Title: Message
 
 
ARTEL Geopolitika
 
Artel - Izbor
 
Ko ce da stavi paraf na izdaju?

PRODAJA ILI PREDAJA KOSOVA
OGLEDALO nedelje, Br. 2
25. juni 2003. godine
Pise: Rade Drobac
http://www.srpskenovineogledalo.co.yu

Na čiji se mig i zašto bas sada pokreće kampanja o nezavisnosti južne srpske pokrajine. Vlada Srbije podstiče kampanju otcepljenja. Narod nikome nije dao mandat da potpise otimanje KiM zanavek

Nakon više vekova nasilnog proterivanja Srba sa Kosova i Metohije, bezbrojnih zločina nad njima, čak i u periodima vlasti srpske države a naročito pod stranom okupacijom, današnji okupatori ove srpske pokrajine, kolevke njihove duhovnosti i istorije, režiraju poslednje poteze ka otimanju ove srpske teritorije kako se čini- na žalost i sramotu - uz pristanak aktuelnih srpskih vlasti i njihovu nesumnjivu pomoć u ostvarivanju tog, za Srbe, trajno pogubnog. čina.
U poslednjih mesec dana naglo su se namonožile izjave zvaničnika, pojedinaca i institucija iz zemlje i inostranstva o potrrebi hitnog rešavanja problema Kosova, odnosno njegovog "konačnog" statusa, pri čemu se tvrdi, naravno, da je jedino trajno i stabilno rešenje - njegovo otcepljenje od Srbije.
Što to traže poznati likovi iz inostranstva, koji su se dokazali u antisrpskim akcijama, nije čudno, ali je neverovatno da se ovoj kampanji pridružuje i srpska vlada i srpski zvaničnici.

Batiću ne treba Kosovo
V. Batić ističe da njemu "ne treba Kosovo na papiru". Nakon kampanje za manju državu ("nezavisna Srbija") sada se zalaže i za Srbiju bez Kosova. Ministar pravosudja (Pravda je apstraktan i duhovni termin) bi morao znati da je Kosovo na papiru i dalje naše, makar i narednih sto godine bili sprečeni da se tamo vratimo. Tek na{šm potpisivanjem papira da nije naše, bilo bi trajno izgubljeno. Valjda to nije cilj ove izjave?

Prema pisanju BBC-a, vlada Srbije je uputila zvanično pismo Havijeru Solani (EU) u kome traži otpočinjanje pregovora sa vladom Kosova o ovom pitanju. Prema istom izvoru do susreta dveju delegacija trebalo je da dodje već na predstojećem Samitu EU u Solunu, 21. juna o.g., ali je srpska strana (Zoran Živković) to odbila obrazloženjem da želi "suštinske razgovore" a ne slikanje i protokol pa je prvi susret predvidjen za kraj juna u Brislu. Pri tome srpska strana traži od EU posredovanje i garancije u sprovodjenju postignutih dogovora.

Zavera ćutanja
Posle četiri godine zavere ćutanja o zločinima nad Srbima počinjenim u tom periodu na njihovoj zemlji, u prisustvu medjunarodnih snaga i svetske javnosti, odjednom je pokrenuta, na nečiji mig, prava kampanja aktuelizovanja ovog pitanja u našem i medjunarodnom javnom mnjenju sa jasno definisanim ciljem - nezavisnim Kosovom..
Lista pokretača ove kampanje je poduža i stalno se popunjava, ali pomenuću samo neke:
Dž. Soroš se istakao zahtevima da se SRJ bombarduje mnogo pre nego što je to i učinjeno i više od decenije finansirao najveći broj aktivnosti na rušenju srpske države i njenih interesa, a čini to i danas.
J. Bugajski, autoritetom svog Instituta za strateške studije, u kontinuitetu već celu deceniju, na naučnoj osnovi, objašnjava zašto je za nas i za Balkan, uvek najbolje po nas najgore rešenje.
M. Štajner se dokazao ne samo kao dobar šiptarski budući zet već i kao pravi naslednik Bernara Kušnera terajući svojim potezima preostale Srbe sa KiM, otimajući srpsku imovinu za račun zapadnih konzorcijuma i prepuštajući šiptarskim terostima sve više atributa državnosti sve, naravno, pod vidom lokalne samouprave, demokratizacije, stabilizacije itd...
Vlada Srbije, praveći se kao da štiti interese srpske države i nacije, pokreće u istom ovom momentu po nas sigurno nepovoljne prezgovore sa Prištinom u periodu kada je u daleko slabijoj pregovaračkoj poziciji jer odlučujući medjunarodni faktori podržavaju Šiptare a ne medjunarodno i istorijsko pravo i naše legitimne interese. Time ona otvara put legalizaciji njihovih zahteva na medjunarodnoj sceni, sa verovatnim epilogom u OUN. Da srpska vlada stvarno brine o svojoj državi i naciji vršila bi stalan pritisak na medjunarodne faktore da , kao prvo , ispoštuju Rezoluciju OUN 1244 u svim njenim aspektima. To praktično znači da se na KiM vrate prognani Srbi, da se u ovoj srpskoj pokrajini spreče zločini i terror nad preostalim srpskim stanovništvom, da se zaustavi rasprodaja srpske državne i pljačka i pustošenje privatne imovine, da se na KiM vrati stanje pre marta 1999. god., kada je silom izmenjeno, odnosno da se uz prognane vrati administracija, vojska i policija i zavede red i mir za sve gradjane. Da se bilo šta od toga pokušalo, a daj bože i uspelo, imalo bi, možda , nekog opravdanja očekivati da pregovori sa medjunarodnim faktorima, a ne sa šiptarskim teroristima , imaju neku budućnost. Ovako, pregovori sa teroristima, uz prisustvo njihovih mentora, namaju smisao i nema nikakve nade da mogu dovesti do nekog pravednog i trajnog rešenja..Medjutim očito je da je cela kampanja pokrenutata na nesumnjivo nedobronameran pritisak spolja sa ciljem da se ova srpska pokrajina potpuno otudji od svoje matice
"Vlada" Kosova, svesna podrške SAD i EU za svoje separatističke agresivne ciljeve, koristi potčinjenost Beograda Zapadu i, sa svoje strane, glumi nezavisnu državu. Čak drsko poručuje Beogradu da sa njim može razgovarati samo o "tehničkim pitanjima" kao što su "vraćanje dokumentacije Kosovu, sudjenja ratnim zločincima, prenos posmrtnih ostataka albanskih žrtava i isplata ratne štete i ratnih reparacija". Svoju rešenost da izbori otcepljenje Kosova od Srbije pravda tobož demokratskom željom gradjana ove pokrajine, pri čemu su Srbi, čija je to teritorija, masovno etnički očišćeni sa KiM. Ta "demokratska" vlada i ne pomišlja da pomene vekovni progon nelabanskog stanovništva iz ove srpske oblasti, uključuju}i i ovaj poslednji, iz 1999. godine kada je oko 350.000 Srba i nealbanaca proterano sa KiM. Na to je ne podsećaju ni medjunarodni faktori, oni koji se nisu libili da nas bombarduju i napadnu svom silom svog oružja za nedokazana kršenja ljudskih prava. Zašto oni sada ćute i ne reaguju?.

Prepariranje javnosti
D. Mićunović o Kosovu govori kao o Kašmiru, dalekoj i egzotičnoj teritoriji o čijem statusu će odlučiti Savet bezbednosti a mi sa tim nemamo veze. Pa ako mi nemamo veze, ko ima? Kako je moguće da se Kosovo tiče mnogo više svih ostalih a ponajmanje nas.
Sve ove izjave, kao i brojne druge, govore o pripremanju naše i svetske javnosti za legalizaciju nasilnog otcepljenja Kosova. Da je to cilj SAD i EU to je valjda svima jasno i vrlo vidljivo. Pomagali su šiptarski secesionizam i terorizam svim snagama, obučavanjem, opremanjem, finansijskom, pravnom, politi~kom i medijskom podrškom, pretnjama i ucenama prema našoj državi i njenim organima koji su nas branili od terorizma i secesionizma, da bi nas na kraju , pod izmišljenim i iskonstruisanim povodima, u najmanju ruku drastično preteranim, i bombardovali ne bi li došli u priliku da nam Kosovo otmu. Čudno je da u tome uzimaju učešća naši političari, predstavnici vlade, pa i novinari, zagovarajući tezu da nam je Kosovo balast, omča oko vrata, da je već ionako izgubljeno, da ga treba unosno prodati, ili zameniti za brzi ulazak u EU i slične organizacije.

S kim to vlada pregovara
Posle četiri godine zločina i terora koji šiptarski teroristi preobučeni u prividno legalne vlasti sprovode nad preostalim Srbima i nealbancima u ovoj srpskoj pokrajini, ubijajući i kidnapujući ljude prebijajući i kamenujući svakoga ko im se učini Srbinom ili progovori srpski, paleći i rušeći srpske manastire i crkve, domove i polja, sprečavajući svaki normalan život, kretanje i rad, o nekim drugim pravima da ne i govorimo, mi ne samo da na to ne reagijemo već sami tražimo da sa našim krvnicima pregovaramo. To bi bilo više nego smešno da nije tragično. Tražitii bilo kakav razgovor o bilo kom pitanju sa protagonistima takvih zlodela je sramotno i, bez dileme, kontraproduktivno..
Posebno je, pri tome, smešno tražiti posredovanje EU ili SAD jer su upravo oni svojom nelegalnom i nelegitimnom agresijom, oružjem u službi terorista, doveli do sadašnje situacije, a i danas su saučesnici u svemu tragičnom što se na KiM dešava, ako ne i inspiratori.

O čemu se tu onda zapravo radi? Pa o tome da je Kosovo serijom nelegalnih, nelegitimnih poteza, silom oružja, političkim smicalicama i prevarama, medijskim manipulacijama, dovedeno do toga da bude oteto os Srbije. Fali tu samo jedan kamenčić - naš pristanak na to. O tome se radi.
Da bi otimanje bilo trajno i nepovratno, treba im naš pristanak kako bi se sva ova zlodela i otimačina legalizovali, i odgovornost za otimačinu prevalila na naša pleća - po sistemu - pa vi ste potpisali. Ova sva kampanja je smišljena da se to ostvari. Namera je da se destimuliše naš ionako već otupeo i demoralisan narod, da se zabašure stvarne posledice jedne takve trajno katastrofalne po nas odluke i pripremi javno mnjenje da taj potpis proguta.
Medjutim, ovaj narod nikom nije dao mandat da potpiše otimanje Kosova zanavek. Narod o tome, kao ni o mnogim drugim važnim pitanjima, nije ni pitan. Na žalost, neće ni biti. Sve će se zaodenuti u oblande svakojakih lažnih obećanja ( donacija, kredita, ulazaka u razne organizacije…-) neosnovanih optužbi na našu stranu i uz razne druge dnevne afere koje bi trebalo da odvuku našu pažnju na drugu stranu..
Ako se to dogodi, bacićemo pod noge šest vekova istorije, stradanja, nepravdi, mučeništva, hrabrosti, slobodarstva, ponosa, pogazićemo grobove bezbroj žrtava podnetih za i u ime Kosova i Srbije, pljunućemo u lice našim junacima, pradedovima i uzorima a pljačkašima i teroristima dati našu duhovnu kolevku, kulturno nasledje i spomenike našeg postojanja, saobraćajno čvorište, teritoriju izuzetno bogatu rudama, mineralima, poljoprivrednim mogućnostima i učiniti nešto što do sada nijedan narod nije - dobrovoljno (mada uz pretnje i ucene - ali to se i drugima dešava pa ne pristaju) predati svoju zemlju otimačima.
Da vidimo ko će to potpisati ? Ko će staviti paraf na izdaju i sramotu?

 

Reply via email to