tzdata 2013b-2 - en to ru translation catalogue (464 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Africa
ru: Африка

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: America
ru: Америка

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Antarctica
ru: Антарктида

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Australia
ru: Австралия

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Arctic
ru: Арктика

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Asia
ru: Азия

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Atlantic
ru: Атлантика

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Europe
ru: Европа

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Indian
ru: Индийский регион

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc. Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pacific
ru: Тихоокеанский регион

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: SystemV
ru: В соответствии с SystemV

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: US
ru: США

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Etc
ru: Другой

note: Type: select Description
en: Geographic area:
ru: Географический район:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
ru: Выберите географический район, в котором вы живёте. Далее вам предложат подробный список городов, которые расположены в этом часовом поясе.

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Abidjan
ru: Абиджан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
ru: Аккра

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
ru: Аддис-Абеба

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
ru: Алжир

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asmara
ru: Асмэра

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bamako
ru: Бамако

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangui
ru: Банги

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Banjul
ru: Банжул

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bissau
ru: Бисау

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Blantyre
ru: Блантайр

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brazzaville
ru: Браззавиль

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bujumbura
ru: Бужумбура

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
ru: Каир

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casablanca
ru: Касабланка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ceuta
ru: Сеута

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
ru: Конакри

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dakar
ru: Дакар

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
ru: Дар-эс-Салам

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
ru: Джибути

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Douala
ru: Дуала

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
ru: Эль-Айюн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Freetown
ru: Фритаун

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaborone
ru: Габороне

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harare
ru: Хараре

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johannesburg
ru: Йоханнесбург

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juba
ru: Джуба

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kampala
ru: Кампала

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
ru: Хартум

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kigali
ru: Кигали

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kinshasa
ru: Киншаса

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lagos
ru: Лагос

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Libreville
ru: Либревиль

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lome
ru: Ломе

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luanda
ru: Луанда

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lubumbashi
ru: Лубумбаши

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lusaka
ru: Лусака

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malabo
ru: Малабо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maputo
ru: Мапуту

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maseru
ru: Масеру

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mbabane
ru: Мбабане

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
ru: Могадишу

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monrovia
ru: Монровия

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nairobi
ru: Найроби

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ndjamena
ru: Нджамена

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niamey
ru: Ниамей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nouakchott
ru: Нуакшот

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ouagadougou
ru: Уагадугу

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto-Novo
ru: Порто-Ново

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
ru: Сан-Томе

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Timbuktu
ru: Томбукту

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
ru: Триполи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
ru: Тунис

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Windhoek
ru: Виндхук

note: Type: select Description
en: Time zone:
ru: Часовой пояс:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
ru: Выберите город или область, соответствующий вашему часовому поясу.

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Adak
ru: Адак

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anchorage
ru: Анкоридж

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anguilla
ru: Ангилья

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antigua
ru: Антигуа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Araguaina
ru: Арагуаина

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
ru: Аргентина/Буэнос-Айрес

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
ru: Аргентина/Катамарка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
ru: Аргентина/Кордова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
ru: Аргентина/Жужуй

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
ru: Аргентина/Ла-Риоха

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
ru: Аргентина/Мендоса

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
ru: Аргентина/Рио-Гальегос

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
ru: Аргентина/Сальта

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
ru: Аргентина/Сан-Хуан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
ru: Аргентина/Сан-Луис

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
ru: Аргентина/Сан-Мигель-де-Тукуман

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
ru: Аргентина/Ушуайя

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aruba
ru: Аруба

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
ru: Асунсьон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atikokan
ru: Атикокан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atka
ru: Атка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia
ru: Баия

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
ru: Баия-де-Бандерас

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Barbados
ru: Барбадос

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
ru: Белен

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belize
ru: Белиз

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Blanc-Sablon
ru: Бланк-Саблон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
ru: Боа-Виста

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
ru: Богота

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boise
ru: Бойсе

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
ru: Кеймбридж-Бей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
ru: Кампу-Гранди

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cancun
ru: Канкун

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Caracas
ru: Каракас

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayenne
ru: Кайенна

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayman
ru: Кайман

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chicago
ru: Чикаго

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chihuahua
ru: Чиуауа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
ru: Корал-Харбор

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
ru: Коста-Рика

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Creston
ru: Крестон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cuiaba
ru: Куяба

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
ru: Кюрасао

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Danmarkshavn
ru: Данмарксхавн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson
ru: Доусон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
ru: Доусон-Крик

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Denver
ru: Денвер

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Detroit
ru: Детройт

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dominica
ru: Доминика

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Edmonton
ru: Эдмонтон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eirunepe
ru: Эйрунепе

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
ru: Эль-Сальвадор

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ensenada
ru: Энсенада

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fortaleza
ru: Форталеза

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
ru: Глейс-Бей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Godthab
ru: Готхоб

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
ru: Гус-Бей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
ru: Гранд-Турк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grenada
ru: Гренада

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
ru: Гваделупа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guatemala
ru: Гватемала

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guayaquil
ru: Гуаякиль

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guyana
ru: Гайана

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Halifax
ru: Галифакс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Havana
ru: Гавана

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hermosillo
ru: Эрмосильо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Indianapolis
ru: Индиана/Индианаполис

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Knox
ru: Индиана/Нокс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Marengo
ru: Индиана/Маренго

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Petersburg
ru: Индиана/Петербург

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
ru: Индиана/Телль-Сити

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vevay
ru: Индиана/Вивей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vincennes
ru: Индиана/Винсенс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Winamac
ru: Индиана/Винамак

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Inuvik
ru: Инувик

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Iqaluit
ru: Икалуит

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
ru: Ямайка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juneau
ru: Джуно

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Louisville
ru: Кентукки/Луисвилл

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Monticello
ru: Кентукки/Монтичелло

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kralendijk
ru: Кралендейк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
ru: Ла-Пас

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lima
ru: Лима

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
ru: Лос-Анджелес

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
ru: Лоуэр-Принцес

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
ru: Масейо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Managua
ru: Манагуа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manaus
ru: Манаус

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marigot
ru: Маригот

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
ru: Мартиника

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Matamoros
ru: Матаморос

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mazatlan
ru: Масатлан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Menominee
ru: Меномини

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Merida
ru: Мерида

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Metlakatla
ru: Метлакатла

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
ru: Мехико

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Miquelon
ru: Микелон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moncton
ru: Монктон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monterrey
ru: Монтеррей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montevideo
ru: Монтевидео

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montreal
ru: Монреаль

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montserrat
ru: Монтсеррат

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nassau
ru: Нассау

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
ru: Нью-Йорк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nipigon
ru: Нипигон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nome
ru: Ном

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noronha
ru: Норона

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
ru: Северная Дакота/Бойла

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
ru: Северная Дакота/Центр

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
ru: Северная Дакота/Нью-Салем

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ojinaga
ru: Охинага

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Panama
ru: Панама

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pangnirtung
ru: Пангниртанг

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paramaribo
ru: Парамарибо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phoenix
ru: Феникс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port-au-Prince
ru: Порт-о-Пренс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
ru: Порт-оф-Спейн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
ru: Порту-Акре

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
ru: Порту-Велью

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
ru: Пуэрто-Рико

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
ru: Рейни-Ривер

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
ru: Рэнкин-Инлет

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Recife
ru: Ресифи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Regina
ru: Регина

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Resolute
ru: Резолют

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
ru: Риу-Бранку

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
ru: Санта-Исабель

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santarem
ru: Сантарем

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santiago
ru: Сантьяго

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
ru: Санто-Доминго

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
ru: Сан-Паулу

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Scoresbysund
ru: Скорсбисунн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shiprock
ru: Шипрок

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sitka
ru: Ситка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
ru: Сент-Бартелеми

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
ru: Сент-Джонс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
ru: Сент-Китс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
ru: Сент-Люсия

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
ru: Сент-Томас

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
ru: Сент-Винсент

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
ru: Свифт-Карент

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tegucigalpa
ru: Тегусигальпа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thule
ru: Туле

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
ru: Тандер-Бей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tijuana
ru: Тихуана

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Toronto
ru: Торонто

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tortola
ru: Тортола

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vancouver
ru: Ванкувер

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Virgin
ru: Вирджиния

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Whitehorse
ru: Уайтхорс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Winnipeg
ru: Виннипег

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutat
ru: Якутат

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yellowknife
ru: Еллоунайф

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casey
ru: Кейси

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Davis
ru: Дейвис

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: DumontDUrville
ru: Дюмон-д'Юрвиль

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macquarie
ru: Маккуори

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mawson
ru: Моусон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: McMurdo
ru: Мак-Мердо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Palmer
ru: Палмер

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rothera
ru: Ротера

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Syowa
ru: Сёва

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vostok
ru: Восток

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Adelaide
ru: Аделаида

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brisbane
ru: Брисбен

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
ru: Брокен-Хилл

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canberra
ru: Канберра

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Currie
ru: Керри

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Darwin
ru: Дарвин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eucla
ru: Юкла

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hobart
ru: Хобарт

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lindeman
ru: Линдеман

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
ru: Лорд-Хау

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Melbourne
ru: Мельбурн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Perth
ru: Перт

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sydney
ru: Сидней

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yancowinna
ru: Янковинна

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Longyearbyen
ru: Лонгийир

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aden
ru: Аден

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
ru: Алма-Ата

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amman
ru: Амман

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anadyr
ru: Анадырь

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtau
ru: Актау

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtobe
ru: Актюбинск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ashgabat
ru: Ашхабад

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
ru: Багдад

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
ru: Бахрейн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baku
ru: Баку

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangkok
ru: Бангкок

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
ru: Бейрут

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bishkek
ru: Бишкек

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brunei
ru: Бруней

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Choibalsan
ru: Чойбалсан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chongqing
ru: Чунцин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Colombo
ru: Коломбо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
ru: Дамаск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
ru: Дакка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dili
ru: Дили

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dubai
ru: Дубай

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
ru: Душанбе

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaza
ru: Газа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harbin
ru: Харбин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hebron
ru: Хеврон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
ru: Хошимин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
ru: Гонконг

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hovd
ru: Ховд

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Irkutsk
ru: Иркутск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
ru: Стамбул

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
ru: Джакарта

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jayapura
ru: Джаяпура

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
ru: Иерусалим

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
ru: Кабул

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kamchatka
ru: Камчатка

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
ru: Карачи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kashgar
ru: Кашгар

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
ru: Катманду

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khandyga
ru: Хандыга

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
ru: Калькутта

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Krasnoyarsk
ru: Красноярск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
ru: Куала-Лумпур

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuching
ru: Кучинг

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuwait
ru: Кувейт

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
ru: Аомынь (Макао)

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Magadan
ru: Магадан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
ru: Макассар

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manila
ru: Манила

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
ru: Маскат

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
ru: Никосия

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novokuznetsk
ru: Новокузнецк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novosibirsk
ru: Новосибирск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Omsk
ru: Омск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oral
ru: Уральск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
ru: Пномпень

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pontianak
ru: Понтианак

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pyongyang
ru: Пхеньян

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
ru: Катар

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qyzylorda
ru: Кзыл-Орда

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rangoon
ru: Янгон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
ru: Эр-Рияд

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh87
ru: Эр-Рияд87

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh88
ru: Эр-Рияд88

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh89
ru: Эр-Рияд89

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sakhalin
ru: Сахалин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
ru: Самарканд

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
ru: Сеул

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
ru: Шанхай

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
ru: Сингапур

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
ru: Тайбэй

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
ru: Ташкент

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
ru: Тбилиси

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
ru: Тегеран

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
ru: Тель-Авив

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thimphu
ru: Тхимпху

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
ru: Токио

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ujung_Pandang
ru: Уюнг-Панданг

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
ru: Улан-Батор

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Urumqi
ru: Урумчи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ust-Nera
ru: Усть-Нера

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vientiane
ru: Вьентьян

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vladivostok
ru: Владивосток

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutsk
ru: Якутск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yekaterinburg
ru: Екатеринбург

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
ru: Ереван

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
ru: Азорские острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
ru: Бермуды

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
ru: Канары

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
ru: Кабо-Верде

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
ru: Фарерские острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
ru: Ян-Майен

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madeira
ru: Мадейра

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
ru: Рейкьявик

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
ru: Южная Георгия

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
ru: Остров Святой Елены

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stanley
ru: Стенли

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amsterdam
ru: Амстердам

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Andorra
ru: Андорра

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
ru: Афины

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belfast
ru: Белфаст

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
ru: Белград

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
ru: Берлин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bratislava
ru: Братислава

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
ru: Брюссель

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
ru: Бухарест

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
ru: Будапешт

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Busingen
ru: Бюзинген

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
ru: Кишинёв

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
ru: Копенгаген

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dublin
ru: Дублин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
ru: Гибралтар

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guernsey
ru: Гернси

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Helsinki
ru: Хельсинки

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
ru: Остров Мэн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jersey
ru: Джерси

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kaliningrad
ru: Калининград

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kiev
ru: Киев

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
ru: Лиссабон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ljubljana
ru: Любляна

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
ru: Лондон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
ru: Люксембург

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madrid
ru: Мадрид

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malta
ru: Мальта

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mariehamn
ru: Мариехамн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Minsk
ru: Минск

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
ru: Монако

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
ru: Москва

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oslo
ru: Осло

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
ru: Париж

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Podgorica
ru: Подгорица

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
ru: Прага

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riga
ru: Рига

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
ru: Рим

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samara
ru: Самара

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
ru: Сан-Марино

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
ru: Сараево

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Simferopol
ru: Симферополь

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Skopje
ru: Скопье

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
ru: София

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
ru: Стокгольм

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tallinn
ru: Таллин

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
ru: Тирана

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tiraspol
ru: Тирасполь

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Uzhgorod
ru: Ужгород

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vaduz
ru: Вадуц

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
ru: Ватикан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
ru: Вена

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vilnius
ru: Вильнюс

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Volgograd
ru: Волгоград

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
ru: Варшава

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zagreb
ru: Загреб

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zaporozhye
ru: Запорожье

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
ru: Цюрих

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antananarivo
ru: Антананариву

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chagos
ru: Чагос

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
ru: Остров Рождества

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cocos
ru: Кокосовые острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
ru: Коморские острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kerguelen
ru: Кергелен

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mahe
ru: Маэ

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
ru: Мальдивы

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
ru: Маврикий

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mayotte
ru: Майотта

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
ru: Реюньон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Apia
ru: Апиа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Auckland
ru: Окленд

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chatham
ru: Чатем

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chuuk
ru: Чуук

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
ru: Остров Пасхи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Efate
ru: Эфате

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Enderbury
ru: Эндербери

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fakaofo
ru: Факаофо

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
ru: Фиджи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Funafuti
ru: Фунафути

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
ru: Галапагосские острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gambier
ru: Остров Гамбье

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadalcanal
ru: Гуадалканал

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guam
ru: Гуам

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Honolulu
ru: Гонолулу

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johnston
ru: Джонстон

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kiritimati
ru: Киритимати

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kosrae
ru: Кусаие

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kwajalein
ru: Кваджалейн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Majuro
ru: Маджуро

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
ru: Маркизские острова

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Midway
ru: Мидуэй

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nauru
ru: Науру

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niue
ru: Ниуэ

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Norfolk
ru: Норфолк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noumea
ru: Нумеа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
ru: Паго-Паго

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Palau
ru: Палау

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pitcairn
ru: Питкэрн

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pohnpei
ru: Понпеи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ponape
ru: Понпей

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
ru: Порт-Морсби

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rarotonga
ru: Раротонга

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Saipan
ru: Сайпан

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samoa
ru: Самоа

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tahiti
ru: Таити

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tarawa
ru: Тарава

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tongatapu
ru: Тонгатапу

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Truk
ru: Трук

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wake
ru: Уэйк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wallis
ru: Уоллис

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yap
ru: Яп

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Alaska
ru: Аляска

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aleutian
ru: Алеутские

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Arizona
ru: Аризона

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Central
ru: Центральное

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eastern
ru: Восточное

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hawaii
ru: Гавайи

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana-Starke
ru: Индиана-Старк

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Michigan
ru: Мичиган

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mountain
ru: Горное

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pacific-New
ru: Тихоокеанское новое
