Waar zijn de tagging rules voor de snelheid ??
Gert Gremmen ----------------------------------------------------- Openstreetmap.nl (alias: cetest) P Before printing, think about the environment. Van: talk-nl-boun...@openstreetmap.org [mailto:talk-nl-boun...@openstreetmap.org] Namens Theun Verzonden: Friday, May 22, 2009 9:44 AM Aan: OpenStreetMap NL discussion list Onderwerp: Re: [OSM-talk-nl] http://maximumsnelheid.openstreetmap.nl/ Laat ik eerst maar eens zeggen dat ik heel blij ben met het http://maximumsnelheid.openstreetmap.nl/ Ik was deze winter (omdat fietsen niet zo aangenaam was) maar begonnen de maxspeed tags bij ons in de buurt (noordoost friesland) toe te voegen. Maar weer eens in de auto via diverse omwegen boodschappen gedaan en familie bezocht ;). Het nadeel was dat je eigenlijk bijna geen resultaat kon zien. Ik wist tenminste alleen op Itoworld via tagselectie kaartjes met maxspeed te voorschijn te halen, maar dan moet je weer area's definiëren en zoomen en verplaatsen van de kaart kan dan niet wat het behoorlijk gehandicapt maakt. Omdat ik niet echt dacht dat hier veel aan werd gedaan (in amsterdam waren volgens mij toen maar enkele wegen met een maxspeed tag) en ik het idee kreeg dat het NWB beschikbaar kwam en daar deze informatie ook in zou zitten heb ik dit weer even laten liggen. Dit kaartje geeft natuurlijk weer inspiratie om verder te gaan. Wat betreft de max-snelheden van de NWB kan ik wel zeggen dat hier bij mij in de buurt heel erg veel fouten inzitten. Fietspaden met maxspeed tag, kleine locale wegen die als afgesloten staan gemarkeerd. Snelheden van binnen bebouwde kom die buiten bebouwde kom doorlopen. 30 kilometer zones in dorpen die missen of die te uitgebreid zijn, te veel om op te noemen. Ik hoop niet dat de discussie over hoe te taggen mensen ervan gaat weerhouden data toe te voegen. Op zich ben ik helemaal geen tegenstander van het gebruiken van relaties voor de zelfde tags voor groepen ways. Door het opsplitsen van wegen tussen alle afslagen (o.a. tbv routering) krijg je wel een heel gekopiëer van tags, niet alleen maxspeed maar ook straatnamen en andere tags, maar goed ik doe maar mee met wat ik denk dat het meest aanvaarde gebruik van tagging is. Ik denk ook dat het uitmaakt in welk gebied je woont. Bij ons is het echt een ratjetoe van 30/50 en 60/80 wat heel erg door elkaar loopt soms 30/60 km zones, soms alleen losse wegen. Per dorp lijkt het weer te verschillen. Hier is het echt heel natuurlijk dat je ervoor kiest om dan maar alle wegen van een maxspeed tag te voorzien. Op plaatsen waar alleen maar 80 km wegen buiten de bebouwde kom zijn kan ik mij voorstellen dat het heel erg overdreven voorkomt om alle wegen apart te taggen. Maar goed zolang het niet gerendert wordt stimuleert het mensen niet om toe te voegen, dus zorg er dan wel voor dat het zichtbaar wordt in bepaalde tools anders gaat het denk ik niet uitgebreid gebruikt worden. Het argument dat expliciet taggen ervoor zorgt dat de kaart minder onderhoudbaar wordt heeft ook een andere kant. Op het moment dat snelheden niet expliciet toegevoegd zijn wil dat nog niet zeggen dat er geen bord staat. Of dat de snelheid klopt, omdat er ter plaatse nog geen mapper is geweest (in Nl natuurlijk op heel veel plaatsen vanwege de AND-data) of wel een mapper geweest maar die heeft niet naar de maximum snelheden gekeken. Op het moment dat er expliciet is getagged (eventueel via relaties) kun je in ieder geval van uitgaan dat er één mapper serieus naar gekeken heeft. Theun,
<<image001.gif>>
_______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl