2016.05.26. 10:16 keltezéssel, Győrfi László írta:
Szia,

On 2016-05-24 07:56, Peter Molnar wrote:
Hello!
Van 110 db tabletunk.
Ennyi tabletre kellene felraknom tobb app-ot, ugyanazt mindegyikre.
Van valami tomeges telepitesi lehetoseg, mint gepre?

szerintem meg kellene nézned (ha még nem tetted) a Google Apps for Educationt. A Felügyeleti konzolon van lehetőség mobil eszközök kezelésére, azon belül látok "Alkalmazáskezelés" menüt is. Soha nem próbáltam, mert nincsenek erre alkalmas készülékeink, ezért sajnos nem tudom, hogy megoldás-e a problémádra, viszont elvileg kapsz egy egységes felületet az összes eszköz kezelésére.

Üdv,

GyL
Ezt mondtam volna én is elsőre, de mintha csak amerikában lenne elérhető (nem biztos). És kell hozzá: Google devices Chromebooks and tablets with management licences. Ahogy néztem, ez a licenc 30$ eszközönként. És akkor tényleg lehetne 1 kattintással telepíteni x tabletre. Ha az úgy jó hogy minden tabletet egyenként rá kell dugni gépre, akkor én is az adb elérést javasolnám. Ha van adb kapcsolat akkor az adb install blabla.apk paranccsal telepíthető az alkalmazás. Tehát az apk-kat a gépen beledobnám egy könyvtárba. Írnék egy batch fájlt amiben ez van: for %%a in (*.apk) do adb install %%a Az adb.exe legyen elérési útban, vagy a do után a teljes elérési úttal kell rá hivatkozni (pl. c:\adb\adb.exe). Ez a batch fájl szépen telepíti a könyvtárban levő összes apk-t. A tabletről egyszerű az apk-kat kinyerni, pl. a tabletre fel kell rakni a total commandert, a főmenüben van olyan hogy Telepített alkalmazások, oda be kell menni, és ugyanúgy másolható mint egy sima file. SD kártyán keresztül gépre lehet juttatni az apk fájlokat.

Az adb eléréshez a beállításokban a fejlesztői lehetőségek alatt kell az usb debugging-t engedélyezni. Ha nincs ilyen menü, akkor az about alatt a build szám soron kell kattintgatni gyorsan, egyszer csak kiírja hogy engedélyezve. Ekkor visszalépve ott lesz a fejlesztői lehetőségek menü.

Ha ez megvan, akkor kell a tablethez tartozó adb driver. Ha fel van telepítve, akkor a rádugott tabletet fel kell ismerje. Ha nincs kimondottan hozzá való driver, akkor lehet gyártani hozzá a google driver inf átírásával (usb vid/pid). Vagy van egy univerzális megoldás, ami vid/pid helyett usb class alapján jó mindenhez, én ezt használom, mert sok androidos készülék jár nálam javításra, és nem akartam a sok driverrel teleszemetelni a gépem. A hátránya az, hogy 64 bites windowsokon az illesztőprogram aláírást tiltani kell hogy felmenjen. Link: https://yadi.sk/d/v9G-2PQKiRWZR Vagy van a pdanet drivere, az megy 64 biten is, de fizetős szoftver, azt mindenki úgy veszi meg ahogy akarja.

Legvégül kell egy adb csomag. Hivatalos módja az android studio telepítésével, azon belül kell a platform tools-t kijelölni és telepíteni. Az mondjuk vicces, hogy ez ~1GB letöltés, és ami nekünk kell (2 exe és 2 dll) az 1 MEGAbyte! Vannak különféle minimal csomagok, egy másik projekt kapcsán én is csináltam egy adb/fastboot telepítőt, ami ~500kB és a C:\adb könyvtárba telepít: http://yadi.sk/d/Z-gA2xCnHsZdQ Ha ebbe a könyvtárba beledobáljuk az apk fájlokat és a batch fájlt akkor simán telepíti őket.

GyL
_______________________________________________
Techinfo mailing list
Techinfo@lista.sulinet.hu
Fel- és leiratkozás: http://lista.sulinet.hu/mailman/listinfo/techinfo
Illemtan: http://www.szag.hu/illemtan.html
Ügyfélszolgálat FAQ: http://sulinet.niif.hu/

válasz