debconf - en to sk translation catalogue (70 entries)

en: falling back to frontend: %s
sk: prepína sa na rozhranie: %s

en: unable to initialize frontend: %s
sk: nedá sa inicializovať rozhranie: %s

en: Unable to start a frontend: %s
sk: Nedá sa spustiť rozhranie: %s

en: Config database not specified in config file.
sk: V konfiguračnom súbore nie je zadaná databáza nastavení.

en: Template database not specified in config file.
sk: V konfiguračnom súbore nie je zadaná databáza šablón.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
sk: V  konfiguračnom súbore sa už voľby Sigils a Smileys nepoužívajú. Odstráňte ich, prosím.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
sk: Problém pri nastavení databázy definovanej v časti %s z %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
sk:   -f,  --frontend		Určí rozhranie pre debconf.
      -p,  --priority		Určí minimálnu prioritu zobrazovaných otázok.
           --terse			Umožní stručný režim.

en: Ignoring invalid priority "%s"
sk: Ignoruje sa neplatná priorita "%s"

en: Valid priorities are: %s
sk: Dostupné priority sú: %s

en: Choices
sk: Možnosti

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
sk: (Zadajte nula alebo viac položiek oddelených čiarkou, za ktorou nasleduje medzera (', ').)

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Help
sk: Pomocník

en: Debconf was not configured to display this error message, so it mailed it to you.
sk: Debconf nebol nastavený na zobrazenie tejto chybovej správy, takže vám ju poslal.

en: Debconf, running at %s
sk: Debconf spustený na %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
sk: Vstupná hodnota "%s" nie je v C možnostiach! To by sa nikdy nemalo stať. Možno sú šablóny chybne lokalizované.

en: none of the above
sk: nič z uvedeného

en: Enter the items you want to select, separated by spaces.
sk: Zadajte položky, ktoré si chcete zvoliť, oddelené medzerami.

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
sk: Nedá sa načítať Debconf::Element::%s. Neúspech kvôli: %s

en: Configuring %s
sk: Nastavovanie %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
sk: Premenná TERM nie je nastavená, dialógové rozhranie sa nedá použiť.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
sk: Dialógové rozhranie je nekompatibilné so shellovými buffermi emacsu.

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
sk: Dialógové rozhranie nebude funkčné na jednoduchom termináli, shellovom bufferi emacsu, alebo bez riadiaceho terminálu.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
sk: Nie je nainštalovaný žiaden dialógový program, takže dialógové rozhranie sa nedá použiť.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
sk: Dialógové rozhranie vyžaduje obrazovku aspoň 13 riadkov vysokú a 31 stĺpcov širokú.

en: Package configuration
sk: Nastavenie balíka

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
sk: Pre nastavenie systému používate rozhranie založené na textovom editore. Podrobné informácie nájdete na konci tohto dokumentu.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
sk: Rozhranie debconf založené na textovom editore vám ponúkne k úpravám jeden alebo viacero textových súborov. Toto je jeden z nich. Ak poznáte štandartné unixové konfiguračné súbory, bude vám tento súbor pripadať povedomý -- obsahuje komentáre a konfiguračné položky. Upravte súbor podľa potreby, uložte ho a ukončite editor. V tejto fáze si debconf načíta upravený súubor a použije zadané hodnoty pre nastavenie systému.

en: Debconf on %s
sk: Debconf na %s

en: This frontend requires a controlling tty.
sk: Toto rozhranie vyžaduje riadiaci terminál.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
sk: Term::ReadLine::GNU je nekompatibilné so shellovými buffermi emacsu.

en: More
sk: Viac

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
sk: Poznámka: Debconf je spustený vo web režime. Pozrite si http://localhost:%i/

en: Back
sk: Späť

en: Next
sk: Ďalej

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
sk: upozornenie: možno je poškodená databáza. Pokus o opravu sa vykoná pridaním chýbajúcej otázky %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
sk: Šablóna č.%s v %s má duplicitné pole "%s" s novou hodnotou "%s". Nejaké dve šablóny pravdepodobne nie sú oddelené prázdnym riadkom.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
sk: Neznáme pole '%s' šablóny v časti č.%s z %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
sk: Chyba spracovania šablóny pred '%s' v časti č.%s z %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
sk: Šablóna č.%s v %s neobsahuje riadok 'Template:'

en: unable to re-open stdin: %s
sk: nedá sa znovu otvoriť štandartný vstup: %s

en: must specify some debs to preconfigure
sk: musíte zadať nejaké balíky na predbežné nastavenie

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
sk: nastavenie balíkov sa odkladá, pretože nie sú nainštalované nástroje apt-utils

en: apt-extracttemplates failed: %s
sk: apt-extracttemplates zlyhalo: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
sk: Z balíkov sa vyberajú šablóny: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
sk: Pripravuje sa nastavenie balíkov ...

en: template parse error: %s
sk: chyba spracovania šablóny: %s

en: debconf: can't chmod: %s
sk: debconf: nedajú sa zmeniť práva: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
sk: %s sa nedá pripraviť na nastavenie, výstupná chyba %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -a,  --all			Reconfigure all packages.
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
sk: Použitie: dpkg-reconfigure [voľby] balíky
      -a,  --all			Rekonfigurácia všetkých balíkov.
      -u,  --unseen-only		Zobrazí iba tie otázky, ktoré ešte neboli zodpovedané.
           --default-priority	Použije predvolenú prioritu namiesto nízkej.
           --force			Vynúti rekonfiguráciu poškodených balíkov.

en: %s must be run as root
sk: %s sa musí spustiť s právami root-a

en: please specify a package to reconfigure
sk: zadajte balík na rekonfiguráciu

en: %s is not installed
sk: %s nie je nainštalovaný

en: %s is broken or not fully installed
sk: %s je poškodený alebo nie je úplne nainštalovaný

en: Cannot read status file: %s
sk: Nedá sa načítať stavový súbor: %s

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
sk: Použitie: debconf-communicate [voľby] [balík]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
sk: debconf-mergetemplate: Tento nástroj by sa už nemal používať. Mali by ste prejsť na používanie programu po2debconf z balíka po-debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
sk: Použitie: debconf-mergetemplate [voľby] [šablóny.ll ...] šablóny

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
sk: 
            --outdated		Zlúčiť aj v prípade zastaralých prekladov.
    	--drop-old-templates	Zahodiť všetky zastaralé šablóny.

en: %s is missing
sk: %s chýba

en: %s is missing; dropping %s
sk: %s chýba; zahadzuje sa %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
sk: %s je nejasný na bajte %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
sk: %s je nejasný na bajte %s: %s; zahadzuje sa

en: %s is outdated
sk: %s je zastaralý

en: %s is outdated; dropping whole template!
sk: %s je zastaralý; zahadzuje sa celá šablóna!

en: Usage: debconf [options] command [args]
sk: Použitie: debconf [voľby] príkaz [parametre]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
sk: 
      -o,  --owner=balík		Nastaví balík, v ktorom sa nachádza daný príkaz.
