Pai, daca o sa se intamle chestia asta, eu am sa-i reclam la Protectia Consumatorului si pe la vreun Oficiu pt. Combaterea Discriminarii (tre' sa existe asa ceva) si am sa cer niste dauna IMENSE, mai ales morale! pt ca ma simt jignita!!!
Cat priveste chestia aia cu "piata insuficient dezvoltata", e o minciuna SFRUNTATA!!! pt. ca eu NICAIERI prin UE n-am vazut atatea tf. mobile ca in Romania... practic, romanu' verde nu e suficient de snob daca n-are vreo 3 telefoane si vreo 5 abonamente!!! Zilele trecuta, o doamna (f. draguta de altfel) din Bucuresti isi suna fetita (de la GRADINITA) pe mobil (sa-i spuna ca vine s-o ia in 10 min., ca pleaca la bunici intr-un alt oras)! E drept, doamna s-a inrosit... mi-a explicat ca a fost musai sa-si lase fetita la "gradi" cu mobilul, pt ca radeau ceilalti copchilashi de ea... cum adica??? n-are mobil??? Nu cred ca o sa vedeti o asemenea PORCARIE (mai ales dpdv. al sanatatii copilului) prin alte tzari!!! Asha ca... astept cu maximum de interes momentul in care se va lua o astfel de decizie in UE!!! Codruta

