Niniejszym pozwalam sobie przeslac panstwu niniejszy dokument, z prosba o pomoc w
upowszechnieniu:
RomanK
Warszawa, 15.05.2001r.
ODEZWA
LIGI POLSKICH RODZIN
DO NARODU POLSKIEGO
Polacy ! Pogłębia się zapaść cywilizacyjna Naszego Narodu i Państwa.
W pełni realizowany jest czarny scenariusz uknuty przez czerwono - różową komunę przy
"okrągłym stole". Naród jest wywłaszczany ze swojego majątku, 60% dóbr narodowych
sprzedano obcym za 10% wartości, 40% Polaków żyje na granicy minimum biologicznego,
postępuje degradacja infrastruktury technicznej, gospodarczej, ekonomicznej i
społecznej kraju. Miesięcznie tracimy 1 mld $ na imporcie towarów i usług z krajami
UE. Ponad 3 mln Polaków jest bez pracy, a ma być drugie tyle. Zadłużenie zewnętrzne
Polski sięga blisko
74 mld $ i rośnie. Od 2006 roku będziemy musieli płacić 8 mld $ rocznie odsetek od
kredytów. Do tego dochodzi niszczenie polskiej oświaty i kultury, osłabienie
obronności Polski, restrykcyjna polityka fiskalna, brak rekompensat dla emerytów i
pracowników sfery budżetowej, utrzymywanie sztucznej inflacji i wysokooprocentowanych
kredytów, drenaż polskiego rynku finansowego przez spekulacyjny kapitał zagraniczny.
Dane makroekonomiczne wskazują na brnięcie naszego kraju w ślepa uliczkę, na której
będzie tylko miejsce na to, by być europejskim rezerwuarem taniej siły roboczej,
skansenem technologicznym. Była i obecna klasa polityczna liczy, że wraz z
gospodarczym i biologicznym zanikiem znaczenia Polski uda się roztopić nasz Naród w
zunifikowanej kosmopolitycznej Unii Europejskiej. Temu celowi służą tzw. reformy
Sachsa i Sorosa realizowane przez Balcerowicza, Bauca i innych wspieranych przez
Kwaśniewskiego, Michnika oraz kosmopolityczne media.
Dlatego też utworzyliśmy Komitet Wyborczy Ligi Polskich Rodzin z wielu
zacnych, wybitnych i uczciwych Polaków - Katolików, aby przeciwstawić się hydrze i
obłudzie tzw. lewicy czy prawicy.
W naszej publicznej działalności będziemy kierować się dobrem naszej
umiłowanej Ojczyzny i polskich rodzin. Mamy opracowany program gospodarczo -
społeczny, który nazwaliśmy programem solidaryzmu narodowego.
Program ten opiera się na następujących założeniach:
Powstrzymamy postępującą nędzę, bezrobocie, ożywimy gospodarkę poprzez zmniejszenie
podatków, ograniczymy inflację, obniżymy do minimum koszty kredytu, zmusimy prawnie
kapitał zagraniczny do reinwestowania uzyskanych zysków w Polsce. Podniesiemy wysokość
wypłat emerytur i rent, zniesiemy podatki dla rodzin wielodzietnych, wydłużymy płatne
urlopy wychowawcze dla matek, zatrzymamy podwyżki opłat za energię i gaz.
Wypowiemy umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, która powoduje straty gospodarcze
w wysokości 12 mld USA rocznie i przysparza ponad 1,5 miliona bezrobotnych.
Zlikwidujemy Radę Polityki Pieniężnej, NPB zobowiążemy do inwestowania na polskim
rynku rezerw dewizowych, które wynoszą obecnie prawie 30 mld USD i są deponowane na
amerykańskich i niemieckich rynkach papierów wartościowych. Inwestycje NBP kierowane
będą na budowę autostrad , mieszkań , na rozwój infrastruktury wsi, wspieranie
eksportu. NBP wprowadzi rachunki dla osób fizycznych i zagranicznych podmiotów
gospodarczych, uzyskując w ten sposób ograniczenie wywozu zysków za granicę. Fundusze
te zwiększą kapitał inwestycyjny. Powołamy Prokuratorię Generalną do zbadania
dotychczasowej tzw. prywatyzacji oraz do nadzoru majątku narodowego.
Zwiększymy nakłady na oświatę i szkolnictwo, wprowadzimy bon oświatowy, dzięki któremu
pieniądze będą podążały za dzieckiem do wybranej przez rodziców szkoły publicznej lub
prywatnej. Podniesiemy znacznie pensje dobrym nauczycielom, zapewnimy całej młodzieży
powszechne średnie wykształcenie, a studentom system zwrotnych stypendiów lub tani
kredyt edukacyjny, zagwarantujemy bezpłatne studia dla młodzieży wiejskiej.
Obowiązkiem Państwa będzie ochrona nauki polskiej oraz postępu naukowo technicznego,
który zbliżać będzie nas do światowej czołówki.
Oddamy Polakom majątek państwowy w formie uwłaszczenia narodowego. Stworzymy
akcjonariat narodowy obejmujący strategiczne gałęzie przemysłu takie jak: energetyka,
telekomunikacja, rafineria, banki. W sposób szczególny uwzględnimy interes załóg
pracowniczych.
Ożywimy budownictwo mieszkaniowe poprzez nisko i długoterminowe kredyty dla młodych
małżeństw. Wprowadzimy zerową stawkę VAT na materiały budowlane, wspierać będziemy
uwłaszczenie Polaków na zajmowanych mieszkaniach spółdzielczych, komunalnych i
zakładowych, każda Polska rodzina musi mieć własne mieszkanie.
Oddłużymy członków spółdzielni mieszkaniowych i rolników, którzy nie ze swojej winy
"wpadli" w pułapkę kredytową. Zaniechamy egzekucji lichwiarskich odsetek od fikcyjnych
długów. Zrekompensujemy ukradzione pieniądze z książeczek oszczędnościowych.
Rolnictwo i przetwórstwo rolne uczynimy kołem zamachowym polskiej gospodarki.
Wprowadzimy bezprocentowe kredyty obrotowe i inwestycyjne dla polskich rolników.
Uchwalimy ustawę o gospodarstwie rodzinnym - podstawa polskiej wsi. Dokonamy przeglądu
decyzji różnych Agencji Rolnych. Ustabilizujemy rynek rolny przez jego ochronę przed
napływem dotowanej żywności z UE i innych krajów. Powołamy koncern "Polski Cukier".
Nie dopuścimy do sprzedaży polskiej ziemi, ani żadnego zakładu z branży
rolno-spożywczej - obcokrajowcom. Wprowadzimy program osadnictwa na ziemiach
północnych i zachodnich Polski. W ramach tego programu zaproponujemy
osadnictwo dla Polaków z dalekiego Kazachstanu.
Wspierać będziemy polski przemysł, polskiego producenta i polską myśl techniczną.
Urealnimy kurs złotego. Eksport polskich towarów musi być wspierany przez Rząd RP.
Podejmiemy natychmiastowe działania dla zmniejszenia katastrofalnego deficytu w
bilansie handlowym Polski.
Przywrócimy sprawność i wiarygodność administracji państwowej zmniejszymy ilość
ministerstw i biurokrację. Wypowiemy wojnę korupcji i łapówkarstwu urzędników.
Udoskonalimy prawo przetargów publicznych. Przeprowadzimy procedurę zrewidowania
wszystkich aktów prywatyzacji gospodarczej. Popierać będziemy lustrację urzędników
zajmujących stanowiska polityczne, administracyjne, sądownicze, dziennikarzy. Agenci
komunistycznych służb oraz obcych wywiadów będą natychmiast usuwani ze stanowisk
państwowych . Rozliczymy aferzystów.
Ukrócimy bandytyzm i przestępczość. Zlikwidujemy tzw. mafie, usuniemy skorumpowanych
policjantów, prokuratorów i sędziów. Usprawnimy sądownictwo, skracając maksymalnie
czas procedury sądowej. Odmłodzimy kadrę policji i służb specjalnych
Będziemy chronić życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.
Dążyć będziemy do zmiany Konstytucji RP. Bóg jest Sędzią każdego Narodu. Godzi się
zatem, aby Konstytucja RP w swojej preambule przywoływała Imię Boże, a przez to dawała
jasną i trwałą podstawę pod system praw Rzeczpospolitej i pod etykę służby publicznej.
Usuniemy z Konstytucji RP szkodliwe artykuły dla Polski i Polaków takie jak :
Art. 90 zezwala przekazanie uprawnień polskiej władzy państwowej organizacjom
międzynarodowym bez zgody narodu.
Art. 220 zadłuża Państwo Polskie w bankach prywatnych
Art. 227 powołuje Radę Polityki Pieniężnej.
Racją istnienia Narodu i władzy państwowej jest troska o dobro wspólne, które
gwarantować powinna Konstytucja. W obecnej Konstytucji RP gwarancji takiej nie
ma, więc trzeba ją zmienić.
W związku z powyższym zwracamy się do Polaków o wsparcie i pomoc dla
Ligi Polskich Rodzin. Nie traćmy nadziei. Polska jest do uratowania, musimy wzajemnie
się wspierać, pomagać sobie, włączyć się bardzo mocno w wybory parlamentarne.
Wzywamy Wszystkich chętnych do zgłaszania się na adres
Ligi Polskich Rodzin gotowych nieść pomoc w zbliżających się wyborach.
Prezes
Ligi Polskich Rodzin
Sztabu Wyborczego LPR
mec. Marek Kotlinowski Zygmunt Wrzodak
_________________________________________________________________
Get your FREE download of MSN Explorer at http://explorer.msn.com