Karel Volný píše v Út 19. 04. 2011 v 18:49 +0200: > > Nicméně při jejich mapování mi připadá poněkud nevhodné mapovat stejně > > zákazy typu "na silnici zapomněli namalovat šipku"[3] nebo "někdo si > > usmyslel"[4] i zákazy typu "projeď jinudy"[5] "zde odbočovat je > > sebevražda"[6] případně "tu betonovou zábranu opravdu neobjedete". První > > typ zákazu je často porušován, neboť projet s ním danou oblast je mnohem > > komplikovanější (a dokonce ani policisté si z něj většinou nic > > nedělají), poslední je velmi důrazný. > > přiznám se, že ani po prozkoumání mapy mi není tak úplně jasné, co přesně tím > rozdělením míníš
Právě, že z mapy není vidět, zda příslušný zákaz pouze vyplývá implicitně ze špatného vodorovného značení, zda je tam přímo příkazová značka, či zda je to fyzicky nemožné. Vyhledání fotografie na norc.cz nebo v Google Street View to objasní. Pokud jde jen o špatné vodorovné značení, lze takový přestupek obhájit (stála tam auta, značení nebylo vidět), pokud šlo o příkazovou značku, už to obhájit nejde, nicméně to stále leckde lze bezpečně provést (a řidiči to hojně dělají). > leč na poslední jmenované myslím není potřeba znovu vynalézat kolo, to bude > nejspíše barrier=wall a wall=jersey_barrier (případně ještě height=X, > užitečná > informace pro majitele terénních vozidel, která některé zátarasy zvládají :-)) Typickým pražským zátarasem je půlkulatý obrubník kolem tramvajových kolejí (cca 10 cm) a středový pás (cca 15 cm). Otázka je, jak taková místa mapovat (jako například celé pravé nábřeží od Výtoně až k Národnímu divadlu): - jako jednu silnici s tagem tram a zákazem U-turn (tag no_u_turn však zatím nemá úsekovou verzi) + jednoduché - ke každé přípojné komunikaci je nutné přidávat zákazy odbočení vlevo - úseková verze no_u_turn neexistuje - jako tři oddělené cesty (tam, zpět, tramvajový pás) s příčnou spojnicí v místě přerušení středového pásu + jednoduché na routování + zákazy odbočení vyplynou automaticky - složitější na kreslení - jako tři oddělení cesty, v místě, kde je bariéra, navíc přidat barrier cestu + vypadá to impozantně + zákazy odbočení vyplynou automaticky - složité na kreslení i renderování - routery nepochopí, že v místě přerušení barrier lze provést U-turn - jako tři oddělení cesty v místech, kde je bariéra, jinde jako jednu cestu + poměrně logické + zákazy odbočení vyplynou automaticky - složité na kreslení - v místě začátku a konce bariéry vznikají fiktivní zatáčky Podle toho posledního schématu jsem právě předělal Resslovu, ale nejsem si úplně jistý, zda to bylo šťastné řešení. -- Stanislav Brabec http://www.penguin.cz/~utx _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz