Nog een toevoeging naar aanleiding van Cartinus: Het veld huisletter in mijn BAG database (8-8-2012) bevat alleen maar hoofd- en kleine letters, dus geen cijfers.
Gertjan On Thu, 2012-10-18 at 17:39 +0200, Gertjan Idema wrote: > On Wed, 2012-10-17 at 20:06 +0200, Cartinus wrote: > > > On 10/17/2012 01:11 PM, Gertjan Idema wrote: > > > Adres tags op pand of losse nodes > > > ============================= > > > De BAG maakt onderscheid tussen panden, verblijfsobjecten en > > > nummeraanduidingen. Een pand kan meerdere verblijfsobjecten bevatten. > > > Tot nu toe heb ik de adressen als volgt getagd: > > > Voor panden met een enkel verblijfsobject heb ik de adres tags > > > (addr:housenumber, addr:postcode, addr:street) aan het pand gekoppeld > > > met in tag "ref:bagid" het BAG id van het pand. > > > Voor panden met meerdere verblijfsobjecten heb ik aan het pand geen > > > adres tags gekoppeld, dit kunnen immers verschillende straten zijn. De > > > adres tags heb ik aan losse nodes gekoppeld met in tag "ref:bagid" het > > > BAG id van de nummeraanduiding. > > > > > > ruudblank heeft er in Gorinchem voor gekozen om alle adressen los te > > > koppelen van het pand. Als BAG referentie gebruikt hij het BAG id van > > > het verblijfsobject in de tag "bag:vbo_id" en op de panden het BAG id > > > van het pand in "bag:pand_id". > > > > > > rullzer maakt hetzelfde onderscheid als ik tussen panden met 1 of met > > > meer verblijfsobjecten, maar gebruikt geen BAG id op de adres nodes. > > > > Hoe nuttig is het BAG id van de nummeraanduiding voor adres nodes (voor > > OSM)? In principe zou in Nederland de combinatie postcode en huisnummer > > uniek moeten zijn, dus daarmee zou je dan terug kunnen koppelen aan die > > BAG tabel. > > > > Als je het BAG id van het verblijfsobject gebruikt, dan kun je in OSM > > zelf zien dat bijv. de verschillende adressen van de voordeur en de > > achterdeur bij hetzelfde verblijfsobject horen. (Ik werk voor een > > transportonderneming en dat vinden wij interessante informatie.) Zeker > > als je op één of andere manier in de tag of de waarde duidelijk maakt > > dat het om een verblijfsobject id gaat. (Ik weet dat ze allemaal uit één > > reeks komen, maar dan moet ik weer in de BAG zelf kijken en niet in OSM.) > > Het Bag id van het verblijfsobject is inderdaad misschien logischer. Op > een pand met een enkel verblijfsobject zouden deze misschien ook kunnen > zetten: > > bag:vbo_id en bag:pnd_id (of bag:pand_id zoals in Gorinchem) > > > > AssociatedStreet relaties > > > ===================== > > > > Gewoon weglaten. Ik heb ze zelf in het verleden ook aangemaakt, maar het > > is te foutgevoelig en te lastig bij te houden bij handmatig mappen. > > > > > addr:city en addr:country tags > > > ========================= > > > Toevoegen van addr:city en addr:country tags aan adressen gaat bij het > > > importeren van BAG data in een moeite mee. De vraag is of het wenselijk > > > is om dat ook te doen. Het zorgt voor erg veel redundantie. > > > ruudblank voegt addr:city toe, rullzer niet. > > > Zelf heb ik het tot nu toe niet gedaan, maar ik neig er steeds meer naar > > > om addr:city toch maar te gaan toevoegen. > > > > In Denemarken hebben ze ooit alle adressen geïmporteerd. Daar hadden ze > > wel addr:city toegevoegd, omdat ze (toen) niet zo'n complete set grenzen > > hadden als nu in Nederland. De tag addr:country hadden ze weggelaten. > > Later kwam er iemand van buiten Denemarken en die voegde dat alsnog toe. > > Gevolg: stel boze Denen. Geen idee of het is teruggedraaid of niet. > > De woonplaatsgrenzen zijn nog zeker niet compleet in OSM in Nederland, > maar via de BAG wel beschikbaar. > > > > > Bij met de hand adressen taggen heb ik nergens addr:city toegevoegd. Ik > > kan namelijk maar twee situaties bedenken waarbij je addr:city m.b.v. de > > grenzen niet automatisch zou kunnen toevoegen. > > Als je hier bedoeld om ze uiteindelijk wel in OSM te zetten, kunnen we > het in mijn ogen beter meteen doen. > Als we het niet doen en besluiten om de link te leggen via de > woonplaatsgrenzen, is dat natuurlijk wel complexer en bewerkelijker. > > > > > 1) Het postadres ligt niet in dezelfde woonplaats als het pand. > > 2) Het pand staat op de grens en ligt dus in twee woonplaatsen. > > Als ik het goed begrepen heb kan 1 officieel niet. > > > Ik weet niet of 1) kan in Nederland. 2) zie je bij het met de hand > > taggen, dus dan tag je addr:city alleen in het geval van deze uitzondering. > > > > Bij een import weet ik niet wat de beste keus is. Testen op conditie 2) > > of gewoon allemaal taggen. Dat laatste kost immers geen moeite. > > > > > Huisnummers > > > =========== > > > De BAG bevat de kolommen huisnummer, huisletter en huisnummertoevoeging. > > > OSM gebruikt alleen de tag "addr:housenumber". Hier is dus een vertaling > > > nodig waarbij je kunt kiezen om wel of geen spaties tussen de > > > verschillende delen van het huisnummer te plaatsen. > > > De BAG laat gemeenten vrij in het gebruik van hoofd en kleine letters. > > > > > > rullzer: gebruikt geen spatie tussen huisnummer en huisletter > > > (huisnummertoevoeging kom ik in zijn gebied niet tegen). > > > ruudblank: gebruikt een spatie tussen huisnummer en huisletter en lijkt > > > huisnummertoevoeging weg te laten. > > > bagviewer.geodan.nl: gebruikt een spatie na het huisnummer en niet > > > tussen huisletter en huisnummertoevoeging. > > > http://www.kadaster.nl/BAG/producten/web.html: gebruikt geen spatie > > > tussen huisnummer en huisletter, maar wel tussen huisletter en > > > huisnummertoevoeging. > > > > > > Zelf gebruik ik de laatste conventie. Die is ook het beste leesbaar. > > > (Vergelijk "42 abov" met "42a bov") > > > > Hoe "schoon" is de BAG data m.b.t tot het huisletter veld? M.a.w. staat > > er echt nergens een cijfer in? Als het schoon is, dan "42a bov", anders > > "42 a bov" > > > > > De adressen in de BAG komen ook niet altijd overeen met die op de gevel, > > > alleen al bij mij in de buurt: > > > BAG: 19 BSA, gevel: 19 BIS A > > > BAG: 100A A, gevel: 100 AA > > > > Data kwaliteit blijft altijd een probleem en toch alleen te fixen met > > nacontrole in het veld. Ik zou het in dit geval negeren. > > Helemaal mee eens. Het was meer bedoeld ter indicatie. Het is iets om > rekening mee te houden als je probeert adressen op basis van > postcode/huisnummer te vergelijken. > > > > > > Versiebeheer > > > =========== > > > > Klikt goed. > > > > --- > > m.v.g., > > Cartinus > > > > _______________________________________________ > > Talk-nl mailing list > > Talk-nl@openstreetmap.org > > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > > Gertjan > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > Talk-nl@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
_______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl