Ahoj, mám jednu osobní zkušenost, když jsem potřeboval navigovat pěšky v Košicích. Tam mají zmapované chodníky pouze jako highway=footway a již ne footway=sidewalk, to ale pro navigaci nevadilo. Navigace mě nejen navigovala správně ale dokonce i říkala, kde mám přejít přes silnici. Docela zajímavá vlastnost, která by šla velice těžko realizovat jiným způsobem.
Navíc, je mnoho případů, kdy "ulice" != "silnice" + "chodník" + ... například na vesnicích, tam prostě kolikrát chodník vůbec neexistuje. Naopak ve velkém měste, když chce člověk přejít nějakou rušnou ulici, tak se hodí informace o přechodech. Navíc je někdy chodník jen na jedné straně a to celou situaci ještě komplikuje. Zdraví, Honza 2011/6/7 Marek Prokop <ma...@sovavsiti.cz> > Před časem jsem mapoval nějaké turistické stezky v Ústí nad Labem, > chodníky v tom místě už zakreslené byly a přišly mi velmi přínosné. > Bez nich by ta turistické cesta vedla úplně zmateně. > > Je to ale asi případ od případu -- pokud chodník přesně kopíruje ulici > a je těsně u ní, zakreslený být asi nemusí. Pokud ji přesně > nekopíruje, někde je u ní, někde se na chvíli vzdálí, někde na něj > (ale ne na ulici) navazuje jiná cesta pro pěší atd., pak se to hodí. > > Jinak když to beru čistě z pohledu turisty, který nerad chodí po > silnici, ocením, když z mapy vyčtu, že podél silnice jde cesta pro > pěší. To se ale týká spíše silnic na venkově než ve městě, kde > chodníky automaticky očekávám. Na druhou stranu by mohl mít smysl > vyznačovat ve městech ulice/silnice nevhodné pro pěší (v Praze třeba > magistrála od Pankráce směrem na jih). Teď třeba z tohoto místa: > > http://www.openstreetmap.org/?lat=50.05561&lon=14.43723&zoom=17&layers=M > > vůbec nejde poznat, kam až jde podél magistrály jít a odkud už ne. > > Zdraví, > > Marek > > > 2011/6/7 hanoj <eha...@gmail.com>: > > Ahoj, > > > > na wiki [1] se pred mesicem objevil navrh/postup jak mapovat chodniky, > > ktere vedou soubezne podel silnic. Rozdilny pohled na vec je patrny uz > > v diskuzi[2]. U nas se takove chodniky objevili v Brne-Lisni [3]. > > Povazujete takove chodniky za prinosne a v mape udrzovatelne? > > Neni lepe predpokladat, ze v obci "ulice" = "silnice + chodnik + > > pripadna zelen", nebo to osetrit tagem u highway=*? > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz