Možda niste primjetili, ali imamo problem kod reverse geocodinga od Nominatima. To znači da ako dođete na neku točku na karti, i kliknete mali link "Gdje sam?" pored tražilice, dobit ćete recimo slijedeći rezultat:
Zdenkovac, Osječko-Baranjska županija, Požeško-Slavonska županija, Hrvatska > Poslao sam taj bug na Openstreetmapov trac sistem, i dobio odgovor: http://trac.openstreetmap.org/ticket/4273 Naime, duplu županiju dobimo zato što smo za granice koristili admin_level=4, što je u njihovom sustavu "state" a ne "county". Dakle moj prvi prijedlog je da sve županije prebacimo iz admin_level=4 u admin_level=6. Našu trenutnu kategorizaciju admin_levela vidimo ovdje: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Admin_level_10 I admin_level=6 nije zauzet. Slažemo li se da to izmjenimo? Mislim da će to rješiti problem duplih naziva jer će se onda podudarati točke i granice. Ako i dalje bude problema, onda bi mogli obrisati točke "place=county" jer mislim da su suvišne. Ako imamo granice, ne trebaju nam i točke (točka za naziv zemlje je malo drukčiji slučaj jer je to zapravo pomagač pri renderiranju). Janko Mihelić _______________________________________________ Talk-hr mailing list Talk-hr@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr