VAART-bericht van: Lydia & Roel Eerkes <[EMAIL PROTECTED]>

V.o.f. Destiny schreef:90

op het moment dat die zich voordoen heb je als verantwoord persoon daar op

gepaste wijze op te reageren door bijvoorbeeld zoals eerder gesteld te gaan staan of je af te laten lossen, anders kun je de verantwoording klaarblijkelijk niet aan en zou je in mijn ogen terecht horen op elke blacklist dan ook zodat het je inderdaad onmogelijk wordt gemaakt om ooit nog met andermans leven te spelen.

Gedeeltelijk mee eens, behalve met dat "ooit"! Bedoel je daarmee dat deze schipper (die gewoon eerlijk heeft toegegeven dat hij in slaap was gevallen ipv de schuld aan roeruitval te geven) NOOIT meer de kans mag krijgen om zijn beroep uit te oefenen? Dat vind ik veel te ver gaan! Dan zou 90% van de Nederlandse bevolking hun beroep niet meer uit hoeven te oefenen, want iedereen maakt wel eens een fout die terug te voeren is op falende verantwoordelijkheid die in een doemsenario een mensenleven in gevaar had kunnen brengen! En zoals eerder gezegd, wie geen fouten maakt doet meestal helemaal niets en dat is ook niet goed! Dit vind ik dus veel te ver gaan! Bovendien zou ik me goed voor kunnen stellen dat deze desbetreffende schipper vanaf nu juist extra allert zal zijn, meer dan menig andere schippers, zou ik denken! Of denk je dat hij het leuk vind wat er is gebeurt? De volgende keer zal hij wel gaan staan als hij slaap heeft of zijn schip stil leggen of in ieder geval een passende maatregel treffen!


het is in grote lijnen dezelfde discussie als dat er landelijk gevoer wordt over het tbs systeem. er zijn mensen die de slachtoffers als een te verwaarlozen risico zien want procentueel gezien valt het allemaal wel mee,terwijl in mijn ogen een onschuldig schlachtoffer zwaarder weegt dan duizenden "foutjes" en in dit geval is de victus het foutje voordat men straks gaat beweren dat die mensen dat huisje ëxpres" op een stomme plek hebben neergezet.

Wat die tbs'ers betreft, helemaal met je eens!
Alleen vind ik de vergelijking helemaal mank gaan met het ongeval waar we het over hebben! Een fout, of een tekort aan verantwoordelijkheid, hoe je het ook noemen wilt, vind ik iets heel anders dan iemand die doelbewust de meest gruwelijke praktijken heeft uitgehaald! Ik vind het dan ook veel te ver gaan om een dergelijke vergelijking te trekken! Heb jij dan nog nooit een fout gemaakt in je leven die je terug voerde naar je eigen verantwoordelijkheid? Dan ben je vast één van de weinigen! Ik in ieder geval wel! Door dit dan op te lossen door de verantwoordelijkheid niet af te schuiven op iets of iemand anders maar gewoon op je te nemen en een les uit elk voorval te trekken kun je hiervan leren en maakt het je extra allert!

Groeten Roel



* Hoe lang kun je zonder internet? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [EMAIL PROTECTED] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan