Ja sam za to da ipak sredimo sa pravim offsetom, vratit će nam se to na budućim snimkama. Je li moguće napraviti neke offsete i onda ih šerati tako da ih svi imaju? Znam da je postojao takav projekt, ali ne znam jel integriran u JOSM ili iD.
uto, 14. tra 2020. u 23:09 Hrvoje Bogner <hbog...@gmail.com> napisao je: > Dakle ekipo što ćemo, držati se 2007 ili namještati na DGU DOF svaku dio > pojedinačno? > > Ja sam možda za to da cijeli Knin odradimo na temelju 2007 a na rubnim > područjima prilagodimo prijelaz na DGU DOF radi kasnijeg lakšeg > povezivanja. > > Da čujemo i vaša mišljenja kao iskusih mapera... > > On 14. 04. 2020. 17:42, Ivan Habunek wrote: > > On Tue, 14 Apr 2020, at 17:22, Hrvoje Bogner wrote: > >> Imaš pravo, to mi je promaklo. Sad sam usporedio i DGU ima fiksne > >> položaje prometnica na sve 3 godine snimanja, ali se samo kut snimanja > >> razlikuje pa se krovovi "naginju". Trebalo bi namjestiti Knin 2007 na > >> DGU položaje prometnica. Znači Geofoto je Kninu prodao loše > >> pozicionirane snimke ili sam ja nešto zeznuo u konverziji. > > Namjestio sam offset u JOSM za Knin na -2.39; 3.58 i čini se da ga to > poravna sa DGU. > > > > Možda bi bilo dobro dodati naputak u upute. > > > > Pozdrav, > > Ivan > > > > _______________________________________________ > > Talk-hr mailing list > > Talk-hr@openstreetmap.org > > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr > > _______________________________________________ > Talk-hr mailing list > Talk-hr@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr > _______________________________________________ Talk-hr mailing list Talk-hr@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr