Hej
jeg tror at det er gennerelt for det gør sig også gældene hos mig
kan det værer noget med at det ikke er alle zoom levels der bliver
opdateret samtidigt, og med samme hypighed
Lars
Den 18-01-2011 18:54, Jens Winbladh skrev:
Hej
Har samme situation i mit område - ved ikke lige hvorfor det ikke sker.
/Jens
Den 18. jan. 2011 12.30 skrev Morten Jagd Christensen (MJC)
<m...@thrane.com <mailto:m...@thrane.com>>:
Hej alle
Jeg har hygget mig om aftenen med at trace som en gal efter de nye
kort fra Fugro.
Jeg har i den anledning observeret at mapnik kortet ikke ser ud
til at
blive opdateret på zoomlevel 10 og 11, hvorimod min tilføjelser
tydeligt ses på
både level 9 og 12
Se et eksempel her:
http://www.openstreetmap.org/?lat=55.604&lon=11.503&zoom=11&layers=M
<http://www.openstreetmap.org/?lat=55.604&lon=11.503&zoom=11&layers=M>
Er der nogen der kan forklare hvorfor det er sådan? Kan man se
hvornår en
given tile er genereret?
Har I andre observeret noget tilsvarende?
mvh
/Morten
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk@openstreetmap.org <mailto:Talk-dk@openstreetmap.org>
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk