2009/11/18 Matija Nalis <mnalis-openstreetmapl...@voyager.hr>: > On Wed, Nov 18, 2009 at 01:03:27AM +0100, Darko Boto wrote: >> Primjetio sam dosta deformacija na zgradama u Novom Zagrebu pa sam >> kontaktirao urednika (breakpoint) koji je (po history-ju) zadnji >> radio promjene. Elem... prenosim vam dio prepiske: > > Uh... > >> Radim vec duze sa tim filterom, to mi je sad prvi put da vidim tako nesto. >> Izbacio sam preko 30000 suvisnih noda iz mappe i slaksao sam je tako. >> Ako je to previse stete napravilo trebalo bi moju promjenu vratit unazad. >> Nisam to jos dosad nikad radio, kako to ide? >> Nisam sad u hrvatskoj, vracam se tek za tjedan dana. Nemam mogucnosti >> sad na tom raditi ali pokusat cu to onda odmah popravit. > > Znamo li o kakvom se filteru radi, da li je dirao samo zgrade (closed ways) > ili i ceste itd?
Predpostavljam da je koristio orthogonalizaciju u krivoj projekciji. Ne znam na koji drugi nacin je mogao proizvesti ovakve deformacije. > >> E sad... netko se nedavno ponudio da ukoliko dodje do situacije da ce >> trebati vratiti promjenu ne pokusavamo to napraviti sami nego >> konzultiramo njega (mnalis?). > > ja sam se bio ponudio, da. > >> Uglavnom evo primjera gdje su zgrade strgane: >> http://www.openstreetmap.org/?lat=45.7718928158283&lon=15.9987625479698&zoom=18 >> Primjera ima dosta i cini mi se brdo posla to popravljati. > > to je sve na changesetu 3090664 (koji je ogroman i sam za sebe, 7130 nodeova > i 1633 wayova preko cijelog grada) ili nedajboze toga ima jos (posto "vec duze > radi sa tim filterom") ? > >> Sto cemo, kako cemo? > > Problematicno je najvise sto je proslo tjedan dana odonda. > > Za obrisane nodove je manji problem, oni ce se rekreirati i to je to, ali > ako su dirani wayovi, to je problem. Revert scripta bi trebala biti dovoljno > pametna (ali samo umjereno detaljno sam pregledavao kod! a moze biti i > bugova) da odluci ne dirati takve wayove koji su mijenjani naknadno, tako da > se oni mogu kasnije rucno pregledati i popravljati. > > No cak i da reverta i njih (sto kao sto rekoh definitivno ne bi trebala!), > to je vjerojatno znacajno manje stete nego kaj je taj changeset napravio, pa > sam za to da ga idemo vratiti cim prije (sto duze cekamo naime je veca > vjerojatnost da ce netko dirati te wayove) > > Alternativno, mogao bi netko proci rucno kroz svih tih 1633 wayova i reci > koje od njih treba revertati, pa da se reverta samo njih jednog po jednog, a > ostale ostavi kakvi jesu. Ali to mi izgleda kao *hrpetina posla* (a i > ostavila bi hrpu dangling nodeova koji bi bili undeletani a ne bi pripadali > ni jednom wayu za te wayove koji ne bi bili revertani) Uh... > > Predlazem stoga revert cijelog problematicnog changeseta 3090664 (tj. svih > onih nodeova/wayova koji nisu dirani nakon istog). > > Ima li netko nesto protiv da to revertam ? > Neka kaze sad ili suti zauvijek :) Revert! > > -- > Opinions above are GNU-copylefted. > _______________________________________________ Talk-hr mailing list Talk-hr@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr