fout bij het aanmaken van map '%s': %s

en: ignoring database dir '%s'
nl: databasemap '%s' wordt genegeerd

en: error reading directory '%s': %s
nl: fout bij het lezen uit map '%s': %s

en: removing cache file '%s'
nl: cachebestand '%s' verwijderen

en: not removing file '%s'
nl: bestand '%s' wordt niet verwijderd

en: error closing cache file: %s
nl: fout bij sluiten van cachebestand: %s

en: failed to open cache dir file '%s': %s
nl: kan bestand '%s' uit de cachemap niet openen: %s

en: error creating new cache dir file '%s': %s
nl: fout bij het maken van een nieuw bestand '%s' in de cachemap: %s

en: error writing new cache dir file '%s': %s
nl: fout bij het schrijven naar een nieuw bestand '%s' in de cachemap: %s

en: error closing new cache dir file '%s': %s
nl: fout bij het sluiten van nieuw bestand '%s' in de cachemap: %s

en: new cache dir file '%s' created
nl: nieuwe map '%s' aangemaakt in de cachemap

en: failed to re-open cache dir file '%s': %s
nl: kon bestand '%s' in de cachemap niet opnieuw openen: %s

en: first record of '%s' is not the version
nl: het eerste element van '%s' is niet de versie

en: old version of cache directory - cleaning up
nl: oude versie van cachemap - wordt opgeschoond

en: old version of cache directory - giving up
nl: oude versie van cachemap - opgeven

en: extra field detected in crl record of '%s' line %u
nl: extra veld gedetecteerd in element '%s', regel %u van lijst met intrekkingen

en: invalid line detected in '%s' line %u
nl: ongeldige regel gedetecteerd in '%s', regel %u

en: duplicate entry detected in '%s' line %u
nl: dubbele vermelding gedetecteerd in '%s', regel %u

en: unsupported record type in '%s' line %u skipped
nl: niet-ondersteund type vermelding in '%s', regel %u overgeslagen

en: invalid issuer hash in '%s' line %u
nl: ongeldige uitgevershash in '%s', regel %u

en: no issuer DN in '%s' line %u
nl: geen DN van de uitgever in '%s', regel %u

en: invalid timestamp in '%s' line %u
nl: ongeldige tijdsaanduiding in '%s', regel %u

en: WARNING: invalid cache file hash in '%s' line %u
nl: WAARSCHUWING: ongeldige hash van cachebestand in '%s' regel %u

en: detected errors in cache dir file
nl: fouten gevonden in bestand in cachemap

en: please check the reason and manually delete that file
nl: controleer de reden en verwijder dat bestand handmatig

en: failed to create temporary cache dir file '%s': %s
nl: kon tijdelijk bestand '%s' in de cachemap niet aanmaken: %s

en: error renaming '%s' to '%s': %s
nl: fout bij het hernoemen van '%s' naar '%s': %s

en: can't hash '%s': %s
nl: kan '%s' niet hashen: %s

en: error setting up MD5 hash context: %s
nl: fout bij het instellen van MD5-hashcontext: %s

en: error hashing '%s': %s
nl: fout bij het hashen van '%s': %s

en: invalid formatted checksum for '%s'
nl: ongeldig opgemaakt controlegetal voor '%s'

en: too many open cache files; can't open anymore
nl: te veel geopende cachebestanden; kan er geen meer openen

en: opening cache file '%s'
nl: cachebestand '%s' openen

en: error opening cache file '%s': %s
nl: fout bij het openen van cachebestand '%s': %s

en: error initializing cache file '%s' for reading: %s
nl: fout bij het initialiseren van cachebestand '%s' voor lezen: %s

en: calling unlock_db_file on a closed file
nl: unlock_db_file aanroepen op een gesloten bestand

en: calling unlock_db_file on an unlocked file
nl: unlock_db_file aanroepen op een ontgrendeld bestand

en: failed to create a new cache object: %s
nl: het is niet gelukt een nieuw cacheobject te maken: %s

en: no CRL available for issuer id %s
nl: geen lijst met intrekkingen beschikbaar voor uitgever-ID %s

en: cached CRL for issuer id %s too old; update required
nl: in cache opgeslagen lijst met intrekkingen voor uitgever-ID %s te oud; bijwerken vereist

en: force-crl-refresh active and %d minutes passed for issuer id %s; update required
nl: force-crl-refresh actief en %d minuten verstreken voor uitgever-id %s; bijwerken vereist

en: force-crl-refresh active for issuer id %s; update required
nl: force-crl-refresh actief voor uitgever-id %s; bijwerken vereist

en: available CRL for issuer ID %s can't be used
nl: beschikbare lijst met intrekkingen voor uitgever-ID %s kan niet worden gebruikt

en: cached CRL for issuer id %s tampered; we need to update
nl: er is geknoeid met de in de cache opgeslagen lijst met intrekkingen voor uitgever-ID %s; we moeten bijwerken

en: WARNING: invalid cache record length for S/N
nl: WAARSCHUWING: ongeldige lengte van element in de cache voor S/N

en: problem reading cache record for S/N %s: %s
nl: probleem bij het lezen van element in de cache voor S/N %s: %s

en: S/N %s is not valid; reason=%02X  date=%.15s
nl: S/N %s is ongeldig; reden=%02X  datum=%.15s

en: S/N %s is valid, it is not listed in the CRL
nl: S/N %s is geldig, staat niet vermeld in de lijst met intrekkingen

en: error getting data from cache file: %s
nl: fout bij het ophalen van gegevens uit het cachebestand: %s

en: got an invalid S-expression from libksba
nl: kreeg een ongeldige S-expressie van libksba

en: converting S-expression failed: %s
nl: het omzetten van S-expressie is mislukt: %s

en: unknown hash algorithm '%s'
nl: onbekend hash-algoritme '%s'

en: gcry_md_open for algorithm %d failed: %s
nl: gcry_md_open voor algoritme %d is mislukt: %s

en: creating S-expression failed: %s
nl: het maken van een S-expressie is mislukt: %s

en: ksba_crl_parse failed: %s
nl: ksba_crl_parse is mislukt: %s

en: error getting update times of CRL: %s
nl: fout bij het verkrijgen van updatetermijnen van de lijst met intrekkingen: %s

en: update times of this CRL: this=%s next=%s
nl: updatetermijnen van deze lijst met intrekkingen: deze=%s volgende=%s

en: nextUpdate not given; assuming a validity period of one day
nl: nextUpdate niet gegeven; er wordt uitgegaan van een geldigheidsperiode van één dag

en: error getting CRL item: %s
nl: fout bij het verkrijgen van een item uit de lijst met intrekkingen: %s

en: error inserting item into temporary cache file: %s
nl: fout bij het invoegen van een item in het tijdelijk cachebestand: %s

en: no CRL issuer found in CRL: %s
nl: geen uitgever van de lijst met intrekkingen gevonden in de lijst met intrekkingen: %s

en: locating CRL issuer certificate by authorityKeyIdentifier
nl: opzoeken van het certificaat van de uitgever van de lijst met intrekkingen met authorityKeyIdentifier

en: CRL signature verification failed: %s
nl: Controle van de ondertekening van de lijst met intrekkingen is mislukt: %s

en: error checking validity of CRL issuer certificate: %s
nl: fout bij het controleren van de geldigheid van het certificaat van de uitgever van de lijst met intrekkingen: %s

en: ksba_crl_new failed: %s
nl: ksba_crl_new is mislukt: %s

en: ksba_crl_set_reader failed: %s
nl: ksba_crl_set_reader is mislukt: %s

en: removed stale temporary cache file '%s'
nl: verouderd tijdelijk cachebestand '%s' verwijderd

en: problem removing stale temporary cache file '%s': %s
nl: probleem bij het verwijderen van het verouderde tijdelijke cachebestand '%s': %s

en: error creating temporary cache file '%s': %s
nl: fout bij het maken van het tijdelijk cachebestand '%s': %s

en: crl_parse_insert failed: %s
nl: crl_parse_insert is mislukt: %s

en: error finishing temporary cache file '%s': %s
nl: fout bij het afwerken van tijdelijk cachebestand '%s': %s

en: error closing temporary cache file '%s': %s
nl: fout bij het sluiten van tijdelijk cachebestand '%s': %s

en: WARNING: new CRL still too old; it expired on %s - loading anyway
nl: WAARSCHUWING: nieuwe lijst met intrekkingen nog steeds te oud; deze is verlopen op %s - wordt toch geladen

en: new CRL still too old; it expired on %s
nl: nieuwe lijst met intrekkingen nog steeds te oud; deze is verlopen op %s

en: unknown critical CRL extension %s
nl: onbekende kritieke uitbreiding %s van de lijst met intrekkingen

en: error reading CRL extensions: %s
nl: fout bij het lezen van uitbreidingen van de lijst met intrekkingen: %s

en: creating cache file '%s'
nl: cachebestand '%s' maken

en: problem renaming '%s' to '%s': %s
nl: probleem bij het hernoemen van '%s' naar '%s': %s

en: updating the DIR file failed - cache entry will get lost with the next program start
nl: het bijwerken van het DIR-bestand is mislukt - het cache-element zal verloren gaan bij de volgende start van het programma

en: Begin CRL dump (retrieved via %s)
nl: Begin van de dump van de lijst met intrekkingen (opgehaald via %s)

en:  ERROR: The CRL will not be used because it was still too old after an update!
nl:  FOUT: de lijst met intrekkingen wordt niet gebruikt omdat deze na een update nog te oud was!

en:  ERROR: The CRL will not be used due to an unknown critical extension!
nl:  FOUT: de lijst met intrekkingen wordt niet gebruikt vanwege een onbekende kritieke uitbreiding!

en:  ERROR: The CRL will not be used
nl:  FOUT: de lijst met intrekkingen wordt niet gebruikt

en:  ERROR: This cached CRL may have been tampered with!
nl:  FOUT: Er is mogelijk geknoeid met deze in de cache opgeslagen lijst met intrekkingen!

en:  WARNING: invalid cache record length
nl:  WAARSCHUWING: ongeldige lengte van een in de cache opgeslagen item

en: problem reading cache record: %s
nl: problemen bij het lezen van een item uit de cache: %s

en: problem reading cache key: %s
nl: probleem met het lezen van de cachesleutel: %s

en: error reading cache entry from db: %s
nl: fout bij het lezen van een cache-element uit de database: %s

en: End CRL dump
nl: Einde van de dump van de lijst met intrekkingen

en: crl_fetch via DP failed: %s
nl: crl_fetch via DP is mislukt: %s

en: crl_cache_insert via DP failed: %s
nl: crl_cache_insert via DP is mislukt: %s

en: crl_cache_insert via issuer failed: %s
nl: crl_cache_insert via uitgever is mislukt: %s

en: reader to file mapping table full - waiting
nl: tabel voor omzetten van lezer naar bestand vol - wachten

en: CRL access not possible due to Tor mode
nl: Toegang tot lijst met intrekkingen niet mogelijk vanwege Tor-modus

en: CRL access not possible due to disabled %s
nl: Toegang tot lijst met intrekkingen niet mogelijk vanwege uitgeschakelde %s

en: error retrieving '%s': %s
nl: fout bij het ophalen van '%s': %s

en: error initializing reader object: %s
nl: fout bij het initialiseren van een object van de lezer: %s

en: certificate search not possible due to disabled %s
nl: zoeken naar certificaat niet mogelijk vanwege uitgeschakelde %s

en: use OCSP instead of CRLs
nl: online certificate status protocol (OCSP) gebruiken in plaats van lijsten met intrekkingen

en: check whether a dirmngr is running
nl: controleren of er een dirmngr actief is

en: add a certificate to the cache
nl: een certificaat toevoegen aan de cache

en: validate a certificate
nl: een certificaat valideren

en: lookup a certificate
nl: een certificaat opzoeken

en: lookup only locally stored certificates
nl: alleen lokaal opgeslagen certificaten opzoeken

en: expect an URL for --lookup
nl: een URL voor --lookup verwachten

en: load a CRL into the dirmngr
nl: een lijst met intrekkingen laden in de dirmngr

en: special mode for use by Squid
nl: speciale modus voor gebruik door Squid

en: expect certificates in PEM format
nl: certificaten in PEM-indeling verwachten

en: force the use of the default OCSP responder
nl: het gebruik van de standaard OCSP-responder afdwingen

en: Usage: dirmngr-client [options] [certfile|pattern] (-h for help)
nl: Gebruik: dirmngr-client [opties] [cert-bestand|patroon] (-h voor hulp)

en: Syntax: dirmngr-client [options] [certfile|pattern]
    Test an X.509 certificate against a CRL or do an OCSP check
    The process returns 0 if the certificate is valid, 1 if it is
    not valid and other error codes for general failures
nl: Syntaxis: dirmngr-client [opties] [cert-bestand|patroon]
    Een X.509-certificaat testen tegen een lijst met intrekkingen of een OCSP-controle uitvoeren
    Het proces geeft 0 terug als het certificaat geldig is, 1 als het
    ongeldig is en andere foutcodes voor algemene fouten

en: error reading certificate from stdin: %s
nl: fout bij het lezen van een certificaat van stdin: %s

en: error reading certificate from '%s': %s
nl: fout bij het lezen van een certificaat van '%s': %s

en: certificate too large to make any sense
nl: certificaat te groot om zinvol te zijn

en: can't connect to the dirmngr: %s
nl: kan geen verbinding maken met de dirmngr: %s

en: lookup failed: %s
nl: opzoeken is mislukt: %s

en: loading CRL '%s' failed: %s
nl: het laden van de lijst '%s' met intrekkingen is mislukt: %s

en: a dirmngr daemon is up and running
nl: een dirmngr-achtergronddienst is gestart en actief

en: validation of certificate failed: %s
nl: valideren van certificaat is mislukt: %s

en: certificate is valid
nl: certificaat is geldig

en: certificate has been revoked
nl: certificaat werd ingetrokken

en: certificate check failed: %s
nl: controle van certificaat is mislukt: %s

en: got status: '%s'
nl: kreeg status: '%s'

en: error writing base64 encoding: %s
nl: fout bij het schrijven van base64-codering: %s

en: unsupported inquiry '%s'
nl: niet-ondersteunde informatie-opvraging '%s'

en: absolute file name expected
nl: absolute bestandsnaam verwacht

en: looking up '%s'
nl: opzoeken van '%s'

en: list the contents of the CRL cache
nl: de inhoud van de cache van de lijst met intrekkingen weergeven

en: |FILE|load CRL from FILE into cache
nl: |BESTAND|de lijst met intrekkingen uit BESTAND in de cache laden

en: |URL|fetch a CRL from URL
nl: |URL|een lijst met intrekkingen ophalen van URL

en: shutdown the dirmngr
nl: de dirmngr afsluiten

en: flush the cache
nl: de cache leeg maken

en: allow online software version check
nl: online softwareversiecontrole toestaan

en: |N|do not return more than N items in one query
nl: |N|niet meer dan N items teruggeven bij een opzoeking

en: Network related options
nl: Netwerkgerelateerde opties

en: route all network traffic via Tor
nl: alle netwerkverkeer via Tor leiden

en: Configuration for HTTP servers
nl: Configuratie van de HTTP-servers

en: inhibit the use of HTTP
nl: het gebruik van HTTP verhinderen

en: ignore HTTP CRL distribution points
nl: http-distributiepunten voor lijsten met intrekkingen negeren

en: |URL|redirect all HTTP requests to URL
nl: |URL|alle HTTP-verzoeken omleiden naar URL

en: use system's HTTP proxy setting
nl: de HTTP-proxy-instelling van het systeem gebruiken

en: Configuration for OpenPGP servers
nl: Configuratie voor OpenPGP-servers

en: |URL|use keyserver at URL
nl: |URL|de sleutelserver op URL gebruiken

en: |FILE|use the CA certificates in FILE for HKP over TLS
nl: |BESTAND|de CA-certificaten in BESTAND gebruiken voor HKP over TLS

en: Configuration for X.509 servers
nl: Configuratie voor X.509-servers

en: inhibit the use of LDAP
nl: het gebruik van LDAP verhinderen

en: ignore LDAP CRL distribution points
nl: distributiepunten van LDAP voor lijsten met intrekkingen negeren

en: |HOST|use HOST for LDAP queries
nl: |COMPUTER|COMPUTER gebruiken voor LDAP-opzoekingen

en: do not use fallback hosts with --ldap-proxy
nl: met --ldap-proxy geen gebruik maken van computers waarop teruggevallen wordt

en: |SPEC|use this keyserver to lookup keys
nl: |SPEC|deze sleutelserver gebruiken om sleutels op te zoeken

en: |FILE|read LDAP server list from FILE
nl: |BESTAND|de LDAP-serverlijst inlezen vanuit BESTAND

en: add new servers discovered in CRL distribution points to serverlist
nl: nieuwe servers die zijn ontdekt in distributiepunten van lijsten met intrekkingen toevoegen aan de serverlijst

en: |N|set LDAP timeout to N seconds
nl: |N|de LDAP-tijdslimiet instellen op N seconden

en: Configuration for OCSP
nl: Configuratie van OCSP

en: allow sending OCSP requests
nl: toestaan ​​dat OCSP-verzoeken worden verzonden

en: ignore certificate contained OCSP service URLs
nl: de in het certificaat vervatte URL's van de OCSP-dienst negeren

en: |URL|use OCSP responder at URL
nl: |URL|de OCSP-responder op URL gebruiken

en: |FPR|OCSP response signed by FPR
nl: |FPR|OCSP-antwoord ondertekend door FPR

en: force loading of outdated CRLs
nl: het laden van verouderde lijsten met intrekkingen afdwingen

en: @
    (See the "info" manual for a complete listing of all commands and options)
nl: @
    (zie de "info"-handleiding voor een complete lijst met alle commando's en opties)

en: Usage: @DIRMNGR@ [options] (-h for help)
nl: Gebruik: @DIRMNGR@ [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: @DIRMNGR@ [options] [command [args]]
    Keyserver, CRL, and OCSP access for @GNUPG@
nl: Syntaxis: @DIRMNGR@ [opties] [commando [argumenten]]
    Toegang voor @GNUPG@ tot sleutelserver, lijst met intrekkingen en OCSP

en: valid debug levels are: %s
nl: geldige debug-niveaus zijn: %s

en: usage: %s [options]
nl: gebruik: %s [opties]

en: colons are not allowed in the socket name
nl: dubbele punten zijn niet toegestaan in de socketnaam

en: fetching CRL from '%s' failed: %s
nl: ophalen van lijst met intrekkingen uit '%s' is mislukt: %s

en: processing CRL from '%s' failed: %s
nl: verwerken van lijst met intrekkingen van '%s' is mislukt: %s

en: %s:%u: line too long - skipped
nl: %s:%u: regel is te lang - overgeslagen

en: %s:%u: invalid fingerprint detected
nl: %s:%u: ongeldige vingerafdruk gedetecteerd

en: %s:%u: read error: %s
nl: %s:%u: leesfout: %s

en: %s:%u: garbage at end of line ignored
nl: %s:%u: rommel aan het einde van regel genegeerd

en: SIGHUP received - re-reading configuration and flushing caches
nl: SIGHUP ontvangen - configuratie opnieuw lezen en caches leegmaken

en: SIGUSR2 received - no action defined
nl: SIGUSR2 ontvangen - geen actie gedefinieerd

en: SIGTERM received - shutting down ...
nl: SIGTERM ontvangen - afsluiten ...

en: SIGTERM received - still %d active connections
nl: SIGTERM ontvangen - nog steeds %d actieve verbindingen

en: shutdown forced
nl: gedwongen afsluiten

en: SIGINT received - immediate shutdown
nl: SIGINT ontvangen - onmiddellijk afsluiten

en: signal %d received - no action defined
nl: signaal %d ontvangen - geen actie gedefinieerd

en: error accessing '%s': http status %u
nl: fout bij toegang tot '%s': http-status %u

en: URL '%s' redirected to '%s' (%u)
nl: URL '%s' omgeleid naar '%s' (%u)

en: too many redirections
nl: te veel omleidingen

en: redirection changed to '%s'
nl: omleiding gewijzigd naar '%s'

en: error printing log line: %s
nl: fout bij het afdrukken van logboekregel: %s

en: error reading log from ldap wrapper %d: %s
nl: fout bij lezen van log van ldap-wrapper %d: %s

en: ldap wrapper %d ready
nl: ldap-wrapper %d klaar

en: ldap wrapper %d ready: timeout
nl: ldap-wrapper %d klaar: time-out

en: ldap wrapper %d ready: exitcode=%d
nl: ldap-wrapper %d klaar: exitcode=%d

en: waiting for ldap wrapper %d failed: %s
nl: wachten op ldap-wrapper %d is mislukt: %s

en: ldap wrapper %d stalled - killing
nl: ldap-wrapper %d vastgelopen - wordt gedood

en: invalid char 0x%02x in host name - not added
nl: ongeldig teken 0x%02x in computernaam - niet toegevoegd

en: adding '%s:%d' to the ldap server list
nl: '%s:%d' toevoegen aan de ldap-serverlijst

en: malloc failed: %s
nl: malloc is mislukt: %s

en: '%s' is not an LDAP URL
nl: '%s' is geen LDAP-URL

en: '%s' is an invalid LDAP URL
nl: '%s' is een ongeldige LDAP-URL

en: ldap_search hit the size limit of the server
nl: ldap_search heeft de maximale grootte van de server bereikt

en: %s:%u: password given without user
nl: %s:%u: wachtwoord zonder gebruiker gegeven

en: %s:%u: ignoring unknown flag '%s'
nl: %s:%u: onbekende vlag '%s' wordt genegeerd

en: %s:%u: skipping this line
nl: %s:%u: deze regel wordt overgeslagen

en: invalid canonical S-expression found
nl: ongeldige canonieke S-expressie gevonden

en: gcry_md_open failed: %s
nl: gcry_md_open is mislukt: %s

en: oops: ksba_cert_hash failed: %s
nl: oeps: ksba_cert_hash is mislukt: %s

en: bad URL encoding detected
nl: slechte URL-codering gedetecteerd

en: error reading from responder: %s
nl: fout bij lezen van responder: %s

en: response from server too large; limit is %d bytes
nl: antwoord van server is te lang; de limiet is %d bytes

en: OCSP request not possible due to Tor mode
nl: OCSP-verzoek niet mogelijk vanwege Tor-modus

en: OCSP request not possible due to disabled HTTP
nl: OCSP-verzoek niet mogelijk door uitgeschakelde HTTP

en: error setting OCSP target: %s
nl: fout bij het instellen van OCSP-doel: %s

en: error building OCSP request: %s
nl: fout bij het opbouwen van OCSP-verzoek: %s

en: error connecting to '%s': %s
nl: fout bij het verbinden met '%s': %s

en: error reading HTTP response for '%s': %s
nl: fout bij het lezen van het HTTP-antwoord voor '%s': %s

en: error parsing OCSP response for '%s': %s
nl: fout bij het verwerken van OCSP-antwoord voor '%s': %s

en: OCSP responder at '%s' status: %s
nl: OCSP-responder met status '%s': %s

en: failed to establish a hashing context for OCSP: %s
nl: een hashcontext voor OCSP tot stand te brengen is mislukt: %s

en: hashing the OCSP response for '%s' failed: %s
nl: het hashen van het OCSP-antwoord voor '%s' is mislukt: %s

en: not signed by a default OCSP signer's certificate
nl: niet ondertekend door een standaard OCSP-ondertekenaarscertificaat

en: allocating list item failed: %s
nl: lijstitem toewijzen is mislukt: %s

en: error getting responder ID: %s
nl: fout bij het verkrijgen van de responder-ID: %s

en: no suitable certificate found to verify the OCSP response
nl: er is geen geschikt certificaat gevonden om het OCSP-antwoord te verifiëren

en: issuer certificate not found: %s
nl: certificaat van uitgever niet gevonden: %s

en: caller did not return the target certificate
nl: de aanroeper heeft het doelcertificaat niet teruggezonden

en: caller did not return the issuing certificate
nl: de aanroeper heeft het certificaat van uitgifte niet teruggezonden

en: failed to allocate OCSP context: %s
nl: toewijzen van OCSP-context is mislukt: %s

en: no default OCSP responder defined
nl: er is geen standaard OCSP-responder gedefinieerd

en: no default OCSP signer defined
nl: er is geen standaard OCSP-ondertekenaar gedefinieerd

en: using default OCSP responder '%s'
nl: de standaard OCSP-responder '%s' wordt gebruikt

en: using OCSP responder '%s'
nl: de OCSP-responder '%s' wordt gebruikt

en: error getting OCSP status for target certificate: %s
nl: fout bij het verkrijgen van de OCSP-status voor het doelcertificaat: %s

en: certificate status is: %s  (this=%s  next=%s)
nl: certificaatstatus is: %s  (deze=%s  volgende=%s)

en: good
nl: goed

en: certificate has been revoked at: %s due to: %s
nl: certificaat is ingetrokken op: %s vanwege: %s

en: OCSP responder returned a status in the future
nl: OCSP-responder heeft een status in de toekomst teruggestuurd

en: OCSP responder returned a non-current status
nl: OCSP-responder heeft een niet-actuele status teruggestuurd

en: OCSP responder returned an too old status
nl: OCSP-responder heeft een te oude status teruggestuurd

