Samme her.
Hvis fejlen er manglende angivelse af hastighed, retter jeg dette, men
hvis der ellers ikke er noget i vejen med kortet, skriver jeg det som en
software bug/non-reproducible.
Jeg vil umiddelbart mene, at det er det mest korrekte, uden på nogen
måde at være sikker.
Mvh.
Peter Lyberth
Den 12-04-2012 10:11, Joris Kofman skrev:
Hej Folkens
jeg har også længe undret mig over mange bugs, jeg har set rigtig
mange af en bruger der hedder skobbler (eller er det en app, ved det
ikke). Et eksempel på en sådan bug er:
http://www.mapdust.com/detail/2352658
umiddelbart er der jo ikke noget galt med kortet her?
det ser også ud til at det har noget med routingen at gøre, det er vel
ikke en bug i OSM?
må man godt slette sådan en?
jeg ser dog at brugeren skobbler også laver rigtig mange bugs der
henviser til hastighedsgrænserne, og det er jo meget brugbart. Det er
bugs'ne der ser ud til at henvise til routingen jeg ikke er klar over
hvad man gør ved.
joris
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk
_______________________________________________
Talk-dk mailing list
Talk-dk@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk