Dobrý den,

dospěl jsem k podobnému názoru a protože používám Spring tak se mi docela líbí jeho podpora všelikých webových služeb. Nyní se hlavně zaměřuje na efektivitu komunikace. RMI je nejspíš velmi rychlé oproti webovým službám.
Tuhle jsem našel zajímavý benchmark http://www.lifl.fr/~merle/benchmarking.pdf, který rychlost webových služeb nijak nepotvrdil. Zajímala by mě nějaká praktická zkušenost, především jak je to s výkon (co mě to bude stát). Podobné téma dnes nakousnul Ota 'tapik' Buchta v reakci na "Radu s vývojem projektu"

Jakub

Richard Malaschitz wrote:
Riesim podobny problem. Mat jednu vleku aplikaciu 'rozbitu' do viacerych serverovych aplikacii (war-ov) ma sice pomerne malo vyhod, ale je to v konkretnom pripade nevyhnutne. Jedna z vyhod, je ze male casti aplikacie su navzajom od seba nezavisle a jednoduchsie otestovat a nasadit maly modul ako celu velku aplikaciu (v niektorych viac byrokratickych organizaciach maju velmi zaujimave bezpecnostne predpisy ohladom testovania a nasadzovania verzii). Niektori zakaznici niektore moduly vobec nechcu alebo je niektory modul u zakaznika inak implementovany.

Ako komunikaciu medzi modulmi zvazujem RMI alebo JMS (alebo sa spolahnut na Spring, atd. - tych moznosti je naozaj vela).

Odpovedet emailem