Ahoj,
u multipolygonu se to typ od typu liší.
Záleží, jak moc prvků v tom multipolygonu je, zda je tam více outer
polygonů, zda je ten outer polygon jako jeden kus, nebo je složen z více
úseků. Je potřeba to zanalyzovat a rozumět tomu, jak se ty multipolygony
(neboli relace typu multipolygon) tvoří.
Obecně se dá říct, že se klasicky rozdělí prvek s rolí "outer". Automaticky
se stane členem MP.
1) Pokud v oddělovaném prvku nejsou žádné vnitřní prvky, stačí jej jen
odstranit z MP a nakopírovat na něj patřičné tagy.
2) Pokud v oddělovaném prvku jsou nějaké vnitřní prvky a není jich moc,
vyjmu jej z původního MP a vložím do nového.
3) Případně mohu udělat kopii rozděleného MP a z obou polygonů vyházet
objekty, které do nich nepatří. Dobře se to dělá v detailech objektu, kde je
zobrazeno, ve kterých relacích se daný objekt nachází a je možné objekt
jednoduše z relace vymazat.
V každém případě je to spíše ruční, než automatizovaná práce.
Marián
---------- Původní e-mail ----------
Od: Zdeněk Pražák <zpra...@seznam.cz>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org>
Datum: 10. 11. 2020 8:34:52
Předmět: Re: [talk-cz] Jak pojmenovat sektory v lese
"
mohl bych poprosit o podrobnosti k dělení multipolygonů pomocí JOSM
Děkuji Pražák
po 9. 11. 2020 v 23:13 odesílatel Majkaz <majka.zem+t...@gmail.com
(mailto:majka.zem%2bt...@gmail.com)> napsal:
"Přes JOSM ti jde, umí rozstřihnout plochu a nechat značky na obou.
9. 11. 2020 13:22:24 Miroslav Suchy <miros...@suchy.cz
(mailto:miros...@suchy.cz)>:
> Dne 09. 11. 20 v 9:26 Michal Poupa napsal(a):
>> Jde to nějak snadno rozdělit?
>
> Právěže ne. Asi by to bylo nejčistší rešení, ale bude to asi dost práce.
>
> M.
>
> _______________________________________________
> talk-cz mailing list
> talk-cz@openstreetmap.org(mailto:talk-cz@openstreetmap.org)
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
> https://openstreetmap.cz/talkcz(https://openstreetmap.cz/talkcz)
>
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org(mailto:talk-cz@openstreetmap.org)
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
(https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz)
https://openstreetmap.cz/talkcz(https://openstreetmap.cz/talkcz)
"
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz
"
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz