Cau, hezka prace. Dalsi duvod je ten, ze budova uz je zbourana a nestoji. Prosim pridat. Do mapy by se hodilo i pridat vrstvu, kde jdou videt spatne budovy (pro pripadnou kontrolu) a vrstvu, kde budou budovy, ale nezobrazi se ty co jsou chybne(kdyz se resi co chybi dodelat v meste).
Dne 30. listopadu 2014 20:00 Petr Vejsada <o...@propsychology.cz> napsal(a): > Ahoj, > > tak zase jeden víkend strávený nad OSM. Slibuji, že se to už nebude > opakovat > ;-). > > Drobné úpravy na poloha.net: > > - odkazování na ruian.poloha.net je možné i s vrstvami. Formát je > z/y/y/layers > z = zoom > x = šírka > y - délka > layers: > l = landuse > i = LPIS > p = parcely > u = ulice > b = budovy > t = budovy-todo > a = adresy > > Takže chceme-li odkázat na Nižbor a rozsvítit ulice a budovy, bude odkaz > http://ruian.poloha.net/18/50/14/ub > > Formát z/y/z je stejný jako na OSM serveru. > > Layers je nepovinné. > > K dořešení: > > - měnit URL tak, jak pohybujeme mapou (jako to je na OSM). Kdo by věděl, > jak > to udělat, ať se ozve nebo nejlépe pošle rovnou patch :-) > - rozsvícením vrstev se změní pořadí na selectoru a tedy nabídka je pak v > jiném pořadí než default - dtto patch > > > Hlášení špatných budov > > - pro stroje (třeba odkaz z JOSM traceru ;-))) - > http://ruian.poloha.net/building.php?kod=xxxx > kde xxxx je kód stavebního objektu v RÚIAN > > - pro lidi - kliknutím do mapy na http://ruian.poloha.net - nesmí se tou > myší > při klikání mrskat, jinak to chápe jako šoupání mapou a ne jako kliknutí. > Klikat je vhodné do budovy ;-), jinak to nefunguje. > > Volby: > > - důvod - to je jasné, proč je budova špatně. Důvody jsou zatím 2, pište > sem > další důvody, abych je do menu přidal. > > - hlásit ČÚZK - jestli si myslíte, že je to na nahlášení na ČÚZK. > Zaškrtnout. > > - poznámka - poznámka > > Jednou zadaná budova se dá kdykoli opravit či smazat, stačí do ní znovu > kliknout. > > Celá historie se loguje ;-) > > Mapa se renderuje ihned po zadání či úpravě záznamu (ihned=cca 5 vteřin > podle > toho, jakou má Mapnik zrovna frontu), jen nevím, jak ji reloadnout či > zahodit > cache prohlížeče. Budovy, zapsané do tohoto seznamu se vykreslují šedivě. > > > na http://poloha.net jsou u uživatelských účtů kontaktní údaje pro ČÚZK > (menu > Můj_účet, upravit či tak nějak). Pokud to vyplníte a ČÚZK snad náhodou bude > tato hlášení od nás brát, předpokládám, že tyto kontaktní údaje mu předám, > tedy nepište tam nic, pokud to nechcete sdílet s ČÚZK. > > na http://ruian.poloha.net/neplatne-budovy se zobrazuje výstražný > trojúhelník > v případě, že poté, co byla budova zadána do zdejšího seznamu se v RÚIAN > změnila (item_timestamp > datum zadání do seznamu). Je to upozornění, že > budova mohla být v RÚIAN opravena. > > Co hlásit a co nehlásit - tím si sám nejsem jistý. Někdy je jako budova > celé > autobusové nádraží. On je to stavební objekt, ne budova, takže to vlastně > může > být správně a hlásit by se to nemělo, nebo také mělo, netuším. Pane Součku, > pokud to čtete, mám na mysli např. SO 40356272 - autobusové nádraží Praha- > Florenc. To je asi správně, ale jistotu nemám.? > > Dále např. SO 21618861 - bytový dům, ale je včetně nádvoří. To nádvoří ale > také může být stavebním objektem. > > A naposled - domy 24602523 a sousední - tři z těchto domů mají geometrii > včetně příjezdové cesty, ostatní jen jako vlastní domy. Je to chyba nebo > není? > > A pro všechny - hlaste chyby. > > Musíte mít účet na OSM, abyste mohli zadávat chybné budovy. > > -- > Petr, p...@propsychology.cz > >p< > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz