Dag Harry,

H. Harmsen wrote (24-8-2009 11:32)
Ook jij dank voor het meedenken.
Het gaat mij vooral om de paginanummering: als ik document 2 invoeg in document 1, wil ik dat de paginanummering van document 1 gewoon door blijft lopen. Dus, bijvoorbeeld: als ik op pag 5 van document 1 document 2 invoeg, moet document 2 daar beginnen met paginanummer 5 en de tweede bladzijde van document moet pagnr 6 krijgen, enz.

Dan vind ik je oorspronkelijke vraag niet zo eenduidig. Maar sorry dat ik dan er niet goed heb uitgehaald.

In MSWord verloopt dit probleemloos. Ik realiseer me dat Writer niet precies hetzelfde hoeft te zijn als Word -en bij een aantal dingen is het waarschijnlijk: gelukkig maar- maar zulke 'simpele' dingen als hierboven beschreven zou ik toch wel erg handig vinden.

Het is maar wat je logisch vindt. Een document invoegen en dan er vanuit gaan dat het de eigen paginanummering handhaaft, en je in één document twee nummeringen door elkaar krijgt, zou niet mijn eerste keuze zijn.

Wat je wilt is ongetwijfeld te doen. Maar dan moet je toch kijken in de richting van wat Lilian/e.a. schreven. Harde overgang invoegen, daar het paginanummer instellen dat het eerste nummer is van de pagina die je invoegt, en aan het einde van het ingevoegde weer een harde overgang met het nummer van de pagina waar je was gebleven.

Ik doe erg mijn best om zoveel mogelijk op open source software over te schakelen, realiseer me dat dat tijd en inspanning kost, maar als ik regelmatig stuit op problemen die ik bij MS software niet had, vergaat mij de lust wel eens. (ik las ooit ergens de uitspraak dat computers zijn gemaakt om werk te verlichten dat je zonder computer niet gehad zou hebben...)
O.k., daar kun jij natuurlijk niks aan doen.

Vaak zijn het dingen die net even anders zijn. En niet zelden zijn ze makkerlijker dan in Word. Dat hoor ik tenminste van mensen die het kunnen weten (en recenter dan ik nog veel met Word hebben gedaan).

Heel prettig bovendien dat ik via dit forum van alles kan vragen als ik er zelf niet uit kom.
Ik blijf dus m'n best doen. ;-)

Dan gaat het zeker lukken :-)

Succes & vr. groet,
Cor

Cor Nouws schreef het volgende op 23-8-2009 13:21:
Dag Harry,
Guy Voets wrote (19-8-2009 16:49)
Op 19 augustus 2009 13:54 schreef H. Harmsen ([email protected])
het volgende:
Ik stuit op het volgende.
Als ik in Writer in document 1 een ander document (document 2) invoeg via 'Invoegen-Bestand', neemt document 2 _niet_ de opmaak over van document 1 (in mijn geval gaat het bijvoorbeeld om de paginanummering; document 1 heeft
wel paginanummering, document 2 niet; als ik document 2 wel eerst
paginanummering geef en het dan invoeg in document 1, houdt het z'n eigen paginanummering, m.a.w. als ik document 2 invoeg op pagina 5 van document 1 begint het daar te nummeren met pag. 1 maar dat moet dus pag 5 blijven).

Mijn vraag is dus: hoe kan ik document 2 invoegen in document 1 waarbij
document 2 zich voegt naar de opmaak van document 1?

Als je alles selecteert met Ctrl-A en dan plakt, neem je in het algemeen niet de kop/voetteksten mee. Dus dan zou het probleem van Harry toch verholpen zijn? Over de opmaakprofielen: als opmaakprofiel tekstblok in document 1 bijv 12 pts is, en in document 2 10 punts, dan is de tekst van document 2 na het plakken in document1 ook 12 pts. (Dit gaat niet op indien document twee harde overgangen heeft waarbij paginaopmaakprofielen worden toegepast, die niet in document 1 zitten. Tenminste, ik ga er vanuit (zonder het te proberen) dat dan wel die paginaopmaak wordt geplakt in document 1.)


--
Cor Nouws
  - nl.OpenOffice.org marketing contact
  - Community Contributor Representative in the Community Council
Gevoel niet vrij te zijn? Zie www.nieuwsteversie.nl

---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [email protected]
For additional commands, e-mail: [email protected]

Antwoord per e-mail aan