Jo tak, To mi nedošlo. Třeba si toho Petr ani nevšiml. Nahodil jsem si na
toho uživatele/uživatelku RSS feed, jestli zase začně prznit mapu, tak to
začnem řešit. Třeba vyzkoušet ty komenty ne? :-D
Petře, bylo by možné přidat na ruain.poloha.net LPIS vrstvu? Nebo je to moc
složité?
Díky,
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Zdeněk Pražák <zpra...@seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org>
Datum: 13. 11. 2014 10:33:40
Předmět: Re: [Talk-cz] Nová fíčura II - landuse/landcover
"
no přímo s ruian to nesouvisí, ale když Petr psal, že testoval v Prušánkách,
tak to mohl opravit
Pražák
Dne 13. listopadu 2014 10:05 Marián Kyral <mky...@email.cz
(mailto:mky...@email.cz)> napsal(a):
"
Ehm,
tohle nějak souvisí s RUIAN?
Marián
---------- Původní zpráva ----------
Od: Zdeněk Pražák <zpra...@seznam.cz(mailto:zpra...@seznam.cz)>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org
(mailto:talk-cz@openstreetmap.org)>
Datum: 13. 11. 2014 9:58:15
Předmět: Re: [Talk-cz] Nová fíčura II - landuse/landcover
"
podíval jsem se na OSM na Prušánky, ale chtělo by to opravit hrubky a
překlepy v názvech.
Dále by na mapě neměly být vidět názvy jako Buzeranti, Hašišoví ráj, toť
bývaly budky a další
Pražák
Dne 12. listopadu 2014 23:59 Petr Vejsada <o...@propsychology.cz
(mailto:o...@propsychology.cz)> napsal(a):
"Ahoj,
jak jsem sliboval nové fíčury, tak se to trochu protahuje, protože jsem
nezprovoznil Mapnik3 ke své spokojenosti a tak zůstávám u Mapniku2, což
znamená větší pracnost, ale jde to.
Další vrstvička se jmenuje landuse a je to to, s čím jsem už před měsíci
experimentoval. Podařilo se uspokojivě vyřešit problém s paměťovou
nenažraností, když jsem se pokoušel seskupit 40mil. parcel podle jejich
využití. Při rozdělení republiky do okresů a grupování parcel po okresech se
postgre spokojí s přiměřeným množstvím paměti a tak se dá ta vrstva sestavit
už za cca 13 hodin, což je v pohodě. (fyi vrstva buildings-todo trvá asi 3.5
hodiny, tak proto není aktualizovaná denně). Rozdělení do okresů způsobuje
pak
efekt podobný, jako v RUIAN rozdělení do KÚ - na hranici okresů je vše
rozříznuté, což ani moc nevadí, viz dále.
Vrstvu najdete tam, co ostatní, tedy na tile.poloha.net/landuse/atd
(http://tile.poloha.net/landuse/atd)., demo na
http://ruian.poloha.net(http://ruian.poloha.net)
Trasování je více méně (spíš více) rozpracované. Docela dobře funguje ve
městech třeba na zahrady obytných čtvrtí. Dělal jsem pokusy v a v okolí obce
Prušánky v okr. Hodonín, tak je možné si výsledek prohlédnout. Vypadá to, že
ve městech by mohlo být dost přesné i trasování cest - silnic. "Trochu"
problém je, že dopravní komunikace se zgrupuje klidně do obrovského
polygonu,
který teoreticky může pokrýt celý okres :-). V praxi jsou to klidně
desetitisíce bodů.
Natrasoval jsem v okolí Prušánek i nějaké vinice i pole. Dělal jsem to s
neustálou kontrolou podle foto, tak to snad není úplně špatně. Jinak se to
na
trasování polí příliš nehodí; může to být dost mimo realitu.
No koho to zajímá, může si vrstvu prohlédnout a opřipomínkovat či přijít s
nápady.
--
Petr
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org(mailto:Talk-cz@openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org(mailto:Talk-cz@openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org(mailto:Talk-cz@openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz