Okraje teplárny značit jako landuse=industrial. Na místo generátoru
umístit bod s tagy:
power=generator
generator:output:steam=yes nebo generator:output:hot_water=yes
generator:source=*
generator:method=*
generator:type=*
generator:plant=output
Všechno je to na (aj.) wiki, stačí hledat:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power%3Dgenerator
Včetně potrubí, stožárů apod. je to také v presetech OSM pod Předvolby
-> Umělé objekty
On 12. 5. 2014 7:44, Marián Kyral wrote:
Ahoj,
---------- Původní zpráva ----------
Od: fis...@centrum.cz
Komu: talk-cz@openstreetmap.org
Datum: 12. 5. 2014 1:56:27
Předmět: [Talk-cz] Jak resit znaceni ostatnich siti?
Zdravim,
na wiki k openstreetmape jsem narazil na nedostacujici tagy ke
znaceni inzenyrskych siti a budov ci technickych zarizeni. Protoze
si pri vyletech i do zahranici vsimam zejmena inzenyrskych siti;)
Jedine co je vicemene dostacujici je power.
wiki je obecně jen soubor doporučení jak tagovat. Díky tomu je pak při
vykreslování mapy možné zobrazit co nejvíce relevantních informací.
Jsou dva způsoby jak značky ve wiki vznikají:
1) Dokumentují a doplňují nejčastěji používané označení
2) Nové značení je navrženo, prodiskutováno a v případě schválení
zapsáno do wiki.
Pokud vidíš, že něco chybí, máš několik možností:
1) Podívat se na wiki, jestli tam není něco v procesu schvalování,
případně bylo, ale nebylo schváleno (stránka s diskuzí).
2) Podívat se jak danou věc značí jinde
3) Zeptat se na příslušném mail listu dle typu značky (lokální nebo
celosvětový význam)
Řekl bych, že v tomto případě toto má značení celosvětový význam,
takže diskuze by asi měla směřovat na
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/tagging
Tak mi predevsim chybi ustalene tagy:
- znaceni telefonnich ustreden(pevne linky), kabelu a kabelovych
rozvadecu. Rozvadece a hlavne jejich cisla v nekterych statech
mohou byt urcite navigacni body po ulicich. Nelze pouzit phone -
ten je evidentne urceny na neco jineho stejne tak tag na btsky je
nevhodny
Našel jsem návrh man_made=Telephone_Exchange, který však nebyl
schválen (pro nezájem). Nicméně v Německu si vesele používají
man_made=MDF
- oznaceni vysilacu - neco z toho je proposed jako
telecommunication tower. Hodi se jako vyznamny navigacni bod.
Dle velikosti:
man_made=tower
tower:type=communication
nebo
man_made=communications_tower
( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dtower )
- chybi oznaceni ropovodu,plynovodu, regulacnich a kompresnich
stanic - mnohdy nad zemi - navigacni bod zejme z letadla. Toto je
plus minus podobne ve vetsine zemi.
Co vím, tak se značí tak maximálně potrubí (man_made=pipeline).
Nicméně z wiki u potrubí je odkaz na
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Project/Oil_and_Gas_Infrastructure
- pro nektere staty s centralizovanym vytapenim chybi znaceni
teplaren(vysoke kominy, navigacni bod), parovody,teplovody -
potrubi(casto byvaji nad zemi -navigacni bod), a vymeniku - v
anglictine tzv. district/block heating
Potrubí viz výše, komíny se značí man_made=chimney. Areál teplárny
bych označil jako landuse=industrial , name=* (i když to asi není až
tak úplně korektní).
Z wiki jsem nejak moc nepochopil jak je docasne nahradit jinymi
tagy nez se odsouhlasi nejaka definitiva. Uprimne receno mi prijde
ze je v tom dost bordel. Je na to nejaka jasna metodika? Zatim
tyto tagy nejsou, pouzivejte tohle
Ta definitiva se neodsouhlasí sama od sebe ;-) Pokud na tom máš zájem,
je dobré ji pomoci. Pokud existuje nějaký návrh, můžeš zkusit používat
ten, ale může se ti stát, že návrh bude zamítnut a tvoje práce vyjde
vniveč.
Marián
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz