apt - en to cs translation catalogue (448 entries)

en: Package %s version %s has an unmet dep:
cs: Balík %s verze %s má nesplněné závislosti:

en: Unable to locate package %s
cs: Nemohu najít balík %s

en: Total Package Names :
cs: Celkem názvů balíků:

en:   Normal Packages:
cs:   Normálních balíků:

en:   Pure Virtual Packages:
cs:   Čistě virtuálních balíků:

en:   Single Virtual Packages:
cs:   Jednoduchých virtuálních balíků:

en:   Mixed Virtual Packages:
cs:   Smíšených virtuálních balíků:

en:   Missing:
cs:   Chybějících:

en: Total Distinct Versions:
cs: Celkem různých verzí:

en: Total Dependencies:
cs: Celkem závislostí:

en: Total Ver/File relations:
cs: Celkem vztahů ver/soubor:

en: Total Provides Mappings:
cs: Celkem poskytnutých mapování:

en: Total Globbed Strings:
cs: Celkem globovaných řetězců:

en: Total Dependency Version space:
cs: Celkem místa závislých verzí:

en: Total Slack space:
cs: Celkem jalového místa:

en: Total Space Accounted for:
cs: Celkem přiřazeného místa:

en: Package file %s is out of sync.
cs: Soubor balíku %s je špatně synchronizovaný.

en: You must give exactly one pattern
cs: Musíte zadat právě jeden vzor

en: No packages found
cs: Nebyly nalezeny žádné balíky

en: Package Files:
cs: Soubory balíku:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
cs: Cache není synchronizovaná, nemohu se odkázat na soubor balíku

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned Packages:
cs: Vypíchnuté balíky:

en: (not found)
cs: (nenalezeno)

note: Installed version
en:   Installed:
cs:   Instalovaná verze:

en: (none)
cs: (žádná)

note: Candidate Version
en:   Candidate:
cs:   Kandidát:

en:   Package Pin:
cs:   Vypíchnutý balík:

note: Show the priority tables
en:   Version Table:
cs:   Tabulka verzí:

en: %s %s for %s %s compiled on %s %s
cs: %s %s pro %s %s zkompilován na %s %s

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] add file1 [file2 ...]
           apt-cache [options] showpkg pkg1 [pkg2 ...]
           apt-cache [options] showsrc pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache is a low-level tool used to manipulate APT's binary
    cache files, and query information from them
    
    Commands:
       add - Add a package file to the source cache
       gencaches - Build both the package and source cache
       showpkg - Show some general information for a single package
       showsrc - Show source records
       stats - Show some basic statistics
       dump - Show the entire file in a terse form
       dumpavail - Print an available file to stdout
       unmet - Show unmet dependencies
       search - Search the package list for a regex pattern
       show - Show a readable record for the package
       depends - Show raw dependency information for a package
       rdepends - Show reverse dependency information for a package
       pkgnames - List the names of all packages
       dotty - Generate package graphs for GraphVis
       xvcg - Generate package graphs for xvcg
       policy - Show policy settings
    
    Options:
      -h   This help text.
      -p=? The package cache.
      -s=? The source cache.
      -q   Disable progress indicator.
      -i   Show only important deps for the unmet command.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-cache(8) and apt.conf(5) manual pages for more information.
cs: Použití: apt-cache [volby] příkaz
             apt-cache [volby] add soubor1 [soubor2 ...]
             apt-cache [volby] showpkg balík1 [balík2 ...]
             apt-cache [volby] showsrc balík1 [balík2 ...]
    
    apt-cache je nízkoúrovňový nástroj pro manipulaci se soubory ve
    vyrovnávací paměti APTu a pro získávání informací o balících.
    
    Příkazy:
       add       - Přidá soubor Packages do zdrojové vyrovnávací paměti
       gencaches - Vybuduje vyrovnávací paměť balíků i zdrojů
       showpkg   - Zobrazí obecné informace o balíku
       showsrc   - Zobrazí zdrojové záznamy
       stats     - Zobrazí základní statistiky
       dump      - Zobrazí celý soubor ve zhuštěné podobě
       dumpavail - Vytiskne na výstup dostupné balíky
       unmet     - Zobrazí nesplněné závislosti
       search    - V seznamu balíků hledá regulární výraz
       show      - Zobrazí informace o balíku
       depends   - Zobrazí závislosti balíku
       rdepends  - Zobrazí reverzní závislosti balíku
       pkgnames  - Vypíše jména všech balíků
       dotty     - Vygeneruje grafy ve formátu pro GraphVis
       xvcg      - Vygeneruje grafy ve formátu pro xvcg
       policy    - Zobrazí nastavenou politiku
    
    Volby:
      -h   Tato nápověda.
      -p=? Vyrovnávací paměť balíků.
      -s=? Vyrovnávací paměť zdrojů.
      -q   Nezobrazí indikátor postupu.
      -i   U příkazu unmet zobrazí pouze důležité závislosti.
      -c=? Načte tento konfigurační soubor
      -o=? Nastaví libovolnou volbu, např. -o dir::cache=/tmp
    Více informací viz manuálové stránkáky apt-cache(8) a apt.conf(5).

en: Arguments not in pairs
cs: Argumenty nejsou v párech

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is a simple tool to read the APT config file
    
    Commands:
       shell - Shell mode
       dump - Show the configuration
    
    Options:
      -h   This help text.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
cs: Použití: apt-config [volby] příkaz
    
    apt-config je jednoduchý nástroj pro čtení konfiguračního souboru APT
    
    Příkazy:
       shell - Shellový režim
       dump  - Zobrazí nastavení
    
    Volby:
      -h   Tato nápověda.
      -c=? Načte tento konfigurační soubor
      -o=? Nastaví libovolnou volbu, např. -o dir::cache=/tmp

en: %s not a valid DEB package.
cs: %s není platný DEB balík.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is a tool to extract config and template info
    from debian packages
    
    Options:
      -h   This help text
      -t   Set the temp dir
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
cs: Použití: apt-extracttemplates soubor1 [soubor2 ...]
    
    apt-extracttemplates umí z balíků vytáhnout konfigurační skripty a šablony
    
    Volby:
      -h   Tato nápověda.
      -t   Nastaví dočasný adresář
      -c=? Načte tento konfigurační soubor
      -o=? Nastaví libovolnou volbu, např. -o dir::cache=/tmp

en: Unable to write to %s
cs: Nemohu zapsat do %s

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
cs: Nemohu určit verzi programu debconf. Je debconf nainstalován?

en: Package extension list is too long
cs: Seznam rozšíření balíku je příliš dlouhý

en: Error Processing directory %s
cs: Chyba zpracování adresáře %s

en: Source extension list is too long
cs: Seznam zdrojových rozšíření je příliš dlouhý

en: Error writing header to contents file
cs: Chyba při zapisování hlavičky do souboru

en: Error Processing Contents %s
cs: Chyba při zpracovávání obsahu %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitary configuration option
cs: Použití: apt-ftparchive [volby] příkaz
    Příkazy: packages binárnícesta [souboroverride [prefixcesty]]
             sources zdrojovácesta [souboroverride [prefixcesty]]
             contents cesta
             release cesta
             generate konfiguračnísoubor [skupiny]
             clean konfiguračnísoubor
    
    apt-ftparchive generuje indexové soubory debianích archívů. Podporuje
    několik režimů vytváření - od plně automatického až po funkční ekvivalent
    příkazů dpkg-scanpackages a dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive ze stromu .deb souborů vygeneruje soubory Packages. Soubor
    Packages obsahuje kromě všech kontrolních polí každého balíku také jeho
    velikost a MD5 součet. Podporován je také soubor override, kterým můžete 
    vynutit hodnoty polí Priority a Section.
    
    Podobně umí apt-ftparchive vygenerovat ze stromu souborů .dsc soubory
    Sources. Volbou --source-override můžete zadat zdrojový soubor override.
    
    Příkazy 'packages' a 'sources' by se měly spouštět z kořene stromu.
    BinárníCesta by měla ukazovat na začátek rekurzivního hledání a soubor 
    override by měl obsahovat příznaky pro přepis. PrefixCesty, pokud je
    přítomen, je přidán do polí Filename.
    Reálný příklad na archívu Debianu:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Volby:
      -h          Tato nápověda
      --md5       Vygeneruje kontrolní MD5
      -s=?        Zdrojový soubor override
      -q          Tichý režim
      -d=?        Vybere volitelnou databázi pro vyrovnávací paměť
      --no-delink Povolí ladicí režim
      --contents  Vygeneruje soubor Contents
      -c=?        Načte tento konfigurační soubor
      -o=?        Nastaví libovolnou volbu

en: No selections matched
cs: Žádný výběr nevyhověl

en: Some files are missing in the package file group `%s'
cs: Některé soubory chybí v balíkovém souboru skupiny %s

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
cs: DB je porušená, soubor přejmenován na %s.old

en: Unable to open DB2 file %s
cs: Nemohu otevřít DB2 soubor %s

en: File date has changed %s
cs: Datum souboru se změnil %s

en: Archive has no control record
cs: Archív nemá kontrolní záznam

en: Unable to get a cursor
cs: Nemohu získat kurzor

en: W: Unable to read directory %s
cs: W: Nemohu číst adresář %s

en: W: Unable to stat %s
cs: W: Nemohu vyhodnotit %s

en: E: Errors apply to file
cs: E: Chyby se týkají souboru

en: Failed to resolve %s
cs: Chyba při zjišťování %s

en: Tree walking failed
cs: Průchod stromem selhal

en: Failed to open %s
cs: Nelze otevřít %s

en:  DeLink %s [%s]
cs: Odlinkování %s [%s]

en: Failed to readlink %s
cs: Nemohu přečíst link %s

en: Failed to unlink %s
cs: Nemohu odlinkovat %s

en: *** Failed to link %s to %s
cs: *** Nezdařilo se slinkovat %s s %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
cs:  Odlinkovací limit %sB dosažen.

en: Failed to stat %s
cs: Nemohu vyhodnotit %s

en: Archive had no package field
cs: Archív nemá pole Package

en:   %s has no override entry
cs:  %s nemá žádnou položku pro override

en:   %s maintainer is %s not %s
cs:   správce %s je %s, ne %s

en: realloc - Failed to allocate memory
cs: realloc - Selhal pokus o přidělení paměti

en: Unable to open %s
cs: Nemohu otevřít %s

en: Malformed override %s line %lu #1
cs: Zkomolený soubor %s, řádek %lu #1

en: Malformed override %s line %lu #2
cs: Zkomolený soubor %s, řádek %lu #2

en: Malformed override %s line %lu #3
cs: Zkomolený soubor %s, řádek %lu #3

en: Failed to read the override file %s
cs: Nezdařilo se přečíst override soubor %s

en: Unknown Compresison Algorithm '%s'
cs: Neznámý kompresní algoritmus '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
cs: Komprimovaný výstup %s potřebuje kompresní sadu

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
cs: Selhalo vytvoření meziprocesové roury k podprocesu

en: Failed to create FILE*
cs: Selhalo vytvoření FILE*

en: Failed to fork
cs: Volání fork() se nezdařilo

en: Compress Child
cs: Komprimovat potomka

en: Internal Error, Failed to create %s
cs: Interní chyba, nezdařilo se vytvořit %s

en: Failed to create subprocess IPC
cs: Nemohu vytvořit podproces IPC

en: Failed to exec compressor
cs: Nezdařilo se spustit kompresor

en: decompressor
cs: dekompresor

en: IO to subprocess/file failed
cs: V/V operace s podprocesem/souborem selhala

en: Failed to read while computing MD5
cs: Chyba čtení při výpočtu MD5

en: Problem unlinking %s
cs: Problém s odlinkováním %s

en: Failed to rename %s to %s
cs: Selhalo přejmenování %s na %s

en: Regex compilation error - %s
cs: Chyba při kompilaci regulárního výrazu - %s

en: The following packages have unmet dependencies:
cs: Následující balíky mají nesplněné závislosti:

en: but %s is installed
cs: ale %s je nainstalován

en: but %s is to be installed
cs: ale %s se bude instalovat

en: but it is not installable
cs: ale nedá se nainstalovat

en: but it is a virtual package
cs: ale je to virtuální balík

en: but it is not installed
cs: ale není nainstalovaný

en: but it is not going to be installed
cs: ale nebude se instalovat

en:  or
cs:  nebo

en: The following NEW packages will be installed:
cs: Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:

en: The following packages will be REMOVED:
cs: Následující balíky budou ODSTRANĚNY:

en: The following packages have been kept back:
cs: Následující balíky jsou podrženy v aktuální verzi:

en: The following packages will be upgraded:
cs: Následující balíky budou aktualizovány:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
cs: Následující balíky budou DEGRADOVÁNY:

en: The following held packages will be changed:
cs: Následující podržené balíky budou změněny:

en: %s (due to %s)
cs: %s (kvůli %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
cs: VAROVÁNÍ: Následující nezbytné balíky budou odstraněny.
    Pokud přesně nevíte, co děláte, NEDĚLEJTE to!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
cs: %lu aktualizováno, %lu nově instalováno,

en: %lu reinstalled,
cs: %lu reinstalováno,

en: %lu downgraded,
cs: %lu degradováno,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
cs: %lu k odstranění a %lu neaktualizováno.

en: %lu not fully installed or removed.
cs: %lu instalováno nebo odstraněno pouze částečně.

en: Correcting dependencies...
cs: Opravuji závislosti...

en:  failed.
cs:  selhalo.

en: Unable to correct dependencies
cs: Nemohu opravit závislosti

en: Unable to minimize the upgrade set
cs: Nemohu minimalizovat sadu pro aktualizaci

en:  Done
cs:  Hotovo

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these.
cs: Pro opravení můžete spustit `apt-get -f install'.

en: Unmet dependencies. Try using -f.
cs: Nesplněné závislosti. Zkuste použít -f.

en: Packages need to be removed but Remove is disabled.
cs: Balík je potřeba odstranit ale funkce Odstranit je vypnuta.

en: Unable to lock the download directory
cs: Nemohu zamknout adresář pro stahování

en: The list of sources could not be read.
cs: Nelze přečíst seznam zdrojů.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
cs: Potřebuji stáhnout %sB/%sB archívů.

en: Need to get %sB of archives.
cs: Potřebuji stáhnout %sB archívů.

en: After unpacking %sB of additional disk space will be used.
cs: Po rozbalení bude na disku použito dalších %sB.

en: After unpacking %sB disk space will be freed.
cs: Po rozbalení bude na disku uvolněno %sB.

en: You don't have enough free space in %s.
cs: Na %s nemáte dostatek volného místa.

en: There are problems and -y was used without --force-yes
cs: Vyskytly se problémy a -y bylo použito bez --force-yes

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
cs: Udáno 'pouze triviální', ovšem toto není trivální operace.

en: Yes, do as I say!
cs: Ano, udělej to tak, jak říkám!

en: You are about to do something potentially harmful
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
cs: Chystáte se vykonat něco potenciálně škodlivého
    Pro pokračování opište frázi '%s'
     ?]

en: Abort.
cs: Přerušeno.

en: Do you want to continue? [Y/n]
cs: Chcete pokračovat? [Y/n]

en: Failed to fetch %s  %s
cs: Selhalo stažení %s  %s

en: Some files failed to download
cs: Některé soubory nemohly být staženy

en: Download complete and in download only mode
cs: Stahování dokončeno v režimu pouze stáhnout

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
cs: Nemohu stáhnout některé archívy. Možná spusťte apt-get update nebo zkuste --fix-missing?

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
cs: --fix-missing a výměna média nejsou momentálně podporovány

en: Unable to correct missing packages.
cs: Nemohu opravit chybějící balíky.

en: Aborting Install.
cs: Přerušuji instalaci.

en: Note, selecting %s instead of %s
cs: Pozn: Vybírám %s místo %s

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
cs: Přeskakuji %s, protože je již nainstalován.

en: Package %s is not installed, so not removed
cs: Balík %s není nainstalován, nelze tedy odstranit

en: Package %s is a virtual package provided by:
cs: Balík %s je virtuální balík poskytovaný:

en:  [Installed]
cs: [Instalovaný]

en: You should explicitly select one to install.
cs: Měli byste explicitně vybrat jeden k instalaci.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
cs: Balík %s není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
    To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
    pouze z jiného zdroje

en: However the following packages replace it:
cs: Nicméně následující balíky jej nahrazují:

en: Package %s has no installation candidate
cs: Balík %s nemé kandidáta pro instalaci

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
cs: Reinstalace %s není možná, protože nelze stáhnout.

en: %s is already the newest version.
cs: %s je již nejnovější verze.

en: Release '%s' for '%s' was not found
cs: Vydání '%s' pro '%s' nebylo nalezeno

en: Version '%s' for '%s' was not found
cs: Verze '%s' pro '%s' nebyla nalezena

en: Selected version %s (%s) for %s
cs: Vybraná verze %s (%s) pro %s

en: The update command takes no arguments
cs: Příkaz update neakceptuje žádné argumenty

en: Unable to lock the list directory
cs: Nemohu uzamknout list adresář

en: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
cs: Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff
cs: Vnitřní chyba, AllUpgrade pokazil věci

en: Couldn't find package %s
cs: Nemohu najít balík %s

en: Note, selecting %s for regex '%s'
cs: Pozn: vybírám %s pro regulární výraz '%s'

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these:
cs: Pro opravení následujících můžete spustit `apt-get -f install':

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
cs: Nesplněné závislosti. Zkuste zpustit 'apt-get -f install' bez balíků (nebo navrhněte řešení).

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
cs: Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
    nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
    vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.

en: Since you only requested a single operation it is extremely likely that
    the package is simply not installable and a bug report against
    that package should be filed.
cs: Protože jste požádali pouze o jednoduchou operaci, je téměř jisté, že
    balík není instalovatelný a měl byste o tom zaslat hlášení o chybě
    (bug report).

en: The following information may help to resolve the situation:
cs: Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

en: Broken packages
cs: Poškozené balíky

en: The following extra packages will be installed:
cs: Následujcící extra balíky bou instalovány:

en: Suggested packages:
cs: Navrhované balíky:

en: Recommended packages:
cs: Doporučované balíky:

en: Calculating Upgrade...
cs: Propočítávám aktualizaci...

en: Failed
cs: Selhalo

en: Done
cs: Hotovo

en: Must specify at least one package to fetch source for
cs: Musíte zadat aspoň jeden balík, pro který se stáhnou zdrojové texty

en: Unable to find a source package for %s
cs: Nemohu najít zdrojový balík pro %s

en: You don't have enough free space in %s
cs: Na %s nemáte dostatek volného místa

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
cs: Potřebuji stáhnout %sB/%sB zdrojových archívů.

en: Need to get %sB of source archives.
cs: Potřebuji stáhnout %sB zdrojových archívů.

en: Fetch Source %s
cs: Stáhnout zdroj %s

en: Failed to fetch some archives.
cs: Stažení některých archívů selhalo.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
cs: Přeskakuji rozbalení již rozbaleného zdroje v %s

en: Unpack command '%s' failed.
cs: Příkaz pro rozbalení '%s' selhal.

en: Build command '%s' failed.
cs: Příkaz pro sestavení '%s' selhal.

en: Child process failed
cs: Synovský proces selhal

en: Must specify at least one package to check builddeps for
cs: Musíte zadat alespoň jeden balík, pro který budou kontrolovány závislosti pro sestavení

en: Unable to get build-dependency information for %s
cs: Nemohu získat závislosti pro sestavení %s

en: %s has no build depends.
cs: %s nemá žádné závislosti pro sestavení.

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because the package %s cannot be found
cs: %s závislost pro %s nemůže být splněna, protože balík %s nebyl nalezen

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because no available versions of package %s can satisfy version requirements
cs: %s závislost pro %s nemůže být splněna protože není k dispozici verze balíku %s, která odpovídá požadavku na verzi

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: Installed package %s is too new
cs: Selhalo splnění %s závislosti pro %s: Instalovaný balík %s je příliš nový

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: %s
cs: Selhalo splnění %s závislosti pro %s: %s

en: Build-dependencies for %s could not be satisfied.
cs: Závislosti pro sestavení %s nemohly být splněny.

en: Failed to process build dependencies
cs: Chyba při zpracování závislostí pro sestavení

en: Supported Modules:
cs: Podporované moduly:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a simple command line interface for downloading and
    installing packages. The most frequently used commands are update
    and install.
    
    Commands:
       update - Retrieve new lists of packages
       upgrade - Perform an upgrade
       install - Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
       remove - Remove packages
       source - Download source archives
       build-dep - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade - Distribution upgrade, see apt-get(8)
       dselect-upgrade - Follow dselect selections
       clean - Erase downloaded archive files
       autoclean - Erase old downloaded archive files
       check - Verify that there are no broken dependencies
    
    Options:
      -h  This help text.
      -q  Loggable output - no progress indicator
      -qq No output except for errors
      -d  Download only - do NOT install or unpack archives
      -s  No-act. Perform ordering simulation
      -y  Assume Yes to all queries and do not prompt
      -f  Attempt to continue if the integrity check fails
      -m  Attempt to continue if archives are unlocatable
      -u  Show a list of upgraded packages as well
      -b  Build the source package after fetching it
      -V  Show verbose version numbers
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5) manual
    pages for more information and options.
                           This APT has Super Cow Powers.
cs: Použití: apt-get [volby] příkaz
             apt-get [volby] install|remove balík1 [balík2 ...]
             apt-get [volby] source balík1 [balík2 ...]
    
    apt-get je jednoduché řádkové rozhraní pro stahování a instalování
    balíků. Nejpoužívanější příkazy jsou update a install.
    
    Příkazy:
       update          - Získá seznam nových balíků
       upgrade         - Provede aktualizaci
       install         - Instaluje nové balíky (balík je libc6, ne libc6.deb)
       remove          - Odstraní balíky
       source          - Stáhne zdrojové archívy
       build-dep       - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade    - Aktualizace distribuce, viz apt-get(8)
       dselect-upgrade - Řídí se podle výběru v dselectu
       clean           - Smaže stažené archívy
       autoclean       - Smaže staré stažené archívy
       check           - Ověří, zda se nevyskytují poškozené závislosti
    
    Volby:
      -h  Tato nápověda
      -q  Nezobrazí indikátor postupu - pro záznam
      -qq Nezobrazí nic než chyby
      -d  Pouze stáhne - neinstaluje ani nerozbaluje archívy
      -s  Pouze simuluje prováděné akce
      -y  Na všechny otázky odpovídá Ano
      -f  Zkusí pokračovat, i když selže kontrola intergrity
      -m  Zkusí pokračovat, i když se napodaří najít archívy
      -u  Zobrazí také seznam aktualizovaných balíků
      -b  Po stažení zdrojového balíku jej i zkompiluje
      -V  Zobrazí čísla verzí
      -c=? Načte tento konfigurační soubor
      -o=? Nastaví libovolnou volbu, např. -o dir::cache=/tmp
    Více voleb naleznete v manuálových stránkách apt-get(8), sources.list(5)
    a apt.conf(5).
                           Tato APT má schopnosti svaté krávy.

en: Hit
cs: Cíl

en: Get:
cs: Mám:

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
cs: Staženo %sB za %s (%sB/s)

en:  [Working]
cs: [Pracuji]

en: Media Change: Please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
cs: Výměna média: Vložte disk nazvaný
     '%s'
    do mechaniky '%s' a stiskněte enter

en: Unknown package record!
cs: Neznámý záznam o balíku!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package files. The -s option is used
    to indicate what kind of file it is.
    
    Options:
      -h   This help text
      -s   Use source file sorting
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
cs: Použití: apt-sortpkgs [volby] soubor1 [soubor2 ...]
    
    apt-sortpkgs je jednoduchý nástroj pro setřídění souborů Packages.
    Volbou -s volíte typ souboru.
    
    Volby:
      -h   Tato nápověda
      -s   Setřídí zdrojový soubor
      -c=? Načte tento konfigurační soubor
      -o=? Nastaví libovolnou volbu, např. -o dir::cache=/tmp

en: Bad default setting!
cs: Chybné standardní nastavení!

en: Press enter to continue.
cs: Pro pokračování stiskněte enter.

en: Some errors occurred while unpacking. I'm going to configure the
cs: Během rozbalování se vyskytly chyby. Zkusím teď nakonfigurovat

en: packages that were installed. This may result in duplicate errors
cs: balíky, které se nainstalovaly. To může způsobit chybové hlášky

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
cs: o nesplněných závislostech. To je v pořádku, důležité jsou pouze

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
cs: chyby nad touto hláškou. Opravte je a poté znovu spusťte [I]nstalovat

en: Merging Available information
cs: Slučuji dostupné informace

en: Failed to create pipes
cs: Selhalo vytvoření roury

en: Failed to exec gzip
cs: Selhalo spuštění gzipu

en: Corrupted archive
cs: Porušený archív

en: Tar Checksum failed, archive corrupted
cs: Kontrolní součet taru selhal, archív je poškozený

en: Unknown TAR header type %u, member %s
cs: Neznámá hlavička TARu typ %u, člen %s

en: Invalid archive signature
cs: Neplatný podpis archívu

en: Error reading archive member header
cs: Chyba při čtení záhlaví prvku archívu

en: Invalid archive member header
cs: Neplatné záhlaví prvku archívu

en: Archive is too short
cs: Archív je příliš krátký

en: Failed to read the archive headers
cs: Chyba při čtení hlaviček archívu

en: DropNode called on still linked node
cs: Pokud o uvolnění uzlu (DropNode) na stále propojeném uzlu

en: Failed to locate the hash element!
cs: Nemohu lokalizovat hashovací prvek!

en: Failed to allocate diversion
cs: Nemohu alokovat diverzi

en: Internal Error in AddDiversion
cs: Vnitřní chyba při AddDiversion

en: Trying to overwrite a diversion, %s -> %s and %s/%s
cs: Pokus o přepsání diverze, %s -> %s a %s/%s

en: Double add of diversion %s -> %s
cs: Dvojí přidání diverze %s -> %s

en: Duplicate conf file %s/%s
cs: Duplicitní konfigurační soubor %s/%s

en: Failed write file %s
cs: Selhal zápis do souboru %s

en: Failed to close file %s
cs: Selhalo zavření souboru %s

en: The path %s is too long
cs: Cesta %s je příliš dlouhá

en: Unpacking %s more than once
cs: Rozbaluji %s vícekrát

en: The directory %s is diverted
cs: Adresář %s je divertován

en: The package is trying to write to the diversion target %s/%s
cs: Balík se pokouší zapisovat do diverzního cíle %s/%s

en: The diversion path is too long
cs: Diverzní cesta je příliš dlouhá

en: The directory %s is being replaced by a non-directory
cs: Adresář %s bude nahrazen neadresářem

en: Failed to locate node in its hash bucket
cs: Nemohu nalézt uzel v jeho hashovacím kbelíku

en: The path is too long
cs: Cesta je příliš dlouhá

en: Overwrite package match with no version for %s
cs: Přepsat vyhovující balík bez udání verze pro %s

en: File %s/%s overwrites the one in the package %s
cs: Soubor %s/%s přepisuje ten z balíku %s

en: Unable to read %s
cs: Nemohu číst %s

en: Unable to stat %s
cs: Nemohu vyhodnotit %s

en: Failed to remove %s
cs: Selhalo odstranění %s

en: Unable to create %s
cs: Nemohu vytvořit %s

en: Failed to stat %sinfo
cs: Selhalo vyhodnocení %sinfo

en: The info and temp directories need to be on the same filesystem
cs: Adresáře info a temp musí být na stejném souborovém systému

note: Build the status cache
en: Reading Package Lists
cs: Čtu seznamy balíků

en: Failed to change to the admin dir %sinfo
cs: Nepodařilo se změnit na admin adresář %sinfo

en: Internal Error getting a Package Name
cs: Vnitřní chyba při získávání jména balíku

en: Reading File Listing
cs: Čtu výpis souborů

en: Failed to open the list file '%sinfo/%s'. If you cannot restore this file then make it empty and immediately re-install the same version of the package!
cs: Selhalo otevření souboru seznamů '%sinfo/%s'. Pokud nemůžete tento soubor obnovit, vytvořte jej nový prázdný a ihned znovu nainstalujte tu samou verzi balíku!

en: Failed reading the list file %sinfo/%s
cs: Chyba při čtení souboru se seznamy %sinfo/%s

en: Internal Error getting a Node
cs: Vnitřní chyba při získávání uzlu

en: Failed to open the diversions file %sdiversions
cs: Selhalo otevření souboru s diverzemi %sdiversions

en: The diversion file is corrupted
cs: Diverzní soubor je porušen

en: Invalid line in the diversion file: %s
cs: Neplatná řádka v diverzním souboru: %s

en: Internal Error adding a diversion
cs: Vnitřní chyba při přidávání diverze

en: The pkg cache must be initialize first
cs: Cache balíků se musí nejprve inicializovat

en: Reading File List
cs: Čtu seznam souborů

en: Failed to find a Package: Header, offset %lu
cs: Chyba při hledání Balíku: Hlavička, offset %lu

en: Bad ConfFile section in the status file. Offset %lu
cs: Špatná sekce ConfFile ve stavovém souboru na pozici %lu

en: Error parsing MD5. Offset %lu
cs: Chyba při zpracování MD5. Offset %lu

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
cs: Toto není platný DEB archív, chybí část '%s'

en: Internal Error, could not locate member %s
cs: Vnitřní chyba, nemohu najít část %s

en: Couldn't change to %s
cs: Nemohu přejít do %s

en: Internal Error, could not locate member
cs: Vnitřní chyba, nemohu nalézt člen

en: Failed to locate a valid control file
cs: Nelze najít platný kontrolní soubor

en: Unparsible control file
cs: Nezpracovatelný kontrolní soubor

en: Unable to read the cdrom database %s
cs: Nemohu číst databázi na cdrom %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CDs
cs: Pro přidání CD do APTu použijte apt-cdrom. apt-get update nelze využít pro přidávání nových CD.

en: Wrong CD
cs: Chybné CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
cs: Nemohu odpojit CD-ROM v %s - možná se stále používá.

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Failed to stat
cs: Selhalo vyhodnocení

en: Failed to set modification time
cs: Nelze nastavit čas modifikace

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
cs: Neplatné URI, lokální URI nesmí začínat na //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
cs: Přihlašuji se

en: Unable to determine the peer name
cs: Nemohu určit jméno druhé strany

en: Unable to determine the local name
cs: Nemohu určit lokální jméno

en: Server refused our connection and said: %s
cs: Server zamítl naše spojení a řekl: %s

en: USER failed, server said: %s
cs: USER selhal, server řekl: %s

en: PASS failed, server said: %s
cs: PASS selhal, server řekl: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
cs: Byl zadán proxy server, ale ne přihlašovací skript. Acquire::ftp::ProxyLogin je prázdný.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
cs: Příkaz '%s' přihlašovacího skriptu selhal, server řekl: %s

en: TYPE failed, server said: %s
cs: TYPE selhal, server řekl: %s

en: Connection timeout
cs: Čas spojení vypršel

en: Server closed the connection
cs: Server uzavřel spojení

en: Read error
cs: Chyba čtení

en: A response overflowed the buffer.
cs: Odpověď přeplnila buffer.

en: Protocol corruption
cs: Porušení protokolu

en: Write Error
cs: Chyba zápisu

en: Could not create a socket
cs: Nemohu vytvořit socket

en: Could not connect data socket, connection timed out
cs: Nemohu připojit datový socket, čas spojení vypršel

en: Could not connect passive socket.
cs: Nemohu připojit pasivní socket.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
cs: getaddrinfo nezískal naslouchající socket

en: Could not bind a socket
cs: Nemohu navázat socket

en: Could not listen on the socket
cs: Nemohu naslouchat na socketu

en: Could not determine the socket's name
cs: Nemohu určit jmého socketu

en: Unable to send PORT command
cs: Nemohu odeslat příkaz PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
cs: Neznámá rodina adres %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
cs: EPRT selhal, server řekl: %s

en: Data socket connect timed out
cs: Spojení datového socketu vypršelo

en: Unable to accept connection
cs: Nemohu přijmout spojení

en: Problem hashing file
cs: Problém s hashováním souboru

en: Unable to fetch file, server said '%s'
cs: Nemohu stáhnout soubor, server řekl '%s'

en: Data socket timed out
cs: Datový socket vypršel

en: Data transfer failed, server said '%s'
cs: Přenos dat selhal, server řekl '%s'

note: Get the files information
en: Query
cs: Dotaz

en: Unable to invoke
cs: Nemohu vyvolat

en: Connecting to %s (%s)
cs: Připojuji se k %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
cs: Nemohu vytvořit socket pro %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
cs: Nemohu navázat spojení na %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
cs: Nemohu se připojit k %s:%s (%s), čas spojení vypršel

en: Could not connect to %s:%s (%s).
cs: Nemohu se připojit k %s:%s (%s).

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
cs: Připojuji se k %s

en: Could not resolve '%s'
cs: Nemohu zjistit '%s'

en: Temporary failure resolving '%s'
cs: Dočasné selhání při zjišťování '%s'

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i)
cs: Něco hodně ošklivého se přihodilo při zjišťování '%s:%s' (%i)

en: Unable to connect to %s %s:
cs: Nemohu se připojit k %s %s:

en: Couldn't open pipe for %s
cs: Nemohu otevřít rouru pro %s

en: Read error from %s process
cs: Chyba čtení z procesu %s

en: Waiting for headers
cs: Čekám na hlavičky

en: Got a single header line over %u chars
cs: Získal jsem jednu řádku hlavičky přes %u znaků

en: Bad header line
cs: Chybná hlavička

en: The http server sent an invalid reply header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku odpovědi

en: The http server sent an invalid Content-Length header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku Content-Length

en: The http server sent an invalid Content-Range header
cs: Http server poslal neplatnou hlavičku Content-Range

en: This http server has broken range support
cs: Tento http server má porouchanou podporu rozsahů

en: Unknown date format
cs: Neznámý formát data

en: Select failed
cs: Výběr selhal

en: Connection timed out
cs: Čas spojení vypršel

en: Error writing to output file
cs: Chyba zápisu do výstupního souboru

en: Error writing to file
cs: Chyba zápisu do souboru

en: Error writing to the file
cs: Chyba zápisu do souboru

en: Error reading from server Remote end closed connection
cs: Chyba čtení ze serveru. Druhá strana zavřela spojení

en: Error reading from server
cs: Chyba čtení ze serveru

en: Bad header Data
cs: Špatné datové záhlaví

en: Connection failed
cs: Spojení selhalo

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Can't mmap an empty file
cs: Nemohu provést mmap prázdného souboru

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
cs: Nešlo mmapovat %lu bajtů

en: Selection %s not found
cs: Výběr %s nenalezen

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
cs: Nerozpoznaná zkratka typu: '%c'

en: Opening configuration file %s
cs: Otevírám konfigurační soubor %s

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Blok nezačíná jménem.

en: Syntax error %s:%u: Malformed Tag
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Zkomolená značka

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Za hodnotou následuje zbytečné smetí

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Direktivy je možné provádět pouze na nejvyšší úrovni

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Příliš mnoho vnořených propojení (include)

en: Syntax error %s:%u: Included from here
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Zahrnuto odtud

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Nepodporovaná direktiva '%s'

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
cs: Syntaktická chyba %s:%u: Na konci souboru je zbytečné smetí

en: %c%s... Error!
cs: %c%s... Chyba!

en: %c%s... Done
cs: %c%s... Hotovo

en: Command line option '%c' [from %s] is not known.
cs: Parametr příkazové řádky '%c' [z %s] je neznámý

en: Command line option %s is not understood
cs: Nerozumím parametru %s příkazové řádky

en: Command line option %s is not boolean
cs: Parametr příkazové řádky %s není pravdivostní hodnota

en: Option %s requires an argument.
cs: Volba %s vyžaduje argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
cs: Parametr %s: Zadání konfigurační položky musí obsahovat =<hodn>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
cs: Volba %s vyžaduje jako argument celé číslo (integer), ne '%s'

en: Option '%s' is too long
cs: Volba '%s' je příliš dlouhá

en: Sense %s is not understood, try true or false.
cs: Nechápu význam %s, zkuste true nebo false.

en: Invalid operation %s
cs: Neplatná operace %s

en: Unable to stat the mount point %s
cs: Nelze vyhodnotit přípojný bod %s

en: Unable to change to %s
cs: Nemohu přejít do %s

en: Failed to stat the cdrom
cs: Nezdařilo se vyhodnotit cdrom

en: Not using locking for read only lock file %s
cs: Nepoužívám zamykání pro zámkový soubor %s, který je pouze pro čtení

en: Could not open lock file %s
cs: Nešlo otevřít zámkový soubor %s

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
cs: Nepoužívám zamykání pro zámkový soubor %s připojený přes nfs

en: Could not get lock %s
cs: Nemohu získat zámek %s

en: Waited, for %s but it wasn't there
cs: Čekal jsem na %s, ale nebyl tam

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
cs: Podproces %s obdržel chybu segmentace.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
cs: Podporces %s vrátil chybový kód (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
cs: Podproces %s neočekávaně skončil

en: Could not open file %s
cs: Nemohu otevřít soubor %s

en: read, still have %lu to read but none left
cs: čtení, stále mám k přečtení %lu, ale už nic nezbývá

en: Write error
cs: Chyba zápisu

en: write, still have %lu to write but couldn't
cs: zápis, stále mám %lu k zápisu, ale nejde to

en: Problem closing the file
cs: Problém při zavírání souboru

en: Problem unlinking the file
cs: Problém při odstraňování souboru

en: Problem syncing the file
cs: Problém při synchronizování souboru

en: Empty package cache
cs: Cache balíků je prázdná

en: The package cache file is corrupted
cs: Cache soubor balíků je poškozen

en: The package cache file is an incompatible version
cs: Cache soubor balíků je v nekompatibilní verzi

en: This APT does not support the Versioning System '%s'
cs: Tento APT nepodporuje systém pro správu verzí '%s'

en: The package cache was built for a different architecture
cs: Cache balíků byla vytvořena pro jinou architekturu

en: Depends
cs: Závisí na

en: PreDepends
cs: Předzávisí na

en: Suggests
cs: Navrhuje

en: Recommends
cs: Doporučuje

en: Conflicts
cs: Koliduje s

en: Replaces
cs: Nahrazuje

en: Obsoletes
cs: Zastarává

en: important
cs: důležitý

en: required
cs: vyžadovaný

en: standard
cs: standardní

en: optional
cs: volitelný

en: Building Dependency Tree
cs: Vytvářím strom závislostí

en: Candidate Versions
cs: Kandidátské verze

en: Dependency Generation
cs: Generování závislostí

en: Unable to parse package file %s (1)
cs: Nelze zpracovat soubor %s (1)

en: Unable to parse package file %s (2)
cs: Nelze zpracovat soubor %s (2)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI)
cs: Zkomolený řádek %lu v seznamu zdrojů %s (URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist)
cs: Zkomolený řádek %lu v seznamu zdrojů %s (dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI parse)
cs: Zkomolený řádek %lu v seznamu zdrojů %s (zpracování URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (Absolute dist)
cs: Zkomolený řádek %lu v seznamu zdrojů %s (Absolutní dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist parse)
cs: Zkomolený řádek %lu v seznamu zdrojů %s (zpracování dist)

en: Vendor block %s is invalid
cs: Blok výrobce %s je neplatný

en: Opening %s
cs: Otevírám %s

en: Line %u too long in source list %s.
cs: Řádek %u v seznamu zdrojů %s je příliš dlouhý.

en: Malformed line %u in source list %s (type)
cs: Zkomolený řádek %u v seznamu zdrojů %s (typ)

en: Type '%s' is not known in on line %u in source list %s
cs: Typ '%s' je na řádce %u ve zdrojovém seznamu %s neznámý

en: Malformed line %u in source list %s (vendor id)
cs: Zkomolený řádek %u v seznamu zdrojů %s (id výrobce)

en: Unknown vendor ID '%s' in line %u of source list %s
cs: Neznámé ID výrobce '%s' na řádce %u ve zdrojovém seznamu %s

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
cs: Tento běh instalace si vyžádá dočasné odstranění klíčového balíku %s kvůli smyčce v Conflicts/Pre-Depends. To je často špatné, ale pokud to skutečně chcete udělat, aktivujte možnost APT::Force-LoopBreak.

en: Index file type '%s' is not supported
cs: Indexový typ souboru '%s' není podporován

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
cs: Balík %s je potřeba přeinstalovat, ale nemohu pro něj nalézt archív.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
cs: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytváří poruchy, to může být způsobeno podrženými balíky.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
cs: Nemohu opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

en: Lists directory %spartial is missing.
cs: Adresář seznamů %spartial chybí.

en: Archive directory %spartial is missing.
cs: Archivní adresář %spartial chybí.

en: The method driver %s could not be found.
cs: Ovladač metody %s nemohl být nalezen.

en: Method %s did not start correctly
cs: Metoda %s nebyla spuštěna správně

en: Packaging system '%s' is not supported
cs: Balíčkovací systém '%s' není podporován

en: Unable to determine a suitable packaging system type
cs: Nebylo možno určit vhodný typ balíčkovacího systému

en: Unable to stat %s.
cs: Nebylo možno vyhodnotit %s.

en: You must put some 'source' URIs in your sources.list
cs: Do sources.list musíte zadat 'zdrojové' URI

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
cs: Seznamy balíků nebo stavový soubor nemohly být zpracovány nebo otevřeny.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
cs: Pro nápravu těchto problémů můžete zkusit spustit apt-get update

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
cs: Neplatný záznam v souboru preferencí, žádné záhlaví balíku

en: Did not understand pin type %s
cs: Nerozumím vypíchnutí typu %s

en: No priority (or zero) specified for pin
cs: Pro vypíchnutí nebyla zadána žádná (nebo nulová) priorita

en: Cache has an incompatible versioning system
cs: Cache má nekompatibilní systém správy verzí

en: Error occured while processing %s (NewPackage)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (NewPackage)

en: Error occured while processing %s (UsePackage1)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (UsePackage1)

en: Error occured while processing %s (UsePackage2)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (UsePackage2)

en: Error occured while processing %s (NewFileVer1)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (NewFileVer1)

en: Error occured while processing %s (NewVersion1)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (NewVersion1)

en: Error occured while processing %s (UsePackage3)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (UsePackage3)

en: Error occured while processing %s (NewVersion2)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (NewVersion2)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet jmen balíků, které tato APT zvládá zpracovat.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet verzí, které tato APT zvládá zpracovat.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
cs: Wow, překročili jste počet závislostí, které tato APT zvládá zpracovat.

en: Error occured while processing %s (FindPkg)
cs: Chyba při zpracování %s (FindPkg)

en: Error occured while processing %s (CollectFileProvides)
cs: Při zpracování %s se objevila chyba (CollectFileProvides)

en: Package %s %s was not found while processing file dependencies
cs: Při zpracování závislostí nebyl nalezen balík %s %s

en: Couldn't stat source package list %s
cs: Nešlo vyhodnotit seznam zdrojových balíků %s

en: Collecting File Provides
cs: Collecting File poskytuje

en: IO Error saving source cache
cs: Chyba IO při ukládání zdrojové cache

en: rename failed, %s (%s -> %s).
cs: přejmenování selhalo, %s (%s -> %s).

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
cs: Nebyl jsem schopen nalézt soubor s balíkem %s. To by mohlo znamenat, že tento balík je třeba opravit ručně (kvůli chybějící architektuře)

en: I wasn't able to locate file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package.
cs: Nebyl jsem schopen nalézt soubor s balíkem %s. Asi budete muset tento balík opravit ručně.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
cs: Indexové soubory balíku jsou narušeny. Chybí pole Filename: u balíku %s.

en: Size mismatch
cs: Velikosti nesouhlasí

en: MD5Sum mismatch
cs: Neshoda MD5 součtů

en: File Not Found
cs: Soubor nebyl nalezen

en: Connection closed prematurely
cs: Spojení bylo předčasně ukončeno
