Kijk en jullie zijn nu zo’n commerciele groep die snappen hoe communities als OSM werkt: Niet alleen profiteren van het gratis materiaal, maar ook zelf investeren in het project door dit soort acties. (Zo weer voldoende veren .... ) Dat de weg over het eerste fietspad als unclassified doorgetrokken is naar de hoofdweg is correct. Het stuk van de hoofdweg naar het vrijliggende fietspad is, in tegenstellig tot het fietspad waar het op aan gaat sluiten een twee richtingsfietspad. Fietsers moeten naar het eenrichtingsfietspad kunnen, maar ook er van af. In het geval de Thorbeckelaan door was gelopen richting het zuiden, dan was de edit wel correct geweest.
Studenten zijn slim genoeg om dat te begrijpen. Groet Robert From: dbuss...@goudappel.nl Sent: Friday, April 08, 2011 9:25 PM To: talk-nl@openstreetmap.org Subject: [OSM-talk-nl] Betr: Gebruiker Emiel1 - wijzigingingentbvfietsrouteplanner Ik ben steeds weer aangenaam verrast van de oplettendheid van de osm community. Ik maak veel reclame voor osm bij overheden en dit noem ik er altijd als er vragen komen over "dan kan iederen zomaar onzin op de kaart zetten". Emiel is een van de studenten die wij betalen om de fietsinfrastructuur in osm te verbeteren. Ze volgen daarbij een aantal doelen en in dit geval was het doel "ontbrekende aansluitingen toevoegen". We plannen hiervoor een aantal kris-kras routes door het gebied en analyseren waar de planner rare sprongen maakt. In dit geval een weg (Thorbeckelaan), die op een andere weg (Huis ten Boschstraat) aansluit met twee eenrichtingsfietspaden ernaast. Als de fietser nu van noord komt en wil op de Huis ten Boschstraat verder naar Oosten, zal hij door de planner eerst via de eenrichtingsfietspad naar westen gestuurd worden tot de eerste oversteek (Zandweg), daar de Huis ten Boschstraat oversteken en dan op de andere kant terug. Nonsens, omdat je natuurlijk direct over kunt steken en naar oosten kunt fietsen. Emiel heeft dit hier kennelijk opgelost door de Thorbeckelaan door te trekken naar de fietspad. Dat is duidelijk verkeerd. Ik zal met hem en zijn begeleidster maandag overleggen hoe we dit ongedaan kunnen maken en in de toekomst kunnen voorkomen. Nu is natuurlijk de vraag wat dan wel goed is. Graag jullie commentaar. We kunnen dit buiten osm oplossen door de verbindingsstukjes in onze lokale database te zetten. Maar dan zullen Garmin, android-apps, yournavigation en al die andere osm-gebaseerde planners hier geen baat bij hebben. Veel liever dus een oplossing binnen osm. Mijn voorstel is dat we het verbindingsstukje dus wel plaatsen, maar dan als fietspad taggen wat het feitelijk ook is. Onze reparatuur-actie zal dan ook niet zijn de edits terugtedraaien, maar de extra stukjes taggen als fietspad. Vanzelfsprekend mogen dit soort verbindingsstukjes alleen toegevoegd worden als de weg daadwerkelijk voor fietsers oversteekbaar is. Emiel en de andere studenten checken dat via fotos van Cyclomedia - wij hebben toestemming deze hiervoor te mogen gebruiken. Groeten, Dirk --------------------------------------- Dipl. Geogr. Dirk Bussche Adviseur Geografische Toepassingen Goudappel Coffeng BV Snipperlingsdijk 4 Postbus 161 7400 AD Deventer The Netherlands t +31 (0)570 666 830 f +31 (0)570 666 888 i http://www.goudappel.nl aanwezig op kantoor: maandag, dinsdag en woensdag Goudappel Coffeng is gevestigd in Deventer, Den Haag, Eindhoven, Leeuwarden en Amsterdam -----Colin Smale mailto:colin.sm...@xs4all..nl schreef: ----- Aan: OpenStreetMap NL discussion list mailto:talk-nl@openstreetmap.org Van: Colin Smale mailto:colin.sm...@xs4all.nl Datum: 04/08/2011 03:42PM Onderwerp: [OSM-talk-nl] Gebruiker Emiel1 - wijzigingingen tbvfietsrouteplanner Gebruiker Emiel1 is de afgelopen weken voortvarend bezig geweest met honderden kleine changesets met de titel "wijzigingen tbv fietsrouteplanner". Mijn aandacht werd getrokken door een paar van die edits bij mij in de buurt die m.i. niet helemaal correct zijn. Ik wil jullie hiervan op de hoogte brengen zodat iedereen in z'n eigen omgeving kan kijken wat de gevolgen zijn. Het betreft het doortrekken van een zijweg naar een losgelegen fietspad aan de andere kant van de hoofdweg. Stel, je hebt een hoofdweg met een apart fietspad aan een kant, met aan de andere kant van de hoofdweg een zijweg. Recht tegenover de zijweg is een doorsteek voor fietsers van de hoofdweg naar het fietspad. Het gaat om de doorsteek, die uitsluitend voor fietsers is, zodat ze vanaf het fietspad kunnen afslaan naar de zijweg en v.v. Ik tag deze doorsteek consequent als fietspad omdat het dat eigenlijk is - zij het een heel kort stuk. Wat Emiel1 herhaaldelijk doet (hij is nog steeds bezig) is de zijweg doortrekken (de bestaande way met een node verlengen) naar het doorgaande fietspad. De topologie van het kruispunt wordt dan ook anders voor de automobilist natuurlijk. Het ziet er ook ineens raar uit op de kaart. Eenvoudig terugdraaien van de changesets is waarschijnlijk niet aan de orde omdat het er honderden zijn en omdat er heel veel (naar ik aanneem) correcte wijzigingen in zitten. Een voorbeeld bij mij in de buurt (deze heb ik met opzet nog niet gecorrigeerd): http://www.openstreetmap.org/?way=7067847 Kijk naar het zuidelijke uiteinde van de Thorbeckelaan waar die uitkomt op de Huis ten Boschstraat. Deze wijziging is vandaag gedaan en is misschien nog niet gerenderd maar als je met Potlatch kijkt dan is het wel duidelijk. Wat vinden jullie? Groeten, Colin _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl --------------------------------------------------------------------------------------------------- Tekst ingevoegd door Panda GP 2011: Als het hier gaat om een ongevraagde e-mail (SPAM), klik dan op de volgende link om de e-mail te herclasseren: It is SPAM! --------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl --------------------------------------------------------------------------------------------------- Tekst ingevoegd door Panda GP 2011: Als het hier gaat om een ongevraagde e-mail (SPAM), klik dan op de volgende link om de e-mail te herclasseren: http://localhost:6083/Panda?ID=pav_4468&SPAM=true&path=C:\Windows\system32\config\systemprofile\AppData\Local\Panda%20Security\Panda%20Global%20Protection%202011\AntiSpam ---------------------------------------------------------------------------------------------------
<<wlEmoticon-winkingsmile[1].png>>
_______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl