Buna ziua,

Sambata, 19 mai 2007, între orele 8.00 si 20.00, va avea loc referendumul prin
care cetatenii români îsi pot exprima optiunea asupra demiterii Presedintelui
României. Casa Romana va fi una din sectile de votare din cadrul circumscriptiei
consulare a Consulatului General al Romaniei la Los Angeles.

La referendum pot participa toti cetatenii români care au împlinit
vârsta de 18 ani
pâna în ziua referendumului inclusiv, pe baza unui act de identitate românesc
valabil, cu fotografie.

Mentionam ca, potrivit legislatiei romane in vigoare, nu este posibil votul
electronic sau prin corespondenta.

Consulatul General al Romaniei la Los Angeles va informa cu promptitudine, pe
pagina de internet www.consulateromania.net, asupra elementelor actualizate
privind procesul de votare pe masura primirii acestora de la
autoritatile romane
competente.

Casa Romana
www.casaromana.org

Daca nu mai doriti sa primiti anunturi legate de Casa Romana, va rugam
raspundeti la acest mesaj si adresa dumneavoastra va fi stearsa din lista de
distributie.
If you no longer wish to receive email announcements from Casa Romana,
please reply to this email and we will remove your address from the mailing
list.


[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui