Dne 19.9.2012 7:59, "Petr Morávek [Xificurk]" napsal(a): > LM_1 wrote: >> Obvykle >> ale hranice probíhá po okraji silnice a tak je sloučení fakticky >> nesprávné. > Toto je typicky pravda pro administrativní hranice. Cestu v OSM sice > značíme jenom čarou s nulovou šířkou, ale reálně nějakou šířku má a v > naprosté většině případů leží na jedné nebo druhé straně hranice. > Obecně bych řekl, že v naprosté většině případů je sloučení cesty a > administrativní hranice špatně. > > Naopak hranice CHKO, NP, ... jsou typicky definovány výčtem objektů, > který ji tvoří. Nejlepší je asi podívat se do příslušného právního > předpisu, co tam je - a pokud je tam napsáno něco jako "hranici tvoří > lesní cesta od X k Y", tak je podle mě nejlepším řešením přidat do > relace hranice přímo tu cestu a nekreslit tam žádnou další čáru. > > Zdraví, > Petr Morávek > > PS: Prosím ještě pár dnů neslučujte objekty na administrativní hranice. > Jejich aktualizace z RUIAN se pomalu chýlí ke konci. Udržuji seznam > objektů, které dříve nějakým způsobem na hranice byly napojeny a > pravděpodobně by bylo vhodné je sloučit zpět... a vzhledem k rozsahu to > určitě nezvládnu sám ;)
PS: http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=boundaries&lon=15.30692&lat=50.28099&zoom=17&overlays=coastline,boundary_relations_1,boundary_relations_2,boundary_relations_3,boundary_relations_4,boundary_ways_1,boundary_ways_2,boundary_ways_3,boundary_ways_4,boundary_ways_with_unknown_admlvl,non_simple_boundary_ways Jeste se importuje nebo uz je to hotovo? Na uvedenym linku je nejakej bordelismus. > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz