"roman kafel" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Argentyna – która w celu ochrony dobra społecznego próbuje zerwać z neo-liberalnš politykš międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, i w tym celu ogłosiła moratorium na długi zagraniczne wysokości 132 mld USA – może stać się precedensem dla podobnych decyzji w Polsce, stojšcej w obliczu poważnego kryzysu finansowego w rezultacie polityki deregulacji narzuconej przez MFW. =================== Polska nie prowadzi zadnej polityki narzuconej przez MFW. Takie kretynstwo, jakie jest u nas realizowane, wymyslili nasi - polscy kretyni. Jezeli porzucenie neoliberalizmu ma polegac na niesplacaniu zaciagnietych dlugow, to ja nie wroze takiemu panstwu niczego dobrego. Nie beda mogli wyslac niczego za granice, bo im wszystko na poczet dlugow bedzie zabierane. Gdyby w Argentynie prowadzono polityke liberalna, to dzisiaj nie byloby klopotow, ktore Argentyna ma. Trzymanie sztywnego kursu waluty to zaproszenie speulantow typu Soros, aby doili panstwo z gotowki i nie ma nic wspolnego z liberalizmem. ............................................... Można też zadać pytanie, jaki jest zwišzek między kampaniš oszczerstw przeciwko LaRouche’owi a rosnšcym niepokojem wywołanym stanem polskiej złotówki. ================== Niepokoj stanem zlotowki pojaiw sie, gdy SLD-PSL-UP-Samoobrona rozwala RPP. Wtedy faktycznie, nalezy obawiac sie o stan zlotowki Pozdrawiam serdecznie. Janek Grylicki -------------------------------------------------- Naukowcy sa sola ziemi... a ziemia nie powinna byc przesolona (Krzys Sokolowski)
