----- Original Message -----
Aresztowano informatora Leppera. Za wyludzenie pieniedzy z IC, w ktorej
pracowal.Wydaje sie, ze Kolasinskizostal potraktowany wczesniej tak jak
teraz wspolpracujacy z Lepperem.Ciekawe kiedy oskarza Leppera o gwalt na
nieletnim?
3 kadencja,119 posiedzenie,1 dzien (18.09.2001)
Oświadczenia.
Poseł Marek Kolasiński:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Na zakończenie kadencji chciałbym złożyć
oświadczenie odnośnie do mojej osoby. Chciałbym podkreślić, że pochodzę z
rodziny o wielkich patriotycznych tradycjach. Sięgając już do 7. pokolenia,
to właśnie mój przodek gen. Aleksander Błędowski, który w boju stracił nogę,
był jednym z twórców powstania listopadowego. Również powstanie styczniowe,
jak też I wojna światowa mocno dotknęły moją rodzinę. W czasie II wojny
światowej miejscem mojej rodziny był Katyń, Pawiak, Majdanek, Ravensbrück,
Buchenwald, Montelupich, Gross-Rosen i inne więzienia gestapo. Ciężkie
doświadczenia wojenne nie zostały przerwane po zakończeniu okupacji, jednak
po 1956 r. nastąpił względny spokój i można było prowadzić normalne życie. W
takim klimacie zostałem wychowany. Głęboka wiara i miłość do ojczyzny, a
także myśli zaczerpnięte w okresie nauki w latach 70. na wykładach etyki
obecnego papieża Jana Pawła II, mojego profesora, który wówczas wykładał na
Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, spowodowały wielki szacunek dla drugiego
człowieka. Dlatego też w 1997 r. postanowiłem kandydować do Sejmu RP. Już
jako poseł z brakiem doświadczenia chciałem powoli nabierać edukacji
parlamentarnej, koncentrując się głównie na pomocy wielkim rzeszom ludzi.
Taka moja postawa była przyczyną chęci przyjęcia do siebie uchodźców z
Kosowa. Tak odczytywałem moje posłannictwo. To wszystko trwało do początku
2000 r., kiedy zgłosiłem poważną nieprawidłowość w dysponowaniu pieniędzmi z
budżetu państwa, składając tę informację również na ręce pana premiera
Jerzego Buzka, pana wicepremiera Leszka Balcerowicza oraz przesyłając ją do
Urzędu Ochrony Państwa. To był kwiecień 2000 r. Po dwukrotnych ostrzeżeniach
telefonicznych i sugestiach co do zagrożenia mojej rodziny przestałem
interweniować gdziekolwiek. W maju tegoż roku w mojej firmie urząd kontroli
skarbowej rozpoczął ukierunkowaną kontrolę, którą prowadzi do chwili
obecnej. Również wszystkie firmy związane ze mną w przeszłości były i są w
podobny sposób kontrolowane przez urzędy kontroli skarbowej. Kontrole te
mają jednoznaczny charakter. W czerwcu 2000 r. w ˝Rzeczpospolitej˝ ukazuje
się obszerny artykuł zawierający 15 pomówień i nieprawdziwych informacji,
zatytułowany ˝Jak gangi wchodzą do firm˝. Dzisiaj wiem, że był to początek
inwigilacji inwigilowania mnie i mojej rodziny. We wrześniu ukazuje się
drugi obszerny artykuł w ˝Rzeczpospolitej˝, zawierający tym razem około 25
kłamstw i pomówień. Artykuły te, w sposób niebudzący dla mnie żadnej
wątpliwości, przedstawiają mnie i moją rodzinę w świetle współdziałania z
różnymi gangami i przestępcami. Stwierdzam, i to bardzo dobitnie, że ani ja,
ani moja rodzina nigdy z takimi ludźmi nie współpracowaliśmy.
Żyjąc w ciągłym obawie o zdrowie i życie mojej rodziny, nie reagowałem.
Z uzyskanych informacji od moich kolegów posłów dowiedziałem się, że jest to
zaplanowana inspiracja służb specjalnych, a publikujący dziennikarze są z
nimi bezpośrednio powiązani i otrzymują od nich wszelkie materiały przeciwko
mojej osobie. Ta inwigilacja chodzi o mnie i moją rodzinę trwa nadal.
Jest to już prawie 1,5 roku. W tym czasie doświadczyłem dziesiątków
nieformalnych działań służb, które mają na celu tylko jedno: zniszczenie
mojej działalności gospodarczej i politycznej, a także zdyskredytowanie
mojej rodziny w oczach opinii publicznej. W wyniku działań służb w maju 2001
r. został aresztowany mój syn oraz brat, a następnie kilka najbliższych osób
z mojego otoczenia też zostało aresztowanych. Zatrzymań większości osób
dokonano publicznie, przeprowadzono to nadając temu widowiskowy charakter,
jak to pokazywane jest w amerykańskich filmach gangsterskich. W niektórych
przypadkach naruszało to godność i dobra osobiste osób zatrzymanych. Mnie i
moją rodzinę przedstawia się jako przestępców mimo braku nawet jednego
wyroku skazującego i udowodnienia jakiejkolwiek winy. Tak właśnie
postępowano za najgorszych czasów stalinowskich. Teraz wiem, czego mało kto
w Polsce doświadczył, że prowadząc działalność gospodarczą, każdy porządny
człowiek przy tego typu działaniach może zostać oskarżony i znaleźć się za
kratkami.
Działania te są prowadzone na niespotykaną skalę i bez podstaw prawnych,
a ja jako zwykły człowiek zastanawiam się, kto na tym skorzysta. Działania
służb daleko wykraczają poza zakres przewidziany Kodeksem postępowania
karnego, gdyż stosowane są nieformalne naciski na sędziów i pracowników
sądowych w zakresie działań rejestracyjnych spółek. Również takie działania
podejmowane są wobec urzędników organów skarbowych w celu uniemożliwienia
prowadzenia normalnej działalności gospodarczej przez spółki, z którymi
kiedyś byłem związany.
Działania tych organów państwowych sprawiły, że do chwili obecnej około
400 osób straciło pracę, a co się z tym wiąże prawie 1500 osób pozostaje
bez środków do życia, na garnuszku państwa. Firmy te ze zrozumiałych
względów utraciły płynność finansową i mają problemy ze spłatą wcześniej
zaciągniętych kredytów. Do kasy państwowej nie wpływają podatki oraz składki
na ZUS.
Dla przykładu powiem, że kiedy jeszcze nie byłem posłem, tylko z jednej
mojej firmy wpływało do budżetu państwa średnio ponad 100 tys. zł podatku
każdego dnia przez cały okrągły rok. Wówczas z tego powodu miałem wielką
satysfakcję.
W czyim interesie jest niszczenie polskiej gospodarki, niszczenie miejsc
pracy, co pociąga za sobą również brak wpływów do ZUS i podatków? Dzisiaj
najprawdopodobniej dosięgnięty tak głębokim prześladowaniem, jakiego moja
rodzina nie doświadczyła nawet za czasów Stalina, nie byłbym w stanie bronić
budżetu państwa i pieniędzy z niego wypływających.
Obecnie przeżywamy kryzys finansów publicznych, ale jest on
jednoznacznie spowodowany złą polityką państwa. Nie da się budować dobrego
rozwoju życia gospodarczego w dobie strachu i wielokrotnie terroryzmu
państwowego wobec swych obywateli. Ludzie mają kochać i szanować swoje
państwo, a państwo ma obowiązek dbać o dobro i bezpieczeństwo każdego
Polaka. Jednak wszystko powinno się odbyć z poszanowaniem obywateli.
Stwierdzam, że ta granica jest bardzo często przekraczana, a w moim
osobistym przypadku to dramat.
Dziwi mnie fakt, że działania te popierają niektórzy koledzy posłowie,
przyjmując na posiedzeniach komisji sejmowych za wiarygodne publikacje
prasowe i krążące na ten temat plotki. Doprowadziło to do odstąpienia od
przeanalizowania tych materiałów i zażądania od służb przedstawienia
konkretnych dowodów na ten temat. Działania tych kolegów posłów w jednym
przypadku poparło swymi decyzjami Prezydium Sejmu, mimo że pisemnie
zwracałem uwagę na nieprawidłowości w tym zakresie. Zostałem więc osądzony
przez najwyższe władze w RP bez przeprowadzenia jakiegokolwiek postępowania
wyjaśniającego, które przysługuje każdemu zwykłemu człowiekowi podejrzanemu
o działanie niezgodne z prawem. Nie życzyłbym tym kolegom, którzy w
przyszłej kadencji znowu sprawować będą mandat posła, aby znaleźli się w
orbicie zainteresowania służb specjalnych, gdyż działali dla dobra Polski.
Zdziwienie też budzi fakt, że przeciwko mnie wystąpili koledzy z mojego
ugrupowania, podczas gdy opozycja, broniąc mojej osoby, wyraźnie wskazywała
na konieczność działania zgodnie z prawem. Tak było m.in. podczas
posiedzenia komisji regulaminowej rozpatrującej moją sprawę. Nadal chcę
kochać Polskę, za którą ginęły poprzednie moje pokolenia, ale Polskę wolną i
sprawiedliwą. Mam nadzieję, że nadchodzące wybory zmienią ten stan rzeczy i
przyszła władza pozwoli takim osobom jak ja normalnie i uczciwie żyć,
pracować i płacić podatki. Tylko mądra i sprawiedliwa władza odróżni
korupcję od życia gospodarczego.
W moim przypadku, jakże tragicznym na obecnym etapie, pocieszający jest
fakt, że nie spełniły się pogróżki i wszyscy członkowie mojej rodziny oraz
przyjaciele żyją. Dziękuję serdecznie.
------------------------ Yahoo! Groups Sponsor ---------------------~-->
Tiny Wireless Camera under $80!
Order Now! FREE VCR Commander!
Click Here - Only 1 Day Left!
http://us.click.yahoo.com/WoOlbB/7.PDAA/ySSFAA/IYOolB/TM
---------------------------------------------------------------------~->
===========================
Lista czytelnikow pisma ,,Najwyzszy Czas!"
Wypisanie: [EMAIL PROTECTED]
Strona listy: http://groups.yahoo.com/group/nczas
Regulamin listy: http://groups.yahoo.com/files/nczas/nczas.htm
Wlasciciel: Janusz Baczynski [EMAIL PROTECTED]
Your use of Yahoo! Groups is subject to http://docs.yahoo.com/info/terms/