base-config - en to vi translation catalogue (7 entries)

en: Type 'exit' to return to base-config.
vi: Hãy gõ «exit» (thoát) để trở về trình base-config.

note: translators: there MUST be a comma followed by a space at the end of your translation, or things will break!
en: enter information manually,
vi: tự gõ thông tin,

en: Scanning CD, this will take a minute.
vi: Đang quét đĩa CD, sẽ mất một chút.

note: Several notes for translators: * The singular form is only there to make use of plural forms; * If package count is 0, a separate error message should be displayed. * This sentence is part of a longer paragraph, full stop is omitted here. * "${PACKAGE_COUNT}" must not be translated.
en: The Debian package management tool, apt, is now configured, and can install ${PACKAGE_COUNT} package | The Debian package management tool, apt, is now configured, and can install ${PACKAGE_COUNT} packages
vi[0]: Trình apt, công cụ quản lý gói tin, có cấu hình nên có thể cài đặt ${PACKAGE_COUNT} gói tin

en: You probably used a CD to install the Debian base system, but it is not currently in the drive. You should probably just insert it and select "cdrom".
vi: Rất có thể là bạn đã sử dụng một đĩa CD để cài đặt hệ thống cơ bản Debian, nhưng mà nó không có trong ổ. Bạn hãy nạp nó và chọn «đĩa CD».

en: Testing apt sources...
vi: Đang thử ra các nguồn trình apt...

en: Configuring the base system...
vi: Định cấu hình hệ thống cơ bản...
