----- Original Message ----- From: ARIN To: [email protected] Sent: Friday, August 18, 2006 11:02 PM
>Multumesc, D-le Branea! si sa va fie rusine!!! Acum ce sa faca si dl. Branea, mai lucreaza si domnia sa prin compensatie. :) Si nu va mai ofuscati atata ca eu nu ni-am permis niciodata, ca dvs, sa scriu ca cineva are un stil "jigodios". >Imi amintesc ca v-ati laudat aici ca va suprasoliictati angajatii samd.! Daca nu puteti sa ne explicati tehnic de ce este periculoasa exploatarea de la Rosia Montana, macar atat sa faceti, sa va amintiti si sa pervertiti cuvintele altora. Dar asa este viata, unii PRODUC, iar altii traiesc din posturi pe liste. >Ma rog! ca daca n-ar fi tzara asta atat de plina de cozi de topor care se vad chiar si aici, pe lista, uite-asha - acest lucru n-ar fi posibil... Aici, chiar ati nimerit-o ! Cand va strofocati sa demonstrati ca totul este de rahat in Romania, pe banii cui o faceti ? :) [adica care sunt "agenturili" care va platesc ? ] :))))) >Este vorba despre "experienta in operare" - dar imi dau seama ca acest concept este MULT prea complicat pentru mintea Dvs., care sta mai mult la bere si la mesajele mele! In primul rand, daca are bani, are si "experienta". Adica o cumpara ! In rest la cat venin si ura (vis-a-vis de Romania) revarsati pe liste ar trebui sa va asteptati sa mai si va contreze cineva ! >Eu am pus o INTREBARE! daca nu stiti raspunsul, puteati sa va abtineti - da' de PUTEA sa pierdeti vreun prilej de a va baga in seama, NE-dandu-mi un raspuns - insa legandu-va de un oras cu oameni la fel de buni sau rai ca oricare altul??? Adica se PUTEA sa nu insultati? NU ! ca e singurul lucru la care va pricepeti - si asa probabil v-a invatat mamica Dvs., sa-i dea Dumnezeu asemenea, adica sa aiba parte de toate mizeriile varsate de mintea Dvs. - ca ASA v-a invatat!!! Cum va permiteti sa discutati despre parintii mei ? Asta este "buna crestere" de Braila sau educatie "militantista" ? Intrebarea mea era clara: CE "experienta in minerit" are? Raspundeti! Daca ati avea macar cutura de tipul Discovery si "Mega Constructions", ati stii ca cine are "proiectul" si banul, angajeaza fieme ce au experienta in domeniul dorit. Dar ce nu cade in "paternul" dvs, nu exista. >Si EVIDENT ca are dreptul sa dea faliment! si sa ne lase cu gunoaiele lor pe cap (Romania in prezent se confrunta din greu cu problema catorva sute de iazuri de decantare, pe care cf. Cap. 22, trebuie sa le inchida - dar NU POATE) - precum si cu niste munti distrusi si o comunitate acum sustenabila - dar pe care vrea sa o transforme intr-una de asistati social! Asta chiar este tare. Adica daca Bucurestiul nu are statii de epurare corespunzatoare, la modul dvs. de gandirea cele cateva milioane de bucuresteni ar trebui sa isi puna dop si sa nu mai mearga toata viata lor la WC ! Vad ca tratati problema Rosia Montana de parca ar fi un PARIU, nu o problema (si inca una GRAVA!) ceea ce mi se pare de un cinism dezgustator! - dar de ce nu ma mir? Nu tratez Rosia Montana ca pe un pariu, ci ca pe o GLUMA, pentru ca "militantismul" dvs. in problema asta este o GLUMA proasta. >Pentru mine insa, daca proiectul asta ar porni, n-ar mai fi decat INCA un lucru care sa-mi dovedeasca ca Romania este o tzara locuita de oameni de care nu merita sa-ti pese - la urma-urmelor, la fel ca oricine pe lumea asta, pot foarte bine sa traiesc si in alta parte, ca or exista si locuri mai curate... Asta este, in sfarsit o idee buna. In alta ordine de idei: daca stiti PRECIS ca or sa AIBA avizele - inseamna ca stiti PRECIS ca s-a dat mita - si cui anume! Sa inteleg ca v-ati facut datoria si ati anuntat DNA? sau e vorba, din partea Dvs., de "omisiune de denunt"...? Doamna draga, acest gen de fantezie este de apreciat doar in romanele SF ! (si oricum nu o sa recunosc niciodata ca eu sunt in spatele afacerii RM, pe care am montat-o special ca sa va enervez) Cu stima, Dicu-Sava Cristian www.dsclex.ro *** sustineti [romania_eu_list] prin 2% din impozitul pe 2005 - detalii la http://www.doilasuta.ro *** Yahoo! Groups Links <*> To visit your group on the web, go to: http://groups.yahoo.com/group/romania_eu_list/ <*> To unsubscribe from this group, send an email to: [EMAIL PROTECTED] <*> Your use of Yahoo! Groups is subject to: http://docs.yahoo.com/info/terms/

