"roman kafel" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:


Argentyna – która w celu ochrony dobra społecznego próbuje zerwać z
neo-liberalnš politykš międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak
Międzynarodowy Fundusz Walutowy, i w tym celu ogłosiła moratorium na długi
zagraniczne wysokości 132 mld USA – może stać się precedensem dla podobnych
decyzji w Polsce, stojšcej w obliczu poważnego kryzysu finansowego w
rezultacie polityki deregulacji narzuconej przez MFW.
===================

Polska nie prowadzi zadnej polityki narzuconej przez MFW. Takie kretynstwo,
jakie jest u nas realizowane, wymyslili nasi - polscy kretyni. Jezeli
porzucenie neoliberalizmu ma polegac na niesplacaniu zaciagnietych dlugow,
to ja nie wroze takiemu panstwu niczego dobrego. Nie beda mogli wyslac
niczego za granice, bo im wszystko na poczet dlugow bedzie zabierane. Gdyby
w Argentynie prowadzono polityke liberalna, to dzisiaj nie byloby klopotow,
ktore Argentyna ma. Trzymanie sztywnego kursu waluty to zaproszenie
speulantow typu Soros, aby doili panstwo z gotowki i nie ma nic wspolnego z
liberalizmem.
...............................................

Można też zadać pytanie, jaki jest zwišzek między kampaniš oszczerstw
przeciwko LaRouche’owi a rosnšcym niepokojem wywołanym stanem polskiej
złotówki.
==================

Niepokoj stanem zlotowki pojaiw sie, gdy SLD-PSL-UP-Samoobrona rozwala RPP.
Wtedy faktycznie, nalezy obawiac sie o stan zlotowki

Pozdrawiam serdecznie.
Janek Grylicki
--------------------------------------------------
Naukowcy sa sola ziemi...
a ziemia nie powinna byc przesolona
(Krzys Sokolowski)


Odpowiedź listem elektroniczym