Dank je wel Cees.
Het merkwaardige is dat OOo paginanummers gemaakt in MS Word correct weergeeft, ook zonder voorafgaande lege pagina's. En het zijn inderdaad paginanummers, geen ander soort velden. Dus veranderen van een nummer heeft gevolgen voor eventuele vorige en volgende pagina's. OOo kan er wel degelijk mee overweg.
Ik blijf het vernoeden houden dat er een eenvoudiger oplossing moet bestaan. De Help biedt geen uitweg, die is op dit punt beperkt en cryptisch.

Dank,

Nico



Cees van Veelen wrote on 28-02-2006 17:37:
Beste Nico,

Ik ben eruit waarom het niet altijd werkt zoals verwacht. Ik verkeerde in de veronderstelling dat je met die functie 'verschuiven' van het paginanummer gewoon het paginanummer kon ophogen met een willekeurig getal. Maar zo is het niet.
In feite heeft het 'verschoven' veld niet de waarde van het feitelijke paginanummer + x (het getal dat je ingevoerd hebt), maar de waarde van de paginanummer van x pagina's verder. En nu komt de klapper: Die pagina moet wel bestaan!

Dus: Ik heb een document van 1 pagina, en ik voeg een veld met het paginanummer in, dan staat er netjes 1. Nu verschuif ik het met +1: Er staat helemaal niets. Totdat ik een tweede pagina toevoeg - dan bestaat pagina 2 in het document en komt er op de eerste pagina keurig de twee te staan.
Wil ik dat de eerste pagina het nummer 20 draagt, dan moet ik eerst 20 lege pagina's maken. Dan pas wil op de eerste pagina het nummer 20 verschijnen.

Dit is niet handig.
---
Vriendelijke Groeten,

Cees van Veelen,
Amsterdam.

Persoonlijke homepage: http://www.ceesvanveelen.nl


Nico Koolsbergen wrote:
Dag Cees,

Hartelijk dank voor je meedenken. Natuurlijk kan ik het praktisch oplossen (ik voeg mijn paginanummers nu toe via MS Word),  maar het stoort me dat het systeem niet werkt. Soms gaat het met Verschuiven wel en soms niet. Dat mag niet voorkomen. Voor het overige bevalt Writer me als opmaakgereedschap prima! Ik blijf hopen op een uitweg.

Nico



Cees van Veelen wrote on 28-02-2006 16:12:
Beste Nico,

De functie 'verschuiven', waarmee je een paginanummer 'ophoogt' en de eerste pagina het nummer 20 krijgt werkt ook bij mij niet vlekkeloos, maar als we het probleem van de andere kant bekijken: Jij weet dat het paginanummer 20 moet zijn. Het blijft 20, dat staat vast. Wel: Als je nu eens geen paginanummer invoegt als functie, maar gewoon op de gewenste plek '20' typt, dan ben je er toch?

Nico Koolsbergen wrote:
Allerlei reacties gekregen en sommige werken de ene keer wel en de andere keer niet. Ik ben uren bezig geweest met de velden en ik vond het een onoverzichtelijke ellende van de eerste orde.
Nog een keer de vraag, iets anders geformuleerd:

Ik begin een nieuw leeg document en wil dat dit pagina 20 wordt in een magazine. Het paginanummetr zet ik links bovenin. Hoe - stapje voor stapje graag -  doe ik dat? In OpenOffice 2.0 uiteraard. Hoe het in Word moet weet ik al jaren :-)

Als ik hier niet uitkom moet ik terug naar Word, en ik begin me net in OpenOffice thuis te voelen....

Dank,

Nico





--------------------------------------------------------------------- To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED] For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]



-- 

Hominum confusione et Dei providentia

--------------------------------------------------------------------- To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED] For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]



-- 

Hominum confusione et Dei providentia



---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

Antwoord per e-mail aan