en: assuan_inquire(%s) failed: %s
nl: assuan_inquire(%s) is mislukt: %s

en: serialno missing in cert ID
nl: serienummer ontbreekt in certificaat-ID

en: assuan_inquire failed: %s
nl: assuan_inquire is mislukt: %s

en: fetch_cert_by_url failed: %s
nl: fetch_cert_by_url is mislukt: %s

en: error sending data: %s
nl: fout bij het versturen van gegevens: %s

en: start_cert_fetch failed: %s
nl: start_cert_fetch is mislukt: %s

en: fetch_next_cert failed: %s
nl: fetch_next_cert is mislukt: %s

en: max_replies %d exceeded
nl: max_replies %d overschreden

en: can't allocate control structure: %s
nl: kan geen controlestructuur toewijzen: %s

en: failed to allocate assuan context: %s
nl: kon Assuan-context niet toewijzen: %s

en: failed to initialize the server: %s
nl: initialiseren van de server is mislukt: %s

en: failed to the register commands with Assuan: %s
nl: commando's registreren met Assuan is mislukt: %s

en: Assuan accept problem: %s
nl: Assuan acceptatieprobleem: %s

en: Assuan processing failed: %s
nl: Assuan-verwerking is mislukt: %s

en: accepting root CA not marked as a CA
nl: accepteren van hoofdcertificeringsautoriteit die niet als een certificeringsautoriteit gemarkeerd staat

en: CRL checking too deeply nested
nl: Controle van lijst met intrekkingen te diep genest

en: not checking CRL for
nl: geen controle van lijst met intrekkingen voor

en: checking CRL for
nl: controle van de lijst met intrekkingen voor

en: checking trustworthiness of root certificate failed: %s
nl: controle op betrouwbaarheid van het hoofdcertificaat is mislukt: %s

en: certificate chain is good
nl: de certificaatketen is goed

en: certificate should not have been used for CRL signing
nl: certificaat had niet gebruikt mogen worden voor het ondertekenen van de lijst met intrekkingen

en: quiet
nl: stil

en: print data out hex encoded
nl: de gecodeerde gegevens in hexadecimaal formaat tonen

en: decode received data lines
nl: de ontvangen dataregels ontcijferen

en: connect to the dirmngr
nl: verbinding maken met de dirmngr

en: connect to the keyboxd
nl: verbinding maken met de keyboxd

en: |NAME|connect to Assuan socket NAME
nl: |NAAM|verbinding maken met Assuan-socket NAAM

en: |ADDR|connect to Assuan server at ADDR
nl: |ADRES|verbinding maken met Assuan-server op ADRES

en: run the Assuan server given on the command line
nl: de Assuan-server die aan de commandolijn ingevoerd werd starten

en: do not use extended connect mode
nl: geen gebruik maken van de uitgebreide verbindingsmodus

en: |FILE|run commands from FILE on startup
nl: |BESTAND|bij het opstarten de opdrachten uit BESTAND uitvoeren

en: run /subst on startup
nl: bij het opstarten /subst uitvoeren

en: Usage: @GPG@-connect-agent [options] (-h for help)
nl: Gebruik: @GPG@-connect-agent [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: @GPG@-connect-agent [options]
    Connect to a running agent and send commands
nl: Syntaxis: @GPG@-connect-agent [opties]
    Een verbinding maken met een actieve agent en opdrachten sturen

en: option "%s" requires a program and optional arguments
nl: optie "%s" vereist een programma en optionele argumenten

en: option "%s" ignored due to "%s"
nl: optie "%s" genegeerd omwille van "%s"

en: receiving line failed: %s
nl: ontvangen van regel is mislukt: %s

en: line too long - skipped
nl: regel is te lang - overgeslagen

en: line shortened due to embedded Nul character
nl: regel werd ingekort wegens een ingebed NULL-teken

en: unknown command '%s'
nl: onbekend commando '%s'

en: sending line failed: %s
nl: regel versturen is mislukt: %s

en: no keybox daemon running in this session
nl: geen keybox achtergronddienst actief in deze sessie

en: error sending standard options: %s
nl: fout bij het versturen van standaardopties: %s

en: Public Keys
nl: Publieke sleutels

en: Private Keys
nl: Private Sleutels

en: Smartcards
nl: Chipkaarten

en: Network
nl: Netwerk

en: Passphrase Entry
nl: Invoer Wachtwoordzin

en: Component not suitable for launching
nl: Component niet geschikt voor lancering

en: Configuration file of component %s is broken
nl: Configuratiebestand van component %s is defect

en: Note: Use the command "%s%s" to get details.
nl: Let op: Gebruik het commando "%s%s" om details op te halen.

en: External verification of component %s failed
nl: Externe verificatie van component %s is mislukt

en: Note that group specifications are ignored
nl: Merk op dat groepsspecificaties genegeerd worden

en: error closing '%s'
nl: fout bij het sluiten van '%s'

en: error parsing '%s'
nl: fout bij het verwerken van '%s'

en: list all components
nl: alle componenten tonen

en: check all programs
nl: alle programma's controleren

en: |COMPONENT|list options
nl: |COMPONENT|opties tonen

en: |COMPONENT|change options
nl: |COMPONENT|opties wijzigen

en: |COMPONENT|check options
nl: |COMPONENT|opties controleren

en: apply global default values
nl: de globale standaardwaarden toepassen

en: |FILE|update configuration files using FILE
nl: |BESTAND|configuratiebestanden bijwerken met behulp van BESTAND

en: get the configuration directories for @GPGCONF@
nl: de mappen met configuratie-instellingen voor @GPGCONF@ ophalen

en: list global configuration file
nl: het bestand met de globale configuratie-instellingen tonen

en: check global configuration file
nl: het bestand met de globale configuratie-instellingen controleren

en: query the software version database
nl: de database met softwareversies raadplegen

en: reload all or a given component
nl: alle of een bepaalde component opnieuw laden

en: launch a given component
nl: een bepaalde component starten

en: kill a given component
nl: een bepaalde component doden

en: use as output file
nl: als uitvoerbestand gebruiken

en: activate changes at runtime, if possible
nl: indien mogelijk wijzigingen nog toepassen tijdens de uitvoering van het programma

en: Usage: @GPGCONF@ [options] (-h for help)
nl: Gebruik: @GPGCONF@ [opties] (-h voor hulp)

en: Syntax: @GPGCONF@ [options]
    Manage configuration options for tools of the @GNUPG@ system
nl: Syntaxis: @GPGCONF@ [opties]
    De configuratieopties van de instrumenten van het @GNUPG@-systeem beheren

en: Need one component argument
nl: Een component als argument is vereist

en: Component not found
nl: Component niet gevonden

en: No argument allowed
nl: Geen argument toegelaten

en: Usage: gpg-check-pattern [options] patternfile (-h for help)
nl: Gebruik: gpg-check-pattern [opties] patroonbestand (-h voor hulp)

en: Syntax: gpg-check-pattern [options] patternfile
    Check a passphrase given on stdin against the patternfile
nl: Syntaxis: gpg-check-pattern [opties] patroonbestand
    Een wachtwoordzin die op stdin ingevoerd werd, toetsen aan een patroonbestand

en: Note: key %s is already stored on the card!
nl: Let op: sleutel %s is al op de kaart opgeslagen!

en: Note: Keys are already stored on the card!
nl: Let op: sleutels zijn al op de kaart opgeslagen!

en: Replace existing key %s ? (y/N)
nl: Bestaande sleutel %s vervangen? (j/N)

en: %s card no. %s detected
nl: %s-kaartnummer %s gevonden

en: User Interaction Flag is set to "%s" - can't change
nl: Gebruikersinteractievlag is ingesteld op "%s" - kan niet worden gewijzigd

en: Warning: Setting the User Interaction Flag to "%s"
             can only be reverted using a factory reset!
nl: Waarschuwing: Gebruikersinteractievlag wordt ingesteld op "%s"
                  kan alleen worden teruggezet met een fabrieksreset!

en: Please use "uif --yes %d %s"
nl: Gebruik "uif --yes %d %s"

en: authenticate to the card
nl: authenticeren bij de kaart

en: send a reset to the card daemon
nl: een reset naar de kaartachtergronddienst sturen

en: setup KDF for PIN authentication
nl: sleutelafleidingsfuncties (KDF) instellen voor pincode-authenticatie

en: change a private data object
nl: een privé-gegevensobject wijzigen

en: read a certificate from a data object
nl: een certificaat van een gegevensobject lezen

en: store a certificate to a data object
nl: een certificaat opslaan in een gegevensobject

en: store a private key to a data object
nl: een privésleutel opslaan in een gegevensobject

en: run various checks on the keys
nl: verschillende controles op de sleutels uitvoeren

en: Yubikey management commands
nl: Beheercommando's voor Yubikey

en: manage the command history
nl: de commandogeschiedenis beheren
