>> Jeste jsem se dopustil jedne zlovule: Smisene stezky pro chodce a >> cyklisty se znackami C9 a C10 bych rad znacil highway=cycleway + >> foot=yes. > > smisene cyklostezky oznacene znackou jsou highway=cycleway + foot=DESIGNED > ci official, nikoliv =yes. Tim pouze rikas ze tam teda chodci muzou, nikoliv > ze je to stezka. *** nekde jsem videl designated, presnejsi je designed? Rozlisuje se i foot=no od foot=denied?
> Zda je to > highway=cycleway + foot=designated, > highway=footway + bicycle=designed ci > highway=path + foot=designated + bicycle=designated je > naprosto jedno, je to totozne. To ze to renderery nedodrzuji je jejich > bordel :). *** Z pohledu routingu je to asi jedno, tam je vsechno graf o trochu jinych useckach s jinou cenou za pouziti. To by pak mohlo svadet znacit vsechno jako highway=motorway a pridat si podle potreby motorcar=no, foot=designed, bicycle=designed. Naopak se zda, ze uz jen citem rozlisujeme nejake kategorie, coz se muzeme snadno presvedcit na mape i pro cycleway, footway, path, podle zpusobu pouzivani techto znacek uzivateli. Jsem presvedcen, ze kategorie komunikaci maji svu smysl. Doplnujici tagy nam maji usnadnit orientaci/routovani/... jen v mistech, kde nominalni zarazeni presne nesedi. hanoj _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz