On Wed, 3 Apr 2019 at 14:20, Jan Macura <macura...@gmail.com> wrote: > Data50 jsou data pro měřítko 1:50 000, takže nemůžeš čekat žádnou > überpřesnost. Prostě generalizace. Zmenši si to do padesátky a jakou > naměříš odchylku v měřítku mapy? 0,1 mm? > Co je v KM bude určitě přesnější. Data50 jsou pro nás užitečná v tématech, > která v KM ani v RÚIAN nenajdeme. Silnice ani baráky to nebudou. >
To je mi jasné, jen jsme se o těch silnicích tady bavili. Osobně tuhle část za přínos nepovažuji, silnice/ulice budou přesněji v KM, polní cesty a pěšiny, co se jejich průběh časem mění, jsou většinou nejlépe vidět z LPIS (mezera mezi těmi polygony polí). Tohle je pak přesnější i než Strava, protože je to v podstatě nejaktuálnější (jen minulý rok a novější). Netuším, jestli ty silnice vůbec nějak dokážeme využít - protože zkontrolovat, jestli nám někde v "Horní Dolní" - tedy tam, kde nikdo z nás pravidelně nemapuje a kde se nám nepotloukají hledači kešek, aby nám dali avízo - utekla nová stavba silnice nebo přeložka by možná stálo za to, ale bylo by s tím víc práce než skutečného užitku. Maximálně zpětně dělat porovnání kategorií silnic proti tomu, jak to máme zmapované. Tedy reálný přínos i v tomhle bude maximálně někde od silnic II. třídy níže. Majka
_______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz