Ahoj. Před nedávnem jsem zde diskutoval rozdělení silnice, která má uprostřed fyzickou bariéru, na 2 ways. http://www.openstreetmap.org/?lat=50.075389&lon=14.416271&zoom=18&layers=M
Tím ale vznikl v navigaci nový problém, kterého jsem si nevšiml: Navigace bere bod rozdělení jako standardní křižovatku, a klidně pošle auto po jednom pruhu tam, a po druhém zpátky. Konkrétně třeba OSRM mně klidně prožene otočkou přes tento bod: http://www.openstreetmap.org/browse/node/1251239850 Z toho vyplývají dvě otázky: - Existuje jednoduchý způsob, jak v datech naznačit že nejde o křižovatku, nebo je jedinou metodou dvojitý přikázaný směr jízdy rovně? - Existuje nějaký tag, případně nějaké značení, které zakáže otáčení v celém úseku, kde je jen jedna way? no_u_turn povoluje jen zákaz otáčení přes bod a přes úsečku (a ani ten většina navigací neumí). Zákaz otáčení v celém úseku silnice tam nevidím. Ale možná nějak implicitně plyne z nějakého značení. -- ________________________________________________________________________ Stanislav Brabec http://www.penguin.cz/~utx _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz