Aleš, hvala.

Tako zelo natančni odgovori so zame skoraj neuporabni. Je pa OK vedet, da je na vaši strani vse lepo in prav - torej naj začnem menjat kartice, modem, kable, itd.
Ni skrbi, zadnjič sem si takole zafural sistem pod jedrom 1.3.x (Caldero), zdaj pa sem staro napako spet ponovil. Bom na koncu naredil reinstall in adijo težave.


Žiga,

Sovražim pisanje v stilu "lahko bi". Ampak ne gre drugače.
Kaj je read-only port, ZELO dobro vem. Košček spomina (tipično 8/16/24/32/64 bitov) rezerviran za branje z neke naprave. To nastavi tudi programje (konkreten primer: Etherlink III ISA/EISA nastavitveni program, Windows premetava porte kot si zaželi - domnevam enako Linux).
Podobno bi lahko z nizkonivojskim gonilnikom nastavil navidezen dead-only port. Restriktiral bi oba dostopa do neke lokacije: R&W. V Linuxu je to po moje izvedljivo. Preprosta varianta: programčič, ki lokacijo zasede z absolutnim naslovom in se dela kot da je tja naložil del svoje kode.
Po podobnem načelu deluje datotečni sistem za HDD/FDD, zakaj ne bi še spominski sistem za RAM. To varianto sem že nekje videl in deluje.
Lahko tudi napišeš TSR, gonilnik za OS, ki bo idejo udejanil. Ampak mislim, da nekaj podobnega zanesljivo že obstaja. RAM je bil drag ko žafran že od nekdaj in okvarjenega je dovolj povsod - po moje zadošča le to, da imaš OK prvih 1024K/določeno območje, drugo je itak lahko na pol kaput.


lp, JK
_______________________________________________
lugos-list mailing list
lugos-list@lugos.si
http://liste2.lugos.si/cgi-bin/mailman/listinfo/lugos-list

Одговори путем е-поште