dselect 1.18.1 - en to nl translation catalogue (258 entries)

en: Search for ?
nl: Zoeken naar ?

en: Error:
nl: Fout:

en: Help:
nl: Hulp:

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
nl: Druk ? voor hulpmenu, . voor volgend onderwerp, <spatie> = hulp verlaten.

en: Help information is available under the following topics:
nl: Hulp is beschikbaar voor de volgende onderwerpen:

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
nl: Druk op een toets uit bovenstaande lijst; <spatie> of `q' sluit hulp af,
      of `.' (punt) om alle pagina's een voor een te lezen.

en: error reading keyboard in help
nl: fout bij het lezen van het toetsenbord in de hulpdialoog

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
nl: ioctl(TIOCGWINSZ) mislukt

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
nl: doupdate in SIGWINCH-verwerker is mislukt

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
nl: kon oude SIGWINCH sigact (terminalwaarden) niet terugzetten

en: failed to restore old signal mask
nl: kon oud signaalmasker niet terugzetten

en: failed to unblock SIGWINCH
nl: kon SIGWINCH niet deblokkeren

en: failed to block SIGWINCH
nl: kon SIGWINCH niet blokkeren

en: failed to get old signal mask
nl: kon oud signaalmasker niet opvragen

en: failed to get old SIGWINCH sigact
nl: kon oude SIGWINCH sigact (terminalwaarden) niet opvragen

en: failed to set new SIGWINCH sigact
nl: kon nieuwe SIGWINCH sigact (terminalwaarden) niet instellen

en: failed to allocate colour pair
nl: kon kleurenpaar niet toewijzen

en: failed to create title window
nl: kon titelvenster niet aanmaken

en: failed to create whatinfo window
nl: kon whatinfo-venster niet aanmaken

en: failed to create baselist pad
nl: kon lijstgebied niet aanmaken

en: failed to create heading pad
nl: kon kopgebied niet aanmaken

en: failed to create thisstate pad
nl: kon statusgebied niet aanmaken

en: failed to create info pad
nl: kon infogebied niet aanmaken

en: failed to create query window
nl: kon zoekvenster niet aanmaken

en: Keybindings
nl: Toetsenbindingen

en:   -- %d%%, press
nl:   -- %d%%, druk op

en: %s for more
nl: %s voor meer

en: %s to go back
nl: %s om terug te gaan

en: [not bound]
nl: [niet gebonden]

en: [unk: %d]
nl: [onbek: %d]

en: Scroll onwards through help/information
nl: Verder door hulp/informatie bladeren

en: Scroll backwards through help/information
nl: Terugbladeren door hulp/informatie

en: Move up
nl: Omhoog gaan

en: Move down
nl: Omlaag gaan

en: Go to top of list
nl: Naar de top van de lijst gaan

en: Go to end of list
nl: Naar het eind van de lijst gaan

en: Request help (cycle through help screens)
nl: Hulp opvragen (bladeren door hulpschermen)

en: Cycle through information displays
nl: Bladeren door informatieschermen

en: Redraw display
nl: Beeld verversen

en: Scroll onwards through list by 1 line
nl: 1 regel verder bladeren door de lijst

en: Scroll backwards through list by 1 line
nl: 1 regel terugbladeren door de lijst

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
nl: 1 regel verder bladeren door de hulp/informatie

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
nl: 1 regel terugbladeren door de hulp/informatie

en: Scroll onwards through list
nl: Verder bladeren door de lijst

en: Scroll backwards through list
nl: Terugbladeren door de lijst

en: Mark package(s) for installation
nl: Pakket(ten) als te installeren markeren

en: Mark package(s) for deinstallation
nl: Pakket(ten) als te de-installeren markeren

en: Mark package(s) for deinstall and purge
nl: Pakket(ten) als te verwijderen en te wissen markeren

en: Make highlight more specific
nl: Markering specifieker maken

en: Make highlight less specific
nl: Markering minder specifiek maken

en: Search for a package whose name contains a string
nl: Een pakket zoeken waarvan de naam een tekenreeks bevat

en: Repeat last search
nl: Laatste zoekopdracht herhalen

en: Swap sort order priority/section
nl: Sorteervolgorde wisselen: prioriteit/sectie

en: Quit, confirming, and checking dependencies
nl: Beëindigen, met bevestiging en vereistencontrole

en: Quit, confirming without check
nl: Beëindigen, met bevestiging zonder controle

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
nl: Beëindigen, zonder conflict/vereisten suggesties te accepteren

en: Abort - quit without making changes
nl: Afbreken - beëindigen zonder veranderingen te maken

en: Revert to old state for all packages
nl: Teruggaan naar de oude staat voor alle pakketten

en: Revert to suggested state for all packages
nl: Teruggaan naar voorgestelde staat voor alle pakketten

en: Revert to directly requested state for all packages
nl: Teruggaan naar direct gevraagde staat voor alle pakketten

en: Revert to currently installed state for all packages
nl: Teruggaan naar de momenteel geïnstalleerde staat voor alle pakketten

en: Select currently-highlighted access method
nl: De momenteel gemarkeerde toegangsmethode kiezen

en: Quit without changing selected access method
nl: Beëindigen zonder de toegangsmethode te veranderen

en: Keystrokes
nl: Toetsen

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present version
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made   v, A, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
nl: Bewegingstoetsen: Volgende/Vorige, Begin/Einde, Omlaag/Omhoog, Achter-/Vooruit:
      j, Pijltje-omlaag      k, Pijltje-omhoog       markering bewegen
      N, Page-down, Spatie   P, Page-up, Backspace   lijst 1 pagina verschuiven
      ^n                     ^p                      lijst 1 regel verschuiven
      t, Home                e, End                  naar begin/einde lijst gaan
      u                      d                       info 1 pagina verschuiven
      ^u                     ^d                      info 1 regel verschuiven
      B, Pijltje-links       F, Pijltje-rechts       scherm 1/3 verschuiven
      ^b                     ^f                      scherm 1 teken verschuiven
    
    Pakketten voor latere verwerking markeren:
      +, Insert  installeren/bijwerken  =, H  in huidige versie vasthouden
      -, Delete  verwijderen            :, G  loslaten: bijwerken/niet installeren
      _          verwijderen & configuratie wissen
                                                        Diversen:
    Einde, stoppen, overschrijven (zie hoofdletters):  ?, F1 hulp (ook Help)
     Enter  Bevestigen, einde (vereisten controleren)  i, I  infoschermen wisselen
       Q    Bevestigen, einde (vereisten overschr.)     o, O  sorteeroptiedoorloop
     X, Esc Einde, wijzigingen niet doorvoeren          v, A, V  statusbeeldopties
       R    Terug naar beginsituatie                    ^l   beeld verversen
       U    Alles op voorgestelde staat zetten         /    zoeken (Enter=einde)
       D    Alles op direct gevraagde staat zetten      n, \  zoeken herhalen

en: Introduction to package selections
nl: Inleiding in het selecteren van pakketten

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nl: Welkom bij de hoofdpakketlijst van dselect.
    
    U krijgt zo meteen een lijst te zien van pakketten die geïnstalleerd of beschik-
    baar zijn voor installatie. U kunt de lijst doorlopen met de cursortoetsen,
    pakketten markeren om te installeren (met `+') of de-installeren (met `-').
    Pakketten kunnen alleen of in groepen gemarkeerd worden; aanvankelijk zult u
    zien dat de regel met `Alle pakketten' geselecteerd is. `+', `-', 
    enzovoort werken op alle pakketten omschreven door de gemarkeerde regel.
    
    Sommige keuzes zullen conflicten of vereistenproblemen veroorzaken; u krijgt
    dan een lijst van betrokken pakketten, zodat u het probleem kunt oplossen.
    
    U kunt best de lijst met sneltoetsen en de uitleg over de weergave goed 
    doorlezen. Er is on-line een grote hoeveelheid hulp beschikbaar. Maak hier dus
    gebruik van! U komt op elk moment bij de hulp door '?' te drukken.
    
    Als u klaar bent met pakketten selecteren, drukt u <enter> om de veranderingen
    te bevestigen, of 'X' om de lijst te verlaten zonder aanpassingen uit te voeren.
    Een laatste controle op conflicten en vereisten wordt uitgevoerd - ook hier kunt
     u nog een lijst krijgen.
    Druk nu op <spatie> om dit hulpscherm te verlaten en naar de lijst te gaan.

en: Introduction to read-only package list browser
nl: Inleiding tot het doorlopen van de lijst met pakketten (alleen-lezen)

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nl: Welkom bij de hoofdpakketlijst van dselect.
    
    U krijgt zo meteen een lijst te zien van pakketten die geïnstalleerd zijn of
    beschikbaar voor installatie. Omdat u niet de benodigde rechten heeft om de
    staat van pakketten te veranderen, bevindt u zich in de alleen-lezen modus. U
    kunt de lijst bekijken m.b.v. de cursortoetsen (zie het hulpscherm 'Toetsen'),
    de staat van pakketten nagaan en informatie over deze pakketten nalezen.
    
    U kunt best de lijst met toetsenbindingen en de uitleg over de weergave door- 
    lezen. Er is on-line veel hulp beschikbaar. Gelieve daar dus gebruik van te 
    maken!  Druk op om het even welk moment op '?' om het hulpscherm te bekomen.
    
    Als u klaar bent met kijken, druk op 'Q' of <enter> om af te sluiten.
    
    Druk nu op <spatie> om dit hulpscherm te verlaten en naar de lijst te gaan.

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
nl: Inleiding in de sub-lijst voor het oplossen van conflicten/vereisten

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use 'i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of 'suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital 'X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can 'reject' my suggestions by using the capital
    'D' or 'R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital 'Q' to
    force to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press '?' for help.
nl: Oplossen van vereisten/conflicten - inleiding.
    
    Een of meer van uw keuzes hebben een vereisten- of conflictprobleem
    opgeroepen - sommige pakketten mogen alleen geïnstalleerd worden in combinatie
    met andere, en sommige combinaties mogen niet samen geïnstalleerd zijn.
    
    U krijgt een sub-lijst met alle betrokken pakketten te zien. De onderste helft
    van het scherm bevat de relevante conflicten en vereisten; gebruik `i' om te
    wisselen tussen de lijst, de pakketbeschrijvingen en de interne besturingsinfo.
    
    Een set `voorgestelde' pakketten werd berekend en de beginmarkeringen in de
    sub-lijst komen eraan tegemoet, zodat u gewoon op Enter kunt drukken als u het
    er mee eens bent. U kunt de verandering(en) afbreken die de problemen veroor-
    zaakten, en teruggaan naar de hoofdlijst door op de hoofdletter `X' te drukken.
    
    U kunt ook door de lijst bewegen en de markeringen veranderen zodat ze meer
    overeenkomen met wat u wilt, en u kunt mijn suggesties verwerpen met de hoofd-
    letters `D' of `R' (zie hulpscherm over toetsen). Gebruik de hoofdletter `Q'
    om me te dwingen de nu getoonde situatie te accepteren in het geval u een
    aanbeveling wilt omzeilen of denkt dat het programma het mis heeft.
    
    Druk <spatie> om uit hulp en naar de sub-lijst te gaan; onthoud: `?' is hulp.

en: Display, part 1: package listing and status chars
nl: Scherm, deel 1: pakkettenlijst en statustekens

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    'v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  'R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:     Space    - not installed;
                           '*'     - installed;
                           '-'     - not installed but config files remain;
       packages in these { 'U'     - unpacked but not yet configured;
       states are not    { 'C'     - half-configured (an error happened);
       (quite) properly  { 'I'     - half-installed (an error happened);
       installed         { 'W','t' - triggers are awaited resp. pending.
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      '*': marked for installation or upgrade;
      '-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      '=': on hold: package will not be installed, upgraded or removed;
      '_': marked for purge completely - even remove configuration;
      'n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
nl: De bovenste schermhelft geeft een lijst van pakketten. Voor elk pakket ziet u
    vier kolommen over huidige staat op het systeem en markering. In de korte modus
    (gebruik `v' voor uitvoerige modus) is dit één teken, van links naar rechts:
    
     Foutvlag: Spatie - geen fout (maar pakket kan defect zijn - zie hieronder)
                 `R'  - ernstige fout bij installatie, herinstallatie nodig;
     Installatiestaat:     Spatie   - niet geïnstalleerd;
                            `*'     - geïnstalleerd;
                            `-'     - niet geïnstalleerd, configuratie blijft;
      pakketten in deze   { `U'     - uitgepakt maar nog niet geconfigureerd;
      staat zijn niet     { `C'     - half-geconfigureerd (er ging iets fout);
      (helemaal) goed     { `I'     - half-geïnstalleerd (er ging iets fout);
      geïnstalleerd       { `W',`t' - wachten op triggers of ze worden verwerkt.
     Oude markering: wat was gevraagd voor dit pakket voorafgaand aan deze lijst;
     Markering: wat gevraagd wordt voor dit pakket:
      `*': gemarkeerd voor installatie of bijwerken;
      `-': gemarkeerd voor verwijdering, configuratiebestanden zullen blijven;
      `=': vastgehouden: pakket wordt niet behandeld;
      `_': gemarkeerd voor totale verwijdering - ook de configuratie;
      `n': pakket is nieuw en moet nog een markering krijgen.
    
    Ook te zien zijn de Prioriteit, Sectie, naam, geïnstalleerde en beschikbare
    versienummers (shift-V om te tonen/verbergen) en een korte beschrijving.

en: Display, part 2: list highlight; information display
nl: Scherm, deel 2: markering in de lijst; informatiescherm

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
nl: * Markeren: Een regel in de lijst wordt gemarkeerd.  Het geeft aan op
      welk(e) pakket(ten) de knoppen `+', `-' en `_' effect zullen hebben.
    
    * De scheidingslijn in het midden van het scherm toont een korte uitleg van
      de staat van het gemarkeerde pakket, of een omschrijving van de groep
      als zo een regel gemarkeerd werd. Begrijpt u de betekenis van een bepaald
      teken i.v.m. de staat niet, ga dan naar het betrokken pakket en bekijk de
      scheidingslijn, of gebruik de toets `v' voor een uitgebreide
      uitleg (druk weer op `v' om terug te gaan naar de korte uitleg).
    
    * De onderste helft van het scherm geeft meer informatie over het
      momenteel gemarkeerde pakket (als dat er slechts een is).
    
      Het kan een uitgebreide omschrijving van het pakket zijn, details over de
      interne besturing van het pakket (ofwel voor de geïnstalleerde of beschikbare
      versie van het pakket), of informatie over conflicts-/vereistenrelaties 
      met het huidige pakket (in sub-lijst voor oplossen conflicten/vereisten).
    
      Gebruik de `i'-toets om te wisselen tussen de schermhelften, en `I' om het
      informatiescherm te vergroten of te verbergen.

en: Introduction to method selection display
nl: Inleiding in het scherm voor de keuze van een toegangsmethode

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
nl: dselect en dpkg kunnen automatische installatie aan door de te installeren
    pakketbestanden op te halen van een aantal mogelijke plaatsen.
    
    Deze lijst laat u een van deze installatiemethodes kiezen.
    
    Beweeg de markering naar de gewenste methode en druk op Enter. U zult dan
    informatie moeten opgeven die nodig is om de installatie uit te voeren.
    
    Naarmate u de markering beweegt zal in de onderste schermhelft een
    omschrijving gegeven worden van die methode als ze beschikbaar is.
    
    Als u wilt ophouden zonder iets te veranderen kunt u de `x'-toets gebruiken
    terwijl u zich in de lijst van methodes bevindt.
    
    Een volledige lijst van toetsen die u kunt gebruiken kunt u inzien door nu op
    `k' te drukken, of later vanuit het hulpmenu dat u kunt bereiken met `?'.

en: Keystrokes for method selection
nl: Nuttige toetsen bij de keuze van een methode

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
nl: Bewegingstoetsen: Volgende/Vorige, Begin/Eind, Op/Neer, Vooruit/Achteruit:
      j, Pijltje-omlaag     k, Pijltje-omhoog       verplaats markering
      N, Page-down, Spatie  P, Page-up, Backspace   verschuif lijst met 1 pagina
      ^n                    ^p                      verschuif lijst met 1 regel
      t, Home               e, End                  naar begin/einde lijst
      u                     d                       verschuif info met 1 pagina
      ^u                    ^d                      verschuif info met 1 regel
      B, Pijltje-links      F, Pijltje-rechts       verschuif scherm met 1/3
      ^b                    ^f                      verschuif scherm met 1 teken
    (Dit zijn dezelfde toetsen als in het scherm met de pakkettenlijst.)
    
    Einde:
     Return, Enter    selecteer deze methode en ga naar zijn configuratiedialoog
     x, X             beëindig zonder wijziging of instellen van installatiemethode
    
    Diversen:
      ?, Help, F1      hulp vragen
     ^l                beeld verversen
      /                zoeken (gewoon Enter om te annuleren)
      \                laatste zoekopdracht herhalen

en: Type dselect --help for help.
nl: Type dselect --help voor hulp.

en: a
nl: t

en: [A]ccess
nl: [T]oegang

en: Choose the access method to use.
nl: De te gebruiken toegangsmethode kiezen.

en: u
nl: b

en: [U]pdate
nl: [B]ijwerken

en: Update list of available packages, if possible.
nl: De lijst met pakketten bijwerken, indien mogelijk.

en: [S]elect
nl: [S]electeren

en: Request which packages you want on your system.
nl: Aangeven welke pakketten u op uw systeem wilt.

en: [I]nstall
nl: [I]nstalleren

en: Install and upgrade wanted packages.
nl: Gewenste pakketten installeren en bijwerken.

en: [C]onfig
nl: [C]onfigureren

en: Configure any packages that are unconfigured.
nl: Nog niet-geconfigureerde pakketten configureren.

en: r
nl: v

en: [R]emove
nl: [V]erwijderen

en: Remove unwanted software.
nl: Ongewenste software verwijderen.

en: q
nl: e

en: [Q]uit
nl: [E]inde

en: Quit dselect.
nl: dselect afsluiten.

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
nl: Debian `%s' pakketbeheer-frontend versie %s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de GNU General Public License versie 2
    of later voor kopiëervoorwaarden. Er is GEEN garantie.

en: <standard output>
nl: <standaard uitvoer>

en: Usage: %s [<option>...] [<command>...]
nl: Gebruik: %s [<optie> ...] [<commando> ...]

en: Commands:
nl: Commando's:

en: Options:
          --admindir <directory>       Use <directory> instead of %s.
          --expert                     Turn on expert mode.
      -D, --debug <file>               Turn on debugging, send output to <file>.
          --color <color-spec>         Configure screen colors.
          --colour <color-spec>        Ditto.
nl: Opties:
          --admindir <map>      <map> i.p.v. %s gebruiken.
          --expert              Expert-modus aanzetten.
      -D, --debug <bestand>     Debuggen aanzetten, uitvoer naar <bestand> sturen.
         --color <kleur-spec>   Schermkleuren instellen.
         --colour <kleur-spec>  Idem.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
nl:   -?, --help                Deze hulptekst tonen.
          --version             De versie tonen.

en: <color-spec> is <screen-part>:[<foreground>],[<background>][:<attr>[+<attr>]...]
nl: <kleur-spec> is <scherm-deel>:[<voorgrond>],[<achtergrond>][:<attr>[+<attr>]...]

en: <screen-part> is:
nl: <scherm-deel> is:

en: <color> is:
nl: <kleur> is:

en: couldn't open debug file '%.255s'
nl: kon debugbestand `%.255s' niet openen

en: invalid %s '%s'
nl: ongeldige %s '%s'

en: screen part
nl: schermdeel

en: null colour specification
nl: blanco-kleur specificatie

en: colour
nl: kleur

en: colour attribute
nl: kleurattribuut

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
nl: Terminal lijkt de cursor niet te kunnen besturen.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
nl: Terminal lijkt markeren niet te ondersteunen.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
nl: Zet uw variabele TERM goed, gebruik een betere terminal,
    of doe het met het per-pakket beheerhulpmiddel %s.

en: terminal lacks necessary features, giving up
nl: terminal mist essentiële functionaliteit, er wordt opgegeven

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
nl: 
    
    Beweeg met ^P en ^N, cursortoetsen, beginletters, of cijfers;
    Druk op <enter> om selectie te activeren.  ^L ververst het beeld.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
nl: 
    
    Toegang is alleen lezen: de selecties worden niet bewaard!

en: failed to getch in main menu
nl: toets lezen in hoofdmenu is mislukt

en: unknown action string '%.50s'
nl: onbekend actiewoord `%.50s'

en: Abbrev.
nl: Afkort.

en: Description
nl: Beschrijving

en: dselect - list of access methods
nl: dselect - lijst van toegangsmethodes

en: Access method '%s'.
nl: Toegangsmethode `%s'.

en: doupdate failed
nl: doupdate is mislukt

en: getch failed
nl: getch is mislukt

en: Explanation
nl: Verklaring

en: No explanation available.
nl: Geen uitleg beschikbaar.

en: 
    Press <enter> to continue.
nl: 
    Druk op <enter> om door te gaan.

en: cannot unlock access method area
nl: kan toegangsmethodegebied niet ontgrendelen

en: no access methods are available
nl: er zijn geen toegangsmethodes beschikbaar

en: requested operation requires superuser privilege
nl: de gevraagde bewerking vereist beheerdersrechten

en: cannot open or create access method lockfile
nl: kan het bestand dat de toegangsmethode vergrendelt niet openen of aanmaken

en: the access method area is already locked
nl: het toegangsmethodegebied is al vergrendeld

en: cannot lock access method area
nl: kan het toegangsmethodegebied niet vergrendelen

en: Press <enter> to continue.
nl: Druk op <enter> om door te gaan.

en: <standard error>
nl: <standaard fout>

en: error reading acknowledgement of program failure message
nl: kon bevestigingsbericht van programmafout niet lezen

en: no access method is selected or configured
nl: er is geen toegangsmethode geselecteerd of geconfigureerd

en: update available list script
nl: script voor bijwerken van beschikbaarheidslijst

en: installation script
nl: installatiescript

en: running %s %s ...
nl: uitvoeren van %s %s ...

en: query/setup script
nl: zoeken/instellingen-script

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
nl: syntaxisfout in bestand met methodeopties`%.250s' -- %s

en: error reading options file '%.250s'
nl: fout bij lezen optiebestand `%.250s'

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
nl: kon niet in map `%.250s' lezen om de methodes in te lezen

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
nl: methode `%.250s' heeft een te lange naam (%d > %d tekens)

en: unable to access method script '%.250s'
nl: kon methodescript `%.250s' niet benaderen

en: unable to read method options file '%.250s'
nl: kon bestand met methodeopties `%.250s' niet lezen

en: non-digit where digit wanted
nl: niet-cijfers waar een cijfer gewenst is

en: end of file in index string
nl: bestandseinde in indextekst

en: index string too long
nl: indextekst te lang

en: newline before option name start
nl: nieuwe regel voor begin optienaam

en: end of file before option name start
nl: bestandseinde voor begin optienaam

en: nonalpha where option name start wanted
nl: niet-letter waar een optienaam gewenst is

en: non-alphanum in option name
nl: niet-alfanumeriek teken in optienaam

en: end of file in option name
nl: bestandseinde in optienaam

en: newline before summary
nl: nieuwe regel voor samenvatting

en: end of file before summary
nl: bestandseinde voor samenvatting

en: end of file in summary - missing newline
nl: bestandseinde in samenvatting - ontbrekende nieuwe regel

en: unable to open option description file '%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet openen

en: unable to stat option description file '%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet vinden

en: failed to read option description file '%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet lezen

en: error during read of option description file '%.250s'
nl: fout bij lezen van bestand met optiebeschrijvingen `%.250s'

en: error during read of method options file '%.250s'
nl: fout bij lezen van bestand met methodeopties `%.250s'

en: unable to open current option file '%.250s'
nl: kon huidig optiebestand `%.250s' niet openen

en: unable to write new option to '%.250s'
nl: kon nieuwe optie niet wegschrijven naar `%.250s'

en: new package
nl: nieuw pakket

en: install
nl: installeren

en: hold
nl: vasthouden

en: remove
nl: verwijderen

en: purge
nl: wissen

en: REINSTALL
nl: HERINSTALLATIE

en: not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: removed (configs remain)
nl: verwijderd (config blijft)

en: half installed
nl: half-geïnstalleerd

en: unpacked (not set up)
nl: uitgepakt (niet ingesteld)

en: half configured (config failed)
nl: half-geconfigureerd (configuratie mislukt)

en: awaiting trigger processing
nl: wacht op verwerking van triggers

en: triggered
nl: trigger aangeroepen

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: Required
nl: Vereist

en: Important
nl: Belangrijk

en: Standard
nl: Standaard

en: Optional
nl: Optioneel

en: Unclassified
nl: Ongeclassificeerd

en: suggests
nl: suggereert

en: recommends
nl: beveelt aan

en: depends on
nl: heeft als vereiste

en: pre-depends on
nl: heeft als voor-vereiste

en: breaks
nl: maakt defect

en: conflicts with
nl: is in strijd met

en: provides
nl: voorziet in

en: replaces
nl: vervangt

en: enhances
nl: verbetert

en: Broken
nl: Defect

en: New
nl: Nieuw

en: Upgradable
nl: Opwaardeerbaar

en: Obsolete/local
nl: Verouderd/lokaal

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Removed
nl: Verwijderd

en: Brokenly installed packages
nl: Foutief geïnstalleerde pakketten

en: Newly available packages
nl: Nieuwe beschikbare pakketten

en: Upgradable packages
nl: Opwaardeerbare pakketten

en: Obsolete and locally created packages
nl: Verouderde en lokaal aangemaakte pakketten

en: Installed packages
nl: Geïnstalleerde pakketten

en: Available not installed packages
nl: Beschikbare niet-geïnstalleerde pakketten

en: Removed and no longer available packages
nl: Verwijderde en niet meer beschikbare pakketten

en: Removed packages (configuration still present)
nl: Verwijderde pakketten (maar configuratie staat er nog)

en: Purged packages and those never installed
nl: Gewiste of nooit geïnstalleerde pakketten

en: Purged
nl: Gewist

en: Error
nl: Fout

en: Installed?
nl: Geïnstalleerd?

en: Old mark
nl: Oude markering

en: Marked for
nl: Gemarkeerd voor

en: Section
nl: Sectie

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Package
nl: Pakket

en: Avail.arch
nl: Besch.arch

en: Inst.arch
nl: Geïnst.arch

en: Avail.ver
nl: Besch.ver

en: Inst.ver
nl: Geïnst.ver

en: dselect - recursive package listing
nl: dselect - recursieve pakketlijst

en: dselect - inspection of package states
nl: dselect - bekijken pakketstatus

en: dselect - main package listing
nl: dselect - hoofd-pakketlijst

en:  (by section)
nl:  (op sectie)

en:  (avail., section)
nl:  (besch., sectie)

en:  (status, section)
nl:  (status, sectie)

en:  (by priority)
nl:  (op prioriteit)

en:  (avail., priority)
nl:  (besch., prioriteit)

en:  (status, priority)
nl:  (status, prioriteit)

en:  (alphabetically)
nl:  (alfabetisch)

en:  (by availability)
nl:  (op beschikbaarheid)

en:  (by status)
nl:  (op status)

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
nl:  mark.:+/=/- kort:v hulp:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
nl:  mark.:+/=/- lang:v hulp:?

en:  terse:v help:?
nl:  kort:v hulp:?

en:  verbose:v help:?
nl:  lang:v hulp:?

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
nl: De regel die u heeft gemarkeerd vertegenwoordigt meerdere pakketten; als u vraagt om te installeren, verwijderen, vasthouden, enz., is dit van toepassing op alle pakketten waar het getoonde criterium op van toepassing is.
    
    Wanneer u de markering verplaatst naar een regel met een bepaald pakket, krijgt u de informatie over dat pakket hier te zien.
    U kunt `o' en `O' gebruiken om de sorteervolgorde te veranderen waardoor u de mogelijkheid krijgt om pakketten te markeren in verschillende soorten groepen.

en: Interrelationships
nl: Onderlinge relaties

en: No description available.
nl: Geen beschrijving beschikbaar.

en: Installed control file information
nl: Informatie uit controlebestand 'geïnstalleerde pakketten'

en: Available control file information
nl: Informatie uit controlebestand 'beschikbare pakketten'

en: there are no packages
nl: er zijn geen pakketten

en: invalid search option given
nl: ongeldige zoekoptie opgegeven

en: error in regular expression
nl: fout in reguliere expressie

en:  does not appear to be available
nl:  lijkt niet beschikbaar te zijn

en:  or
nl:  of

en: All
nl: Alles

en: All packages
nl: Alle pakketten

en: %s packages without a section
nl: %s pakketten zonder sectie

en: %s packages in section %s
nl: %s pakketten in sectie %s

en: %s %s packages
nl: %s %s pakketten

en: %s %s packages without a section
nl: %s %s pakketten zonder sectie

en: %s %s packages in section %s
nl: %s %s pakketten in sectie %s
