Ha Dick, Henk,

Dick Groskamp wrote (5-3-2008 17:01)
H.C. van der Burg schreef:
Enige segmenten later komt de volgende tekst voor:

The template is associated with the document, it may be called a \"sticky template\".

Deze tekst neigt naar je voorgestelde "vastgeplakt". Onbewerkbaar zal niet van toepassing zijn omdat OOo bij het openen van het "oude" document of er wijzigingen zijn aangebracht en indien het onbewerkbaar zou zijn dan zijn wjzigingen niet mogelijk.
Dat laatste klopt. Daar heb je helemaal gelijk in.
Ik refereerde meer aan het verschil tussen een gewoon sjabloon en een "sticky template" Zoals ik het door jou gevonden segment lees is het dus een sjabloon dat is gekoppeld ("vastgeplakt) aan een bepaald document. Je zult dus inderdaad de inhoud wel kunnen bewerken maar verm de opmaak/indeling niet.

Voor een normaal sjabloon geldt dat niet. Daar krijg je dus een nieuw los document op basis van het sjabloon.

Het klinkt als een leuk verhaal, maar voor mij is het op die manier volstrekt onbekende functionaliteit.
Wat ik wel weet:
- als je een sjabloon maakt via Bestand|Sjablonen|Opslaan, dan wordt het geregistreerd;
- een document op basis van dat sjabloon, heeft er een referentie naar;
- wordt dat sjabloon gewijzigd, dan krijg je bij het openen van een document, op dat sjabloon gebaseerd, de vraag: Het sjabloon waarop dit document is gebaseerd, is gewijzigd. WIlt u de wijzigingen in het document overnemen. Of zo'n soort uitleg waar de gemiddelde gebruiker niet direct iets van snapt (omdat het achterliggende mechanisme niet bekend is). Als je een sjabloon maakt met Bestand|Opslaan als > xx.ott, dan is die koppeling er niet. Zou dit het sticky template verhaal kunnen verklaren? Of is er sprake van iets nieuws?

(Wat we ok nog kunnen doen: vragen op e.o.a. intern. lijst.)
groetjes,
Cor


--

"The Year of 3" -2008- "Het jaar van 3"

Cor Nouws
Arnhem - Netherlands - nl.OpenOffice.org - marketing contact


---------------------------------------------------------------------
To unsubscribe, e-mail: [EMAIL PROTECTED]
For additional commands, e-mail: [EMAIL PROTECTED]

Antwoord per e-mail aan