Hoi Hubert,

Goed nieuws: Writer leest de "conditional comments" wel als trefwoorden. Echter niet in het swx-documentformaat maar wel in "odt". Welke versie van OOo gebruik je? Het voorbeeld bestand was in het oude swx-formaat. Open ik je MS-Word-bestand in OOo en sla het vervolgens op als bestandstype "Open Document Tekst", dan werkt wel.

Herman


Rob Hubert schreef:
Beste Herman,

Hartelijk dank voor je uitgebreide antwoord. Ik ga kijken of ik er iets mee kan. Je schrijft ook iets over de kantlijn corrigeren ik ga eens hier mee spelen binnen Open Office. Zal eerst de help even raadplegen om te kijken of ik daarmee een resultaat kan bereiken.

Met vriendelijke groeten,

Rob Hubert
Haarlem, the Netherlands
[EMAIL PROTECTED]
http://www.rob-hubert.nl
Zoek naar Aberson,  Heijboer, Hoogland,
Hubert, Schuwer, Westerbeek van Eerten,
Witterick

--
----- Original Message ----- From: "Herman Nijhuis" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "Rob Hubert" <[EMAIL PROTECTED]>
Sent: Tuesday, July 29, 2008 12:39 PM
Subject: Re: [gebruikers] Inlezen en wegschrijven html bestand




Ik heb op een zip file op mijn website gezet: http://www.rob-hubert.nl/even/documenten.zip . Daarin zitten drie bestanden: een html bestand (ingelezen in Open Office), een .skw bestand vanuit Open Office en een Word bestand waarmee het maken van een index wel goed gaat.

Het wordt een boek van zo'n 150-200 pagina's en het meeste wordt gevuld met tekst zoals in de html file. Wanneer ik de html file in Open Office inlees staat alles netjes tegen de linker kantlijn (zoals het hoort). Bij Word gebeurt dit niet. Ik heb het html bestand ingelezen in Word en dan is het gewoon mogelijk om een index te creëren.

Wanneer ik dit doe in Open Office dan kan ik geen index creëren, terwijl het om hetzelfde bestand gaat.

Concrete vraag is, is dit op te lossen of kan dit gewoon niet met Open Office.
Ik hoop dat iemand me hiermee kan helpen.

Alvast mijn hartelijke dank voor jullie hulp.

Met vriendelijke groeten,

Rob Hubert
Beste Rob,
Hoe creëer je die index in Word? Hoef je geen trefwoorden te selecteren? Gaat dat automatisch? In http://nl.openoffice.org/files/documents/71/3572/Handboek_OOo2Writer.pdf wordt beschreven hoe je een Inhoudsopgave of een trefwoordenregister maakt, maar daar is veel handwerk bij als ik dat zo uitprobeer.
vr, groet,
Herman


Beste Herman,

Zowel in Open Office als Word moet je de index zelf maken, echter bij het programma wat ik gebruik voor het in- en uitvoeren van de stamboom gegevens in html zitten de index gegevens er al in. Ik weet niet of dit duidelijk omschreven is voor je, zo niet, dan probeer ik het nog eens.



Ik heb zojuist Word2000 geinstalleerd om te zien hoe het met jouw index werkt. MS-Word genereeert via de Index-wizard de hele index voor je bestand automatisch. Ik vermoed dat het gecreëerd wordt door de volgende code die achter iedere naam in de html-broncode staat:

<!--[if supportFields]><span style='mso-element:field-begin'></span>XE &quot;Achternaam, Willem (1641-1682)&quot;<span style='mso-element:field-end'></span><![endif]-->

De code "<!--[if supportFields]> <![endif]-->" is een zogenaamde "conditional comment" waarvan ik weet dat die wat betreft html-browsers alleen door Internet Explorer gelezen wordt als instructie. De andere browsers zien dit als commentaar, wat het volgens de html-standaard ook moet zijn. Logischerwijs neem ik aan dat deze code ook door Word gelezen wordt en niet door OpenOffice.org (Ooo). Over dat laatste mag iemand die dichter bij de ontwikkelaars zit iets zeggen stel ik voor.

Mogelijkheid is om de index eerst in Word te maken, dan het bestand openen in OOo, de kantlijn corrigeren en bij latere toevoeging de nieuwe items zelf aan de index toevoegen. Hoe dat gaat, staat beschreven in de het handboek_OOo2Writer.pdf waarvan ik eerder de link gaf.

vr. gr, Herman







---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

Antwoord per e-mail aan