Tak Søren Ok så var det mig som havde misforstået hvordan oisfixes virkede.
Hvad med hus adresser på samme vej ? eks https://www.openstreetmap.org/node/964923804#map=18/55.96603/8.48248 Mvh Lars G 2014-06-27 14:36 GMT+02:00 Soren Johannessen <soren.johannes...@gmail.com>: > Hej Lars > > Du skal også gå ind i OpenStreetMap med et redigeringsværktøj og så > tilføje det korrekte vejnavn (som du mener det skal være). Hvis en vej > er splittet op i mange dele (såkaldt vejsegmenter) så skal du på hver > eneste tilføje det nye navn - Dernæst gem dit arbejde og på OSM > standardkortet vil der ca. gå 5-10 minutter og du vil kunne se det > korrekte vejnavn. > > Hvis du har nogen problemer eller vil have hjælp til at få rettet > dette - så skriv lige det ukorrekte vejnavn og byen og så hvad du vil > have af korrekt vejnavn i denne her mail-tråd. Så vil jeg tilføje det > for dig > > Med venlig hilsen > Søren Joannessen > > > > 2014-06-27 14:12 GMT+02:00 Lars Gravengaard <lar...@gmail.com>: > > Hejsa > > > > Hvordan virker http://oisfixes.iola.dk/ ? > > > > Den vej som jeg har rettet er ikke "slået igennem".? Eller er det > meningen > > at jeg skal rettet vejnavnet begge steder ? > > > > _______________________________________________ > > Talk-dk mailing list > > Talk-dk@openstreetmap.org > > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk > > > > _______________________________________________ > Talk-dk mailing list > Talk-dk@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk >
_______________________________________________ Talk-dk mailing list Talk-dk@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk