Hej Joris Du har ikke gjort noget galt, det er serveren/renderen der ikke opdaterer kystlinjen ret tit. Jeg kan ikke huske hvor tit den bliver opdateret. Den 23/05/2012 12.48 skrev "Joris Kofman" <joriskof...@gmail.com>:
> Hej folkens > > jeg har lavet nogen ændringer i kystlinien, som kan ses ud fra kommune > grænsen på: > > http://www.openstreetmap.org/?lat=57.0157&lon=9.207&zoom=14&layers=M > > men selve ændringen i kystlinien kan jeg ikke spotte endnu, og det er ved > at være længe siden. Har jeg gjort noget forkert? kan man tvinge den til at > rendere kystlinie for det givne stykke igen? > > ligeledes har jeg tilføjet et par øer eller rev ud for hals (som vist nok > hedder skallerrevet) på: > > http://www.openstreetmap.org/?lat=56.98942&lon=10.33425&zoom=17&layers=M > > disse kan ligeledes ikke ses endnu. > > joris kofman > > _______________________________________________ > Talk-dk mailing list > Talk-dk@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk > >
_______________________________________________ Talk-dk mailing list Talk-dk@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk