2021.03.17. 10:54 keltezéssel, Zsolt Farkas írta:
Sziasztok,

amit akartam működik...teszi a dolgát a Veyon.
Viszont mi van akkor, ha másik gépről szeretném kezelni a már felvitt gépeket?
Nincs külön szerverem erre a célra, csak a Veyon Master+Configurator.

Megpróbáltam, hogy a már beállított gépről kiexportáltam a kulcsokat, majd a másik gépen importáltam.
Sajnos nem jelentek meg a termek, gépek...
Felvettem őket újra (terem, gépnév, MAC) és próbáltam bekapcsolni a gépeket. Be is kapcsolnak, de nem tudom őket kezelni, nem látom a képüket.
Van valami okosság, hogy ez megoldódjon?

Zs

Nálunk úgy van, hogy termenként egy tanári gép van, amin van master, és az kezeli az abban a teremben levő gépeket. És van egy külön "terem" a rendszergazda gépeknek, amik abban vannak, azok kezelik az összes terem összes gépét.
Fel van véve az összes terem összes gépe, termenként külön helyszín alá.
Ehhez a hozzáférés-vezérlés fülön vannak szabályok, egy a rendszergazda gépeknek, egy a helyi gépeknek (ez a tanári gépek a saját termükben). Az összes gép konfigurációja tök egyforma, helyszínekkel, gépekkel, a privát és a publikus kulccsal együtt. Ha hozzá akarok adni egy plusz gépet, akkor le kell cserélni minden gépen a konfigurációt, de ez a veyonon keresztül az előkészített scripttel kb. 2 kattintás jellegű művelet. Mondjuk ehhez azért elő kellett a gépeket készíteni, nálunk egy olyan megoldás van , hogy bizonyos feltételek fennállása esetén gép indulásakor tudok futtatni a háttérben egy scriptet SYSTEM felhasználóval. Mindezt azért, hogy ne kelljen minden gépen az UAC promptokat nyomkodni. És ez azonnal megcsinálja, a csoportházirenddel kiadott dolgok pedig szokás szerint a felhők járásától függően vagy végrehajtódnak, vagy nem, ha igen, akkor nem lehet tudni hogy mikor. Azt meghagyom akkorra, ha nem sürgősen mondjuk ki kell rakni egy parancsikont, vagy hasonló dolgokra. Tehát a hálózatra egy mappába összekészítem a scriptet és a hozzávaló fájlokat. Írok egy batch fájlt, ami ebből a hálózati mappából bemásolja a helyi gépen a cuccot olyan helyre, ahonnan majd futni fog, létrehozza a feltételeket az automata futtatáshoz, és újraindítja a gépet. A futtatandó scriptben (ami ilyenkor a restart utáni induláskor el fog indulni legmagasabb jogokkal) megcsinálom amit kell, és a végén kitörlöm a helyi mappát és magát a scriptet. Úgyhogy a veyonból amelyik gépekre kiadok egy cmd /c x:\autoscript\copy.cmd parancsot, azokra fel fog menni ami kell. Adtam már így hozzá gépeket, frissítettem veyon verziót, de máshoz is jó (anydesk, egyéb szoftverek igazgatásához, telepítéséhez). Sőt az én veyonomban fel is vettem fixen a program futtatása gomb alá az indítását, így tényleg egy kattintás ha össze van állítva az anyag. Az egyik rg gépen kell megcsinálni az új gép(ek) felvitelét, aztán exportálni a konfigot, és azt importálni az összes gépen. Az új gép(ek)hez meg szintén van script a telepítésre, a diák gépre master nélküli, tanári és rg gépre masteres telepítés megy, konfig és cert importálással. Igen jó a veyon-cli parancssoros megoldása, mindent meg lehet csinálni scripteléssel. És a dokumentációja is kitűnő a honlapon.
_______________________________________________
Techinfo mailing list
Techinfo@lista.sulinet.hu
Fel- és leiratkozás: http://lista.sulinet.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/techinfo
Illemtan: http://www.szag.hu/illemtan.html
Ügyfélszolgálat FAQ: http://sulinet.niif.hu/

válasz