Dag Theo,
De 1:50000 kaart is een gegeneraliseerd product. Dat betekent dat er
data moet worden weggelaten om een goed kaartbeeld te geven. De
kartografische weergave is belangrijk bij generalisatie, maar dat gaat
(zoals je ziet) wel ten koste van de nauwkeurigheid. Dit schaalniveau is
dan ook meer bedoeld voor orientatie. De reden dat ik een gigapan
hiervan heb gemaakt (en niet van de 1:25000 kaart) is dat afgelopen week
deze nieuwe versie is vrijgegeven. Het bijzondere hieraan is dat de
generalisatie (d.w.z. aanpassingen aan de kaarten om dingen weg te laten
en/of te verschuiven) geheel automatisch is verlopen. Voor een
landsdekkende serie is dat een unieke presentatie. Mocht iemand toch
iets met de BRT-data in OSM willen doen, dan zou ik, naast er eerst heel
goed over nadenken of je het echt moet willen, de TOP10NL vectordata
gebruiken. De 1:50000 kaart en de nog te releasen data is hiervoor veel
minder geschikt. Ik had misschien beter moeten benadrukken dat de
instemming van het Kadaster voor hergebruik van de BRT-data niet
specifiek voor de 1:50000 kaart bedoeld is.
Groeten,
Frank
On 11-9-2013 12:30, Theo de Kraker wrote:
Hallo Frank,
Ik ben een complete leek bij openstreetmap maar wel geïnteresseerd.
N.a.v. je mail op 7 september j.l. :
Talk-nl Digest, Vol 79, Issue 2
reageer ik op het Gigapan Topraster.
Daaarbij heb ik even gekeken naar mij woonplaats Almere, waarbij ik
zover mogelijk ben ingezoomd.
Wat mij betreft is die kaart maar zeer beperkt bruikbaar, n.l. alleen
geschikt om in de gewenste wijk te komen. De straten in een wijk
worden wel aangegeven, echter zo onnauwkeurig, dat je er niet mee kunt
navigeren, omdat busbanen, fietspaden, etc. vaak hetzelfde worden
aangegeven als gewone wegen.
De huidige OS-map is beter!
mvg,
Theo de Kraker
Op 7 september 2013 14:00 schreef <talk-nl-requ...@openstreetmap.org
<mailto:talk-nl-requ...@openstreetmap.org>>:
Send Talk-nl mailing list submissions to
talk-nl@openstreetmap.org <mailto:talk-nl@openstreetmap.org>
To subscribe or unsubscribe via the World Wide Web, visit
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
or, via email, send a message with subject or body 'help' to
talk-nl-requ...@openstreetmap.org
<mailto:talk-nl-requ...@openstreetmap.org>
You can reach the person managing the list at
talk-nl-ow...@openstreetmap.org
<mailto:talk-nl-ow...@openstreetmap.org>
When replying, please edit your Subject line so it is more specific
than "Re: Contents of Talk-nl digest..."
Today's Topics:
1. Gebruik data Basisregistratie Topografie (Frank Steggink)
----------------------------------------------------------------------
Message: 1
Date: Fri, 06 Sep 2013 18:16:41 +0200
From: Frank Steggink <stegg...@steggink.org
<mailto:stegg...@steggink.org>>
To: OpenStreetMap NL discussion list <talk-nl@openstreetmap.org
<mailto:talk-nl@openstreetmap.org>>
Subject: [OSM-talk-nl] Gebruik data Basisregistratie Topografie
Message-ID: <5229ffe9.7010...@steggink.org
<mailto:5229ffe9.7010...@steggink.org>>
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-1; format=flowed
Hoi,
Bij mij en diverse anderen was de indruk aanwezig dat data van de
Basisregistratie Topografie (BRT) in OSM niet toegestaan is, omdat de
licentie ("CC-BY-SA") incompatible zou zijn met ODbL. De licentie van
alle BRT-producten (vector ?n raster) blijkt geruime tijd geleden
omgezet te zijn naar CC-BY [1]. Je zou kunnen twijfelen of dit wel
compatible is, maar (IANAL) waarschijnlijk is vermelding op de
attribution pagina voldoende. Het Kadaster weet ook dat OSM
geaggregeerd
is uit allerlei bronnen, waaronder de vele duizenden mappers die veel
energie hierin hebben gestoken. Misschien is dit voer voor
legal-talk om
dit helemaal uit te kristalliseren.
Anyways, de onduidelijkheid die nog rest, wordt volledig
weggevaagd door
Ben Bruns. Hij heeft op diverse plekken uiting gegeven dat het wat hem
betreft prima is dat BRT-data wordt hergebruikt binnen OSM of op
andere
plekken. Het Kadaster juicht dat juist toe. Gisteren was ik op een
bijeenkomst waar hij dit nogmaals expliciet duidelijk heeft
gemaakt. Als
hij dat als product manager zegt, dan is dit ongetwijfeld waar.
Let op, ik wil met dit bericht geen discussie opstarten over de import
van BRT data in OSM, maar alleen dat hergebruik door het Kadaster, bij
monde van Ben Bruns, wordt toegejuicht (mits vermelding op de
attribution pagina). Gegeven de data van eerdere imports (AND,
3dShapes), zal het toevoegen hiervan een zeer grote inspanning
vereisen!
Dit geldt ook voor kleine gebieden! De actualiteit van TOP10NL is wel
goed, aangezien het Kadaster erin geslaagd is om de productiecyclus
zodanig te stroomlijnen dat de oudste bladen 2 jaar oud zijn. Dat
betekent dat TOP10NL in het algemeen even oud of nieuwer is dan de
Bing-foto's, die grofweg van 2010 zijn.
Verder een nieuwtje: het Kadaster is ook een paar jaar bezig
geweest met
het automatisch generaliseren van de TOP10NL data naar een schaal van
1:50000. Een belangrijke fase hierin is afgerond, namelijk dat heel
Nederland is omgezet en de rasterbeelden hiervan zijn vrijgegeven voor
het publiek (uiteraard ook CC-BY). De data is bij het Kadaster aan te
vragen, maar staat nog niet op PDOK. Uiteraard heb ik, in goede
traditie, een aanvraag ingediend en de data ontvangen ;) Voor degenen
die alvast willen kijken, heb ik alle bladen aan elkaar geplakt en op
Gigapan gezet: http://gigapan.com/gigapans?query=top50raster. Het
Kadaster hoort graag feedback, dus fouten kunnen gemeld worden. Het is
nog niet duidelijk waar, maar hopelijk zal die vraag gauw
beantwoord zal
worden.
Groeten,
Frank
[1] http://www.kadaster.nl/BRT
------------------------------
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org <mailto:Talk-nl@openstreetmap.org>
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
End of Talk-nl Digest, Vol 79, Issue 2
**************************************
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl