No, jak čeho. Například některé nivelační body mají výšku stanovenou na milimetry. A občas u některého je ta výška dokonce přímo na místě, takže lze zmapovat.
JAnD --- Ing. Jan Dudík projekce dopravních staveb tel. 777082195 út 2. 4. 2019 v 13:27 odesílatel Michal Poupa <michal.po...@gmail.com> napsal: > Nadmořská výška na desetinu je blbost sama o sobě... koukněte do map na > rozdíly... a přsnost... > > > 2. 4. 2019 v 13:24, Jan Macura <macura...@gmail.com>: > > > > On Tue, 2 Apr 2019 at 13:17, <petr.kad...@gmail.com> wrote: > >> Jenže ono „užitím mapového díla“ ve smyslu AutZ určitě není (ruční >> neautomatizované nesystematické) zjištění výšek několika vrcholů pohledem >> do té mapy… Jako určitě nemusíme propagovat ZM10 jako použitelný zdroj pro >> přebírání údajů do OSM, ale na druhou stranu není ani potřeba panikařit a >> revertovat všechno, co nějaký uživatel do OSM zadal. (Přinejmenším pokud to >> nebyl nějaký rozsáhlý import.) >> > > ...a přesně proto jsem napsal "o které lze vést vleklé diskuse". > Opsání výšek 5 vrcholů ještě není porušením (c), ale 50 už jo? Nebo 500? > 5000? Výška bodu sama o sobě není autorským dílem, ale mapa s těmito údaji > ano. Databáze s těmito údaji je zase chráněna zvláštním právem pořizovatele > databáze. Je použití v OSM kopírováním nebo "kartografickým dílem > vytvořeným tvůrčím zpracováním nového kartografického díla s užitím > státního mapového díla"? > > H. > > _______________________________________________ > talk-cz mailing list > talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz > > _______________________________________________ > talk-cz mailing list > talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz >
_______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz